Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2016 - лютий

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

2 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт симфонічного оркестру „У світ Dіsney”.

3 лютого в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбувся балет-фантасмагорія на дві дії „Лускунчик” у постановці відомого хореографа Раду Поклітару.

7 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбулась концертна программа „ARIA” ансамблю солістів „Гармонія”.

7 лютого в Ужгороді у костелі св. Георгія хор „Cantus” виконав програму духовної музики. У такий спосіб артисти збирають кошти на допомогу дітям для благодійного фонду „В наших руках майбутнє”.

7 лютого в Ужгороді в галереї „Ілько” відбувся благодійний концерт симфонічного оркестру обласної філармонії.

10 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт лауреатів міжнародних конкурсів Діани Гавати (віолончель) та Iнги Боговської (фортепіано).

12 лютого в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” з нагоди Дня Святого Валентина відбулася прем’єра комедії „Одного разу в Берегсазі…”. Автори однойменної п’єси – подружжя Ольги та Олександра Матей із міста Берегово..

13 лютого в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбувся святковий вечір, присвячений Дню Святого Валентина „Любовання по-ужгородськи”.

13 лютого в Ужгороді у барі „Кактус” відбувся концерт електронної музики ужгородської промо-групи „Крук”. Захід отримав назву „Be my Electrantine”.

14 лютого в Ужгороді в обласній філармонії в рамках проекту „Музика вихідного дня”, до Дня святого Валентина відбувся концерт колективів та солістів Ужгородського коледжу культури та мистецтв. „Квітка кохання”.

14 лютого в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулась вистава „Чародій Марабу”.

14 лютого в Мукачево в обласному театрі драми і комедії відбулась вистава „Принц та чудовисько”.

17 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт симфонічного оркестру до ювілею Моцарта.

21 лютого в Ужгороді в обласній філармонії у рамках проекту „Музика вихідного дня” відбулась концертна програма „Весні назустріч” соліста Закарпатської обласної філармонії, заслуженого артиста України Олександра Садварія та трьох чарівних молодих співачок Ольги Свиди, Василини Голянич і Катерини Лінтур.

24 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт „Музична палітра” у виконанні камерного оркестру.

27 лютого в Ужгороді у великій залі ректорату УжНУ відбувся концерт „Марамороське торнадо” закарпатського гурту „Гудаки”.

27 лютого у замку Сент-Міклош на Мукачівщині відбувся концерт за участі Діани Гавати (віолончель) та концертмейстера Сюзани Кассо (фортепіано).

В лютому мукачівський гурт Rock H презентував у мережі свій новий відеокліп „Колискова”.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

1 лютого-1 березня у Мукачеві оголосили конкурс на здобуття премії імені Юрія Мейгеша. Премія є творчою відзнакою, якою нагороджуються літератори та літературознавці міста Мукачева за високохудожні твори у жанрах поезії, прози, драматургії, літературознавства, перекладу, літератури для дітей, літературної критики.

2 лютого у Перечинській районній бібліотеці у рамках акції „Письменник сільській бібліотеці – бібліотека письменнику” відбулась презентація книги вибраних творів Василя Діянича – поета і журналіста.

11 лютого в Рахові в дитячій музичній школі працівники центральної районної бібліотеки провели презентацію книги „На дарабі до Європи” Дмитра Коренюка – знаного на усі Карпати гуцула-сміхотворця із села Бистрий (Румунія), засновника та голови Гуцульського культурно-спортивного товариства, художнього керівника молодіжного ансамблю „Веселі гуцулята”.

12 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбувся святковий майстер-клас, приурочений до Дня закоханих.

12 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка напередодні дня Святого Валентина відбувся вечір поетичних зізнань „Стрілами Купідона”.

12 лютого в Ужгороді в міській бібліотеці до Дня святого Валентина пройшов соціально розважальний захід „Під знаком Купідона”.

19 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка відбулася презентація закарпатського номера журналу „Український тиждень”.

20 лютого в Ужгороді в дитячій бібліотеці відбулась година-реквієм пам'яті героїв Небесної сотні. Працівники книгозбірні підготували для своїх відвідувачів фото-відеопрезентацію, що відтворює хронологію і трагізм подій.

23 лютого в Ужгороді в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулась чергова зустріч в рамках соціокультурного проекту „Все Закарпаття читає дітям”.

