Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2012 - червень

4 червня в м. Київ у Мамаєвій Слободі відбулось нагородження 2-го Міжнародного літературного конкурсу „Козацька балачка”. З-поміж півсотні творів найкращим назвали роман „Вічник” закарпатського письменника Мирослава Дочинця, за який йому вручили головну премію.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

1 червня в м. Ужгород в обласній філармонії пройшов благодійний гала-концерт, присвячений Міжнародному дню захисту дітей „Хай щастю дитини не буде кінця!”. Дітей урочисто привітали заступник голови Ужгородської райдержадміністрації Володимир Химинець, начальник відділу освіти та у справах національностей райдержадміністрації Іван Росоха. У концерті брали участь кращі колективи художньої самодіяльності і професійні виконавці.
9 червня в смт. Великий Бичків Рахівського району в урочищі Чорний міст вдруге відбувся кінний фестиваль „Гуцульська підкова”, започаткований ДП „Великобичківське ЛМГ”. Дев’ятнадцять пар коней, дев’ять із яких представляли лісництва держлісгоспу, решта – підрядників, виборювали особисту першість в кожній дисципліні: на найкращого коня (екстер’єр), на найкращий віз і реманент, на найшвидшу пару коней та найсильнішу пару коней, кінні перегони (найшвидшого коня) і в абсолютному заліку за підсумками всіх конкурсів. Проведення подібних фестивалів в черговий раз спрацювало на піднесення авторитету професії возія, ширше застосування коней на лісозаготівлях та лісогосподарських роботах, ріст зацікавленості молоді до коневодства, відродження культури гуцулів щодо утримання коней як незамінних помічників горян на протязі століть.
10 червня в м. Ужгород у приміщенні обласного художнього музею ім. Й. Бокшая відбувся „Вечір флейтових прем’єр”. Твори М. Теодоракіса, Й. С. Баха, Й. Б. Вендлінга, П. І Чайковського та А. Вівальді виконували ансамбль солістів під керівництвом Олени Короленко, Андрій Карпяк, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів та Агнеса Бачинська, студентка Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка.
13-17 червня в м. Відень (Австрія) проходили традиційні Всесвітні хорові зустрічі. У музичну столицю Європи приїхали 33 колективи з 17-ти країн світу, в тому числі і з Закарпаття. Хор з Мукачева „Співочі серця” під керівництвом Еріки Шебели отримав диплом лауреата за третє місце в конкурсі у категорії юнацьких колективів.
15 червня в м. Ужгород обласна філармонія підбила підсумки 65-го концертного сезону. Закриття відзначили концертом симфонічного оркестру філармонії, у якому взяли участь камерний хор „Кантус” та гості зі Львова та Польщі. Концерт був приурочений до 80-річчя польського композитора і піаніста Войцєха Кіляра, диригент – Роман Ревакович (Польща).
15-18 червня в м. Ужгород у Великому залі обласної філармонії пройшов сьомий фестиваль сучасної духовної музики. Камерний хор „Кантус” (художній керівник Еміл Сокач) представив твори шести композиторів (п’яти українських і одного латвійського), хорова музика яких ще не звучала. Саме латвійський композитор Петеріс Васкс і став відкриттям фестивалю. До концертної програми увійшли: диптих на вірші Шевченка „Думи мої” і „За сонцем хмаронька пливе” львівської композиторки Богдани Фроляк, „Semplice” львівського композитора та віолончеліста Золтана Алмаші, „Ave Maria” композитора та баяніста Володимира Зубицького, „Хай буде тихо скрізь” (хоровий цикл на слова Григорія Гдаля) композитора та педагога Валентина Бібіка, „Ангел” члена Спілки композиторів України Святослава Луньова (Київ).
