Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2014 - грудень

1 грудня у Тячеві на площі Пам’яті відбулося урочисте відкриття пам’ятного знакунайбільшого пам’ятника Небесній Сотні в Україні.

10 грудня в Ужгороді в обласній раді відбулося засідання обласного комітету з присудження обласних премій у галузі літератури і мистецтва за 2014 рік  на якому було визначено лауреатів-переможців.

29 грудня в Ужгороді у малому залі облдержадміністрації відбулося вручення обласних премій у галузі літератури і мистецтва за 2014 рік.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

3 грудня в Мукачеві в обласному драматичному театрі над Латорицею відбувся концерт „Поділися добром” за участі людей з особливими потребами та учнів шкіл естетичного виховання з нагоди відзначення міжнародного Дня інвалідів.

4 грудня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся третій вечір заслуженої артистки України Етелли Чуприк із циклу „32 сонати Людвіга ван Бетховена”.

6 грудня в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая відбувся спільний концерт Камерного оркестру Яноша Ловотта з м. Шаторолйоуйгей (Угорщина) та Ансамблю солістів під керівництвом Олени Короленко.

7 грудня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулася театральна вистава-гра „Казка з валізки” для дітей дошкільного та шкільного віку.

11 грудня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбувся благодійний концерт на підтримку бійців 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади Закарпаття. Участь у заході взяли відомі співаки Степан Гіга, Олександр Садварій, тріо „Рапсодія” та інші.

12 грудня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт-презентація компакт-диску камерного хору „Cantus” разом з „Молитвою за Україну” на підтримку закарпатських військових, які перебувають у зоні АТО.

13 грудня в Ужгороді в обласному театрі ляльок „Бавка” відбулося традиційне, 17-е обласне свято під назвою „Словацький бетлегем – 2014”, організоване культурно-освітньою організацією „Матіца Словенска” на Закарпатті (голова – Й.Й. Гайніш).

14 грудня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулася театральна вистава „Принцеса стрибунка” для дітей дошкільного та шкільного віку.

14 грудня в Ужгороді в мистецькому центрі „Галерея ІЛЬКО” відбувся вечір класичної музики у виконанні струнного квартету „Atteso String Quartet”.

14 грудня в Мукачево в Християнському культурному центрі відбулося  концертне виконання комічної опери за твором С. Гулака-Артемовського „Запорожець за Дунаєм” за участю Симфонічного оркестру та  заслуженого академічного Закарпатського народного хору.

17 грудня в Ужгороді у обласній філармонії відбувся передріздвяний концерт камерного оркестру під керівництвом заслуженого артиста України Владислава Юроша.

17-19 грудня в Мукачеві в обласному драматичному театрі над Латорицею відбулася вистава „Святий Миколай” за участі вихованців колективу „Росинка” театрального відділу дитячої школи мистецтв.

19 грудня в Мукачівській хоровій школі з нагоди Дня Святого Миколая відбувся концерт молодшого хору хлопчиків.

21 грудня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулась інтермедія „День Святого Миколая” для дітей дошкільного та шкільного віку.

21 грудня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулася благодійна вистава „У душі”, за участі театра танцю „Небо”, у підтримку бійців АТО.

21 грудня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулося танцювальне шоу „Beau Monde”, присвячене 25-річчю колективу студії сучасного танцю „Бліц”.

21 грудня в Ужгороді у обласній філармонії відбувся різдвяний концерт за участі колективу „Угорські мелодії”.

21 грудня в Ужгороді в мистецькому центрі „Галерея Ілько” відбувся концерт „Різдво в родинному колі”.

22 грудня в Ужгороді в греко-католицькому Кафедральному Соборі відбувся концерт „Різдвяні мелодії” у виконанні учнів Ужгородської музичної школи №1 ім. П.Чайковського.

24 грудня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулася новорічна вистава для дітей військовослужбовців — учасників АТО.

28 грудня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулась новорічна вистава-інтермедія „Подорож у Новий рік” для дітей дошкільного та шкільного віку.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

2 грудня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася презентація фотовиставки „Твої права через об'єктив”.

3 грудня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся тематичний вечір  „Формат дейзі: його універсальність і переваги” (створення книг для користувачів з вадами зору).

3-5 грудня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулися заходи до Міжнародного дня волонтера: англомовний клуб „English-Speaking House” обговорив тему волонтерства, відбувся вечір-зустріч на тему „Волонтером може стати кожен”.

4 грудня в Мукачівській міській центральній бібліотеці ім. О. Духновича відбувся літературний подіум „Дзеркало слова” за участі відомого закарпатського письменника, краєзнавця, професора  Сергія Федаки.

14 грудня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася першість Ужгорода з шахів серед молоді.

17 грудня у Виноградово в міській бібліотеці відбулося відкриття виставки картин, автором яких є ветеран Другої світової війни, художник Анатолій Самус.

