Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2018 - вересень

 

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

4 вересня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся виступ піаніста-віртуоза Романа Шутко.

8 вересня у Берегові, в амфітеатрі, відбулася концертна програма Угорського державного оперного театру, який представив оперу Ференца Еркеля „Бан Банк”.

9 вересня в Ужгороді, в амфітеатрі, відбувся концерт Дзідзьо.

9 вересня в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка”, відбулася перша осіння вистава – балаган-мюзикл „Дід Кузьма та юрба”. Вистава розрахована на дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

13-30 вересня в Ужгороді, в обласній філармонії відбувся Міжнародний молодіжний фестиваль органної музики імені Наталії Висіч.

14-16 вересня відбулось святкування Дня міста Ужгород.

14 вересня  в Ужгороді, на пл. Театральній, відбулась концертна програма „Ужгород – наш спільний дім” за участю учнів навчальних закладів міста.

14 вересня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбулась концертна програма українського хору „Karpaty” м. Кошице (Словаччина).

15 вересня в Ужгороді, на пл. Театральній, відбувся виступ чоловічого фольклорного колективу „Гнойняне”  (м. Міхаловце).

15 вересня в Ужгороді, на пл. Театральній, відбувся концерт естрадно-духового оркестру обласної філармонії.

15 вересня в Ужгороді, на площі Театральній, відбувся флешмоб „1125” від студії сучасного танцю „Бліц” та виступ ансамблю мажореток „Акцент” Ужгородського коледжу культури і мистецтв.

15 вересня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбулось урочисте міське Віче з нагоди відзначення 1125-ї річниці Дня міста.

15 вересня в Ужгороді на вулиці Корзо відбувся арт-моб „Зазирнім у минулость” від заслуженого академічного Закарпатського народного хору.

15 вересня в Ужгороді, на площі Поштовій, відбувся святковий концерт за участю фольклорного колективу „ČARNICA” м. Кошице (Словаччина), Маріанни Сухолової, музичного гурту „VANDOR”, рок-гурту „Kozak System”, „ONUKA”.

15-16 вересня в Ужгороді, на вулиці Августина Волошина, працювала „Солодка вулиця” з дитячою анімацією, майстер-класами. Відбулись концерти учнів Ужгородської дитячої музичної школи № 1 ім. П.І. Чайковського та студентів Ужгородського музичного коледжу ім. Д.Є. Задора.

16 вересня в Ужгороді, в Горянській ротонді, відбулась святкова літургія та духовний концерт заслуженого академічного Закарпатського народного хору.

16 вересня в Ужгороді, на пл. Театральній, відбувся концерт за участю Дитячої академії танцю „Джерельця Карпат”, зразкового дитячого ансамблю танцю „Веселка”, центру творчого розвитку для дітей і дорослих „Зефірчик-зіраті”, хореографічного колективу „Карічка” Ужгородської дитячої школи мистецтв.

16 вересня в Ужгороді, на пл. Поштовій, відбувся святковий концерт за участю вихованців ПАДІЮНу, студентів Ужгородського коледжу культури і мистецтв, ансамблю „Пап-джаз-квартет”, Оркестру Радості „Ватага”, співачки Tayanna, театру вогню „Fire Life”.

22-25 вересня в Ужгороді пройшов перший міжнародний театральний фестиваль моновистав „Монологи над Ужем”, організований газетою „Неділя” та за підтримки Ужгородської міської ради.

23 вересня в Мукачівському драматичному театрі відбулись дві вистави – дитяча „Попелюшка” за мотивами казки Шарля Перро та вистава  „Кайдашева сім’я” за твором Івана Нечуя-Левицького.

26 вересня у м. Берегово, в міському будинку культури, відбулась прем’єра вистави за п’єсою Ольги та Олександра Матей „Той, хто завжди поряд зі мною” народного аматорського українського театру ім.Я.Бандурович.

27 вересня в Ужгороді,  в обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, відбувся „Фінал Чемпіонату Закарпатської ліги КВН”.

30 вересня у Мукачівському драматичному театрі зіграли дитячу виставу „Курочка ряба” та виставу „Краплина ніжності” за творчістю італійського драматурга Альдо Ніколаї.