16 червня в м. Ужгород в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Ю. А. та Є. Шерегіїв пройшов звітний концерт „Дивіться, чого мене навчили у „Бліці” (керівник Студії сучасного танцю – Олена Камінська), в якому взяли участь близько 300 дітей.
17 червня в м. Ужгород в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Ю. А. та Є. Шерегіїв відбулась прем’єра вистави „Бельведер” за п’єсою Анатолія Дяченка, постановку якої здійснила народна артистка України Лариса Білак.
17 червня в м. Мукачево в Закарпатському російському драматичному театрі відбулась прем'єра вистави „Все тільки починається”. В цьому спектаклі герої близькі до тих стереотипів, які оточують нас в повсякденному житті. Одну з головних ролей у виставі виконує народна артистка України Лідія Пирогова.
21-28 червня Заслужений академічний Закарпатський народний хор побував з концертами в Республіці Хорватія, де виступив в містах Рієка та Загреб з духовною програмою на фестивалі духовної музики. 26 червня відбулася зустріч колективу з президентом Республіки Хорватія паном Івом Йосиповичем в його резиденції в Загребі, де Закарпатський хор виконав для президента твори з „золотого” фонду колективу. Під час дружньої бесіди президенту було презентовано нещодавно випущене видання „Закарпатський народний хор”. Зустріч пройшла за участі посла України в Хорватії пана Олександра Левченка та головного посла Республіки Хорватія Андрея Карафіліповича, представників дипломатичного корпусу та голови культурного товариства русинів-українців „Рушняк” Володимира Провчі.
22-24 червня в м. Ужгород в приміщенні обласного академічного театру ляльок „Бавка” пройшов „Вікенд з вікінгами”. Це триденна акція, що одночасно тривала в кількох містах України. В цих містах було показано 6 сеансів сучасного скандинавського кіно – стрічки режисерів Швеції, Данії, Фінляндії, Норвегії. В рамках проекту всі бажаючі змогли познайомитись зі скандинавським кінематографом.
24 червня в м. Ужгород в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Ю. А. та Є. Шерегіїв відбувся бенефіс заслуженої артистки України Людмили Іванової з нагоди 75-річчя від дня народження. В програму свята увійшла вистава „Шампанського і карету!” О. Галіна та поздоровлення друзів.
28 червня в м. Мукачево в приміщенні міського Будинку культури, в рамках відзначення 16-ї річниці Конституції України та 67-ї річниці возз’єднання Закарпаття з Україною відбулась концертна програма за участі лауреатів міжнародних конкурсів Остапа Шутко (скрипка) та Ольги Шутко (віолончель) зі Львова спільно із Мукачівським струнним оркестром під керуванням Сергія Добоша.
У червні академічний обласний театр ляльок „Бавка” повернувся в Ужгород із Праги, де взяв участь в фестивалі лялькового мистецтва, який проводить світова Асоціація лялькарів. На фестивалі свої роботи презентували театральні та кінематографічні колективи з Румунії, Польщі, Болгарії, Німеччини, Чехії, Іспанії, Хорватії, США. Україну представляли закарпатці. Результат перевершив всі сподівання, вистава „Недотепа із Вертепа” за п’єсою закарпатського письменника Дмитра Кешелі (режисер – заслужений артист України Олександр Куцик, сценографія – Ярослава Даниліва, актори – заслужена артистка України Наталія Орєшнікова та Микола Карпенко) перемогла на фестивалі, отримавши дипломи „Краща вистава” та „Краща анімація”.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