18 грудня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся благодійний бібліоаукціон „Подарунок від Миколая”. Він продовжив низку акцій, спрямованих на збір коштів для потреб української армії.

18 грудня в Мукачеві у центральній дитячій бібліотеці відбулося літературне свято-конкурс „Розкажу Миколаю, про що я читаю”.

18 грудня в Ужгороді в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва з учнями четвертого класу Лінгвістичної гімназії ім. Т.Г. Шевченка відомі митці краю провели майстер-клас із виготовлення ялинкових прикрас.

19 грудня в Мукачеві у бібліотеці-філії № 5 відбувся літературний ранок „У День Святого Миколая”.

21 грудня в Ужгороді фонди наукової бібліотеки УжНУ поповнилися чи не найбільшим у Європі приватним архівом і бібліотекою з карпатознавства Олени Рудловчак. Донька дослідниці Марія Дуфкова й академік Микола Мушинка передали Ужгородському університетові бібліотеку, архів і деякі особисті речі дослідниці.

28 грудня в Ужгороді в приміщенні обласної організації Національної Спілки письменників України відбулася  зустріч письменників „Остання сторінка року”.

В грудні в Ужгороді у видавництві „Ґражда” вийшла друком книга „Перетривання: Текст-у-часі” Івана Ребрика.

В грудні двоє закарпатських письменників Василь Густі та Мирослав Дочинець стали членами оновленого складу Правління НСПУ в м. Київ.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

1-7 грудня в Ужгороді в „Галереї Ілько” проходила фотовиставка „Чуєш, брате…”, присвячена українським подіям 2013-2014 років – Євромайдану та АТО.

1-15 грудня у залах мукачівського замку „Паланок” проходила виставка картин пленеру „Великий Березний – 2014” товариства угорських митців образотворчого та прикладного мистецтва Закарпаття імені Імре Ревеса.

2-15 грудня в Ужгороді у провулку „Гірчичне зерно” проходила фотовиставка „Радіємо життю! Плекаємо надію!”

3 грудня в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая відкрилася ювілейна виставка творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва „Мої берегині” заслуженого майстра народної творчості України Людмили Губаль.

5 грудня в Ужгороді у Генеральному консульстві Словацької Республіки відкрилася виставка живопису та графіки Василя Скакандія та Йожефа Рущака.

7 грудня у Хустській картинній галереї відкрилася виставка живопису Мар’яна Багнія, присвячена 65-річчю художника.

10 грудня в Ужгороді в обласному краєзнавчому музеї відкрили фотовиставку портретів та побуту горян і краєвидів Закарпаття „Карпатфотопленер-2014”.

12 грудня в Ужгороді в музеї народної архітектури та побуту відбулося святкування Андріївськіх вечорниць. Студенти-художники, вбрані у автентичні національні костюми , відтворили давні закарпатські обряди.

14 грудня в Мукачівській міській картинній галереї відкрилася виставка „Думи мої в кольорах” члена Спілки художників України Миколи Дуфинця, з нагоди його 60-тиріччя.

15 грудня у галереї „Ужгород” відбулося  відкриття персональної виставки Єлизавети Міравчик-Ракович. Професійна керамік представила роботи, створені протягом останніх двох років – плакетки, декоративні вази та пластику.

16 грудня в Ужгороді в музеї народної архітектури та побуту відбулося відкриття благодійної виставки чопського фотографа-емігранта Василя Червякова „Човен життя”.

17 грудня в ужгородському арт-кафе VOTO відкрилася нова виставка робіт Юрія Дикуна „DYURI”, на якій були представлені унікальні твори живопису Юрія Дикуна та його супутниці Наталії Кікоть, виконаних на склі та полотні.

17 грудня в Києві, в музеї сучасного мистецтва в рамках проекту „Мистецька мапа України” відкрилася виставка художників Закарпаття в якій взяли участь понад 60 авторів.

19 грудня в Ужгороді в Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая відкрилася виставка Товариства угорських митців образотворчого та прикладного мистецтва Закарпаття ім. Імре Ревеса.

20 грудня в Ужгороді у Закарпатському художньому інституті відбулася виставка робіт Романа Пилипа „Натюрморт”.

21 грудня у виноградівській картинній галереї „Імпасто” відкрилася виставка „Веселе Різдво” творів члена Національної спілки художників України Ласла Гайду.

23 грудня в холі Закарпатської обласної державної адміністрації відбувся благодійний захід – виставка українських художників. Усі зібрані кошти були спрямовані на теплий одяг ужгородським воякам 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади ЗСУ.

30 грудня в Мукачеві в картинній галереї відбулося відкриття новорічно-різдвяної виставки картин.

