Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2016 - червень

Указом Президента України Петра Порошенка №276/2016 від 25 червня 2016 року „Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України” за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально- економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм відзначено ряд громадян України.
Почесне звання „Народний художник України” отримали відразу два закарпатські митці – Кузьма Борис Іванович – художник-живописець, графік, голова Закарпатської обласної організації Національної Спілки художників України та  Свалявчик Василь Петрович – художник, член громадського об’єднання „Спілка художників „Карпатські кольори”.
Почесне звання „Заслужений артист України” присвоєно Засухіній Наталії Михайлівні – завідувачеві трупи Закарпатського обласного державного українського музично-драматичного театру.
Почесне звання „Заслужений працівник культури України” присвоєно Вашкебі Каталіні Гейзівні – директорові Виноградівської районної централізованої бібліотечної системи.
24 червня в Ужгороді в  обласному українському музично-драматичному театрі ім. Шерегіїв відбулися урочистості, приурочені 20-ій річниці Конституції України. З цієї нагоди зібрались громадськість краю, депутати різних рівнів, представники районів області. Закарпатців-народних обранців Верховної Ради, котра ухвалила Конституцію України 20 років тому, керівники краю нагородили відзнаками. З нагоди свята присутнім представили  концертну програму за участі митців зі столиці. Участь у святі взяв і поліцейський оркестр.


ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

1 червня в Ужгороді у філармонії відбувся концерт „Музика вихідного дня”, на якому звучали твори відомих закарпатських композиторів, українська пісенна лірика, музика різних народів світу та популярні сучасні хіти в оригінальному аранжуванні.
4 червня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. Шерегіїв відбулись урочисті заходи, при­урочені до Дня єдності угорського народу, та вистава „Бетярська гра” за участю Дьордя Ференці й „Rackajam”, організовані Закарпатським народним інститутом за підтримки Товариства угорської культури Закарпаття та Генерального консульства Угорщини в Ужгороді.
5 червня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт оркестру народних інструментів.
7 червня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. Шерегіїв відбувся гумористичний концерт студії „Квартал-95”.
8 червня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт симфонічного оркестру „HOLLYWOOD”.
8-10 червня у Львові колектив Закарпатського академічного обласного театру ляльок „Бавка” взяв участь у 10-му Міжнародному фестивалі театрів ляльок „Золотий Телесик”. Колектив театру представив глядачам виставу за творами Т. Шевченка „У нашім раї на землі”.
12 червня в Ужгороді в обласній філармонії в рамках концерту „Музика вихідного дня” відбувся концерт лауреата міжнародних конкурсів Катерини Гажо (орган).
16 червня в словацькому місті Кошице відбувся щорічний міжнародний фестиваль лялькового театру та ігор і розваг для дітей з батьками „VIRVAR”, в рамках якого, зокрема, відбулася прем'єра театральної постановки обласного академічного театру ляльок „Бавка” „Чарівна повітряна куля”.
18 червня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. Шерегіїв відбувся звітний дитячий концерт танцювальної студії „Бліц” „Дивіться чого мене навчили у Бліці”.
19 червня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка”, а згодом на площі Театральній відбувся виступ Закарпатського народного хору, який відтворив перший історичний концерт колективу 1946 р.
21 червня в Ужгороді в обласній філармонії відбулась концертна програма „Тиса…” лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів, лауреата обласної премії імені Д.Є.Задора оркестру народних інструментів Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є.Задора.
26 червня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт естрадно-духового оркестру, приурочений  20-ій річниці Конституції України.
 