У м. Берегові готуватимуть артистів для угорських театрів. Навчання проходитиме на базі Закарпатського угорського інституту ім Ференца Ракоці ІІ (ЗУІ). Перший набір майбутніх акторів планують на 2019-2020 рік.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

6 вересня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбувся відкритий показ стрічки „Тіні забутих предків” режисера Сергія Параджанова за однойменною повістю Михайла Коцюбинського.

7 вересня у читальній залі Мукачівської міської центральної бібліотеки ім. О.Духновича відомий мукачівець, письменник і журналіст, цьогорічний лауреат Мукачівської міської премії ім. Олександра Духновича – Віктор Дворниченко презентував нову книгу художньої публіцистики „І все-таки вона обертається. Єретики”. 

12 вересня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулася презентація нової книжки доктора історичних наук, письменника Сергія Федаки „Ковчег над Ужем. Історія Ужгорода в анекдотах і апокрифах”. Видання присвячено 1125-річчю міста.

14 вересня в Ужгороді, в міській бібліотеці для дітей, відбулось розважально-пізнавальне дійство „Живу, люблю і дихаю тобою, моє найкраще місто на землі!” до Дня Ужгорода.

14 вересня в Ужгороді, в бібліотеці-філії № 2, відбулась розважальна програма „Ужгород: подорож із минулого у сьогодення”.

14 вересня в Ужгороді, у міській бібліотеці для дітей „Казка”, до Дня міста була проведена розважальна програма для дітей. Біля приміщення бібліотеки малих читачів чекали ігри, конкурси, вікторини, створення „Карти мрій ужгородської дітвори”.

14 вересня в Ужгороді, у дворику обласного художнього музею імені Йосипа Бокшая, відбувся поетичний турнір „Ужгородський Парнас”.

18 вересня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулася презентація нового роману Андрія Любки „Твій погляд, Чіо-Чіо-сан”.

19-23 вересня у Львові відбувся 25-й Форум видавців, де можна було відвідати понад 1000 культурних та освітніх заходів, поспілкуватися з авторами та придбати книжки. На ярмарку було представлено тільки одне закарпатське видавництво – „Карпати”, однак помітною була присутність багатьох закарпатських авторів: А. Любки, О. Гавроша, Г. Малик, М. Дочинця, В. Габора, Л. Бюелея, С. Федаки та ін.

24 вересня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій  бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулася презентація книг Вікторії Андрусів „Гомопарк”, Сергія Федаки „Історія України в датах і подіях” та зустріч з письменником Володимиром Шовкошитним. 

27 вересня в Мукачеві, в Центральній міській бібліотеці ім.О. Духновича, відбулись бібліо-зустрічі „На хвилі бібліотечного життя”, з нагоди відзначення 20-річчя Всеукраїнського Дня бібліотек.

27 вересня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбувся музично-поетичний перфоманс „Провінція” за участі Оксани Коваленко та Ігора Касьяненка.

28 вересня в Мукачеві, на подвір’ї Центральної міської бібліотеки ім.О. Духновича, відбулось арт-паті „Чаювання з книгою” з нагоди відзначення 20-річчя Всеукраїнського дня бібліотек.

30 вересня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулось відкриття фотовиставки „Ужгород у погляді Ольги Тимофеєвої”. Відбувся також виступ родинного народного вокального дуету „Рідна пісня” у складі Тетяни і Сергія Раховських.

30 вересня в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація збірки  вибраних творів „Мереживо осені” відомої закарпатської поетеси Олени Пекар, викладачки української мови та літератури Ужгородської лінгвістичної гімназії ім.Т.Г.Шевченка.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

2 вересня у Пряшеві (Словаччина), в галереї „Atrium”, відкрилася спільна виставка подружжя Бориса та Вікторії Кузьми з Ужгорода „Двоє”, на якій митці представили близько 40 своїх робіт.

5 вересня в Ужгородській галереї „Диптих” відкрилася виставка унікальної авторської вишивки „The Facis” жительки міста Наталії Фурлєтової.

9-17 вересня у Виноградові, в урочищі Виннички, пройшов Міжнародний мистецький пленер з однойменною назвою „Чорна Гора”.

