Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2017 - лютий

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

2 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся четвертий концерт Етелли Чуприк із циклу фортепіанних сонат В. А. Моцарта.

4 лютого у Мукачеві в концертному залі „Перемога” за підтримки народного депутата України Василя Петьовки пройшов благодійний концерт „Допоможемо дітям разом!” на користь Закарпатської обласної дитячої лікарні.

5 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся сольний концерт органної музики Катерини Гажо.

5 лютого в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулася лялькова забава для дітей шкільного віку Ірини та Яна Златопольського „Дерев’яне диво”.

8 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт симфонічного оркестру „The Oscar’s Soundtracks”.

12 лютого в Ужгороді у обласній філармонії заслужений артист України Олександр Садварій представив програму „Моя любове…” до Дня закоханих. Концерт пройшов у рамках проекту „Музика вихідного дня”.

12 лютого в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулася вистава Тамари Габбе „Попелюшка. Спогад про нездійсненне” за мотивами казки Шарля Перро, для дітей з п’яти років та сімейного перегляду.

16 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт камерно-інструментального ансамблю „Угорські мелодії”, присвячений одному з найромантичніших свят – Дню Святого Валентина.

19 лютого в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулася вистава за мотивами творів Корнія Чуковського „Бармалій” – музичне шоу про неслухняних дітей для дітей дошкільного та шкільного віку.

19 лютого в Ужгороді в обласній філармоніїбула представлена концертна програма „Дивертисмент” камерного оркестру, який виконав програму із творів Й.С.Баха, П.Локателлі, Ї.Бенди, А.Вівальді та В.А.Моцарта. У супроводі оркестру також виступили солісти Олена Юрош (фортепіано) та Тарас Попович (флейта).

19 лютого в Ужгороді в обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв відбулась прем’єра цього сезону – іскрометна комедія відомого турецького драматурга Азіза Несина „Задуши мене в обіймах”.

26 лютого в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулася прем’єра вистави „Фарбований лис” за Іваном Франком для дітей дошкільного та шкільного віку.

26 лютого в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт ансамблю „Угорські мелодії”. Концерт відбувся у рамках проекту „Музика вихідного дня”.

В лютому студент Ужгородського державного музичного училища імені Д.Задора, піаніст Адріан Ерп здобув премії в усіх трьох номінаціях ХХІІ міжнародного конкурсу піаністів, що пройшов у Франції.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

1 лютого в Ужгородській міській бібліотеці для дітей „Казка” відбулася презентація двох нових книжок для дітей „Дзвінчики пастушків” та „Небом сонечко гуляє” Юлії Драгун.

2 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбувся творчий вечір „Я угнал машину времени”, пам’яті відомого почесного громадянина Ужгорода, письменника та журналіста – Фелікса Кривіна (1928-2016).

13 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка напередодні Дня Святого Валентина, в літературному клубі „Читаємо разом”, відбувся „Вечір поетичних зізнань”.

13 лютого в Ужгороді в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулася презентація прозової драми „Не зрадь” драматурга з м.Хуст Олесі Чепелюк.

14 лютого в Ужгороді в міській бібліотеці відбувся розважальний вечір „Все прекрасне на землі від любові”, присвячений до Дня св. Валентина.

16 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбулась презентація книги „Фрагменти з Майдану” українською та чеською мовами. Представлення було присвячене третій річниці Революції Гідності. „Фрагменти з Майдану” – суспільний зріз перебігу подій та учасників Революції 2013-2014 років.

17 лютого Ужгородське видавництво Олександри Гаркуші отримало перше місце на Всеукраїнському рейтингу „Книжка року 2016”. 2017 року у Києві в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбулася урочиста церемонія вшанування переможців XVIII Всеукраїнського рейтингу „Книжка року 2016”.

20 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбувся перегляд документального фільму, знятого режисером Євгеном Афінеєвським „Зима у вогні: боротьба України за Свободу” до Дня Героїв Небесної Сотні, світова прем’єра.