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
5 червня в Ужгороді в „Галереї Ілько” відбулася презентація чергової книги письменника Олексія Чупи „ Вишня і Я”.
5 червня у Королівській ЗОШ № 1 на Виноградівщині відбулась презентація факсимільного видання найдавнішої рукописної пам’ятки Закарпаття – „Королевського Євангелія” 1401 року. Під час презентації обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка отримала у подарунок другий примірник факсимільного видання найдавнішої рукописної пам’ятки Закарпаття.
7 червня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулось заключне засідання другого сезону літературного клубу „Читаємо разом”, в якому взяв участь багаторічний редактор американської „Свободи”, відомий український автор з США, журналіст, письменник і наш земляк Петро Часто.
9 червня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулася презентація книги кандидата медичних наук, хірурга Юрія Фатули „Полеглих ми так і не поховали…”, яка нещодавно вийшла в ужгородському видавництві „Патент”.
16 червня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулося відкриття фотовиставки „Стереотип”, організованої ВОБ „Радість дитинства”.
16 червня в Ужгороді у обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка і відбулась презентація спільної книги лікаря, поета, журналіста і просто духовної людини Степана Біляка та співака Петра Матія - „Благословляю день і час”.
16 червня в Ужгороді у обласній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася благочинна вінілова вечірка „Круглий звук” на допомогу Євгенії Напуді, знаної в краї активістки й волонтерки, ентузіастки бібліотечної справи.
22 червня на Мукачівщині у дивовижно гарній, таємничій та старовинній локації – Чинадіївському замку „Сент-Міклош” відбулася чергова зустріч проекту „Все Закарпаття читає дітям”.
23 червня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася презентація книги Федора Харути „Громадська ініціатива у вимірах та реаліях часу”.
29 червня в Ужгороді у меморіальному будинку-музеї Андрія Коцки відбулася презентація книжки Олександра Гавроша „Таємниця Ерделі”. Видання побачило світ до 125-річчя з дня народження засновника закарпатської школи живопису Адальберта Ерделі. Надрукувало книгу „Видавництво Олександри Гаркуші”.
30 червня в Ужгороді у Закарпатському осередку Національної спілки письменників України відбулася година пам'яті з нагоди 95-річчя від дня народження письменника Юрія Керекеша (1921-2007).
В червні в Мукачево у Центральній міській бібліотеці ім. О. Духновича продовжилася акція „Бібліотека українського воїна”. Зібрані книги передали воїнам в/ч Т-0300 з надією, що книги підтримають бойовий та патріотичний дух українських військовослужбовців.
В червні в Києві у видавництві „А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” побачило світ друге видання відомого дитячого письменника Олександра Гавроша „Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу”, обкладинку до якого намалював Іван Сулима.
 

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА
2 червня на Рахівщині завершив роботу пленер художників, приурочений 125 –ій річниці від дня народження одного з основоположників Закарпатської школи живопису, вихідця з Кобилецької Поляни, художника зі світовим ім’ям – Йосипа Бокшая.
2-4 червня на Закарпатті на Верецькому перевалі відбулися заходи в рамках „Днів пам'яті Арпада Фесті”, присвячені 160-річчю народження угорського митця, художника, який створив панораму про прибуття угорців на чолі з Арпадом у Карпатський басейн.
9 червня в Ужгороді у обласному музеї народної архітектури та побуту відкрилася персональна виставка тематичних творів художника Василя Свалявчика „Дерев’яна храмова архітектура Закарпаття”.
10 червня в художній галереї „Ужгород” відкрилася персональна виставка живопису та кераміки „Музика повітря” закарпатської мисткині, члена Національної Спілки художників України Юлії Єгорової-Рогової.
15 червня в Мукачево в замку Паланок відбулася нічна екскурсія на тему „Весілля Ілони Зріні і Імре Текелі”.
15 червня в Ужгороді в мистецькому клубі „Арт-панорама” Ужгородської центральної міської бібліотеки відкрилася виставка художніх творів „Матінка Природа малює” художниці – аматора Маріанни Солтук.
17 червня в Ужгороді в атріумі головної адмінбудівлі краю відбулися урочистості назустріч Всеукраїнському дню медичного працівника. Мистецькою родзинкою святкування стала презентація художніх робіт самих медиків. Живописні, графічні, вишивані твори в різних жанрах і на різну тематику надали працівники закладів охорони здоров’я з усіх районів Закарпаття.
20 червня в Ужгороді у фойє головної адмінбудівлі краю врочисто відкрили виставку „Карпатський Драг”, яку вже вп’яте організовує Спілка фотохудожників Закарпаття під патронатом Міжнародної федерації фотомистецтва та за сприяння управління культури Закарпатської ОДА.
22-23 червня в Ужгороді в арт-центрі „Галерея Ілько” відбувся публічний захист дипломних робіт випускників Закарпатської академії мистецтв.
23 червня в Краматорську у Художньому музеї відбулася презентація полотен художників Закарпаття в рамках культурно-мистецької акції „Закарпатські акценти”.
30 червня в Ужгороді відбулося відкриття виставки „Ужгород крізь віки”, на якій було представлено роботи професійних та самодіяльних художників Закарпаття – Олександра Сидорука, Василя Вовчка, Емми Левадської, Тетяни Сопільняк, Миколи Іванча, Антона Секереша, Антоніни Дурди, Магдалини Березанич, Ольги Гал, Любові Шпак, Ірини Попдякуник та інших.


ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ
1 червня у Мукачево на площі Кирила та Мефодія урочисто відзначили Міжнародний день захисту дітей. У центрі міста для глядачів виступили юні співаки, а також демонстрували свої таланти найкращі дитячі хореографічні колективи.
1 червня в Ужгороді на площі Театральній розпочалося довгоочікуване дитяче свято – фестиваль дитячої радості „Мир літо”. Кожен з юних відвідувачів міг тут знайти розваги до смаку: боді-арт, майстер-класи, дитяча рибалка, батути.
1 червня в Ужгороді до Дня захисту дітей на подвір’ї обласного краєзнавчого музею „Ужгородський замок” відбувся майстер-клас „Традиційна закарпатська іграшка”. На дітей чекали розваги, подарунки та святковий обід.
3 червня в Ужгороді відбувся третій фестиваль вуличного піаніно, приурочений до Міжнародного дня захисту дітей. Унікальний захід зібрав майже 40 юних піаністів.
3 червня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбувся конкурс „Міні-міс Закарпаття”.
4 червня в Ужгороді в санаторії „Малятко” відбулась театралізована музично-розважальна програма „Джинсове небо”, присвячена Міжнародному дню захисту дітей.
4 червня в Ужгороді на стадіоні „Авангард” відбулася обласна спартакіада працівників закладів культури.
5 червня в Ужгороді відбулася відкрита екскурсія містом.
5 червня в Ужгороді на площі Богдана Хмельницького з нагоди Міжнародного дня захисту дітей пройшов дитячий фестиваль „Малеча Фест”.
5-7 червня в с. Нижнє Селище Хустського району відбувся міжнародний дитячий фестиваль театрального мистецтва „Птах”.
10 червня в Ужгороді на пл. Театральній відбувся фестиваль здорового способу життя „Workout Fest 2016”.
11 червня в селі Велятино Хустського району пройшов фестиваль косарів.
15 червня в Ужгороді в  залі академічного обласного театру ляльок „Бавка” відбувся перегляд класики українського кінематографу – художнього фільму „Вавілон ХХ”. Ретроспективний показ присвячений 75-річчю від дня народження Івана Миколайчука – українського кіноактора, режисера та сценариста, лауреата Шевченківської премії.
17-19 червня у Свиднику в Словаччині 62-ий раз поспіль відбулося свято русинів-українців.
18 червня у селі Колочава Міжгірського району відбувся фестиваль ріплянки.
18-19 червня у Мукачеві відбувся 10-й міський фестиваль національних культур „В родині єдиній”.
18-19 червня в Ужгороді відбулися покази найкращих робіт з фестивалю документального кіно „Іглава”.
24 червня на Рахівщині відбувся тижневий бард-пленер-тур „Муза Карпат-2016”.
24-26 червня у селі Колочава Міжгірського району відбувся фестиваль чеського пива.
25 червня в Мукачево в парку „Перемога” відбувся „Фестиваль сили”.
25 червня, у селищі Вишково Хустського району відбувся колоритний фестиваль 5-ти королівських міст Мараморощини. Його учасниками стали представники двох румунських міст – Марамуреш-Сігет та Довге Поле, а також закарпатських – Тячева та Хуста.
25-26 червня в селі Лисичево на Іршавщині працює єдина в Україні кузня-музей „Гамора” . Протягом двох днів тут  організували традиційний фестиваль ковальського мистецтва.
26 червня у Будинку культури села Дерцен відбувся звітній концерт творчих колективів Мукачівщини під назвою „З Україною у серці”.
28 червня в Ужгороді відбувся Закарпатський парад наречених.
29 червня в Мукачево у приміщенні „Eventum Hal” відбулось святкове відкриття 10-го Міжнародного шахового фестивалю „Мукачівське літо 2016”.

Новини

2022-06-16

У неділю, 19 червня, в Україні відзначатимуть День батька – свято, покликане нагадати про важливість тата в житті кожної дитини. У нашій країні свято дуже молоде – офіційно його встановили лише у 2019 році. Згідно з Указом Президента України №274/2019 День батька відзначається в третю неділю червня кожного року. З нагоди цього свята пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Батько - засновник родини".

2022-06-16

26 травня 2011 р. за рішенням Закарпатської обласної ради Комунальному закладу «Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека» Закарпатської обласної  ради присвоєно ім’я видатного письменника, краєзнавця, етнографа та археолога Федора Михайловича Потушняка.
26 лютого 2021 р. у нашій бібліотеці відбулася презентація унікальної колекції цінних та рідкісних видань з особистої бібліотеки Ф. Потушняка.
Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "З особистої колекції Федора Потушняка".