24 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбулася презентація фотовиставки учасника бойових дій в зоні АТО Сергія Братасюка „Духовна війна: озброєні книгою”.

25 лютого в Ужгороді в снек-барі „Під Замком” відбулась презентація книги Леся Белея „Книга про ліс”, що вийшла у „Видавництві Старого Лева”.

26 лютого в Ужгороді в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулась презентація книги дитячої поезії Володимира Ладижця „Ой болить у мене зуб…”, яка нещодавно побачила світ у Всеукраїнському державному видавництві „Карпати”.

28 лютого у Хустській центральній міській бібліотеці пройшов творчий вечір поетеси, педагога, відповідального секретаря Закарпатської організації Національної спілки письменників України Христини Керити „Щаслива я, Карпати, бо ви є”.

28 лютого в Ужгороді в Закарпатській організації НСПУ відбулась зустріч закарпатських письменників з літературознавцем та академіком НАН України Миколою Жулинським.

29 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф. Потушняка в рамках Всеукраїнського туру відбулася презентація книги „15 мільйонів хвилин”. Дебютував з книгою поет з м. Рівне – Євгеній Франків.

В лютому в ужгородському „Видавництві Олександри Гаркуші” побачили світ „Легенди Срібної Русі” закарпатського письменника Олександра Гавроша.

В лютому Перечинська центральна районна бібліотека стала переможцем конкурсу на участь у проекті Української бібліотечної асоціації „Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках”.

В лютому в Ужгороді вийшов в світ черговий номер щоквартального вісника „Культурологічні джерела”. Творча палітра вісника охопила широкий спектр діяльності творців і виконавців Срібної Землі. Цього разу до нього увійшло 25 публікацій від 23 авторів, котрі подано на 76 сторінках у восьми рубриках.

В лютому закарпатський поет Василь Кузан став лауреатом всеукраїнської премії імені Леся Мартовича. Цю премію письменник отримав за книгу „Втомоповінь”.

В лютому в Ужгороді у видавництві „Ґражда” вийшла у світ чергова книжка відомого культуролога краю, письменника Василя Габорця „У вихорі життя”.

В лютому в Ужгороді у видавництві „Карпати” побачила світ книга Дмитра Кешелі „Молитва за втраченими світами”.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

3 лютого в Ужгороді в обласній державній адміністрації відбулось відкриття виставки живописця Петра Шолтеса, з нагоди 70-річчя митця.

5 лютого в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая відбулося відкриття ретроспективної виставки народного художника України, академіка Академії мистецтв України, лауреата обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі в галузі образотворчого мистецтва, лауреата Національної премії України імені Т. Шевченка Володимира Микити з нагоди 85-річчя митця.

9 лютого в Берегові у приміщенні діючої Малої синагоги відкрилася оригінальна фотовиставка „Синагоги східно-центральної Європи, 1781-1944”.

9 лютого в Берегові в Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ відкрилася виставка художніх творів Імре Адама під назвою „Будівничі” (Építők) за сприяння громадської організації Pro Cultura Subcarpathica.

12 лютого в галереї „Ужгород” відкрилася художня виставка творів членів закарпатсьої організації Національної спілки художників України, присвячена Дню св. Валентина.

12 лютого в Ужгороді у музеї народної архітектури та побуту сімейна іконописна майстерня „Небо на землі” представила свій доробок. Виставка мала назву „Стрітенські зустрічі” і приурочена була святу Стрітення Господнього.

14 лютого в Ужгороді у День св. Валентина у провулку „Гірчичне зерно” відкрилась перша цьогорічна фотовиставка, яку присвятили весільній фотографії.

15 лютого в Ужгороді в обласному музеї народної архітектури і побуту відбулось відкриття виставки-продажу художників об’єднання „Синевир-арт”.

17 лютого в Ужгородській ДМШ №1 ім. П.Чайковського відбувся обласний конкурс фортепіанних ансамблів.

18 лютого у Мукачеві в картинній галереї до річниці виходу 128-ї гірсько-піхотної бригади з Дебальцева відкрилася фотовиставка.

18 лютого в Ужгороді в Voto art-cafe відкрилася виставка живопису Надії Дідик під назвою „Sensus”.

19 лютого в Ужгороді у фойє Закарпатської обласної державної адміністрації відкрилась фотовиставка, приурочена Дню Героїв Небесної Сотні.

