Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2017 - серпень

 

23 серпня в Ужгороді на площі Народній відбулись урочистості з нагоди найважливіших державних свят – Дня незалежності та Дня Державного Прапора України. Офіційна частина стартувала у камінній залі ОДА, де очільник краю Геннадій Москаль вручив закарпатцям державні та обласні відзнаки. Під мелодії у виконанні заслуженого академічного Закарпатського народного хору відбулась церемонія покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. Водночас поруч розгорнули стометровий прапор, який присутні урочистою ходою понесли до пам’ятника президенту Карпатської України Августину Волошину. Колона на чолі з ансамблем барабанщиць поліції Донеччини набережною Незалежності вирушила у бік площі Театральної та з’єднала 100-метровим синьо-жовтим стягом два береги Ужа через пішохідний міст. Родзинкою цьогорічного святкування в Ужгороді стала квіткова композиція із живих хризантем у формі тризуба на жовто-синьому тлі розміром 7х7 метрів та облаштованою фотозоною. Квітковий герб – подарунок закарпатцям від обласної державної адміністрації та Ужгородської міської ради до Дня Незалежності України.

24 серпня Президент України Петро Порошенко підписав Указ №251/2017 „Про відзначення державними нагородами з нагоди Дня незалежності України”. За значний особистий внесок у культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм почесне звання „Заслужений артист України” присвоєно співачці та фольклористці Вірі Гамазі (Баганич). Віра Баганич у 60-х роках минулого століття перша виконала на професійній сцені баладу „Пливе кача по Тисині”, а в 1972р. записала її на платівку фірми „Мелодія”. В 2014р. балада перетворилася на народний реквієм за загиблими на Майдані під час Революції гідності та в ході бойових дій на Донбасі.

Указом Президента України відзначені також Степан Шолтес, котрий удостоєний почесного звання „Народний художник України” та Мирослава Росул, котра удостоєна почесного звання „Заслужений художник України”.

24 серпня, в День Незалежності України відбулись святкування та урочисті заходи, по містам на території Закарпаття.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

10 серпня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбувся концерт відомого хореографічного колективу з Канади „Барвінок”.

10 серпня в Іршаві відбувся благодійний концерт на підтримку армії. В рамках всеукраїнського благодійного туру „Якщо не ми, то хто?” для іршавчан виконував свої твори заслужений артист України Олег Осадчий.

12-13 серпня в Ужгороді в обласній філармонії відбулись концерти органу в рамках програми „Філармонія туристична”.

14 серпня в Ужгороді у обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулась комедія у двох діях „Мужики не танцюють стриптиз”, режисер Дмитро Рачковський.

17 серпня в Ужгороді в арт-центрі „Галерея Ілько” відбувся музичний виступ проекту „Marinita & Amir Shahsar”. Це єднання народної музики з класичною та джазовою, стародавньої з сучасною.

22 серпня в Ужгороді у обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв за підтримки Ужгородської міської ради відбувся концерт Дармштадтського молодіжного симфонічного оркестру. Захід присвячено Дню незалежності України та 25-річчю побратимських стосунків між Ужгородом і Дармштадтом.

23 серпня на площі Народній в Ужгороді перед містянами та гостями міста виступив духовий оркестр Головного управління Національної поліції в Закарпатській області. Концерт відбувся з нагоди Дня Незалежності України.

24 серпня в Ужгороді на площі Народній, біля пам’ятника Т.Г.Шевченкові відбулась щорічна акція „Світанкова молитва за Україну”. Ініціатором патріотичної акції, яка вже встигла стати у нашому місті доброю традицією, є Заслужений академічний Закарпатський народний хор.

24 серпня в Ужгороді на пл. Театральній відбувся концерт до Дня незалежності України „Всім серцем любіть Україну”.

24 серпня в Мукачеві у дворі художньої школи ім. М. Мункачі для мукачівців та гостей міста вокальний гурт „Brevis” презентував цікаву концертну програму.

27 серпня в м. Виноградів відбувся захоплюючий гала-концерт на головній площі міста, на якому виступили Alyosha та Ірина Федишин.

30 серпня в Ужгороді у амфітеатрі відбувся концерт українського виконавця Монатік.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

7-13 серпня у Львові відбувся тренінг для представників бібліотек та громадських організацій з семи областей України. Навчання було організоване Міжнародною організацією IREX в рамках проекту ПУЛЬС („Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні”). Учасниками навчального курсу стала й Виноградівська центральна бібліотека (ЦРБ) в партнерстві з БФ „Центр громадських ініціатив”.

