Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     >  Шип Юрій Васильович

Письменники Закарпаття – лауреати літературних премій

Всі письменики Алфавітний покажчик Перелік премій

Шип Юрій Васильович

( 1943-05-03 р.н )
Нагороди:
1998 Обласна премія ім. Федора Потушняка
2002 Літературна премія ім. Леоніда Глібова
2009 Обласна премія ім. Федора Потушняка
2014 Всеукраїнська літературна премія ім. Зореслава
2015 Обласна премія ім. Федора Потушняка
2020 Обласна премія ім. Федора Потушняка

 

1998 р. – премія ім. Ф. Потушняка за збірку поезій „Журба над криницею” та тексти пісень збірок „Заспіваймо з Гайдуком”, „Славлю Бога”.

2002 р. – премія ім. Л. Глібова за книжку байок „Прогулянка звіринцем” та збірки сатири і гумору „Не плюй, Грицю, у криницю”, „Сині сльози”.

2009 р.  – премія ім. Ф. Потушняка за книги „Побожні думки в чотири рядки”, „Фрічки фігляра”, „Школа мудрого діда”.

2014 р. – премія ім. Зореслава за духовну лірику 2013-2014 років.

2015 р. – премія ім. Ф. Потушняка за книгу „Пора кривавих сліз”.

2020 р. – премія ім. Ф. Потушняка за книгу „Каламбури діда Юри”.

 

 

 


Примітки:

Український письменник, байкар, гуморист, поет-пісняр. Народився в селі Мокра Перечинського району.  У 1960-му закінчив Тур’є-Реметівську десятирічку. Через дефіцит педагогічних кадрів у селі його в групі кращих випуск­ників райвно рекомендував на посаду вчителя у віддалену гірську школу. Так у 18 років Юрій Шип стає викладачем фізкультури, виробничого навчання, небавом – української мови та літератури, а в 1961-му – студентом заочного відділення філфаку УжДУ. Він успішно поєднував педагогічну роботу, навчання, літературну творчість, громадсько-культурницьку діяльність. Юрій Васильович, крім усього, з 1972 року ще й трудився на громадській і природоохоронній нивах. Спочатку на посаді відповідального секретаря ЗОРТ захисту довкілля, а з 1992-го – головним спеціалістом управління екології та охорони природних ресурсів ОДА. Творчий набуток Юрія Шипа надзвичайно багатий жанрово, різноманітний тематикою. Сьогодні він складає 40 вагомих видань. Цікаво, що певний час його вабила наука, але літератор переміг. Час показав, що вони не помилилися. Сьогодні в особі Ю. Шипа українська література має дотепного гострослова-байкаря, гумориста, сатирика, видатного творця мініатюри, глибокого задушевного лірика, одного з найактивніших майстрів поезій духовної тематики, на слова якого написано понад 400 пісень, а ще дитячого письменника, перу якого належать збірки «Веснярики», «Як Юрасик чесним став», «Співаничок для діточок», «Усміхнена педагогіка», «Хто і що це (загадки в чотири рядки)».

Юрій Шип 

Норовиса любов юрія Шипа 

Поет-байкар 

Новини

2022-06-16

У неділю, 19 червня, в Україні відзначатимуть День батька – свято, покликане нагадати про важливість тата в житті кожної дитини. У нашій країні свято дуже молоде – офіційно його встановили лише у 2019 році. Згідно з Указом Президента України №274/2019 День батька відзначається в третю неділю червня кожного року. З нагоди цього свята пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Батько - засновник родини".

2022-06-16

26 травня 2011 р. за рішенням Закарпатської обласної ради Комунальному закладу «Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека» Закарпатської обласної  ради присвоєно ім’я видатного письменника, краєзнавця, етнографа та археолога Федора Михайловича Потушняка.
26 лютого 2021 р. у нашій бібліотеці відбулася презентація унікальної колекції цінних та рідкісних видань з особистої бібліотеки Ф. Потушняка.
Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "З особистої колекції Федора Потушняка".