Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Бокотей Андрій Андрійович
Народився :1938-03-21
Місце народження: с. Брід Іршавського району Закарпатської області
Біографія.

Народний художник України (2006). Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2000). Професор, академік Національної академії мистецтв України. Член Національної спілки художників України (1970). Заслужений діяч мистецтв України (1989).
 
Народився 21 березня 1938 року в селі Брід Іршавського району Закарпаття. У 1960 році вступив до Львівського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва (сьогодні Львівська національна академія мистецтв). Навчався у Романа Сельського, Карла Звіринського, Данила Довбошинського, Дмитра Крвавича. У 1965 році, після закінчення навчання, почав викладати на кафедрі, де навчався. З 1991 по 1992 рік очолював Львівську обласну Спілку художників України. З 1992-го – завідувач кафедри художнього скла Львівської академії мистецтв, через чотири роки став проректором, ще за кілька років очолив Академію. З 2015-го – керівник Західного науково-мистецького центру Національної академії мистецтв України.
На думку багатьох критиків, творчість Андрія Бокотея давно стала непересічним явищем світового масштабу. Її незмінно відзначають самобутність, новаторський характер та висока естетичність. "Моє кредо – творчість в усьому, що я люблю. Не притримуюсь якогось одного офіційного стилю. Визнаю авторський стиль у мистецтві. У художньому склі сповідую його природні і технологічні властивості, які часто підказують мені конкретний творчий хід", – розповідає сам Андрій Бокотей.
Важливою рисою Андрія Бокотея як педагога є не тільки передання традиції молодим митцям, а й постійний пошук нових шляхів у творчості й художній освіті, розширення контактів українських навчальних закладів із мистецькими школами Європи, США, Японії та активізації співпраці художніх вузів України.
Андрій Бокотей – ініціатор проведення у Львові міжнародних симпозіумів гутного скла (з 1989 року). Засновник Музею скла у Львові, основу для якого становить понад 600 творів всесвітньо знаних гутників із України, США, Бельгії, Мексики, Росії, Чехії, Франції, Іспанії й інших держав.
Окрім всього іншого, володар Срібної медалі Академії мистецтв СРСР (1989), Кавалерського хреста Ордена "За заслуги" Республіки Польща (2009), ордена князя Ярослава Мудрого V ступеня (2013), ордена князя Ярослава Мудрого ІV ступеня (2016).
У доробку художника численні виставки, серед яких 10 персональних, експонованих не тільки в Україні, а й у Китаї, США, Франції, Бельгії, Ізраїлі, Польщі, Росії, Литві, Естонії, Латвії, Угорщині, Нідерландах, Данії, Фінляндії, Норвегії.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Пластика ''Імпровізація''
1980

кольорове скло, гутна техніка
Пласт із серії ''Краєвиди Гологори''
1990

кольорове скло, гутна техніка
Пласт ''За містом''
1986

кольорове скло, гутна техніка
Ваза ''Українське бароко''
1976

кольорове скло, безколірне скло, гутна техніка

Новини

2023-09-26
Капуркова книжка повертається!!! Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка запрошує дати новий подих своїй домашній бібліотеці, адже книга не повинна припадати пилом, її потрібно читати. У п’ятницю, 29 вересня, з 11:00 до 16:30 пропонуємо всім охочим завітати у вуличну книжкову ятку, що розташується біля воріт заднього дворику бібліотеки (пр.Свободи, 16), та безкоштовно обміняти будь-яку зі своїх прочитаних книг на нову! Прохання: приносити книги у хорошому стані, тільки художню літературу (бажано видання після 2000-х років) та виключно українською мовою! 
2023-09-25
Друзі, відзначайте Всеукраїнський день бібліотек разом з нами!   Ми з нашими партнерами підготували для вас насичену програму 29 вересня!!!  ⚡️11:00 - 16:30 - ваша улюблена акція з буккросингу "Капуркова книжка" та фотозона у дворику бібліотеки (пр.Свободи,16)  ⚡️ 12:00 - 15:00 - Літературне бібліокафе (вул.Капітульна,10)  ⚡️ 14:00 - Майстер-клас "Гачкуємо закладки в книжку"  за сприяння Карпатський Фонд / Carpathian Foundation (пр.Свободи, 16)  ⚡️День відкритих дверей в Tatohub.Ужгород (пр.Свободи,16) :      👉 11:00 - 16:30 - вулична презентація проєкту жителям міста      👉 17:30 - інтерактивна лекція про стосунки      👉 18:00 - розвантажувальний захід для всіх "Молодіжні вечорниці"  з Ужгородською молодіжною радою  🍩🍬☕️А ще ми будемо пригощати вас кавою та смаколиками увесь день!!!  ✅ Про кожен захід будемо писати детальніше окремими дописами. Тому стежте за оновленнями на нашій стрічці!!!
2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день