11 вересня в Ужгородському скансені відбулась ретроспективна виставка робіт художниці Христини Данко-Шолтес, члена Спілки незалежних художників „КЕТ” ім. А. Кашшая.

11 вересня в Ужгороді, в музеї народної архітектури та побуту відкрилася виставка унікальних мікромініатюр „Восьме чудо світу”.

12 вересня у словацькому місті Пряшові відкрилась імпреза робіт закарпатця Тараса Коржа „Мистецтво заради мистецтва. Вибране”.

13 вересня в Мукачівській дитячій художній школі ім. М.Мункачі відбулось відкриття художньої виставки робіт етнічних німців Закарпаття, присвяченій 290-річчю з початку переселення німецьких колоністів на Закарпаття „Німці України: історія і культура”.

14 вересня в Ужгороді, в обласному художньому музеї ім. Йосипа Бокшая і обласному музеї народної архітектури та побуту, відбувся День відкритих дверей до 1125-ї річниці міста Ужгород.

14 вересня в Ужгороді, у дворику обласного художнього музею імені Йосипа Бокшая, відкрилася виставка-продаж творів художників Закарпатської організації Національної спілки художників України.

14 вересня в Ужгороді, в історико-культурному комплексі „Совине гніздо”, відбулось відкриття міжнародного проекту – виставки мистецьких робіт та фотографій „Імпресія дотику”, присвяченої народному артисту України та Вірменії Сергію Параджанову.

14 вересня в Ужгороді, в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая, відкрилася виставка творів члена Національної спілки художників України під назвою „Арт-звернення Едуарда Приходька”.

15 вересня в Ужгороді, у альпінарії, відбулась  „Арт-платформа” – пленер та виставка робіт учнів і викладачів Ужгородської дитячої школи мистецтв.

16 вересня у мистецькій галереї Виноградова  „Імпасто” відбулась презентація виставки робіт художників з чотирьох країн Європи. Автори полотен – учасники міжнародного пленеру „Чорна гора”, що вперше проходив на Виноградівщині.

17 вересня на Свалявщині, на території санаторію „Квітка Полонини” пройшов Міжнародний скульптурний симпозіум.

19 вересня в Ужгороді, у музеї народної архітектури і побуту, відкрилася ретроспективна виставка творів живопису Христини Данко-Шолтес. У експозиції було представлено 48 робіт, виконаних аквареллю.

20 вересня у Львові, у стінах Львівського етнографічного музею відкрилась виставка живопису закарпатських художників „Куточок раю на землі” та дереворізьби „Орнаментальне мольфарство”.

20 вересня в Ужгороді, в мистецькому центрі „Галерея Ілько”, в рамках всеукраїнського туру відбувся виступ польського струнного квінтету „VOLOSI”.

21 вересня в Угорщині, у м. Дьор, відкрилася виставка робіт закарпатських художників: 14 митців регіону представили на суд глядачів 24 полотна.

23 вересня в м. Рієка (Хорватія), в Ерсте клубі відкрилася чергова виставка ужгородського різьбаря Костянтина Ковгана. До експозиції ввійшло понад 20 рельефів і барельефів, а також об’ємна скульптура, в яких майстер зобразив архітектурні пам’ятки як України, так і Хорватії.

24 вересня у Мукачеві член молодіжної організації регіонального осередку Національної спілки художників України Сергій Лакатош представив персональну виставку під назвою „Срібна Земля”.

27 вересня в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, відкрилася виставка членів Товариства словацьких митців Закарпаття. На розсуд поціновувачів образотворчого мистецтва свої роботи представили вісім авторів – Міхаел Пейтер (голова Товариства), Тарас Табака, Юрій Ткачик, Андрея Павук, Михайло Белень, Василь Сочка, Владислав Ганзел та Едуард Приходько.

30 вересня в Ужгородському скансені відбулось святкування Дня Другетів, присвяченого 700-річчю приходу роду Другетів в наш край. На заході відбулись веселі розваги з історичним присмаком, ярмарок майстрів, робота „Відкритої кузні”, середньовічні частування та реконструкція сутичок за Ужгород, в яких зійшлися „лицарі” та „чернь”.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

1 вересня в Мукачеві, в парку Перемоги, відбулось святкування міжнародного Дня рудих.