1 червня в м. Ужгород в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва втретє пройшов майстер-клас „Традиційна закарпатська іграшка” в рамках Міжнародного дня захисту дітей. Свято відбулося за сприяння управління культури облдержадміністрації, обласного краєзнавчого музею та обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Відомі майстрині ділилися своїм досвідом з дітьми, як змайструвати ляльки-іграшки з різних природних матеріалів.
6 червня в м. Ужгород в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбувся вікторинний коктейль „Великі казкарі з країни дитинства” з учнями шкіл міста.
7 червня в м. Ужгород в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Федора Потушняка відбулась творча зустріч з письменником та журналістом Дмитром Кешелею.
8 червня в м. Ужгород в приміщенні обласного художнього музею ім. Й. Бокшая пройшла презентація книги „Заслужений академічний Закарпатський народний хор” (упорядник видання Наталія Петій-Потапчук і одночасно художній керівник Закарпатського народного хору). Робота над її упорядкуванням тривала впродовж року, що й не дивно: книга вмістила унікальні архівні документи, твори колективу з золотого фонду, фотографії, датовані першими роками створення Закарпатського народного хору. Видання відкриває нові, раніше не відомі імена людей, про яких досі ніхто не говорив, але які доклались до розвитку хору.
11-12 червня в м. Ужгород в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Федора Потушняка в читальній залі відбулись семінари, ініційовані культурологічним журналом „Ї” (м. Львів) за підтримки Відділу преси, освіти та культури США в Україні. Теми семінарів: „Збереження демократії. Європейський та євроатлантичний вибір. Ідеології як фактор виборчого процессу”, „Створення і модернізація нових електронних ЗМІ”. Доповідачі та модератори семінарів: Тетяна Локоть (м. Київ), Тарас Возняк (м. Львів), Тарас Плахтій (м. Львів).
12 червня в м. Ужгород у прес-центрі „Закарпаття” відбулась презентація першої повісті молодого прозаїка Мирослава Бугіра „В обіймах долі…”, яка нещодавно побачила світ у видавництві „Карпати”.
21 червня в м. Ужгород в читальній залі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Федора Потушняка відбулось оголошення та нагородження лауреатів літературної премії „Дебют-2011”, заснованої закарпатськими письменниками. За рішенням журі в жанрі поезії перемогу здобув Томаш Деяк з дебютною збіркою „Гра з (лю)циферблатами”, а в жанрі прози першість виборов Василь Малишка зі збіркою „My Dreams”.
У червні в м. Ужгород у видавництві „TIMPANI” вийшла друком нова книжка відомого закарпатського письменника-гумориста Володимира Товтина „Півень-фахівець”. Основу видання склав єдиний твір – гумористично-казковий памфлет-феєрія. Книжку видано за сприяння Управління культури облдержадміністрації. Оформив видання Василь Вовчок.
У червні в м. Ужгород у видавництві „Ґражда” побачила світ книга вибраних праць Олекси Мишанича „Русини: політика, історія, культура”. На підставі першоджерел О. Мишанич простежив історичний шлях закарпатців від підкарпатських русинів до закарпатських українців, обгрунтував їхнє місце і роль у незалежній Українській державі. Завершують книгу літературознавчі та культурологічні праці Олекси Мишанича: „Загальноукраїнський контекст літератури Закарпаття”, „Олександр Духнович серед нас”, „Література Закарпаття: стан і проблеми наукового дослідження”, „Український контекст давньої літератури Закарпаття”. Видання здійснене з ініціативи та коштом МПП „Ґражда”.
У червні в м. Виноградів в центральній районній бібліотеці відбулася творча зустріч читачів та членів об’єднання „Красне слово” з письменником Мирославом Дочинцем. На зустрічі йшлося про особливості письменницької праці, місце книги на ринку як особливого духовного продукту , а також про цінності, які сповідують герої літературних трудів письменника.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

