Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2016 - серпень

12-13 серпня в Ужгороді Генеральне консульство Угорщини святкувало 25 років з дня відкриття. З цієї нагоди дипломати провели ряд заходів. Консули дипломатичної установи провели екскурсії по приміщеннях закладу, наочно продемонстрували свою роботу. У внутрішньому дворику та презентаційних залах консульства відбувся прийом гостей, який супроводжувався виступами народних колективів художньої самодіяльності. Запрошені гості змогли також скуштувати вишукані угорські страви та вина. Також тривав урочистий прийом, на початку якого окремим особам були вручені нагороди та відзнаки Угорщини.

23 серпня в Ужгороді відбулися урочисті заходи, присвячені Дню Державного Прапора. Святкування почалося на площі перед обласним українським музично-драматичним театром ім. братів Шерегіїв. Звідси пройшла хода зі 100-метровим прапором до площі Народної, де відбулося урочисте підняття національного стягу.

24 серпня в День Незалежності України на території Закарпаття  пройшли святкування та урочисті заходи.

24 серпня в Ужгороді на площі Народній відбулось пряме телевізійне включення з Києва з виступом Президента України та всеукраїнський флешмоб „Співаємо Державний гімн України”. Цього ж дня на площі Народній з’явився бездротовий Wi-Fi-доступ до Інтернету. Родзинкою святкування стали урочисті фанфари з балкону ОДА на тему відомої пісні „Верховино, світку ти наш” у виконанні естрадно-духового оркестру обласної філармонії. Фанфари звучали 24 серпня кожні дві години.

24 серпня в День Незалежності України в м. Берегово на вул. Шевченка (центральна частина міста)  відбулось урочисте відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку.

26 серпня в Ужгороді в обласній державній адміністрації вручили державні нагороди закарпатцям, яких Президент відзначив з нагоди Дня незалежності України. Від імені Глави держави почесну місію виконав керівник краю Геннадій Москаль. Відзнаку до звання „Народний художник України” отримав митець  Тарас Данилич. Директор державного підприємства „Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво „Карпати” Віктор Браславець одержав відзнаку до звання  „Заслужений працівник культури України”. Звання „Заслужений артист України” одержала Вікторія Цанько – диригент симфонічного оркестру обласної філармонії. Крім того ряд закарпатців відзначено ювілейною медаллю „25 років Незалежності України”. Таку відзнаку Геннадій Москаль вручив методисту методичного кабінету при управлінні культури Закарпатської ОДА Галині Акуловій та директору Ужгородського державного музичного училища ім. Д. Задора Світлані Стегней. 

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

6 серпня в м. Ужгород у приміщенні музею народної архітектури та побуту відбулася прем’єра відвертої документальної вистави „Вам тут не демократія”.

15 серпня в Мукачево у дворі замку „Паланок” відбулась концертна програма „Танці націй” угорського Національного духового оркестру на чолі з диригентами Йожефом Шварцом та Алексом Нєршом.

21 серпня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся сольний авторський концерт народного артиста України Петра Матія „Молюся за Україну”, присвячений 25-річчю Незалежності України.

22 серпня в Ужгороді на сцені обласного українського музично-драматичного театру ім. братів Шерегіїв відбувся святковий концерт Василь Зінкевича, присвячений 25-річчю Незалежності України та 50-річчю власної творчої діяльності.

23 серпня в Ужгороді у рамках відзначення головного державного свята у обласній філармонії відбвся концерт за участі колективів та солістів філармонії.

23 серпня у Хусті у римо-католицькому храмі св.Анни та Йоакима відбувся концерт гурту гітаристів із угорського міста Сексард.

 24 серпня на території Ужгородського замку відбулася акція „Зустріч сонця з заслуженим академічним Закарпатським народним хором” – на честь 25-річчя Незалежності України.

24 серпня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулась презентація вистави Тараса Шевченка „У нашім раї на землі ” (дитячий Кобзарик). Виставу приурочено до Дня Незалежності України.

