Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2018 - липень

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

 1 та 6 липня в Ужгороді в академічному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, на завершення театрального сезону, відбувся показ  вистави „Same time, next year” („Наступного року в цей же час”) за п’єсою американського драматурга Бернарда Слейда.

6 липня в Ужгороді увечері, над річкою заслужений академічний Закарпатський народний хор представив фольклорно-театралізоване дійство „Ніч Івана Купала над Ужем”.

8 липня в Ужгороді в академічному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв  відбулась прем’єра казки „День народження кота Леопольда” за твором Аркадія Хайта. Постановку веселої історії про інтелігентного кота та злих мишенят здійснив відомий режисер Олександр Саркісьянц.

8 липня в Ужгороді в академічному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв  відбувся показ драми „Крок від любові” за п’єсою Михайла Старицького „Циганка Аза” у постановці заслуженого артиста України Василя Шершуна.

8 липня в Словаччині, у Високих Татрах, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів, лауреат обласної премії імені Д.Є.Задора – естрадно-духовий оркестр Ужгородського музичного коледжу імені Дезидерія Задора з величезним успіхом прийняв участь та представив нашу державу у десятому ювілейному міжнародному молодіжному фестивалі оркестрів та хорів „Шенгенський Полуднік".

10 липня в Ужгороді, на площі перед парадним  входом до академічного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв відбувся благодійний концерт зі збору коштів на операцію на серці актору Тарасу Гамазі.

13 липня хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи взяв участь у двох фестивалях в Хорватії.

29 липня в Ужгороді відбувся концерт естрадно-духового оркестру Головного управління Національної поліції в Закарпатській області. Колектив знову „зазвучав” для перехожих. Цього разу музиканти грали та співали найкращі твори з власного репертуару, який вдосконалили новими хітами та звучанням додаткових музичних інструментів.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

3 липня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулось засідання конкурсної комісії ГО „Асоціація бібліотекарів Закарпаття”, в ході якої було визначено переможця в обласному конкурсі „Інноваційні форми популяризації читання”.

4 липня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулась презентація книжки спогадів про голову Народного Руху України, відомого журналіста, політика В’ячеслава Чорновола (1937-1999) „Великі дерева в тіні не ростуть”. Цим виданням започатковано серію „Бібліотека Народного Руху України” про видатних рухівців, відомих українців.

6 липня в Ужгороді у залі Вченої ради національного університету відбулася презентація книжки „Професор Василь Німчук у спогадах сучасників”, яка вийшла з нагоди 85-ї річниці з дня народження члена-кореспондента НАН України, доктора філологічних наук, професора, почесного доктора УжНУ Василя Васильовича Німчука (1933-2017).

24 липня в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація книжки Олександра Гавроша „Закарпаття під прицілом: велика політика довкола маленького краю”. Видання побачило світ у львівському видавництві „Растр-7” і є тринадцятою в публіцистичному доробку закарпатського журналіста і письменника.

У липні Ужгород став восьмим містом проведення циклу всеукраїнських семінарів „Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники”. Заходи відбулись у бібліотеці для юнацтва. У рамках програми до Ужгорода завітали письменниці, що розповіли про свої найсвіжіші видання. Серед гостей зустрічі – письменники з Києва, Львова та Запоріжжя.

У липні в Ужгороді у видавництві Олександри Гаркуші вийшов друком черговий (четвертий) випуск Наукового збірника Закарпатського музею народної архітектури та побуту. Видання музею є результатом тісної різнопланової співпраці наукових співробітників музею та науковців різних інституцій та закладів України.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

5 липня в Ужгороді у галереї „Арт-Про” відбулось відкриття мистецького проекту „Аромат пастелі 2018”.

6 липня в Ужгороді у виставковій залі обласного художнього музею ім. Й. Бокшая відбулося відкриття персональної виставки живопису заслуженого художника України Василя Брензовича.

10 липня у Хорватії в м. Тхрсат відбувся пленер митців з Ужгорода, які презентували мистецтво Закарпаття.

12 липня у картинній галереї Мукачівського замку „Паланок” відбулося відкриття творчої виставки представників громадського об'єднання „Митці Тячівщини”.

14 липня в Івано-Франківську, у музеї мистецтв „Прикарпаття” відкрилась виставка закарпатських художників Мукачівського об’єднання „Райдуга”.

14-15 липня в Ужгороді у скансені працювала майстриня-керамістка з Виноградівщини Ольга Гал, керамічні роботи якої стали частиною туристичного бренду Виноградова.

16 липня в Ужгороді у музеї народної архітектури та побуту відбулось відкриття виставки „Художній доробок з колекцій Івана Антоновича та Сіона Івановича Сільваїв”.

21 липня в Ужгороді у музеї архітектури та побуту відбулась відкрита кузня та майстер-класи ковалів. Також відбулась презентація та дегустація продуктів крафтових виробників Закарпаття.

26 липня в Мукачівському історичному музеї у замку „Паланок” відбулося театралізоване весілля Ілони Зріні та Імре Текелі.

26 липня в Берегові в міському будинку культури відкрилася персональна виставка молодої художниці Ярослави Катран під назвою „Квіткова симфонія”.