1 червня в м. Ужгород в картинній галереї „Коридор” відбулось відкриття персональної виставки Оксани Кричун „Дотик дитинства”.
1-3 червня в м. Мукачево в обласному державному російському драматичному театрі відкрилась виставка музичних інструментів „Музика для моєї сім’ї”. У програмі проходили концерти фольк-гуртів, конкурси, барабанне шоу та виступи діджеїв.
1-5 червня в м. Ужгород у музеї народної архітектури та побуту пройшла виставка живопису Івана Гемері „Любіть життя”, яка присвячена рідному краю і виконана у стилі класичного реалізму. Виставку відкрив начальник управління культури облдержадміністрації Юрій Глеба, який вручив художнику подяку за вагомий внесок у розвиток культури і популяризацію образотворчого мистецтва.
3 червня в с. Королево Виноградівського району в актовому залі Королівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 за організації районної ради презентували поштову листівку, присвячену Королевському Євангелію. Минулорічної осені там встановили пам’ятний знак найдавнішій кириличній книзі Закарпаття – Королевському Євангелію. Тепер же унікальній реліквії присвятили видання поштової листівки та виставку частини художніх репродукцій книги, здійснених кафедрою дизайну Закарпатського художнього інституту. На презентації були присутні голова обласної ради Іван Балога, депутати обласної ради Володимир Смоланка, Юдіта Петеї, Микола Вегеш, завідувач відділу Закарпатського краєзнавчого музею Йосип Кобаль. Модератором офіційної частини виступив відомий королівчанин, поет і прозаїк Василь Густі.
5 червня в м. Мукачево зібралися талановиті художники на 9 пленер – симпозіум. Українські митці і гості з інших країн протягом двох тижнів малювали найкрасивіші місця і історичні пам’ятки Закарпаття. Проводиться такий пленер уже традиційно за підтримки почесного громадянина Мукачева Віктора Балоги та його сина Андрія Балоги. Цього року на пленер приїхали художники з 9 областей України, а також із Польщі, Угорщини та Словаччини.
8 червня в м. Ужгород в галереї „Ужгород” відкрилась виставка білоруських художників. На вернісажі було представлено півсотні робіт 25 художників Брестської організації спілки художників Білорусі. На відкриття до Ужгорода завітали четверо митців із Брестщини – голова відділення Микола Гурщенков, Оксана Гайдукович, Владислав Куфко, Ігор Сковородко. Також був присутній і генеральний консул України в Білорусі Іван Баранчик, який чимало сприяв для відкриття виставки.
21 червня в м. Хуст у виставковому залі міської картинної галереї відкрилася виставка Павла Дулішковича. В експозиції було представлено більше тридцяти творів, які митець створив протягом двох останніх років. Мешканці та гості міста мали змогу познайомитися з різноплановим доробком автора – пейзаж, портрет, натюрморт та абстрактні композиції. Виставка присвячена ювілею майстра.
24 червня в м. Виноградів у виставковому залі арт-кафе „Гелена” було урочисто відкрито виставку творів молодих митців, присвячену Дню молоді. На виставці експонувались роботи різних жанрів – графіка братів Ігоря і Богдана Куриляків з Виноградова та Альони Стасюк з с. Широкого, картини з бісеру Світлани Суходольської з с. Олешника, декоративні вироби городянки Анастасії Пилипчинець. Найбільшу частину зали заповнили картини студентки Ужгородського коледжу мистецтв ім. А.Ерделі, виноградівчанки Люби Шпак.
27 червня в м. Хуст відбулися урочистості з нагоди відкриття пам’ятника Тарасові Шевченку. Його автор – Ігор Гречаник. Монумент висотою майже в чотири метри виконано з бронзи. Пам’ятник відкрито завдяки меценатській підтримці міністра МНС Віктора Балоги та депутата облради Павла Балоги. В урочистостях взяли участь голова обласної ради Іван Балога, Хустський міський голова Володимир Кащук, голова Хустської райради Василь Губаль, депутати місцевих рад, представники творчих спілок, громадськості.
У червні в м. Ужгород з нагоди 190-річчя від дня народження Юрія Шкрібляка, класика українського різьбярства, та 16-ї річниці Конституції України майстри народної творчості Закарпаття презентували краянам на виставці свої різьбярські твори.
У червні в м. Ужгород в обласному музеї народної архітектури та побуту діяла персональна виставка Юрія Довбуша „Закарпатський рідний край”.
У червні в м. Ужгород в обласному музеї народної архітектури та побуту майстриня з Іршавщини Ольга Ловга представила вироби ручної роботи з бісеру, виконані в народному стилі. Творчістю Ольга Ловга займається вже 15 років, і цього року вона вчетверте представила своє мистецтво в цьому музеї.
У червні в с. Чинадієво Мукачівського району в замку „Сент-Міклош” пройшов 11-й Міжнародний пленер художників, який зібрав представників з 5 країн. Після творчої праці й постійних діалогів відбулася імпровізована виставка щойно написаних робіт.
У червні в м. Київ у залах університету права Академії наук України були представлені картини Юрія Сяркевича із серії „Зачаровані Карпати”, де автор у повному обсязі демонструє неповторну красу нашого краю.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