19 серпня у мукачівській книгозбірні відбулися суботні літературні „Weekend – читання” „Зоряний час творчості”. Під час своїх поетичних читань автор з м. Артемівськ Віктор Шендрик презентував власну книгу віршів „Серпантины и серпентарии”. 

21 серпня Ужгородська міська бібліотека для дітей „Казка” до Дня Незалежності України влаштувала ярмарок цікавих ідей. В обідню пору перед бібліотекою відбулась пізнавальна музично-розважальна програма для дітей.

22 серпня у Виноградові відбувся літературно-мистецький фестиваль „Карпатський Пегас” за участю відомих письменників. На фестивалі пройшов семінар-навчання для закарпатських авторів-початківців, а також презентація творчості гостей.

В серпні в Ужгороді вийшов із друку щоквартальний вісник „Культурологічні джерела” № 2 (38) за 2017 рік. 24 автори із різних куточків Закарпаття знайомлять читачів із культурно-мистецькими подіями, що відбулися у краї протягом другого кварталу.

В серпні в ужгородському видавництві „Карпати” побачила світ книжка відомого українського письменника Василя Шкірі „Ранок вечора мудріший”. Тут вміщено п’єси, які наразі є своєрідним дебютом автора як драматурга.

В серпні в Ужгороді вперше в історії Закарпаття для екскурсоводів, гідів, туризмознавців вийшов навчальний посібник „Екскурсії Ужгородом”. Книга за редакцією проф. Романа Офіцинського та за підтримки Інституту туризму Карпатського регіону (відповідальний — проф. Федір Шандор) побачила світ у рамках Програми розвитку туризму і курортів у Закарпатті на 2016-2020 роки.

В серпні ужгородець, за фахом фотограф, Василь Прокопишин випустив книгу про найромантичніше місто світу „Paris Contrasts”. В книзі в основному фотографії, але також враження автора, коментарі, деякі факти і короткі історичні довідки про різні сторони життя Парижа.

В серпні видання „Синій зошит. Аркуші днів світящих” Мирослава Дочинця відзначили премією „Українська книжка року”.

В серпні письменник Андрій Любка здобув міжнародний грант „Central European Initiative Fellowship”.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

1 серпня в Ужгороді у арт-кав’ярні „Voto” художник Сергій Лакатош представив дебютну персональну виставку „Колір”.

2 серпня в Ужгороді у обласному музеї народної архітектури та побуту відбувся відкритий майстер-клас гончара з Іршавщини Олександра Дворака.

2 серпня у Чернівцях за підтримки закарпатського обласного художнього музею імені Йосипа Бокшая відбулось відкриття виставки художніх робіт закарпатських митців.

3 серпня в ужгородському скансені відкрилася персональна виставка члена Національної спілки художників України Василя Дуба.

5 серпня в Ужгороді в обласному краєзнавчому музеї ім. Тиводара Легоцького громадська організація „Pro Cultura Subcarpathica”  вперше організовувала БерченіФест.

5 серпня у Чернівцях за підтримки обласного художнього музею ім. Й. Бокшая відкрилася виставка сучасного закарпатського мистецтва „Коріння і крона”. Експозиція виникла як задум у міністерстві закордонних справ Угорщини і спершу побувала в багатьох регіонах цієї європейської держави.

7 серпня в Ужгороді в музеї народної архітектури та побуту відкрилася ювілейна виставка художника-реставратора та колишнього співробітника музею Олександра Балога.

11 серпня в Ужгороді в комплексі „Совине гніздо” відкрилася виставка „Для бійців від митців” та стартував проект „Цим переможемо!”.

11 серпня в Ужгороді у обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая відкрилася персональна виставка художника з Іршави Василя Бобіти. Митець презентував широкій громадськості серії робіт, над якими працює впродовж останніх років.

12-13 серпня в Ужгороді в експозиції музею народної архітектури та побуту провела майстер-клас по кукурудзоплетінню майстриня з Хустщини – Ганна Дикун. Майстриня є продовжувачкою давнього народного промислу села Вишково, учасниця багатьох фестивалів та ярмарок.