21 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбулася презентація проекту „Дивись ширше” – все про навчання, стажування та роботу в Австрії та Німеччині.

21 лютого в Ужгороді в ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 з угорською мовою навчання ім.Дойко Габора у Міжнародний день рідної мови відбулась зустріч в рамках соціокультурного проекту „Все Закарпаття читає дітям”.

21 лютого у Виноградівській районній бібліотеці відбулась лекція з питання просування власних сторінок у соціальних мережах. Зустріч провела журналістка, координатор ГО „Закарпатське Вільне Медіа” Мирослава Вербищук. Лекція проходила у форматі „питання-відповідь” у рамках проекту „Поширення ідей толерантності, індивідуальних прав та захисту вразливих груп через призму медіа освіти для молоді та громади Закарпаття як елемент зміцнення громадянського суспільства”, який реалізується ГО в межах проекту „Українська регіональна платформа громадських ініціатив” за фінансової підтримки Європейського Союзу в Україні.

23 лютого в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбувся літературний вечір до 120-ї річниці дня народження поета та громадського діяча Євгена Маланюка (1897-1968).

27 лютого у читальній залі Виноградівської ЦРБ відбулась презентація книги „Без гравітації” виноградівки Здени Тесличко.

В лютому в Ужгороді вийшла в світ збірка казок Карпатського регіону „Як чоловік кішку вчив працювати”. До неї увійшли українські народні родинно-побутові казки Карпатського регіону. Упорядкував збірку відомий фольклорист, кандидат філологічних наук Іван Хланта.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

2 лютого у Виноградові у мистецькій галереї „Імпасто” відбулась презентація виставки робіт Ласло Гайду та вихованців його авторської художньої школи.

3 лютого в Ужгороді у художньому салоні „Арт-Про” відбулося урочисте відкриття виставки народного художника України Василя Скакандія.

4 лютого в Ужгороді у „Совиному гнізді” відбулась публічна розмова про архітектуру Ужгорода в міжвоєнний період (1919-1939). Власним баченням особливостей архітектури модернізму в Ужгороді з присутніми поділилася художниця й урбаністка Ліна Дегтярьова.

7 лютого у курортному містечку Свалява відкрився бронзовий пам'ятник чоловікові, який наливає мінеральну воду в діжки. Скульптор – Михайло Колодко.

9 лютого в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й.Бокшая відкрилася виставка полотен заслуженого діяча мистецтв України Гаврила Глюка. Експозиція приурочена до 105-річчя з дня народження митця, це твори, які не представлені широкому загалу, а перебувають у родинному фонді та приватних колекціях.

9 лютого у Виноградові в історичному музеї відбулась виставка малих речей. Місцева художниця і поетеса Валентина Костьо представила понад дві з половиною сотні різноманітних ужиткових речей і сувенірів малих розмірів.

10 лютого в Мукачево у картинній галереї замку „Паланок” відкрилась  експозиція творчих робіт студентів та випускників Закарпатської академії мистецтв.

12 лютого в Перечинській районній бібліотеці відбулася зустріч відомого українського письменника та драматурга Дмитра Кешелі із читачами Перечинщини.

13 лютого в Тячеві у галереї ім. Ш.Голлоші районного будинку культури відбулось відкриття виставки картин. Експозицію сформували полотна талановитих художників – членів громадської організації „Митці Тячівщини” Юрія Вейгеша з Буштина, Надії Черевко з Дубового, Михайла Фурмана з Тернова, Валерія Погоріляка з Ганичів, а також тячівця Віктора Гуцула. В експозиції було представлено пейзажі, створені під час пленерів у Тячеві та інших місцевостях краю.

13 лютого в Ужгороді в галереї „Ужгород” відкрилася виставка до Дня св. Валентина. На суд глядача виставили кілька десятків робіт близько 30 художників. Це живописні полотна членів закарпатської організації Національної Спілки художників України.