1-3 червня в м. Ужгород відсвяткували Міжнародний день захисту дітей. В рамках свята відбувались: обласний етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу „Молодь обирає здоров’я”, конкурс дитячого малюнку на асфальті, розважально-пізнавальна програма „Чарівний світ дитинства”, дитячі велоперегони „Дивогонка”, спортивно-розважальна програма „Тато, мама, я – спортивна сім’я”, концерт самодіяльності колективів навчальних закладів „Ми діти твої, Україно!”.
2-3 червня в м. Ужгород вже втретє пройшов спортивно-розважальний фестиваль здорового способу життя „Фізкульт-привіт 2012”.
2-3 червня в с. Камйонка (Словацька Республіка) відбувся традиційний, 47-й фестиваль фольклору русинів-українців Словаччини. Організатором фестивалю є Центральна Рада Союзу русинів-українців Словацької Республіки (голова Петро Сокол). Цього року побувати на фестивалі випала честь народному вокальному ансамблю „Ужанка” (керівник – заслужений працівник культури України Павло Пинзеник) Ужгородського районного будинку культури. Почесним гостем фестивалю була Генеральний консул України в місті Пряшеві Ольга Бенч.
3 червня в с. Липча Хустського району пройшов фестиваль „Липчанські вечорниці”. Після офіційної частини святкування продовжилося піснями та танцями, турнірами й атракціонами, конкурсами та розвагами. Яскравих барв додала концертна програма за участі фольклорних колективів, троїстих музик та зірок Хустщини (Олена Товт, Іван Пилипець, Анатолій Барна) та спеціально запрошених гостей з Тернопільщини – гурту „Забава”.
3 червня в урочищі Нижнє Поле с. Тибава Свалявського району відбулось свято народних ремесел та фольклору „О, ружо барвиста, рідна Свалявщино!”. Ініціатором свята стала Свалявська райдержадміністрація. Дивували своїми талантами на фестивалі народні умільці. Усі вони проводили майстер-класи, на яких демонстрували процес творчої праці, а головне – навчали усіх охочих обраного ремесла. Радували гостей й виступи народних колективів Неліпина, Голубиного, Поляни та інших сіл Свалявщини.
4 червня в с. Драгово-Забрід Хустського району пройшов музичний фестиваль „Відлуння Менчула”, який зібрав фольклорні колективи, юних та досвідчених вокалістів, а також вокально-інструментальні ансамблі району. Фестиваль супроводжувався не тільки співами, а ще й народними гуляннями. Приємним сюрпризом для всіх став виступ народного артиста України Степана Гіги. Фестиваль відбувся за підтримки депутата облради Павла Балоги та голови Хустської райради Василя Губаля.
5 червня в м. Рахів пройшло обласне свято духової музики.
9 червня в смт. Вишково Хустського району відбулось дитяче театрально-мистецьке свято „Ґудзик”. В програмі свята проходили вистави для дітей та від дітей (театр-студія „Чіга-Біга”, арт-студія „Фігліш-М”, клоунське творче об'єднання „ЙО!”), концертна та розважальна програма, де виступали як місцеві таланти так і вже визнані музики, майстер-класи з прикладного мистецтва, виготовлення ляльок, основ пантоміми, гриму, акторської майстерності, циркової майстерності, сучасної хореографії від запрошених спеціалістів з України, Німеччини, Великої Британії.
9-10 червня в м. Мукачево вже увосьме пройшов всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль народного мистецтва „Смарагдові витоки”, який зібрав всіх охочих стати ближчими до народної культури.
10 червня в Міжгірському районі відбулось свято проводів отар на полонину. Учасники та гості свята сформували святкову колону ще у Міжгір’ї. Головне дійство традиційно провели у горах – на мальовничому Синевирському перевалі. Тут зібрались досвідчені вівчарі, котрі охоче розповідали присутнім секрети виготовлення найсмачнішої бринзи. Майстер-клас з виготовлення сиру провели також і для гостей свята. Виготовити свіжий будз – саме так місцеві називають „молодий” солодкий на смак сир – спробував власноруч голова облдержадміністрації Олександр Ледида, який робить це не вперше, адже свято відвідує щороку. Окрім конкурсу з приготування сиру, вурди та верховинських страв, гостей свята розважали запальними танцями, веселими змаганнями та цікавими виставками. Крім голови облдержадміністрації у традиційному дійстві взяли участь заступник голови облради Андрій Сербайло, голова Міжгірської райдержадміністрації Василь Щур.
