Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2016 - червень

Указом Президента України Петра Порошенка №276/2016 від 25 червня 2016 року „Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України” за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально- економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм відзначено ряд громадян України.
Почесне звання „Народний художник України” отримали відразу два закарпатські митці – Кузьма Борис Іванович – художник-живописець, графік, голова Закарпатської обласної організації Національної Спілки художників України та  Свалявчик Василь Петрович – художник, член громадського об’єднання „Спілка художників „Карпатські кольори”.
Почесне звання „Заслужений артист України” присвоєно Засухіній Наталії Михайлівні – завідувачеві трупи Закарпатського обласного державного українського музично-драматичного театру.
Почесне звання „Заслужений працівник культури України” присвоєно Вашкебі Каталіні Гейзівні – директорові Виноградівської районної централізованої бібліотечної системи.
24 червня в Ужгороді в  обласному українському музично-драматичному театрі ім. Шерегіїв відбулися урочистості, приурочені 20-ій річниці Конституції України. З цієї нагоди зібрались громадськість краю, депутати різних рівнів, представники районів області. Закарпатців-народних обранців Верховної Ради, котра ухвалила Конституцію України 20 років тому, керівники краю нагородили відзнаками. З нагоди свята присутнім представили  концертну програму за участі митців зі столиці. Участь у святі взяв і поліцейський оркестр.


ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

1 червня в Ужгороді у філармонії відбувся концерт „Музика вихідного дня”, на якому звучали твори відомих закарпатських композиторів, українська пісенна лірика, музика різних народів світу та популярні сучасні хіти в оригінальному аранжуванні.
4 червня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. Шерегіїв відбулись урочисті заходи, при­урочені до Дня єдності угорського народу, та вистава „Бетярська гра” за участю Дьордя Ференці й „Rackajam”, організовані Закарпатським народним інститутом за підтримки Товариства угорської культури Закарпаття та Генерального консульства Угорщини в Ужгороді.
5 червня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт оркестру народних інструментів.
7 червня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. Шерегіїв відбувся гумористичний концерт студії „Квартал-95”.
8 червня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт симфонічного оркестру „HOLLYWOOD”.
8-10 червня у Львові колектив Закарпатського академічного обласного театру ляльок „Бавка” взяв участь у 10-му Міжнародному фестивалі театрів ляльок „Золотий Телесик”. Колектив театру представив глядачам виставу за творами Т. Шевченка „У нашім раї на землі”.
12 червня в Ужгороді в обласній філармонії в рамках концерту „Музика вихідного дня” відбувся концерт лауреата міжнародних конкурсів Катерини Гажо (орган).
16 червня в словацькому місті Кошице відбувся щорічний міжнародний фестиваль лялькового театру та ігор і розваг для дітей з батьками „VIRVAR”, в рамках якого, зокрема, відбулася прем'єра театральної постановки обласного академічного театру ляльок „Бавка” „Чарівна повітряна куля”.
18 червня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. Шерегіїв відбувся звітний дитячий концерт танцювальної студії „Бліц” „Дивіться чого мене навчили у Бліці”.
19 червня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка”, а згодом на площі Театральній відбувся виступ Закарпатського народного хору, який відтворив перший історичний концерт колективу 1946 р.
21 червня в Ужгороді в обласній філармонії відбулась концертна програма „Тиса…” лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів, лауреата обласної премії імені Д.Є.Задора оркестру народних інструментів Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є.Задора.
26 червня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт естрадно-духового оркестру, приурочений  20-ій річниці Конституції України.
 