28 серпня в Мукачево відбувся концерт „Мукачево скликає друзів”.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

2 серпня у клубі села Бороняво Хустського району відбулася презентація книжки „Казки та легенди з-під Хустського замку”, яку підготували і провели Обласний організаційно-методичний центр культури за ініціативи Тетяни Спілко (Баняс) – наймолодшої доньки відомого казкаря Юрія Баняса (1930–1984).

4 серпня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулася зустріч із громадським діячем, письменником-футурологом і кінопродюсером Олексієм Толкачовим та презентація п’яти книг у рамках всеукраїнського просвітницького туру „Революція Світогляду”.

13 серпня в Хусті у Чеському містечку відбувся літературник із символічною назвою „Мідний чайник”. В програмі арт-маніфесту відбулися: фотовиставка на певну соціальну тематику; поетичні читання; музичні виступи.

15 серпня в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація нової книжки
професора кафедри історії України УжНУ, доктора історичних наук Сергія Федаки „Хроніка Закарпаття у незалежній Україні (24 серпня 1991 – 24 серпня 2016)”, яка містить близько тисячі дат останньої чверті століття – події політичної, економічної, культурної історії області.

20 серпня в Мукачеві в центральній бібліотеці ім. О. Духновича відбулось відкриття двох книжкових виставок до Дня Незалежності України: „Поети Мукачева – Україні” та „З жита і неба наш прапор ясний”.

22 серпня в Мукачеві в Центральній бібліотеці ім. О. Духновича відбувся літературно-мистецький перфоманс „Україна – понад усе!”.

22 серпня у м.Виноградів у міському будинку культури в рамках ІІ-го фестивалю молодих авторів „Карпатський Пегас” відбулася зустріч з відомими літераторами.

23 серпня в Мукачеві в бібліотеці-філії № 7 відбувся урок-подорож „Україна – це ти і я”.

В серпні в Ужгороді вийшов у світ черговий номер щоквартального вісника „Культурологічні джерела” № 2 (34), 2016 обласного організаційно-методичного центру культури.

В серпні у „Видавництві Олександри Гаркуші” вийшов бібліографічний покажчик „Василь Густі”. Видання підготоване Закарпатською обласною універсальною бібліотекою імені Федора Потушняка до 65-річчя від дня народження письменника, поета, драматурга, перекладача, журналіста. Ця книга продовжує серію бібліографічних покажчиків „Культура краю в особах”.

В серпні в Ужгороді у видавництві „Патент” вийшла книжка Івана Хланти, відомого українського дослідника-фольклориста, „Казки та легенди з-під Хустського замку”. Цим виданням вшановано пам'ять відомого закарпатського казкаря Юрія Баняса.

В серпні за результатами експертного оцінювання піврічного видавничого репертуару у короткі списки Лідерів літа за версією Всеукраїнського рейтинґу „Книжка року’2016” увійшли книжки „Видавництва Олександри Гаркуші” у номінації „Візитівка” – „Скарби Закарпатського краєзнавчого музею”, та у номінації „Дитяче свято” – „Легенди Срібної Русі” Олександра Гавроша.

В серпні на Заккарпатті у видавництві „Тиса” вийшла друком книжка Миколи Волощука та Олени Масляник „Рахівщини славні імена” про знакових уродженців району, які своєю діяльністю примножили минулу і нинішню славу нашого краю.

В серпні світ побачила нова книжка українського письменника і перекладача Андрія Любки „Кімната для печалі”.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

3 серпня в Ужгороді в музеї народної архітектури і побуту відбулася презентація традиційного закарпатського одягу та його сучасних варіацій “Ескізи до портрету епохи”.

4-6 серпня на Виноградівщині  на березі річки Тиси відбувся пленер художників „Акварельна здибанка”.

5 серпня в Ужгороді  у спорткомплексі „Юність” відбулося урочисте відкриття ІІ-ої Регіональної філателістичної виставки „Закарпатолімпфіл-2016” або ж „Назустріч Ріо”. Презентацію присвятили черговим Олімпійським іграм, які розпочалися в Ріо-де-Жанейро в той самий день.