24 лютого в Ужгороді у фойє обласної державної адміністрації відкрилася виставка творів провідних образотворців Закарпаття – лауреатів обласної премії ім.Й.Бокшая та А.Ерделі.

24 лютого у галереї „Ужгород” відбулось відкриття традиційної щорічної експозиції творів крайових художників-графіків.

25 лютого в Угорщині в місті Дебрецені розпочала свою роботу унікальна виставка – на розсуд поціновувачів мистецтва були представлені понад 70 творів закарпатського мистецтва (живопис і скульптура). Виставка проходить за підтримки угорського уряду та сприяння Генерального консульства Угорської Республіки в м. Ужгороді.

26 лютого в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й.Бокшая відбулось урочисте відкриття персональної ретроспективної виставки творів народного художника України Юрія Герца, присвяченої 85-річчю від дня народження митця.

26 лютого у Виноградові у виставковому залі „Імпасто” відбулось відкриття виставки робіт учнів та викладачів образотворчого відділу Виноградівської дитячої школи мистецтв ім. Б. Бартока „Яскравий світ”.

26 лютого в Ужгороді в галереї „Ілько” відбувся авторський вечір художника Тараса Табаки у форматі круглого столу.

28 лютого в Сваляві у районному будинку культури відкрилася виставка творів членів місцевого творчого об’єднання „Арт-Свалява”. На суд глядачів свої твори представили майстри пензля Леонід Ковач, Іван Івановчик, Павло Дулішкович, Михайло Циганин, а також різьбяр Іван Фотул.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

11 лютого в Ужгороді в державному музичному училищі ім.Д.Задора відбулася творча зустріч із народним артистом України Петром Матієм – колишнім випускником, а нині – викладачем вокального відділу музучилища та провідним солістом Закарпатської обласної філармонії.

13 лютого в Мукачеві на вул.Миру 20 (б) відбувся дитячий майстер-клас з виготовлення романтичних подарунків до Дня св.Валентина.

14 лютого в Мукачево в парку Перемоги до Дня Святого Валентина відбувся діджей-фест з кращими діджеями Закарпаття та міста Мукачева.

14 лютого в Ужгородi до Дня закоханих провели тематичну вiдкриту екскурсiю „Романтичний Ужгород”.

19 лютого в Мукачеві в історичному музеї замку „Паланок” відбулась презентація журналу „Образотворче мистецтво” та науково-мистецька конференція „Сучасний мистецький процес та арт-критика”. Під час заходу відбулись також презентації книг академіка, доктора мистецтвознавства, професора Олександра Федорука „Моя колекція – життя моє” та історика, письменника та громадського діяча Михайла Костинського „Українська легенда. Самовчитель громадянина”.

25-26 лютого в Ужгороді в Закарпатському художньому інституті відбулась міжнародна науково-практична конференція „Микола Мушинка: портрет на тлі доби”, присвячена 80-річчю з дня народження відомого науковця, фольклориста, доктора філологічних наук, академіка Національної академії наук України Миколи Мушинки.

23 лютого в Ужгороді вперше для викладачів музично-теоретичних дисциплін області була проведена конференція „Актуальні питання викладання музично-теоретичних дисциплін у школах естетичного виховання”.

26-27 лютого в Мукачево в ресторані „Еventum Hall” пройшла виставка „My Wedding Day”. На виставці були представлені різноманітні товари та послуги весільної сфери Закарпаття.

27-28 лютого в Ужгороді в Боздоському парку відбувся фестиваль „Ужгородська палачінта”.

29 лютого в центрі Ужгорода спорудили нову міні-скульптурку видатному угорському художнику Тіводару Чонтварі, дитинство якого пов’язане із Закарпаттям. Скульптор – Михайло Колодко.

В лютому в Ужгороді відбулась прем’єра короткометражного фільму „Музика тиші” Богдана Козачука. Знімали та знімалися у ньому ужгородці.

Новини

2024-06-19

Її називають авторкою оптимістичної прози. Однак Галина Вдовиченко — оптиміст не тільки на книжкових сторінках, а й на сторінках свого життя. 21 червня Галина Вдовиченко святкує своє 65-річчя  і з цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку „Життя сильніше за правила”.

2024-06-04

Шановні користувачі, пропонуємо вашій увазі нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день