В грудні на Тячівщині відбувся пленер закарпатських художників і гостей із за кордону.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

1-19 грудня в Ужгороді в книжковому магазині „Кобзар” проходила акція „Письменник за прилавком” у рамках традиційного щорічного конкурсу „Книга на Миколая”. Закінчилася акція нагородженням кращих видань Закарпаття.

5 грудня в м. Берегові в Будинку культури відбувся десятий ювілейний обласний фестиваль дитячого та юнацького театрального мистецтва „Юні зірки Мельпомени”. Гран-прі на ньому здобув мукачівський колектив „Росинка”.

5 грудня в Мукачеві у приміщенні райдержадміністрації відбувся благодійний концерт колективів та артистів Мукачівського району на підтримку українського війська.

6 грудня в Ужгороді в обласній філармонії розпочався XVII Міжнародний ромський джазовий фестиваль „Пап-джаз-фест-2014”. Під час фестивалю відбувся благодійний збір коштів для потреб українських військових в зоні АТО.

6-7 грудня в Ужгороді в кафе-музеї „Під Замком” відбувся майстер-клас „Виготовлення сувенірних ялиночок, а також гірлянд для прикрашання ялинок та домівки”.

7 грудня в м. Виноградово відбулася відкрита екскурсія містом „Сакральна спадщина міста Виноградів (частина 1)”.

13-14 грудня в Ужгороді в кафе-музеї „Під Замком” відбувся майстер-клас „Декорування, прикрашання та плетіння різдвяних віночків”.

16 грудня у Хусті урочисто відкрили Центр культурної творчості для навчання та культурного розвитку дітей ромської народності.

18 грудня в Ужгороді у піцерії „Деліція” для діток влаштували свято Миколая. У програмі були: майстер-клас, аквагрим, розважальні конкурси, дитяча дискотека, танцювальні виступи маленьких вихованців „ПАДІЮНУ” та святковий стіл від „Деліції”.

19 грудня в Ужгороді на пл. Театральній відбувся Парад Миколаїв.

19 грудня в Мукачеві на площі Миру відбулося театралізоване дійство „До нас прийде Миколай” та урочисте запалення вогнів міської новорічної ялинки.

19 грудня в Ужгороді в „ПАДІЮНІ” відбувся дитячий новорічний концерт.

19-21 грудня в Берегові відбувся І-й Різдвяний ярмарок на якому відбулись вистави бетлегемських колективів, виступи музичних гуртів, майстер-класи народних умільців. Були представлені вина від місцевих виноробів та традиційні кулінарні страви.

20-21 грудня в Ужгороді в  кафе-музеї „Під Замком” відбувся майстер-клас „Виготовлення ялинкових іграшок з тканини, ниток, кави та інших матеріалів”.

21 грудня в Ужгороді, на честь 40-ї річниці з дня створення популярної на весь світ інтелектуальної головоломки „Кубик Рубік”, встановили міні-скульптуру на поручнях Православної набережної, неподалік від „Свободки”.

21 грудня в Ужгороді в Народному Домі „Просвіти” відзначили 15 річницю з дня створення хору крайового товариства „Просвіта”. В ході концертної програми хор виконав патріотичні пісні українських та закарпатських авторів.

23 грудня в Ужгороді в „ПАДІЮНІ” відбулася концертна програма „Різдвяний передзвін”.

26 грудня в Ужгороді в „ПАДІЮНІ” відбулася новорічна казка „Свято неслухняності в Ужгороді”.

26-28 грудня в Ужгороді на площі перед готелем Інтурист Закарпаття відбувся різдвяний ярмарок.

27-28 грудня в Ужгороді в кафе-музеї „Під Замком” відбувся майстер-клас „Новорічні вітальні листівки „Від А до Я”.

31 грудня в Ужгороді на центральних площах міста, в готельно-ресторанних комплексах Закарпаття відбулося святкування Нового року.

В грудні у Києві народний вокальний ансамбль Ужгородського коледжу культури і мистецтв отримав Гран-Прі на Всеукраїнському фестивалі „Введенські піснеспіви”.

 

Новини

2022-06-16

У неділю, 19 червня, в Україні відзначатимуть День батька – свято, покликане нагадати про важливість тата в житті кожної дитини. У нашій країні свято дуже молоде – офіційно його встановили лише у 2019 році. Згідно з Указом Президента України №274/2019 День батька відзначається в третю неділю червня кожного року. З нагоди цього свята пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Батько - засновник родини".

2022-06-16

26 травня 2011 р. за рішенням Закарпатської обласної ради Комунальному закладу «Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека» Закарпатської обласної  ради присвоєно ім’я видатного письменника, краєзнавця, етнографа та археолога Федора Михайловича Потушняка.
26 лютого 2021 р. у нашій бібліотеці відбулася презентація унікальної колекції цінних та рідкісних видань з особистої бібліотеки Ф. Потушняка.
Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "З особистої колекції Федора Потушняка".