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
5 червня в Ужгороді в „Галереї Ілько” відбулася презентація чергової книги письменника Олексія Чупи „ Вишня і Я”.
5 червня у Королівській ЗОШ № 1 на Виноградівщині відбулась презентація факсимільного видання найдавнішої рукописної пам’ятки Закарпаття – „Королевського Євангелія” 1401 року. Під час презентації обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка отримала у подарунок другий примірник факсимільного видання найдавнішої рукописної пам’ятки Закарпаття.
7 червня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулось заключне засідання другого сезону літературного клубу „Читаємо разом”, в якому взяв участь багаторічний редактор американської „Свободи”, відомий український автор з США, журналіст, письменник і наш земляк Петро Часто.
9 червня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулася презентація книги кандидата медичних наук, хірурга Юрія Фатули „Полеглих ми так і не поховали…”, яка нещодавно вийшла в ужгородському видавництві „Патент”.
16 червня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулося відкриття фотовиставки „Стереотип”, організованої ВОБ „Радість дитинства”.
16 червня в Ужгороді у обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка і відбулась презентація спільної книги лікаря, поета, журналіста і просто духовної людини Степана Біляка та співака Петра Матія - „Благословляю день і час”.
16 червня в Ужгороді у обласній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася благочинна вінілова вечірка „Круглий звук” на допомогу Євгенії Напуді, знаної в краї активістки й волонтерки, ентузіастки бібліотечної справи.
22 червня на Мукачівщині у дивовижно гарній, таємничій та старовинній локації – Чинадіївському замку „Сент-Міклош” відбулася чергова зустріч проекту „Все Закарпаття читає дітям”.
23 червня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася презентація книги Федора Харути „Громадська ініціатива у вимірах та реаліях часу”.
29 червня в Ужгороді у меморіальному будинку-музеї Андрія Коцки відбулася презентація книжки Олександра Гавроша „Таємниця Ерделі”. Видання побачило світ до 125-річчя з дня народження засновника закарпатської школи живопису Адальберта Ерделі. Надрукувало книгу „Видавництво Олександри Гаркуші”.
30 червня в Ужгороді у Закарпатському осередку Національної спілки письменників України відбулася година пам'яті з нагоди 95-річчя від дня народження письменника Юрія Керекеша (1921-2007).
В червні в Мукачево у Центральній міській бібліотеці ім. О. Духновича продовжилася акція „Бібліотека українського воїна”. Зібрані книги передали воїнам в/ч Т-0300 з надією, що книги підтримають бойовий та патріотичний дух українських військовослужбовців.
В червні в Києві у видавництві „А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” побачило світ друге видання відомого дитячого письменника Олександра Гавроша „Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу”, обкладинку до якого намалював Іван Сулима.
 

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА
2 червня на Рахівщині завершив роботу пленер художників, приурочений 125 –ій річниці від дня народження одного з основоположників Закарпатської школи живопису, вихідця з Кобилецької Поляни, художника зі світовим ім’ям – Йосипа Бокшая.
2-4 червня на Закарпатті на Верецькому перевалі відбулися заходи в рамках „Днів пам'яті Арпада Фесті”, присвячені 160-річчю народження угорського митця, художника, який створив панораму про прибуття угорців на чолі з Арпадом у Карпатський басейн.
9 червня в Ужгороді у обласному музеї народної архітектури та побуту відкрилася персональна виставка тематичних творів художника Василя Свалявчика „Дерев’яна храмова архітектура Закарпаття”.
10 червня в художній галереї „Ужгород” відкрилася персональна виставка живопису та кераміки „Музика повітря” закарпатської мисткині, члена Національної Спілки художників України Юлії Єгорової-Рогової.
15 червня в Мукачево в замку Паланок відбулася нічна екскурсія на тему „Весілля Ілони Зріні і Імре Текелі”.
15 червня в Ужгороді в мистецькому клубі „Арт-панорама” Ужгородської центральної міської бібліотеки відкрилася виставка художніх творів „Матінка Природа малює” художниці – аматора Маріанни Солтук.
17 червня в Ужгороді в атріумі головної адмінбудівлі краю відбулися урочистості назустріч Всеукраїнському дню медичного працівника. Мистецькою родзинкою святкування стала презентація художніх робіт самих медиків. Живописні, графічні, вишивані твори в різних жанрах і на різну тематику надали працівники закладів охорони здоров’я з усіх районів Закарпаття.
20 червня в Ужгороді у фойє головної адмінбудівлі краю врочисто відкрили виставку „Карпатський Драг”, яку вже вп’яте організовує Спілка фотохудожників Закарпаття під патронатом Міжнародної федерації фотомистецтва та за сприяння управління культури Закарпатської ОДА.
22-23 червня в Ужгороді в арт-центрі „Галерея Ілько” відбувся публічний захист дипломних робіт випускників Закарпатської академії мистецтв.
23 червня в Краматорську у Художньому музеї відбулася презентація полотен художників Закарпаття в рамках культурно-мистецької акції „Закарпатські акценти”.
30 червня в Ужгороді відбулося відкриття виставки „Ужгород крізь віки”, на якій було представлено роботи професійних та самодіяльних художників Закарпаття – Олександра Сидорука, Василя Вовчка, Емми Левадської, Тетяни Сопільняк, Миколи Іванча, Антона Секереша, Антоніни Дурди, Магдалини Березанич, Ольги Гал, Любові Шпак, Ірини Попдякуник та інших.


ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ
1 червня у Мукачево на площі Кирила та Мефодія урочисто відзначили Міжнародний день захисту дітей. У центрі міста для глядачів виступили юні співаки, а також демонстрували свої таланти найкращі дитячі хореографічні колективи.
1 червня в Ужгороді на площі Театральній розпочалося довгоочікуване дитяче свято – фестиваль дитячої радості „Мир літо”. Кожен з юних відвідувачів міг тут знайти розваги до смаку: боді-арт, майстер-класи, дитяча рибалка, батути.
1 червня в Ужгороді до Дня захисту дітей на подвір’ї обласного краєзнавчого музею „Ужгородський замок” відбувся майстер-клас „Традиційна закарпатська іграшка”. На дітей чекали розваги, подарунки та святковий обід.
3 червня в Ужгороді відбувся третій фестиваль вуличного піаніно, приурочений до Міжнародного дня захисту дітей. Унікальний захід зібрав майже 40 юних піаністів.
3 червня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбувся конкурс „Міні-міс Закарпаття”.
4 червня в Ужгороді в санаторії „Малятко” відбулась театралізована музично-розважальна програма „Джинсове небо”, присвячена Міжнародному дню захисту дітей.
4 червня в Ужгороді на стадіоні „Авангард” відбулася обласна спартакіада працівників закладів культури.
5 червня в Ужгороді відбулася відкрита екскурсія містом.
5 червня в Ужгороді на площі Богдана Хмельницького з нагоди Міжнародного дня захисту дітей пройшов дитячий фестиваль „Малеча Фест”.
5-7 червня в с. Нижнє Селище Хустського району відбувся міжнародний дитячий фестиваль театрального мистецтва „Птах”.
10 червня в Ужгороді на пл. Театральній відбувся фестиваль здорового способу життя „Workout Fest 2016”.
11 червня в селі Велятино Хустського району пройшов фестиваль косарів.
15 червня в Ужгороді в  залі академічного обласного театру ляльок „Бавка” відбувся перегляд класики українського кінематографу – художнього фільму „Вавілон ХХ”. Ретроспективний показ присвячений 75-річчю від дня народження Івана Миколайчука – українського кіноактора, режисера та сценариста, лауреата Шевченківської премії.
17-19 червня у Свиднику в Словаччині 62-ий раз поспіль відбулося свято русинів-українців.
18 червня у селі Колочава Міжгірського району відбувся фестиваль ріплянки.
18-19 червня у Мукачеві відбувся 10-й міський фестиваль національних культур „В родині єдиній”.
18-19 червня в Ужгороді відбулися покази найкращих робіт з фестивалю документального кіно „Іглава”.
24 червня на Рахівщині відбувся тижневий бард-пленер-тур „Муза Карпат-2016”.
24-26 червня у селі Колочава Міжгірського району відбувся фестиваль чеського пива.
25 червня в Мукачево в парку „Перемога” відбувся „Фестиваль сили”.
25 червня, у селищі Вишково Хустського району відбувся колоритний фестиваль 5-ти королівських міст Мараморощини. Його учасниками стали представники двох румунських міст – Марамуреш-Сігет та Довге Поле, а також закарпатських – Тячева та Хуста.
25-26 червня в селі Лисичево на Іршавщині працює єдина в Україні кузня-музей „Гамора” . Протягом двох днів тут  організували традиційний фестиваль ковальського мистецтва.
26 червня у Будинку культури села Дерцен відбувся звітній концерт творчих колективів Мукачівщини під назвою „З Україною у серці”.
28 червня в Ужгороді відбувся Закарпатський парад наречених.
29 червня в Мукачево у приміщенні „Eventum Hal” відбулось святкове відкриття 10-го Міжнародного шахового фестивалю „Мукачівське літо 2016”.

Новини

2024-06-19

Її називають авторкою оптимістичної прози. Однак Галина Вдовиченко — оптиміст не тільки на книжкових сторінках, а й на сторінках свого життя. 21 червня Галина Вдовиченко святкує своє 65-річчя  і з цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку „Життя сильніше за правила”.

2024-06-04

Шановні користувачі, пропонуємо вашій увазі нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день