Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2021 - березень

9 березня в Ужгороді, на площі Народній, відбувся урочистий захід з нагоди відзначення 207-ої річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

11 березня в Ужгороді, в обласній державній адміністрації, відбулося відзначення краян державними нагородами:

  • Наталю Петій-Потапчук, директорку, художню керівницю комунального закладу культури „Заслужений академічний Закарпатський народний хор”, нагородили орденом княгині Ольги І ступеня за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність;
  • Оксані Дурунді, головній спеціалістці департаменту культури обласної облдержадміністрації, присвоєно почесне звання „Заслужена працівниця культури України” за значний особистий внесок у соціально-економічний та культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю;
  • Маріанні Сухоловій, солістці-вокалістці, присвоєно почесне звання „Заслужена артистка України”;
  • Надії Дідик, художниці з Ужгорода, присвоєно почесне звання „Заслужена художниця України”;
  • Петру Ходаничу, різьбяреві з Ужгорода, присвоєно почесне звання „Заслужений майстер народної творчості України” за значний особистий внесок у соціально-економічний та культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю. Голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков привітав усіх з державними відзнаками.

14 березня в Ужгороді, в рамках заходів з урочистого відзначення 82-ої річниці проголошення державної незалежності Карпатської України представники Закарпатської крайової організації Народного Руху України, громадських організацій та учасники бойових дій на сході України вшанували світлу пам’ять о. Августина Волошина, Президента Карпатської України (1939 – 1944), Героя України (посмертно).

22 березня в селі Лазещина, на Яблунецькому перевалі, біля Пам'ятного Хреста, відбувся молебень, присвячений вшануванню пам'яті загиблих борців Карпатської України. Розпочався захід зі спільного виконання державного гімну України. Присутні поклавши до Пам'ятного Хреста запалені лампадки та схиливши голови хвилиною мовчання згадали Героїв, які віддали свої життя в боротьбі за свободу і незалежність України.

26 березня в Ужгороді, в обласній державній адміністрації відбулося ювілейне присудження обласних премій за досягнення у галузі культури і мистецтва за 2020 рік.

Лауреатами літературної премії ім. Ф. Потушняка стали письменники та члени Закарпатської організації НСПУ Лідія Ходанич (Повх), Юрій Шип, Олександр Гаврош, Дмитро Кешеля, голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Кузан та Віктор Мотрук, письменник, перекладач, доцент кафедри полікультурної освіти та перекладу факультету історії та міжнародних відносин ДВНЗ „УжНУ”.

Премію ім. братів Ю.-А. та Є. Шерегіїв присуджено режисерсько-постановочній групі Мукачівського драматичного театру у складі Євгена Тищука, Марини Чопей, Тетяни Суховірської, акторам Закарпатського академічного обласного театру ляльок Миколі Карпенку та Павлові Проданюку, актрисі Мукачівського драматичного театру Лілії Приходько та Василеві Андрійцю, завідувачу кафедри Ужгородського інституту культури і мистецтв.

У галузі музичного та виконавського мистецтва лауреатами премії ім. Д. Задора стали хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи (керівник Володимир Волонтир), солістка Закарпатської обласної філармонії Галина Гаврилко та Олена Короленко, старший викладач кафедри музичного мистецтва Мукачівського державного університету.

Обласною премією ім. Й. Бокшая та А. Ерделі у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва відзначено членів Національної спілки художників України Юрія Шелевицького та Петра Матла, членкиню Національної спілки художників України та заслужену художницю України Людмилу Корж-Радько, викладача Закарпатської академії мистецтв Івана Небесника та викладачку Закарпатської академії мистецтв, членкиню Національної спілки художників України Наталію Попову.

Лауреатами премії ім. К. Балог стали керівник народного аматорського ансамблю танцю „Джерела” Ужгородського міського центру дозвілля – будинку культури, заслужений працівник культури України Михайло Сачко та народний аматорський хореографічний ансамбль народного танцю „Ритм” будинку культури с. Есень Ужгородського району (керівник Тіберій Сабов).

