Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ НАУКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА БІБЛІОГРАФІЇ

2013-10-17
91.9 : 66.3(4УКР)8
А 35
Микола Янович Азаров : біобібліогр. покажч. / Кн. палата України ім. І. Федорова ; уклад. : М. М. Ілларіонова, О. М. Устіннікова, П. М. Сенько ; під кер. М. І. Сенченко ; вступ. сл. Б. Є. Патона. – К. : Парламентське вид-во, 2013. – 280 с. : іл., портр. – Імен. покажч. : с. 229-236. – Покажч. назв : с. 237-278.
 
Матеріали видання відображають публікації професора, члена-кореспондента Національної академії наук України, заслуженого діяча науки і техніки, лауреата Державної премії в галузі науки і техніки, відомого українського політика Миколи Яновича Азарова за період з 1975 до 2012 рр., а також документи про його життя, наукову та політичну діяльність (всього 1410 записів).
Видання розраховано на науковців, викладачів вищих та середніх навчальних закладів, студентів, працівників бібліотек.
67.9(4УКР)300.3
М 77
Моніторинг Закону України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків": інструментарій і процес : практ. посіб. / упоряд. О.  Суслова. – К. : Парламентське вид-во, 2012. – 120 с. – (Програма сприяння парламенту України ІІ).
 
Цей посібник розрахований на працівників Апарату Верховної Ради, секретаріатів парламентських комітетів і депутатських фракцій, помічників-консультантів народних депутатів України, органів виконавчої влади, а також широке коло експертів з гендерних питань.
Посібник складається з трьох частин – інструментарій, процес, нормативні джерела. Наведена в посібнику інформація є виключно рекомендаційною.
 
67.9(4УКР)300.6
З-19
Законотворчість: участь громадськості у законотворчому процесі. Основні аспекти законодавчого процесу / Д. С. Базілевич [та ін.]. – К., 2013. – 232 с. : іл. – (Програма сприяння парламенту ІІ).
 
Мета посібника – підвищення рівня компетентності громадських об’єднань, активних громадян, експертів для ефективної співпраці з органами влади. Посібник має на меті спрямувати зацікавлену у співпраці громадську організацію або громадянина у пошуку необхідної інформації щодо налагодження ефективної співпраці з відповідним органом влади.
Посібник буде корисним для співпраці між народними депутатами України та громадськими організаціями. Видання стане в нагоді представникам організацій громадянського суспільства, студентам, юристам, політологам тощо.
66.4(4УКР)
С 53
Снігир, О. В. Трансформація Європейського Союзу під впливом кризи єврозони. Висновки для України : аналіт. доп. / О. В. Снігир, С. А. Гуцал ; Нац. ін-т стратег. дослідж. – К. : НІСД, 2012. – 64 с. – Бібліогр. у підрядк. прим.
 
Розглянуто головні тенденції інституційної трансформації Європейського Союзу під впливом сучасної кризи єврозони.
Для фахівців у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики України, історії та політики Європейського Союзу.
63.2(4УКР)
П 30
Петренко, А. Е. Идентификация Петренко : (генеалого-биогр. исслед.) / А. Е. Петренко. – Изд. 1-е. – К. : Профі, 2012. – 192 с. : ил., фото. – Текст рос. та укр. мовою.
 
Автор книги – праправнук знаменитого поета, учений, кандидат хімічних наук Олександр Євграфович Петренко
У передмові до видання він написав:
«Ця книга більшою мірою присвячена поетові Михайлові Миколайовичу Петренку, тому можна було б вказати в назві, наприклад, «поет-романтик Михайло Петренко». Проте, проведене дослідження, виконується з метою розв’язання загальніших завдань, де інформація про М. Петренка посідає основне місце, але є однією зі складових.
Книга містить досить детальний аналіз опублікованих біографічних згадок про Михайла Петренка, а також нові знахідки, пов'язані з його родиною. Інформація буде цікавою дослідникам і всім, хто цікавиться його життям і творчістю.
67.9(4УКР)301.1
В 42
Візова політика країн ЄС в Україні : підсумки громадського моніторингу – 2012 / І. Сушко, О. Супруненко [та ін.] ; пер. Л. Левандовська. – К. , 2012. – 86, 78 с. : табл. – Назва перекрутки : The EU visa policy in Ukraine : independent Monitoring Findings 2012.
Книга-перекрутка. Паг. роздільна
 
Видання містить результати громадського моніторингу діючих норм та правил візової практики країн ЄС та Шенгену в Україні впродовж 2012 року.
Публікація включає науково обґрунтовані дані та оцінки динаміки візової практики ЄС в Україні у порівнянні з попередніми роками, визначено позитивні та негативні тенденції в окремих складових візової практики.
Пропонується порівняльний аналіз консульств, що систематизовано у чотири ”кошики” – умовні групи навколо яких об’єднано ”дружні”, ”нейтральні ”, ”проблемні” та ”контрастні” візові практики.
67.9(4)301.1
П 32
Пилипчук, В. Г. Система організації управління і правового забезпечення діяльності спецслужб (досвід країн Європейського Союзу та Північної Америки) : аналіт. доп. / В. Г. Пилипчук, М. О. Будаков, В. М. Гірич ; Нац. ін-т стратег. дослідж. – К. : НІСД, 2012. – 56 с. – Бібліогр. у підрядк. прим.
 
На основі системного аналізу висвітлено підходи до організації управління спеціальними службами у країнах Північної Америки, західної та Центральної Європи. Результат аналізу можуть бути враховані під час реформування правоохоронних і розвідувальних органів України, удосконалення вітчизняної системи стратегічного управління спеціальними службами та розвитку законодавства у сфері національної безпеки.
Доповідь розрахована на керівників та фахівців спеціальних служб, правоохоронних органів, експертів і вчених, педагогічних працівників, аспірантів, студентів і слухачів навчальних закладів та всіх, хто цікавиться проблемами державного управління у сфері національної безпеки.
67.9(4УКР)301.1
Я 44
Як досягти безвізового режиму з Європейським Союзом? Досвід країн Західних Балкан для України / І. Сушко, В. Пєтронєвіч [та ін.] ; пер.: Л. Левандовська, І. Брюханов. – К. , 2011. – 96, 96 с. – Назва перекрутки : How to achieve visa-free regime with the European Union? Western Balkans` experience for Ukraine. – Текст укр. та англ. мовою.
Книга-перекрутка. Паг. роздільна
 
Дана публікація розкриває особливості процесу візової лібералізації, що відбувся в країнах Західних Бакан та є актуальним для України.
Провідні експерти даних країн діляться досвідом планування та виконання урядами їх країн критеріїв та завдань, розкривають нові переваги і виклики, що з’явились після скасування візового режиму з ЄС.
 

 


Новини

2022-06-16

У неділю, 19 червня, в Україні відзначатимуть День батька – свято, покликане нагадати про важливість тата в житті кожної дитини. У нашій країні свято дуже молоде – офіційно його встановили лише у 2019 році. Згідно з Указом Президента України №274/2019 День батька відзначається в третю неділю червня кожного року. З нагоди цього свята пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Батько - засновник родини".

2022-06-16

26 травня 2011 р. за рішенням Закарпатської обласної ради Комунальному закладу «Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека» Закарпатської обласної  ради присвоєно ім’я видатного письменника, краєзнавця, етнографа та археолога Федора Михайловича Потушняка.
26 лютого 2021 р. у нашій бібліотеці відбулася презентація унікальної колекції цінних та рідкісних видань з особистої бібліотеки Ф. Потушняка.
Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "З особистої колекції Федора Потушняка".