10 червня в с. Стужиця Великоберезнянського району на території Ужанського національного природного парку відбувся фестиваль сиру „Молочна ріка”. В програмі святкування пройшли: спортивні змагання, екскурсії тутешніми туристичними стежками, перегляд відеофільмів про парк, велика концертна програма.
10 червня в с. Пацканьово Ужгородського району вже втретє пройшов фестиваль народної творчості „Червона черешня-2012”. Мета фестивалю – відродити забуті національні культурно-мистецькі традиції закарпатців, популяризувати декоративно-прикладне мистецтво та сприяти подальшому розвитку виконавської майстерності фольклорних колективів і виконавців.
10 червня в с. Велятино Хустського району вдруге відбувся етнофестиваль косарів, де змагалися на швидкість, вправність косіння. Пройшли конкурси на клепання коси та укладання пласту. На завершення свята пройшов концерт колективів художньої самодіяльності.
22-24 червня в м. Спішскі Град (Словаччина) проходив 40-й ювілейний міжнародний фольклорний фестиваль під назвою „Спішскі фольклорні славності – 2012”. Україну в програмі фестивалю представляв народний вокально-хореографічний ансамбль „Словенка” (художній керівник Софія Симочко, балетмейстер-постановник Оксана Хижун) з дитячої школи мистецтв смт. Середнє Ужгородського району.
24 червня м. Ужгород святкувало День молоді. В рамках свята проходили виступи музичних виконавців, вітання молоді з інших країн, виступ колективів міського центру дозвілля, діяла фотовиставка „Ужгород очима молоді”, вже вп’яте пройшов „Парад наречених 2012”, що залишив чудові спогади в учасниць та глядачів (участь у цьогорічному Параді взяли близько 100 наречених), проходили різні майстер-класи, ігри та конкурси для дітей.
24 червня в с. Косонь Берегівського району відбувся фольклорний фестиваль тушкованого півня за сприяння громадської організації „Берегівська районна спілка власників садиб сільського туризму та збереження народних традицій”.
29 червня в с. Квасово Берегівського району з нагоди відзначення Дня Дунаю пройшов фестиваль „Тиса – молодша сестра Дунаю”, спрямованого на інформування і підвищення екологічної культури громадян. Учасники фестивалю змагалися у конкурсах пісні на екологічну тематику, витворів з матеріалів, які можна знайти на берегах річок (як природних, так і штучних), пускали повітряних зміїв (змагання „Долетіти до Дунаю”) та взяли участь в акції „Дарунок Боржаві”: власноруч запустили близько 500 коропів і сомиків у Боржаву і, таким чином, зробили свій внесок у відновлення популяції риби.
29-30 червня в с. Лисичево Іршавського району уже вшосте відбувся фестиваль ковалів „Гамора 2012”. Назву фестиваль отримав від 300-літньої діючої кузні-музею „Гамора”, на території якої і відбулося свято. Цьогоріч захід зібрав близько двох десятків ковалів з Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської областей, Польщі та Словаччини. Гості свята могли подивитися на мистецтво ковальської праці, посмакувати закарпатськими стравами, придбати різні сувеніри, взяти участь у майстер-класах з гончарства, різьбі по дереву та ткацтва. Перед гостями виступали фольклорні колективи, всі бажаючі мали змогу здійснити екскурсію на полонину Кук та помилуватися місцевим краєвидом.

Новини

2024-03-19

21 березня виповнюється 95 років з дня народження відомого українського письменника, Героя України, лауреата лтературних премій, багаторічного голови Національної Спілки письменників України та головного редактора журналу "Дніпро", депутата Верховної Ради УРСР 11-го скликання Юрія Мушкетика. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя – це ярмарок, і світ – це також ярмарок, і вічний торг із Долею".

2024-03-18

Шановні користувачі, для нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-03-14

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день