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

3 березня на ютуб-каналі творче об'єднання „В Підвалі Рекордз” презентувало новий альбом „Елемент”, у якому кожна з пісень – це елемент, це вогонь, вода, земля, повітря та душа. До створення альбому долучились VERBA та Ейрін, а також можна почути скретч від „DJ Vibes”.

4 березня на ютуб-каналі закарпатський гурт презентував кліп на пісню „Верховино, мати моя”, яка була найвідомішою закарпатською піснею минулих років. Музиканти згадали пісню, яка 50 років тому була шлягером, відомим далеко за межами України, а її автор Михайло Машкін – суперзіркою свого часу. Пісня „Верховино. мати моя” стала візитівкою краю. Її мотив багато десятиліть був позивними закарпатського радіо. За знімальний майданчик для музикантів обрали унікальну кузню „Гамора” – єдину у Європі діючу водяну кузню. Самі ж учасники гурту тимчасово перевтілилися у ковалів і перейняли від майстрів кузні ази ковальского ремесла. Авторка ідеї проєкту Ірина Янцо каже, що навіть у такому соціальному ролику замість понівечених лісів та драматичних повеней хотілося показати максимум краси природи. Відеографу Андрію Олагу і оператору аерозйомки Юрію Рєзвому це вдалося.

6 березня в Берегові, у Закарпатському угорському драматичному театрі, відбулась прем’єра. Цього разу артисти винесли на суд глядачів кабаре-виставу „Köszi, köszi..!”. („Дякуємо, дякуємо..!”).

7 березня в Ужгороді, в обласній філармонії, естрадно-духовий оркестр запросив всіх приєднатися до святкування Міжнародного жіночого дня.

9 березня в Ужгороді, в обласному художньому музеї ім. Йосипа Бокшая, відбувся концерт, в якому взяв участь віолончеліст Петро Сокач – син Еміла та Маріанни Сокачів. У програмі концерту прозвучали твори класика Й. С. Баха та сучасного британського композитора.

10 березня Мукачівський драматичний театр через карантин та обмежувальні заходи перейшов на роботу в режимі онлайн, щоб не втрачати зв'язок із своїми глядачами. Дорослим глядачам показали архівну виставу „Голем” за п'єсою Хава Ейзель-Валаамової по оповіданню Ш. Башевіса-Зінгера „Голем”. Режисер-постановник – Михайло Мільмейстер (Німеччина).

1З березня нa ютуб-кaнaлі закарпатського співака Сергія Ромaнa з’явився зaпис нової композиції „MONIME”. Композицію співак презентувaв у свій день нaродження. Сергій Роман пройшов до прямих ефірів „Голосу країни” та відкрив фінал популярного шоу. А минулого літа пісня Сергія Романа „Несе Галя воду” стала справжнім хітом.

16 березня кліп на композицію „Моя планета” презентувала на своєму ютуб-каналі мукачівська співачка Валерьянка. Кліп відзнятий на різних локаціях Закарпаття, а пісню співачка записала на студії Мукачівського палацу культури та мистецтв.

18 березня в Київському академічному театрі українського фольклору „Берегиня” закарпатський режисер Михайло Фіщенко поставив грузинську комедію „Ханума” А. Цагарелі.

18 березня закарпатський хіп-хоп виконавець Lestem випустив новий трек „Ніби”.

21 березня в Ужгороді улюблений для вже майже трьох поколінь закарпатців академічний обласний театр ляльок „Бавка” відзначив подвійне свято, адже цього театрального сезону „Бавці” виповнилося 40 років діяльності!

У березні Ужгородський Театр вогню „FIRE LIFE” створив абсолютно нову програму – не вогняне шоу, як зазвичай, а світлове. Постановка називається „Вартові галактики”, адже світлове сяйво, лазерні спецефекти та космічні костюми візуально втілюють свою назву. Це нова програма зі світлом, зі світловим реквізитом, з елементами лазеру, димовими спецефектами, які можна використовувати в приміщенні.

