Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     >  Шип Юрій Васильович

Письменники Закарпаття – лауреати літературних премій

Всі письменики Алфавітний покажчик Перелік премій

Шип Юрій Васильович

( 1943-05-03 р.н )
Нагороди:
1998 Обласна премія ім. Федора Потушняка
2002 Літературна премія ім. Леоніда Глібова
2009 Обласна премія ім. Федора Потушняка
2014 Всеукраїнська літературна премія ім. Зореслава
2015 Обласна премія ім. Федора Потушняка
2020 Обласна премія ім. Федора Потушняка
2021 Міська літературна премія ім. Петра Скунця

 

1998 р. – премія ім. Ф. Потушняка за збірку поезій „Журба над криницею” та тексти пісень збірок „Заспіваймо з Гайдуком”, „Славлю Бога”.

2002 р. – премія ім. Л. Глібова за книжку байок „Прогулянка звіринцем” та збірки сатири і гумору „Не плюй, Грицю, у криницю”, „Сині сльози”.

2009 р.  – премія ім. Ф. Потушняка за книги „Побожні думки в чотири рядки”, „Фрічки фігляра”, „Школа мудрого діда”.

2014 р. – премія ім. Зореслава за духовну лірику 2013-2014 років.

2015 р. – премія ім. Ф. Потушняка за книгу „Пора кривавих сліз”.

2020 р. – премія ім. Ф. Потушняка за книгу „Каламбури діда Юри”.

2021 р. – премія ім. П. Скунця за книгу «Моя любов мої краяни» (вірші, пісні, нариси, статті)

 

 

 


Примітки:

Український письменник, байкар, гуморист, поет-пісняр. Народився в селі Мокра Перечинського району.  У 1960-му закінчив Тур’є-Реметівську десятирічку. Через дефіцит педагогічних кадрів у селі його в групі кращих випуск­ників райвно рекомендував на посаду вчителя у віддалену гірську школу. Так у 18 років Юрій Шип стає викладачем фізкультури, виробничого навчання, небавом – української мови та літератури, а в 1961-му – студентом заочного відділення філфаку УжДУ. Він успішно поєднував педагогічну роботу, навчання, літературну творчість, громадсько-культурницьку діяльність. Юрій Васильович, крім усього, з 1972 року ще й трудився на громадській і природоохоронній нивах. Спочатку на посаді відповідального секретаря ЗОРТ захисту довкілля, а з 1992-го – головним спеціалістом управління екології та охорони природних ресурсів ОДА. Творчий набуток Юрія Шипа надзвичайно багатий жанрово, різноманітний тематикою. Сьогодні він складає 40 вагомих видань. Цікаво, що певний час його вабила наука, але літератор переміг. Час показав, що вони не помилилися. Сьогодні в особі Ю. Шипа українська література має дотепного гострослова-байкаря, гумориста, сатирика, видатного творця мініатюри, глибокого задушевного лірика, одного з найактивніших майстрів поезій духовної тематики, на слова якого написано понад 400 пісень, а ще дитячого письменника, перу якого належать збірки «Веснярики», «Як Юрасик чесним став», «Співаничок для діточок», «Усміхнена педагогіка», «Хто і що це (загадки в чотири рядки)».

Юрій Шип 

Норовиса любов юрія Шипа 

Поет-байкар 

Новини

2023-09-25
Друзі, відзначайте Всеукраїнський день бібліотек разом з нами!   Ми з нашими партнерами підготували для вас насичену програму 29 вересня!!!  ⚡️11:00 - 16:30 - ваша улюблена акція з буккросингу "Капуркова книжка" та фотозона у дворику бібліотеки (пр.Свободи,16)  ⚡️ 12:00 - 15:00 - Літературне бібліокафе (вул.Капітульна,10)  ⚡️ 14:00 - Майстер-клас "Гачкуємо закладки в книжку"  за сприяння Карпатський Фонд / Carpathian Foundation (пр.Свободи, 16)  ⚡️День відкритих дверей в Tatohub.Ужгород (пр.Свободи,16) :      👉 11:00 - 16:30 - вулична презентація проєкту жителям міста      👉 17:30 - інтерактивна лекція про стосунки      👉 18:00 - розвантажувальний захід для всіх "Молодіжні вечорниці"  з Ужгородською молодіжною радою  🍩🍬☕️А ще ми будемо пригощати вас кавою та смаколиками увесь день!!!  ✅ Про кожен захід будемо писати детальніше окремими дописами. Тому стежте за оновленнями на нашій стрічці!!!
2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день