6 серпня в Ужгороді в арт-центрі „Галерея ІЛЬКО” відбулося відкриття фотовиставки „Будні”. Це добірка світлин Андраша Банкуті – угорського  фотокореспондента, що відображає народження вільної України.

8 серпня у Виноградові в галереї „Імпасто” відбулась „Акварельна здибанка”, на якій представили роботи молодих художниць.

12 серпня в Ужгороді в атріумі будівлі обласної державної адміністрації відкрилася виставка робіт художників із Закарпаття та Львівщини „Лемківські пастелі. Чотири пори року”.

17 серпня у Хустській міській картинній галереї відкрилася виставка „Гра фарб” Сергія Галая.

18 серпня в Ужгороді в залах обласного художнього музею ім.Й.Бокшая відкрилася ретроспективна виставка, присвячена 70-­річчю від створення Закарпатської спілки художників та 25-­річчю Незалежності України.

18 серпня в Ужгороді у приміщені обласного краєзнавчого музею імені Тиводора Легоцького відбулося відкриття Міжнародної документальної фотовиставки „Війна за мир”.

19 серпня в Ужгороді у фойє обласної державної адміністрації відкрилася приурочена до Дня Незалежності виставка картин народного художника України Тараса Данилича.

23 серпня в Ужгороді на площі Народній до 25-ї річниці Дня Незалежності України відбулось відкриття виставки-продажу картин. Свої роботи виставили закарпатські митці. Кошти, отримані від продажу картин, були направлені для надання благодійної допомоги військовослужбовцям 128-ої гірсько-піхотної бригади в зоні АТО.

23 серпня в Ужгороді в арт-центрі „Галерея ІЛЬКО” відбулося відкриття масштабного мистецького, спільного з VOTO art-cafe, проекту — виставки художників Закарпаття VOTO 2016.

23 серпня в Ужгороді у обласному музеї народної архітектури та побуту з нагоди відзначення 25-річчя Незалежності України відкрилася виставка робіт майстрів народних художніх промислів і декоративно-прикладного мистецтва краю „Тобі, моя Україно!”.

В серпні у туристичному комплексі „Воєводино” Перечинського району облаштували нову цікаву атракцію – тематичну квест-кімнату „Замок Графа Дракули”, що за короткий час здобула популярність серед гостей закладу.

В серпні у Косино на Берегівщині відбувся міжнародний скульптурний симпозіум „З чистої криниці”. В заході взяли участь молоді і талановиті скульптори Карпатського регіону.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

5 – 7 серпня в Лумшорах, Перечинського р-ну відбувся велофестиваль „WILD WILD FEST”.  Біля підніжжя Полонини Руної  розгорнулося незвичайне фестивальне дійство – музично-велосипедне!

6 серпня у Мукачеві на „Червоній горі” відбувся Чайний факультет. Чайна плантація „Червона Гора” виділяється серед багатьох унікальних місць Закарпаття і всієї України.

6 серпня в Мукачеві в замку „Паланок” провели нічну колоритну екскурсію. „Чернець-літописець провів гостей нічним сплячим замком, освітлюючи шлях факелом, оповідаючи про події і людей, долі і звершення, про перемоги і поразки, про відродження слави і безслав'я...”. 

7 серпня в Ужгороді відбулась Ужгородська регата, змагання на саморобних плавзасобах найрізноманітніших конструкцій.

7 серпня у Великому Бичкові Рахівського району відбувся  фестиваль „Бичківські голубці”. На святі можна було скуштувати більше двох десятків видів цієї страви з різними начинками та розмірами. 

7 серпня на Міжгірщині в селі Вучкове відбувся фестиваль бджолярів, приурочений до релігійного свята „Медовий спас” або „Маковія”. У програмі – виступи фольклорно - мистецьких колективів, посвячення меду та продукції бджільництва, виставка ярмарок бджолярів та народні гуляння біля гейзера мінеральної води.

