Хроніка культурного життя Закарпаття

(Оглядова довідка по матеріалах преси та неопублікованих матеріалах за листопад )

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

3 листопада у м. Виноградові пройшов районний дитячий фестиваль-конкурс "Веселковий гурт".
5-6 листопада делегація Закарпатської області взяла участь у черговому турі курсу навчань, які проводить Обласна Рада Територіального розвитку області Саболч - Сатмар_- Берег спільно із Закарпатською обласною радою у рамках програми "Розвиток туризму в угорсько-українському прикордонному регіоні". Навчання проходили в м. Ніредьгаза в Угорщині.
20 листопада у с. Есень Ужгородського району пройшов святковий концерт народного танцювального колективу "Ритм".
25 листопада в обласній філармонії відбувся концерт духового оркестру філармонії " На крилах пісні". Керівник - заслужений артист України Володимир Співак.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

7 листопада в м. Хусті завершив свою роботу Ш міжнародний пленер митців, в якому взяли участь 30 учасників з дев'яти країн.
10 листопада - 30 листопада в м. Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая експонувалась виставка творів народного художника Івана Шутєва "Да святиться ім'я твоє ''.
11 листопада недержавному музею "Регіональний музей етнографії сіл пониззя ріки Теребля", що розташований у селищі Буштино Тячівського району, надано юридичний статус - громадське об'єднання.
23 листопада - 4 грудня в м. Ужгороді у приміщенні "Дельта Банку" експонувалась фотовиставка "Ужгород твоїми очима".
23 листопада - 4 грудня в м. Ужгороді у приміщенні "Дельта Банку" експонувалась фотовиставка "Ужгород твоїми очима".
24 листопада закарпатська художниця Наталія Добровольська (Герчук) експонувала свої картини на столичній виставці "БЕРВА".
У листопаді в галереї "Ужгород'', що в м. Ужгороді, продовжує експонуватись персональна виставка живопису закарпатського художника Павла Ковача.
У листопаді в м. Мукачеві продовжувала експонуватись персональна виставка заслуженого художника України Петра Фелдеші, присвячена 65-річчю з дня народження відомого митця з міста над Латорицею.
У листопаді в м. Берегово в угорському будинку культури "Європа" відкрилася виставка, присвячена 130-річниці з дня народження зірки оперети Шарі Федак.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

23-28 листопада ужгородський поет Андрій Любка взяв участь у традиційному VI Московському міжнародному бієннале поетів. У фестивалі брали участь поети з Росії, України, Білорусі, Грузії, Латвії, Литви, Молдови та інших країн.
26 листопада в м. Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася театралізована презентація дитячих віршів Володимира Фединишинця " Із котом і без кота " , яка вийшла за підтримки видавництва Олександри Гаркуші.
У листопаді в м. Ужгороді у видавництві "Ліра" вийшов друком збірник ліричних та жартівливих пісень Володимира Товтина і Петра Матія "А що ми варті без любові", до якого увійшли більше 30 творів.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

13 листопада, у рамках Договору про співпрацю в галузі культури між управлінням культури Закарпатської ОДА та Регіональною радою Союзу русинів-українців Словацької Республіки, у м. Сніна (Словаччина) відбувся IX Міжнародний фестиваль духовної пісні. У фестивалі брав участь народний дует "Рідна пісня" Тетяна та Сергій Раховські з м. Ужгорода.
25-30 листопада в м. Берегові Закарпатський драматичний угорсько мовний театр провів фестиваль театрів "Шталкер".

ГОЛОВНА