16 серпня у Виноградові у виставковій залі „Імпасто” відбулась персональна виставка художника з Хуста Сергія Галая. Митець презентував понад півсотні полотен, виконаних переважно у стилі експресіонізму.

18 серпня в Ужгороді в арт-центрі „Галерея Ілько” відкрилася виставка фігуративного мистецтва „Лірика Карпат”.

22 серпня в Мукачеві відбулася церемонія вручення премії „Ордена Карпатських Лицарів”. Нагородження та посвячення в лицарі ордену пройшло в стінах мукачівського замку „Паланок”.

22 серпня в Ужгороді в атріумі обласної державної адміністрації розпочалась фотовиставка „Закарпаття – край древності та краси”.

22 серпня в Ужгороді в музеї народної архітектури та побуту відбулося відкриття виставки, приуроченої до 26-ї річниці Дня незалежності України –  „Тобі, моя Україно”.

22 серпня в Ужгороді в музеї народної архітектури та побуту відкрилась тематична виставка кераміки та гончарства майстрів Срібної землі „Народжена в огні”.

22 серпня у Мукачівському історичному музеї, в галереї замку „Паланок” відбулось відкриття персональної виставки юної художниці з Ужгорода Юлії Товтин.

22 серпня в Ужгороді вихованці закарпатського палацу дітей та юнацтва – колектив ансамблю танцю „Корпорація друзів” напередодні Дня прапора та Дня незалежності України подарували Ужгороду танцювальний флешмоб.

22 серпня в Ужгороді  у музеї народної архітектури та побуту відкрилася виставка робіт майстрів народних художніх промислів та декоративно-прикладного мистецтва області „Тобі, моя Україно”, присвячена 26-й річниці Незалежності України.

23 серпня в приміщенні галереї „Ужгород” відкрилася виставка групи художників Закарпаття, приурочена до Дня Незалежності України.

24 серпня в середмісті Мукачева на вул. Недецеї відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки народному художнику України, почесному академіку Національної академії мистецтв України, почесному громадянину Мукачева Золтану Мичці.

В серпні закарпатський митець з Рахова, різьбяр Василь Ропчук потрапив до Книги рекордів Гіннеса – за швидкість, з якою творить свої скульптури з дерева. За 40 років митець створив понад 10 тисяч дерев`яних фігур. Його роботи є у приватних колекціях в Німеччині, Австрії, Словаччині, Польщі, Росії та Україні.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

4 серпня в Ужгороді стартував всеукраїнський промотур фільму „Червоний”. Допрем’єрний показ фільму відбувся у кінотеатрі „5 елемент” (ТЦ „Токіо”). Фільм про долю українського повстанця, який опинився в радянському концтаборі. Режисер фільму – Заза Буадзе, автор сценарію – відомий український письменник Андрій Кокотюха. У головній ролі – Микола Береза.

4 серпня на Закарпатті відродили історичну Боржавську вузькоколійку. Ретро-потяг на Боржавській вузькоколійці здійснив свій перший пасажирський рейс. Маршрут потягу пролягав з Виноградова до Хмільника. По маршруту були передбачені різноманітні атракції.

4-6 серпня в Лумшорах відбувся вже традиційний велосипедно-музичний фестиваль „Wild Wild FEST”.

4-6 серпня в Мукачево на стадіоні Іванівці відбулись „Вичурки у Іванувцях”. У програмі виступи виконавців: „Рокаш”, „Станція”, „Анця”, „Марина і компанія”, „Лама”.

5 серпня на Мукачівщині відбувся день селища Чинадієво. В рамках свята пройшли численні культурно-масові заходи,

5, 12, 19, 26 серпня в Ужгороді в приміщенні корчми „Деца у Нотаря” відбулась „Відкрита кузня 1703”.

5 серпня в с.Минай, що на околиці Ужгорода, відбулося урочисте відкриття площі, названої на честь одного з найвідоміших художників сучасності Енді Воргола.

5 серпня в Ужгородському замку пройшов фестиваль традицій „Берчені-фест”.

6 серпня в Ужгороді відбулась відкрита екскурсія.

12 серпня на березі озера, с. Оріховиця, Ужгородського району відбувся літній „Lake Open-Air” – фестиваль.

12 серпня у с. Велика Добронь Ужгородський району відбулось свято злиття пшениці (угорського хліба).

