Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2016 - лютий

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

2 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт симфонічного оркестру „У світ Dіsney”.

3 лютого в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбувся балет-фантасмагорія на дві дії „Лускунчик” у постановці відомого хореографа Раду Поклітару.

7 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбулась концертна программа „ARIA” ансамблю солістів „Гармонія”.

7 лютого в Ужгороді у костелі св. Георгія хор „Cantus” виконав програму духовної музики. У такий спосіб артисти збирають кошти на допомогу дітям для благодійного фонду „В наших руках майбутнє”.

7 лютого в Ужгороді в галереї „Ілько” відбувся благодійний концерт симфонічного оркестру обласної філармонії.

10 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт лауреатів міжнародних конкурсів Діани Гавати (віолончель) та Iнги Боговської (фортепіано).

12 лютого в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” з нагоди Дня Святого Валентина відбулася прем’єра комедії „Одного разу в Берегсазі…”. Автори однойменної п’єси – подружжя Ольги та Олександра Матей із міста Берегово..

13 лютого в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбувся святковий вечір, присвячений Дню Святого Валентина „Любовання по-ужгородськи”.

13 лютого в Ужгороді у барі „Кактус” відбувся концерт електронної музики ужгородської промо-групи „Крук”. Захід отримав назву „Be my Electrantine”.

14 лютого в Ужгороді в обласній філармонії в рамках проекту „Музика вихідного дня”, до Дня святого Валентина відбувся концерт колективів та солістів Ужгородського коледжу культури та мистецтв. „Квітка кохання”.

14 лютого в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулась вистава „Чародій Марабу”.

14 лютого в Мукачево в обласному театрі драми і комедії відбулась вистава „Принц та чудовисько”.

17 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт симфонічного оркестру до ювілею Моцарта.

21 лютого в Ужгороді в обласній філармонії у рамках проекту „Музика вихідного дня” відбулась концертна програма „Весні назустріч” соліста Закарпатської обласної філармонії, заслуженого артиста України Олександра Садварія та трьох чарівних молодих співачок Ольги Свиди, Василини Голянич і Катерини Лінтур.

24 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт „Музична палітра” у виконанні камерного оркестру.

27 лютого в Ужгороді у великій залі ректорату УжНУ відбувся концерт „Марамороське торнадо” закарпатського гурту „Гудаки”.

27 лютого у замку Сент-Міклош на Мукачівщині відбувся концерт за участі Діани Гавати (віолончель) та концертмейстера Сюзани Кассо (фортепіано).

В лютому мукачівський гурт Rock H презентував у мережі свій новий відеокліп „Колискова”.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

1 лютого-1 березня у Мукачеві оголосили конкурс на здобуття премії імені Юрія Мейгеша. Премія є творчою відзнакою, якою нагороджуються літератори та літературознавці міста Мукачева за високохудожні твори у жанрах поезії, прози, драматургії, літературознавства, перекладу, літератури для дітей, літературної критики.

2 лютого у Перечинській районній бібліотеці у рамках акції „Письменник сільській бібліотеці – бібліотека письменнику” відбулась презентація книги вибраних творів Василя Діянича – поета і журналіста.

11 лютого в Рахові в дитячій музичній школі працівники центральної районної бібліотеки провели презентацію книги „На дарабі до Європи” Дмитра Коренюка – знаного на усі Карпати гуцула-сміхотворця із села Бистрий (Румунія), засновника та голови Гуцульського культурно-спортивного товариства, художнього керівника молодіжного ансамблю „Веселі гуцулята”.

12 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбувся святковий майстер-клас, приурочений до Дня закоханих.

12 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка напередодні дня Святого Валентина відбувся вечір поетичних зізнань „Стрілами Купідона”.

12 лютого в Ужгороді в міській бібліотеці до Дня святого Валентина пройшов соціально розважальний захід „Під знаком Купідона”.

19 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка відбулася презентація закарпатського номера журналу „Український тиждень”.

20 лютого в Ужгороді в дитячій бібліотеці відбулась година-реквієм пам'яті героїв Небесної сотні. Працівники книгозбірні підготували для своїх відвідувачів фото-відеопрезентацію, що відтворює хронологію і трагізм подій.

23 лютого в Ужгороді в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулась чергова зустріч в рамках соціокультурного проекту „Все Закарпаття читає дітям”.

24 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбулася презентація фотовиставки учасника бойових дій в зоні АТО Сергія Братасюка „Духовна війна: озброєні книгою”.