7 серпня в Ужгороді відбулась відкрита екскурсія містом та до музею археології УжНУ.

7 серпня в Виноградівському районі відбулось свято на честь єдиної діючої на території Закарпаття Боржавської вузькоколійки.

9 серпня в Мукачево в обласному театрі драми та комедії відбувся фестиваль художньої самодіяльності інвалідів з вадами зору „Мукачево запрошує друзів”.

10 серпня на Виноградівщині пройшов парад повітряних куль.

12-14 серпня в Ужгороді у парку культури та відпочинку „Боздоський” відбувся фестиваль-ярмарок „Медовий Спас”. Під час фестивалю відбулися виступи художніх колективів Ужгородського району.

13 серпня в м.Перечин на місцевому стадіоні відбувся 6-ий обласний фестиваль етнічного мистецтва „Лемківська ватра”.

13-14 серпня в Польщі у селі Мокре Підкарпатського воєводства пройшов 25-й фестиваль „Свято культури над Ославою”. Це яскраве фольклорне свято карпатських традицій та народної музики на стику трьох культур: польської, української та словацької.Участь у святі взяли танцювальні та хорові колективи з Закарпаття.

14 серпня в Ужгороді відбулась відкрита екскурсія містом

14 серпня у с. Перехрестя (Тисокерестур) Виноградівського району відбувся фестиваль мисливців. На стадіоні села відбувся конкурс мисливських собак, демонстрація зброї, змагання за кращий трофей, стрільба із лука, дегустація традиційних закарпатських страв та вин.

16 серпня в Ужгороді біля пам’ятника Тарасові Шевченку розпочався масштабний велопробіг, присвячений 25-й річниці незалежності України. Завершився велопробіг 24 серпня в Києві. Участь у ньому взяли учасники АТО, ветерани війни в Афганістані. Загалом подолали понад 800 кілометрів. Мета заходу – підтримка ветеранів бойових дій.

20 серпня в Ужгороді пройшла вінілова „Битва пирогів”. „Круглий звук” запропонував всім бажаючим слухати платівки під відкритим небом в центрі Ужгорода, паралельно тестуючи найсмачнішу випічку від Каті Маріаш та Мар’яни Уманської.

21 серпня в Ужгороді відбулась відкрита екскурсія містом.

21 серпня в с.Синевирська Поляна на Міжгірщині відбувся обласний фестиваль фольклору „На Синевир трембіти кличуть”. Спеціальними гостями фестивалю стали Національний академічний ансамбль пісні і танцю „Гуцулія” та „золотий голос” вітчизняної естради, народний артист України Василь Зінкевич, котрий присвятив виступ 50-річчю власної творчої діяльності та 45-річчю від створення першого українського мюзиклу „Червона рута”.

23 серпня в Хусті до Дня прапора центр бального та спортивного танцю „Еліт” провів хореографічний флешмоб „Мій рідний край, моя земля”. Відбувся також велопробіг, приурочений до свята.

24 серпня в Ужгороді урочисто відкрили відновлену дитячу залізницю, ремонту якої домігся Геннадій Москаль. Запуск дитячої залізниці став подарунком ужгородцям, гостям міста та області від Закарпатської обласної державної адміністрації та Львівської залізниці до 25-річчя Незалежності України.

24 серпня в Мукачево в рамках відзначення 25-річчя Незалежності України в місті відбувся „Парад вишиванок”.

24 серпня в Мукачево  відбувся велозаїзд „Munkács Ride”.

25-27 серпня у Виноградові відбувся  міжнародний конкурс-фестиваль сучасної пісні і танцю „Кришталеві грона”.

28 серпня в Ужгороді в Боздоському парку відбулася виставка собак всіх порід.

28 серпня в Ужгороді відбулась відкрита екскурсія містом.

Новини

2024-12-02

Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.

2024-11-29

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-11-26

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день