У березні на своєму ютуб-каналі Аліна Паш презентувала кліп на пісню „Питання”. Також на каналі співачки з'явився новий соціальний трек „Молитва”, який став першою піснею нового альбому співачки. Минулий рік Аліна Паш провела у мандрівках Україною та фольклорних експедиціях і записала альбом про самоідентифікацію та внутрішні коди.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

1 березня в Ужгороді, в обласній універсальній бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася презентація унікальної колекції цінних та рідкісних видань з особистої бібліотеки відомого українського письменника, етнографа, археолога Федора Потушняка. Участь у заході взяли краєзнавці, письменники, літературознавці, історики та родина Федора Потушняка.

3 березня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, до Всесвітнього дня письменника, відбулось нагородження лауреатів премії „Дебют Закарпаття”. Лауреатами „Дебюту Закарпаття 2019-2020” стали ужгородець Василь Лавер за збірку моторошних оповідань В тіні Ердега та мукачівка Жанна Хома за дитячу книжку „Маленькі історії Дарчика та Міккі”. Обидва автори вже мають доволі помітний набуток. Василь Лавер нещодавно прийнятий до Національної спілки письменників України, а Жанна Хома видає єдиний на Закарпатті дитячий журнал, за її історіями знімають мультфільми.

4 березня в Ужгороді презентували книгу під назвою „Шлях (до) ромів”. Це збірка прозових творів українських авторів, зокрема, і представників ромської нацменшини. У книзі 19 текстів про ромську громаду. Читач, який читатиме антологію малої прози „Шлях (до) ромів”, зможе побачити як можна комунікувати з ромами, життя ромів, традиції.

9 березня уродженка Ужгорода Оксана Луцишина стала лауреаткою Шевченківської премії. Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив переможців конкурсу 2021 року. У номінації „Література” перемогу отримала Оксана Луцишина за роман „Іван і Феба”.

19 березня поштова марка-легенда „Листоноша Федір Фекета” на честь закарпатського листоноші отримала „срібло” на конкурсі PostEurop на найкращу марку Європи 2020.

19 березня в Ужгороді, у Карпатському університеті імені Августина Волошина, презентували відеовиставку „Каленик Лисюк і Карпатська Україна”. Це виставка унікальних фотографій з приватної колекції оператора Каленика Лисюка з фондів Українського Музею-Архіву (УМА) в Клівленді (Огайо, США).

19 березня на фейсбук-сторінці обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка відбулась #поетична_середа, присвячена дню народженню Ліни Костенко.

21 березня Закарпаття відзначило ювілей відомого закарпатського письменника Василя Густі. Василь Петрович Густі – відомий український поет, публіцист, перекладач, літературознавець, укладач і редактор колективних збірників та книг окремих авторів, громадсько-культурний діяч, просвітянин. На сайті обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка була опублікована віртуальна виставка, присвячена 70-річчю від дня народження Василя Густі „Труди і дні на рушнику життя”.

21 березня на сайті обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка була опублікована віртуальна виставка, присвячена Всесвітньому дню поезії „Велика поезія у малому форматі”.

29 березня на сайті обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка була опублікована віртуальна виставка „Книжковий спалах”, на якій представлено книги, які наша бібліотека отримала завдяки Українському інституту книги.

У березні в Ужгороді до 70-річчя угорського поета Закарпаття Ласла Фабіана Варі літератор Василь Густі переклав вірші автора на українську. Поезія автора складна, наповнена драматизмом та трагедією повоєнних років. У планах Василя Густі видати книгу віршів Ласло Фабіана Варі українською, щоб ще більше закарпатців змогли відкрити для себе творчість автора.

У березні команда з Ужгорода розробила комікс „Капітан Чумакс”. Він виходитиме 12-ма мовами. Це – науково-популярна фантастика, орієнтована на дітей шкільного віку. Координаторка проєкту – Юлія Єгорова-Рогова. За її словами, над першим випуском коміксу команда, яка складалася з двох сценаристів та двох художників, працювала близько року. Цим коміксом видавці хотіли заохотити молодь більше читати. Більшість школярів не завжди хоче читати книги, а жанр коміксів досить популярний серед дітей та підлітків.

У березні у харківському видавництві „Фоліо” вийшла друком перша дитяча повість про Карпатську Україну. Автором „Героїчних канікул” є ужгородський письменник і журналіст Олександр Гаврош, який звертався до подій Карпатської України і раніше. „Героїчні канікули” є третьою повістю із серії „Музей пригод”. Цього разу невтомні дослідники вирушають у закарпатське місто Хуст, де здійснюють подорож у березень 1939 року.