25 лютого в Ужгороді в снек-барі „Під Замком” відбулась презентація книги Леся Белея „Книга про ліс”, що вийшла у „Видавництві Старого Лева”.

26 лютого в Ужгороді в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулась презентація книги дитячої поезії Володимира Ладижця „Ой болить у мене зуб…”, яка нещодавно побачила світ у Всеукраїнському державному видавництві „Карпати”.

28 лютого у Хустській центральній міській бібліотеці пройшов творчий вечір поетеси, педагога, відповідального секретаря Закарпатської організації Національної спілки письменників України Христини Керити „Щаслива я, Карпати, бо ви є”.

28 лютого в Ужгороді в Закарпатській організації НСПУ відбулась зустріч закарпатських письменників з літературознавцем та академіком НАН України Миколою Жулинським.

29 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф. Потушняка в рамках Всеукраїнського туру відбулася презентація книги „15 мільйонів хвилин”. Дебютував з книгою поет з м. Рівне – Євгеній Франків.

В лютому в ужгородському „Видавництві Олександри Гаркуші” побачили світ „Легенди Срібної Русі” закарпатського письменника Олександра Гавроша.

В лютому Перечинська центральна районна бібліотека стала переможцем конкурсу на участь у проекті Української бібліотечної асоціації „Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках”.

В лютому в Ужгороді вийшов в світ черговий номер щоквартального вісника „Культурологічні джерела”. Творча палітра вісника охопила широкий спектр діяльності творців і виконавців Срібної Землі. Цього разу до нього увійшло 25 публікацій від 23 авторів, котрі подано на 76 сторінках у восьми рубриках.

В лютому закарпатський поет Василь Кузан став лауреатом всеукраїнської премії імені Леся Мартовича. Цю премію письменник отримав за книгу „Втомоповінь”.

В лютому в Ужгороді у видавництві „Ґражда” вийшла у світ чергова книжка відомого культуролога краю, письменника Василя Габорця „У вихорі життя”.

В лютому в Ужгороді у видавництві „Карпати” побачила світ книга Дмитра Кешелі „Молитва за втраченими світами”.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

3 лютого в Ужгороді в обласній державній адміністрації відбулось відкриття виставки живописця Петра Шолтеса, з нагоди 70-річчя митця.

5 лютого в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая відбулося відкриття ретроспективної виставки народного художника України, академіка Академії мистецтв України, лауреата обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі в галузі образотворчого мистецтва, лауреата Національної премії України імені Т. Шевченка Володимира Микити з нагоди 85-річчя митця.

9 лютого в Берегові у приміщенні діючої Малої синагоги відкрилася оригінальна фотовиставка „Синагоги східно-центральної Європи, 1781-1944”.

9 лютого в Берегові в Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ відкрилася виставка художніх творів Імре Адама під назвою „Будівничі” (Építők) за сприяння громадської організації Pro Cultura Subcarpathica.

12 лютого в галереї „Ужгород” відкрилася художня виставка творів членів закарпатсьої організації Національної спілки художників України, присвячена Дню св. Валентина.

12 лютого в Ужгороді у музеї народної архітектури та побуту сімейна іконописна майстерня „Небо на землі” представила свій доробок. Виставка мала назву „Стрітенські зустрічі” і приурочена була святу Стрітення Господнього.

14 лютого в Ужгороді у День св. Валентина у провулку „Гірчичне зерно” відкрилась перша цьогорічна фотовиставка, яку присвятили весільній фотографії.

15 лютого в Ужгороді в обласному музеї народної архітектури і побуту відбулось відкриття виставки-продажу художників об’єднання „Синевир-арт”.

17 лютого в Ужгородській ДМШ №1 ім. П.Чайковського відбувся обласний конкурс фортепіанних ансамблів.

18 лютого у Мукачеві в картинній галереї до річниці виходу 128-ї гірсько-піхотної бригади з Дебальцева відкрилася фотовиставка.

18 лютого в Ужгороді в Voto art-cafe відкрилася виставка живопису Надії Дідик під назвою „Sensus”.

19 лютого в Ужгороді у фойє Закарпатської обласної державної адміністрації відкрилась фотовиставка, приурочена Дню Героїв Небесної Сотні.

24 лютого в Ужгороді у фойє обласної державної адміністрації відкрилася виставка творів провідних образотворців Закарпаття – лауреатів обласної премії ім.Й.Бокшая та А.Ерделі.

24 лютого у галереї „Ужгород” відбулось відкриття традиційної щорічної експозиції творів крайових художників-графіків.

