Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ НАУКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА БІБЛІОГРАФІЇ

2018-12-20

 

015(059)(477.87)“2019”
К 17
Календар краєзнавчих пам’ятних дат на 2019 рік : рек. бібліогр. посіб. / Департамент культури Закарпат. облдержадмін. ; КЗ “Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. Потушняка” Закарпат. обл. ради ; уклад. : Н. М. Куцова, М. Б. Бадида ; вип. ред. І. В. Когутич ; відп. за вип. О. А. Канюка. – Ужгород : TIMPANI, 2018. – 280 с.
 
Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.
Представлені матеріали з успіхом можуть бути використані не лише в бібліотеках краю, але й у регіональній пресі, культосвітніх установах, навчальних закладах тощо.
050.9(477)
Д 20
Дати і події : 2019, перше півріччя : календар знаменних дат № 1(13) / Нац. б-ка України ім. Я. Мудрого ; уклад. : В. О. Кононенко, О. І. Бохан [та ін.]. – К., 2018.  120 с. : іл. - Бібліогр. наприкінці розд. та у підрядк. прим.
 
У пропонованому випуску календаря представлено переліки святкових днів та ювілейних дат на перше півріччя 2019 року. За традицією, в календарі широко представлено здобутки майстрів красного письменства. Цього разу опубліковано статті про видатних українських письменників, творців історичних романів – Р. Іваничука та Ю. Мушкетика, вірменського письменника О. Туманяна та класика єврейської літератури Шолом-Алейхема. Календар уміщує й статті, присвячені іншим славетним діячам науки, культури, спорту.В календарі на початку розділів, подано цифрові календарі, прислів’я та приказки, вірші українських поетів.
Видання адресовано працівникам закладів культури і освіти, зокрема бібліотек, інформаційних центрів, видавництв. Завдяки універсальному змісту та особливостям викладу матеріалу календар буде цікавим широкому колу читачів.
 
02(477)
І-90
Історія української бібліотечної справи в іменах (кінець ХІХ ст. - 1941 р.) : матеріали до біобібліогр. слов. / Нац. акад. наук України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т рукопису ; редкол. : Г. В. Боряк, Л. А. Дубровіна [та ін.] ; авт.-уклад. Л. В. Гарбар.  К. , 2017.  616 с.  Бібліогр.: с. 536-561.  Імен. покажч.: с. 562-594.  Геогр. покажч.: с. 595-612. 
 
Видання репрезентує біографічні довідки співробітників просвітянських, університетських, наукових, публічних, сільських та дитячих бібліотек – як знаних бібліотекознавців – розробників теорії, історії, методики та організації бібліотечної справи, так і пересічних, імена котрих удалося встановити за архівними джерелами та за згадками в опублікованих документах. У виданні надані також відомості про українців – діячів бібліотечної, книжкової та видавничої справи інших держав, які зробили свій внесок у розвиток української національної книжкової культури та бібліотечної справи.
Словник розрахований на широке коло користувачів – учених з різних галузей знань, освітян, студентів, професійних бібліотекарів, стане в нагоді для історико-краєзнавчих досліджень. Може бути використаний як довідковий посібник до навчальних курсів з історії бібліотечної справи, бібліотекознавства та українознавства.
Електронная версія видання представлена на сайті НБУВ.
014.3
Б 59
"Бібліотечна планета" (1998-2018) : сист. покажч. змісту / М-во культури України, Нац. б-ка України ім. Я. Мудрого ; упоряд. Н. І. Тертичка ; наук. ред. В. Кононенко.  К. , 2018.  216 с.  Імен. покажч.: с. 168-191.  Абет. покажч.: с. 192-210.
 
Систематичний покажчик змісту науково-виробничого журналу «Бібліотечна планета» створено до 20-річчя його заснування. Видання охоплює повний перелік публікацій та містить описи матеріалів, опублікованих у журналі за період із другого півріччя 1998 по перше півріччя 2018 року. Покажчик відкриває вступна стаття, у якій висвітлено історію заснування журналу й подано його загальну характеристику.Видання розраховано на працівників бібліотек різних видів і форм власності, наукових працівників у галузі бібліотекознавства і бібліографії, викладачів, студентів закладів вищої освіти.

 

 

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-06-06

Шановні користувачі! Для вас "Хроніка культурного життя Закарпатської області за травень 2019 р".

2019-05-22

Бібліотекарі Закарпаття вчились з журналістами успішній співпраці заради розвитку громад

21 травня в Ужгороді в рамках проекту ПУЛЬС Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX провела на базі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Ф. Потушняка практикум для працівників бібліотек регіону на тему  «Підтримка просування реформи місцевого самоврядування через інформаційні майданчики у Закарпатській області». Бібліотекарям розповіли про процес децентралізації в області та про можливості ефективної співпраці представників управлінь територіальних громад, місцевих бібліотек та засобів масової інформації.

Консультант Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Ільницький розповів учасникам практикуму про слабку динаміку реформи децентралізації у Закарпатській області та особливості функціонування громад. На його думку, у ЗМІ бракує інформації про історії успіху громад, про вдалі проекти. Для цього Асоціація міст України організовувала прес-тури, у яких показувала досягнення конкретних об’єднаних територіальних громад.

 

 ....... 
2019-05-21

Для вас нова віртуальна виставка "Українська література на всі часи".

2019-05-10

Шановні користувачі для вас нові віртуальні виставки: "Шана за подвиг, вдячність за мир" (до Дня пам'яті та примирення) та "Малий Прованс" Петра Мідянки" (до 60-річчя від Дня народження поета, лауреата Національної пренмії ім. Т. Г. Шевченка).

2019-05-03

Шановні користувачі. Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за квітень 2019 р.".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".