Нові надходження до читальної зали

В одній із останніх партій до читальної зали надійшла книжка Олени Степанової "В музеях світу. -К., 2004."   Ця книга - подорож у світ художніх образів. Музеї - це сховища колективної пам"яті, й існують вони не тільки для того, щоб ми могли різноманітніти своє дозвілля у вихідний день чи під час канікул. Там ведеться кропітка наукова й дослідницька робота, працюють вчені, мистецтвознавці, художники-реставратори, історики, археологи.
   Яких тільки не буває музеїв! Археологічні, історичні, художні, будинки-музеї, музеї одного міста, однієї вулиці, музеї їжі, вина, тканин, медицини, книг, рослин, музичних інструментів. Але в цій книзі розповідається про музеї, де живуть образотворчі мистецтва - живопис і графіка, скульптура й архітектура. Тут розглянуті такі найвідоміші музеї світу як Акрополь і Парфенон, Ватиканські музеї, Прадо, Берлінські музеї, Дрезденська галерея, Британський музей, Лувр, Ермітаж та інші. Наприклад, знаменитий на весь світ Британський музей зберігає пам"ятки всіх нині відомих світових культур: це гігантська скарбниця єгипетських і античних раритетів, спадщини середньовіччя, Ренесансу, більш пізніх епох. Крім творів ужиткового мистецтва музей має великі колекції малюнків, гравюр, медалей, монет, а також видавничі раритети. Заснували музей за декретом англійського парламенту 1753 року. Початок збірці поклав учений - натураліст, королівський лейб - медик Ханс Слоун. За своє довге життя він зібрав величезну колекцію природничо-наукових, етнографічних і художніх раритетів. Британський музей почався саме з цієї колекції, заповіданої Слоуном державі разом з великою бібліотекою. Пізніше сюди звозилися знахідки англійських археологів із території Єгипту, Греції, Туреччини. Британський музей став одним із найбільших у світі збірок античних старожитностей. Є в музеї пам"ятки давньої Греції та шумерів, Вавилону й Ассирії, Африки, Океанії, доколумбової Америки. Живописних полотен у Британському музеї не так уже й багато - в основному вони знаходяться у Лондонській національній галереї. Але тут є величезна колекція малюнків та гравюр.
   Цікаво, що в Лондоні , чи не найдорожчому місті в світі, традиційно не беруть плату за вхід у найважливіші музеї. Так повелося ще з часів заснування Британського музею.
   Такі та інші цікаві речі ви зможете дізнатися і про Третяковську галерею, Храм Святої Софії у Стамбулі, Мечеть Омара, Віденський музей історії мистецтв та інші, якщо ознайомитеся з цим чудовим путівником.


НАЗАД