25 лютого в Угорщині в місті Дебрецені розпочала свою роботу унікальна виставка – на розсуд поціновувачів мистецтва були представлені понад 70 творів закарпатського мистецтва (живопис і скульптура). Виставка проходить за підтримки угорського уряду та сприяння Генерального консульства Угорської Республіки в м. Ужгороді.

26 лютого в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й.Бокшая відбулось урочисте відкриття персональної ретроспективної виставки творів народного художника України Юрія Герца, присвяченої 85-річчю від дня народження митця.

26 лютого у Виноградові у виставковому залі „Імпасто” відбулось відкриття виставки робіт учнів та викладачів образотворчого відділу Виноградівської дитячої школи мистецтв ім. Б. Бартока „Яскравий світ”.

26 лютого в Ужгороді в галереї „Ілько” відбувся авторський вечір художника Тараса Табаки у форматі круглого столу.

28 лютого в Сваляві у районному будинку культури відкрилася виставка творів членів місцевого творчого об’єднання „Арт-Свалява”. На суд глядачів свої твори представили майстри пензля Леонід Ковач, Іван Івановчик, Павло Дулішкович, Михайло Циганин, а також різьбяр Іван Фотул.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

11 лютого в Ужгороді в державному музичному училищі ім.Д.Задора відбулася творча зустріч із народним артистом України Петром Матієм – колишнім випускником, а нині – викладачем вокального відділу музучилища та провідним солістом Закарпатської обласної філармонії.

13 лютого в Мукачеві на вул.Миру 20 (б) відбувся дитячий майстер-клас з виготовлення романтичних подарунків до Дня св.Валентина.

14 лютого в Мукачево в парку Перемоги до Дня Святого Валентина відбувся діджей-фест з кращими діджеями Закарпаття та міста Мукачева.

14 лютого в Ужгородi до Дня закоханих провели тематичну вiдкриту екскурсiю „Романтичний Ужгород”.

19 лютого в Мукачеві в історичному музеї замку „Паланок” відбулась презентація журналу „Образотворче мистецтво” та науково-мистецька конференція „Сучасний мистецький процес та арт-критика”. Під час заходу відбулись також презентації книг академіка, доктора мистецтвознавства, професора Олександра Федорука „Моя колекція – життя моє” та історика, письменника та громадського діяча Михайла Костинського „Українська легенда. Самовчитель громадянина”.

25-26 лютого в Ужгороді в Закарпатському художньому інституті відбулась міжнародна науково-практична конференція „Микола Мушинка: портрет на тлі доби”, присвячена 80-річчю з дня народження відомого науковця, фольклориста, доктора філологічних наук, академіка Національної академії наук України Миколи Мушинки.

23 лютого в Ужгороді вперше для викладачів музично-теоретичних дисциплін області була проведена конференція „Актуальні питання викладання музично-теоретичних дисциплін у школах естетичного виховання”.

26-27 лютого в Мукачево в ресторані „Еventum Hall” пройшла виставка „My Wedding Day”. На виставці були представлені різноманітні товари та послуги весільної сфери Закарпаття.

27-28 лютого в Ужгороді в Боздоському парку відбувся фестиваль „Ужгородська палачінта”.

29 лютого в центрі Ужгорода спорудили нову міні-скульптурку видатному угорському художнику Тіводару Чонтварі, дитинство якого пов’язане із Закарпаттям. Скульптор – Михайло Колодко.

В лютому в Ужгороді відбулась прем’єра короткометражного фільму „Музика тиші” Богдана Козачука. Знімали та знімалися у ньому ужгородці.

Новини

2022-06-16

У неділю, 19 червня, в Україні відзначатимуть День батька – свято, покликане нагадати про важливість тата в житті кожної дитини. У нашій країні свято дуже молоде – офіційно його встановили лише у 2019 році. Згідно з Указом Президента України №274/2019 День батька відзначається в третю неділю червня кожного року. З нагоди цього свята пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Батько - засновник родини".

2022-06-16

26 травня 2011 р. за рішенням Закарпатської обласної ради Комунальному закладу «Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека» Закарпатської обласної  ради присвоєно ім’я видатного письменника, краєзнавця, етнографа та археолога Федора Михайловича Потушняка.
26 лютого 2021 р. у нашій бібліотеці відбулася презентація унікальної колекції цінних та рідкісних видань з особистої бібліотеки Ф. Потушняка.
Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "З особистої колекції Федора Потушняка".