28 липня в Ужгороді у музеї архітектури та побуту відбулося свято „Бедевлянській хижі – 130”, на честь святкування дня села Бедевлі.

У липні в Мукачеві у замку „Паланок” стартував проект Міністерства юстиції України „Шлюб за добу”. Шлюб за добу в стінах замку уклали вже 67 пар. Починаючи з серпня, стартує власний міні-проект від музею, який передбачає подарунок для молодят у вигляді пам‘ятної двосторонньої медалі „Св.Мартин-Паланок”, виготовлений з латуні. Вага медалі — 30 гр, діаметр — 60 мм.

У липні понад 10 днів тривав художній пленер „Мукачево сакральне”. Серед його учасників –  не тільки закарпатські та українські митці, але і гості з-за кордону. Серед робіт художників: мукачівський замок „Паланок”, Ратуша, монастирі та інші визначні пам’ятки та сакральні місця.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

3-10 липня в Ужгороді в обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді тривала Всеукраїнська літня школа мистецтвознавства та філології.

5 липня у Міжгір'ї відбувся фестиваль дитячої творчості „Рекітське сузір’я”.

6 липня в Ужгороді творець серії міні-скульптурок Михайло Колодко поповнив Ужгородську колекцію скульптуркою  „Наполеон Бонапарт”. У 60-х роках на Закарпатті, неподалік Ужгорода, знімали фільм „Ватерлоо” про Наполеона. Цій події і присвячена мініскульптурка.

7 липня в Перечинському районі на курорті „Воєводино” відбувся „Купала фест”. В програмі свята відбулись: традиційні українські ремесла та оригінальні творчі майстер-класи, купальські гуляння і драйовова музика, плетіння вінків із польових квітів та незвичних для Купала рослин, стрибки через вогнище і захопливе фаєр-шоу на воді.

11 липня в Ужгороді на День Шоколаду відбувся смачний майстер-клас Валентина Штефаньо.

13 липня в Ужгороді стартував міжнародний байкерський зліт  „MUSIC AVIA BIKE UKRAINE” .

14 липня в Ужгороді на набережній Незалежності офіційно відкрили „Петрівський ярмарок”, який уперше пройшов в обласному центрі Закарпаття.

15 липня в селі Петрові, що на Виноградівщині,  відбувся Парад коней. На параді коней своїх породистих скакунів вивели на „подіум” більше десяти кінних клубів області.

15 липня у Малому Березному відбувся Березнянський ярмарок – районний фестиваль народних промислів та народної творчості Ужанської долини.

21 липня в с. Косино в комплексі „Термальні води”  відбувся „День Нептуна”.

22 липня відбулись відкриті екскурсії містами Закарпаття.

22 липня у Рахівському районі, в с. Чорна Тиса відбувся фестиваль „Де бере початок Тиса?” Свято проходило вперше, зате з міжнародною географією учасників і яскравою програмою.

22 липня в Свалявському районі у с. Поляна відбувся фестиваль мінеральної води „Сила життя – у джерелах Карпат”.

24 липня в Ужгороді в художньому салоні „Арт Про” відбулося відкриття персональної виставки Ольги Ладижець „Пробудження”.

27 липня у Мукачеві відбувся „Парад сажотрусів” на честь дня народження мукачівського коминаря Берті Бачі.

27-29 липня в Ужгороді на площі Євгена Фенцика відбувся фестиваль документальних фільмів. Lampa.doc вперше гостювала в обласному центрі Закарпаття. Три дні усім охочим показували хорошу документалістику.

29 липня у смт Воловець відбувся обласний фестиваль коломийки „Дзвінкі перлини Верховини”.

29 липня у селі Бене, що на Берегівщині, де вже 100 років займаються вирощуванням персиків, відбувся „Фестиваль персиків”.

29 липня на ріці Уж відбулась „Ужгородська регата”.

28-29 липня у Великоберезнянському районі в с. Стужиця відбувся міжнародний етнофестиваль „Праліс – фест”.

29 липня в Іршаві відбувся показ фільму під відкритим небом. Крім фільму присутніх очікувала насичена програма, багато сюрпризів та виступ від хореографічної студії „Dance of angels”.

30 липня у селищі Великий Бичків Рахівського району, на території „Алеї Різьби”, відбулося урочисте відкриття фестивалю „Великої Битви Різьбярів”. Кожен з майстрів за допомогою бензопили та стамесок створював унікальні фігури з дерева.

 

Новини

2022-06-16

У неділю, 19 червня, в Україні відзначатимуть День батька – свято, покликане нагадати про важливість тата в житті кожної дитини. У нашій країні свято дуже молоде – офіційно його встановили лише у 2019 році. Згідно з Указом Президента України №274/2019 День батька відзначається в третю неділю червня кожного року. З нагоди цього свята пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Батько - засновник родини".

2022-06-16

26 травня 2011 р. за рішенням Закарпатської обласної ради Комунальному закладу «Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека» Закарпатської обласної  ради присвоєно ім’я видатного письменника, краєзнавця, етнографа та археолога Федора Михайловича Потушняка.
26 лютого 2021 р. у нашій бібліотеці відбулася презентація унікальної колекції цінних та рідкісних видань з особистої бібліотеки Ф. Потушняка.
Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "З особистої колекції Федора Потушняка".