14 лютого в Ужгороді в музеї народної архітектури та побуту з ініціативи Товариства Угорської Інтелігенції Закарпаття відбулось урочисте відкриття виставки VIІI. Carpathica Art Expo об’єднання  митців ім. Міхая Мункачі Товариства угорської інтелігенції Закарпаття з нагоди вшанування Дня угорської культури.

15 лютого в Ужгороді в атріумі будівлі обласної державеної адміністрації та обласної ради відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів обласних премій у галузі літератури та мистецтва за 2016-ий рік.

17 лютого в Ужгороді у художньому салоні „Арт-про” відбулося відкриття експозиції „Краєвиди Карпат Йосипа Бабинця”.

22  лютого у Мукачівському історичному музеї молодий талановитий художник, учасник АТО Ігор Калинчук презентував власні мистецькі полотна, які об’єднав назвою „Дивовижна сила живопису”.

22 лютого в Ужгороді в академії мистецтв відкрилася виставка, приурочена відкриттю Міжнародної конференції „Шімон Холоші − яскравий представник Нодьбанської школи живопису: педагог та художник”.

23 лютого в Ужгороді в каплиці обласного краєзнавчого музею імені Тиводара Легоцького відбулось відкриття унікальної виставки „Корони світу” благодійного фонду імені Б.Г. Возницького.

23 лютого в Берегово у залі Арнольда Гросса Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ відбулась відкрилась виставка Пийтера Матла „З п’яти”.

24 лютого в галереї „Ужгород” відбулось відкриття обласної виставки графіки. „Графічне Закарпаття". Творчим доробком із глядачами поділились представники графічної секції обласної організації Національної спілки художників України, а також студенти  Закарпатської академії мистецтв та інші митці, які пробують себе в цьому виді образотворчості.

24 лютого в Ужгороді у музеї народної архітектури та побуту відбувся майстер-клас з найдавнішого та найбільш таємничого українського ремесла – гончарства.

25-26 лютого в Мукачеві пройшов фестиваль-ярмарок з нагоди проводів зими та початку весни „Варишська палачінта”.

26 лютого в Мукачеві відбулася відкрита екскурсія містом на тему: „Мукачево на межі століть XIX-XX”.

В лютому в Ужгороді у „Видавництві Олександри Гаркуші” побачив світ альбом викладача Закарпатської академії мистецтв Михайла Сирохмана. Це перше мистецьке видання, яке презентує графічну творчість відомого краєзнавця, дослідника дерев’яної архітектури Закарпаття, мистецтвознавця.

В лютому книжка закарпатського письменника, лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця „Многії літа. Благії літа” вийшла італійською мовою.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

9 лютого у с. Солочин на Свалявщині у санаторії „Квітка Полонини” стартував перший Міжнародний конкурс-фестиваль мистецтв „Stankovych fest”, покликаний відкрити нові зірки та виявити молоді таланти.

11 лютого в селі Геча на Берегівщині відбувся обласний фестиваль гентешів (різників).

11-12 лютого в Ужгороді у Боздоському парку відбувся фестиваль „Ужгородська палачінта”.

13 лютого в Ужгороді поблизу кафе „Веселий монах” відбулась романтична екскурсія „Орден палкого кохання”.

17-19 лютого в Ужгороді на площі Театральній відбувся фестиваль „Медовуха фест”.

25 лютого в Ужгороді в Совиному гнізді відбулась публічна розмова з істориком Володимипром Гуцулом „Князь Лаборець... Ужгород та околиці в ранньому середньовіччі”.

Новини

2024-06-19

Її називають авторкою оптимістичної прози. Однак Галина Вдовиченко — оптиміст не тільки на книжкових сторінках, а й на сторінках свого життя. 21 червня Галина Вдовиченко святкує своє 65-річчя  і з цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку „Життя сильніше за правила”.

2024-06-04

Шановні користувачі, пропонуємо вашій увазі нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день