У березні на Закарпатті вийшла друком книга про туристичні маршрути краю „30 діючих туристичних маршрутів”. Книга видана у співпраці з ужгородським фотографом Сергієм Денисенком. Видання приурочене до 30-річчя Незалежності України.

У березні закарпатський письменник Андрій Любка потрапив до довгого списку Міжнародної премії Європейського банку реконструкції та розвитку за свій роман „Карбід”, який був перекладений на англійську. Мета премії – підтримати авторів творів та викладачів, які висвітлюють багатство культур, особливості життя у регіонах, де працює ЄБРР. Загалом це – 38 країн.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

3 березня в Ужгороді, в обласному музеї народної архітектури та побуту, відбулося відкриття виставки художниці Марини Чопей „Дріада”. Ідея, яку прагне передати художниця, – це краса навколишнього середовища та його внутрішнє сприйняття. Свої картини пише в таких техніках як графіка, олія, акварель.

5 березня в галереї „Ужгород” відкрили виставку до 8 Березня, на якій закарпатські художники представили 36 картин. Виставку присвятили початку весни та 8 Березня.

6 березня в Ужгороді, у залах обласного художнього музею Бокшая, відкрилась виставка, присвячена 100-річному ювілею Антона Кашшая. Із цього приводу відкрили виставку із творчим доробком митця. У музеї представили експозицію з 70 полотен митця. Це перша комплексна експозиція, де зібрані картини як і з фондів музею, так і полотна з приватних колекцій.

12 березня в артгалереї „Ужгород” ужгородські живописці Закарпатської організації національної спілки художників України спільно сформували експозицію під назвою „Весняні квіти” і присвятили її жінкам.

14 березня у Берегові римо-католицька церква Святого Хреста провела майстер-клас у залі громади ім. Ференца Пастора, під час якого учасники мали можливість ознайомитися з основами теслярства – ремесла святого Йосипа. Папа Римський оголосив 2021-й рік роком святого Йосипа. Майстер-клас провів столяр Людвіг Перчі, який представив учасникам секрети теслярства.

17 березня в Берегові, в експозиційному залі Мігая Мункачі консульства Угорщини, відкрилась персональна виставка картин мукачівського художника Юрія Шелевицького. Шанувальникам живопису запропонували для перегляду близько 30 робіт, написаних митцем в останні роки.

19 березня в Ужгороді вийшов друком альбом „Живопис”, на сторінках якого найпотужніше розростається квіткова тематика зі смаком добра та затишку.

26 березня художниця Наталія Тарнай відкрила у себе вдома мультимедійну виставку „Я – мною відхилен”.

31 березня в Ужгороді, в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая, до 150-річчя від дня народження художника, реставратора та мистецтвознавця Ігоря Грабара було представлено розширену експозицію.

У березні календар закарпатських міст „Моє місто” cтворила студентка Закарпатської академії мистецтв (спеціальність „Графічний дизайн”) Анна Михайлова. Це її дипломна робота.

У березні стало відомо, що ужгородка Анюта Артемюк вишиватиме разом із 70 майстринями мапу України. Для жінки велика честь потрапити в команду з 70 майстринь України (і не тільки), які взяли на себе дуже відповідальну місію – вишити мапу України. У створенні панно буде використано 70 елементів. Розмір готової роботи 100´70 см.

На Закарпатті шість давніх дерев’яних церков у межах програми „Єврорегіон „Карпати-Україна” цьогоріч подають на реалізацію програми „Велика реставрація”. Йдеться про храми в Колодному, Олександрівці, Новоселиці, Середньому Водяному, Сокирниці та Діловому.

КІНОМИСТЕЦТВО

У березні в Ужгороді розпочалися зйомки дебютного повнометражного фільму Філіпа Сотниченка „Ля Палісіада”. Як розповідають творці стрічки „Ля Палісіада” – це пострадянський нуар, події якого розгортаються в Україні в 1996 році, за кілька місяців до відмови України від смертної кари. Фільм засновано на архівах 90-х років, у тому числі на унікальних архівах МВС. Зйомки пройдуть на Закарпатті та в Києві. Фільм створюється за підтримки ДержКіно України. Розробку проєкту підтримав Український культурний фонд.