12 серпня у Виноградові у пасажі пройшов ярмарок „Виноградівські пацьорки – 4”.

12 серпня в селі Верб’яж на Верецькому перевалі, що на Воловеччині відбувся „Цімбор-фест”. Свято зібрало мешканців навколишніх сіл та ближчих сусідів із-за кордону – Угорщини, Румунії, Словаччини та Польщі.Окрім спілкування, організатори підготували насичену програму розваг – різноманітні майстер-класи, конкурси, дегустації тощо. Серед учасників відомі закарпатські гурти – „Чаламада” та „Триставісім”.

13 серпня у Хусті відбувся третій щорічний арт-фест „Мідний Чайник”. Фестиваль вразив різноманітністю програми, поєднанням різних видів мистецтв. В програму фестиваля увійшли лекції, фотовиставка, літературні читання та вінілова вечірка.

13 серпня в Ужгороді відбулась відкрита екскурсія.

13 серпня в Ужгороді на площі Театральній відбулася всеукраїнська культурно-мистецька патріотична акція під назвою „Спільне бажання мільйонів сердець збудує щасливу країну”.

13 серпня у селі Вучкове Міжгірського району відбувся „Фестиваль бджолярів” приурочений до релігійного свята „Медовий спас” або „Маковія”.

18-20 серпня в Ужгороді на вулиці Ракоці та у сквері ім.Героїв Майдану відбувся традиційний фестиваль-ярмарок „Медовий спас”.

19 серпня на Міжгірщині відбувся традиційний обласний фестиваль „На Синевир трембіти кличуть”'. Фольклорно-етнографічне свято розгорнулося на березі високогірного озера Синевир. Спеціальним гостем свята стала народна артистка України Руслана Лижичко. Фестиваль проводять з метою пропагування закарпатських традицій і фольклору, презентації туристичних принад краю, зокрема, природної візитівки – озера Синевир, що є найбільшим озером Українських Карпат.

19 серпня в Ужгороді на набережній Незалежності біля „Львівської майстерні шоколаду” відбулась кавова вечірка – кафереп, в рамках проекту „Круглий звук”, добре відомого в Ужгороді організацією вінілових вечірок. Вже друга „Битва пирогів” стала доповненням каферепу.

20 серпня в Ужгороді відбулась відкрита екскурсія

23 серпня до Дня Державного Прапора України майстрині Тячівщини вишили великий синьо-жовтий стяг розмірами 2,4 на 1,5 м. Готову роботу презентували під час святкування Дня Державного Прапора України.

24 серпня у Хусті відбувся перший на Закарпатті забіг у вишиванках. Це головна спортивна подія до Дня Незалежності, яскраве патріотичне та родинне свято.

25 серпня у м. Виноградів в замку „Канків”відбувся „Сонячний колізей 2017”.Захід організувала літературна студія „LITERRA” в рамках проекту „Виноградівські Вогні”.

25 серпня у Виноградівському міському будинку культури відбулось офіційне відкриття міжнародного конкурсу-фестивалю сучасної пісні і танцю „Кришталеві грона” імені Андрія Гріги.

26 серпня у селі Геча Берегівського району відбувся фестиваль лекваря.

27 серпня в Ужгороді відбулась відкрита екскурсія.

27 серпня у селі Велятино на Хустщині, у розважальному комплексі „Теплі води” відбувся благодійний фестиваль „Пинтя Фест”.

27-28 серпня у Виноградові відбулось свято з нагоди Дня міста та фестиваль „Кришталеві Грона”, на якому виступили соліст „Bad Boys Blue” та Ірина Федишин.

В серпні у Берегово управління культури Берегівської міської ради започаткувало щотижневе проведення безкоштовних розважально-анімаційних заходів для дітей у парку Героїв, метою яких є сприяння умов для відпочинку родин у місті та урізноманітнення культурного дозвілля дітвори.

 

Новини

2024-03-19

21 березня виповнюється 95 років з дня народження відомого українського письменника, Героя України, лауреата лтературних премій, багаторічного голови Національної Спілки письменників України та головного редактора журналу "Дніпро", депутата Верховної Ради УРСР 11-го скликання Юрія Мушкетика. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя – це ярмарок, і світ – це також ярмарок, і вічний торг із Долею".

2024-03-18

Шановні користувачі, для нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-03-14

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день