У березні у вільному доступі з’явився короткометражний фільм „72 години” ужгородського режисера Дмитра Грешка про гірських рятувальників. Він розкриває атмосферу та процес порятунку туристів у зимових Карпатах.

У березні в Ужгороді, Виноградові та Рахові створили сучасні „комунальні кінозали” для перегляду українського кіно. В Україні стартує пілотний проєкт, покликаний забезпечити доступ до перегляду вітчизняної кінопродукції, її промоцію та вироблення ефективної фінансової моделі функціонування кінопрокату. Зокрема, цей проєкт втілюватимуть у трьох містах Закарпаття. У центрі Ужгорода, Виноградова та Рахова є великі зали, які можуть бути осучаснені і можуть використовуватися як кінозали. Нарешті тисяча глядачів зможуть дивитися справжнє українське кіно, адже у пріоритеті – створення якісного і конкурентоспроможного продукту національного кінематографу, його популяризація та покази для населення. Цей амбітний проєкт передбачає використання 250 глядацьких місць у Закарпатській обласній філармонії, 250 – у Виноградівському та 500 (!) – у Рахівському міських будинках культури. Це будуть перші комунальні кінозали у цих містах та в області загалом (за винятком одного такого закладу у Тячеві, який тепер не функціонує).

Кіно здатне збільшувати потоки туристів на Закарпаття, залучати інвесторів, давати робочі місця, впливати на регіональні рішення. До прикладу, за культовим фільмом „Мої думки тихі”, знятим в області, створюється туристичний маршрут, який уже вабить київських туристів. Кіно може популяризувати локації своїх зйомок – у цьому переконаний Антоніо Лукіч, режисер „Мої думки тихі”. Свій третій або четвертий фільм режисер мріє зняти про готель „Закарпаття”.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

2 березня на своєму ютуб-каналі закарпатський гурт Rock-H презентував новий кліп „Бо вже весна”. Прем'єра відбулася на офіційній сторінці гурту в соцмережі Фейсбук.

5 березня в Ужгородському інституті культури і мистецтв студенти спеціальності „Хореографіястворили відеокомпозицію присвячену 207-й річниці від дня народження Т. Г. Шевченка та 150-літньому ювілею Лесі Українки „Хай же промінь твоїх думок поміж нами сяє”. Автори – Юрій Балега та Тіберій Шютів.

8 березня в Ужгороді провели вільну екскурсію. Екскурсоводи та історики розповідали про визначних жінок, які вплинули на формування історії міста.

9 березня в Ужгороді, в обласній філармонії, у заслуженому академічному Закарпатському народному хорі відбулась успішна здача переддипломної практики (артистів балету) студентів 4 курсу спеціальності „Хореографія”, які феєрично, професійно показали високий рівень виконавської майстерності, за що були достойно оцінені.

16 березня школярі Королівської територіальної громади під керівництвом педагога, тренера Анатолія Яковлєва взяли участь у виклику від Healthy school „Хеппі челендж”. Учні трьох місцевих шкіл створили артпроєкт, в якому закликали людей висловлювати свої емоції та не тримати їх в собі.

16 березня юна піаністка і талановита вихованка Мукачівської дитячої школи мистецтв імені Степана Мартона Дарія Балог стала лауреаткою ІІ ступеня V Всеукраїнського професійного конкурсу учнівського та студентського музичного мистецтва „Чарівний камертон”.

19 березня вихованка Мукачівської дитячої школи мистецтв імені Степана Мартона Злата Васько виборола I місце на Міжнародному дистанційному фестивалі-конкурсі „Зірковий драйв” у Запоріжжі. Конкурс проходив за підтримки уряду, міністерства освіти, науки та культури Болгарії.

22 березня в Ужгородському інституті культури і мистецтв відбувся диспут з нагоди Міжнародного дня щастя. На диспут з назвою „Щастя. Реальність чи ілюзія?” були запрошені студенти 1 курсу спеціальностей музичне мистецтво та менеджмент соціокультурної діяльності.

22 березня юні співачки естрадної пісні „Акорд” Мукачівського центру дитячої та юнацької творчості Канчій Христина та Бендиш Юлія здобули перемогу на Всеукраїнському дистанційному багатожанровому конкурсі „Битва жанрів ІІ”.

30 березня Мукачівська скрипалька стала призеркою міжнародного конкурсу. Юна закарпатська музикантка отримала першу премію міжнародного конкурсу „Talents of the 21st century”. Захід проходив в онлайн форматі.

У березні юні піаністи з Мукачева перемогли на всеукраїнському конкурсі „Pearls of Talent”. Ансамблеву гру хлопців визнали найкращою у їхній віковій категорії.

У березні вокальний ансамбль Ужгородського інституту культури і мистецтв (керівник – Мар’яна Матейко) здобув гран-прі престижного міжнародного дистанційного фестивалю-конкурсу „Євро-фест 2021” (м. Львів). Молодий, творчий, ансамбль яскраво представляє інститут в межах області та за кордоном (Хорватія, Боснія та Герцеговина, Польща, Чехія, Італія ).

У березні на Закарпатті у межах проєкту „Пізнай Ужанську долину” створили маршрут найзахіднішими туристичними точками України. У маршруті багато цікавого. Це і музей паприки у селі Велика Добронь, і садибний будинок графа Дєндєші на ужгородській Радванці, й Ужгородське лісництво, і цікава історія прикордонного словацького села Гута, і єврейське минуле Перечина. План подорожі розробив історик та екскурсовод Павло Худіш. Це – мультикультурний маршрут Ужанською долиною, де століттями проживали і досі поруч з українцями мешкають угорці, словаки, чехи, євреї, роми та інші. На маршруті розробники виділили яскраві гастролокації. Культові закарпатські корчми з локальною кухнею „Деца у нотаря” та „Підкова”, перше на Закарпатті соціальне підприємство Mercy Farm, сироварня „Перечинська мануфактура” тощо.

Новини

2024-03-18

Шановні користувачі, для нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-03-15
"Українська література, як і всі інші явища у нашій країні, зазнає відчутного впливу війни. Якщо раніше ми говорили про ветеранську та волонтерську прозу, то після 24-го лютого минулого року тема російсько-українського конфлікту стала однією з наріжних для усієї української літератури" (Олександр Мимрук, Читомо) В рамках Національного тижня читання поезії, який відбудеться з 16 по 24 березня цього року, в нашій бібліотеці відбудуться читання віршів з фронту. Запрошуємо усіх бажаючих! Дата і початок вечора: 20 березня, 16:30. Локація: проспект Свободи, 16, читальна зала. #тижденьпоезії2024
2024-03-15
Друзі, ми підготували для вас цікавий безкоштовний майстер-клас з виготовлення мила. 19 березня о 16.00 чекаємо вас. Всі матеріали надаємо. Кількість місць обмежена. Реєстрація обов'язкова. https://forms.gle/o8T9uur4AQnZdrU28 Місце зустрічі: пр. Свободи, 16 Захід відбудеться за підтримки Карпатський Фонд / Carpathian Foundation Fondation de France
2024-03-14

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

2024-03-14
Подія весни❗️  21 березня о 17:00❗️  Презентація книги "НЕЗЛАМНІ звички" в Ужгороді📘📒  На цю книгу чекало багато людей, особливо 48 незламних жінок, які поділилися на її сторінках своїми історіями, з метою підтримати наших людей душевно, емоційно, психологічно.   48 корисних розповідей про життєві цінності, про те, що допомагає саме зараз у повсякденному житті підтримувати в ресурсі свій емоційний та фізичний стан.   Ця книга, як мудра подруга, буде поруч і знайде для вас потрібні слова.  На вас чекає зустріч з авторками збірки. Ви зможете зазирнути за лаштунки обкладинки та почути найцікавіше з перших вуст.   Ви зможете придбати книгу з автографами авторок📖✍🏻  Частина коштів буде переказана на підтримку наших Героїчних Захисників💙💛 
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день