1 вересня в  Мукачеві відбулось свято закарпатського меду.

2 вересня в селі Іза Хустського району – столиці лозоплетіння відбувся масштабний фестиваль умільців лозоплетіння із змаганнями та розвагами.

2 вересня у Рахові пройшов традиційний фестиваль-ярмарок „Гуцульська бриндзя”. Свято повернення вівчарів з полонини так помпезно і на обласному рівні відзначили вже увісімнадцяте.

9 вересня на стадіоні села Сторожниця під Ужгородом відбувся яблучний фестиваль під модною англомовною назвою „Apple Fest”.

9 вересня в Ужгороді, в історико-культурному комплексі „Совине Гніздо”, Богдан Шумилович (Центр міської історії, Львів) прочитав лекцію „Створення і трансформація ландшафту: медіатизація та привласнення Карпат у ХХ столітті”.

14-16 вересня у Мукачеві, в парку Перемоги, відбувся фестиваль крафтового пива „Варишське пиво”. На фестивалі були представлені: крафтове пиво від 12 закарпатських крафтових пивоварень, смачна закарпатська кухня, унікальна музична програма, виступи фольклорних колективів, конкурси, розваги.

14-16 вересня в Ужгороді, у великій залі ректорату УжНУ, відбулися „Дні нового кіно” – публічні кінопокази українських стрічок.

15 вересня в Мукачеві, в парку Перемоги, відбулось відкриття фестивалю німецької культури „Karpatenland”, приуроченому 290 річниці переселення німецьких колоністів на Закарпаття.

15 вересня в Мукачеві, в парку Перемоги, відбувся фестиваль сучасної української музики „Твоя Країна fest” за участі популярних українських виконавців – Марії Бурмаки та Gypsy Lyre, Фоми та гурту „Мандри”, GrozovSka Band, „Антитіла”.

15-16 вересня в Тячеві відбувся День міста.

16 вересня у Середньому на Ужгородщині пройшов фестиваль словацького народного мистецтва – „Словенска веселіца”.

20 вересня в Ужгороді, на пл. Театральній, відбувся міжнародний молодіжний фестиваль „Beauty Around Me”.

20 вересня в Ужгороді у мистецькому центрі „ILKO Gallery” відбулась міжнародна конференція „Спільне виробництво кіно в рамках транскордонного співробітництва”.

20-24 вересня в Італії у м. Річчоне відбувся ХVІІ Міжнародний фестиваль танцю і пісні „LE SPIEGGE d’ITALIA 2018”, на якому Україну представили колективи з Ужгорода. Учні Ужгородської дитячої школи мистецтв – хору „Веселка” та ансамблю народного танцю „Карічка” зібрали гучні овації на фестивалі.

21-22 вересня в Ужгороді, у культурно-історичному центрі „Совине гніздо”, відбулась туристична виставка-ярмарок „Тур’євроцентр – Закарпаття 2018”, на якій презентували туристичний потенціал та можливості відпочинку  в Закарпатті.

22-23 вересня  в селі Яноші, Берегівського району відбувся фестиваль „Берег Фест 2018”.

23 вересня в Ужгородському замку пройшов „Берчені фест”.

23 вересня у Малій Доброні на Ужгородщині відбувся фестиваль „Добронська паприка”.

28-30 вересня в Ужгороді, на пл. Народній, відбувся фестиваль „Чеські дні”. Фестиваль був приурочений 100-річчю утворення Чехословацької республіки. В рамках фестивалю гості змогли поринути в культуру Чехії, скуштувати найсмачніше пиво від топових пивоварень, насолодитися чеською кухнею і на декілька годин поринути в культуру цієї мальовничої країни.

29 вересня у с. Паладь-Комарівці Ужгородського району пройшов  ХХVІІІ фестиваль угорського народного мистецтва.

29 вересня у с. Бобовище на Мукачівщині відбувся етнофестиваль „Бобовищанське гроно”.

30 вересня у Ворочові на Перечинщині відбувся традиційний восьмий обласний фестиваль „Лемківська ватра”.

У вересні Рахівщина стала знімальним майданчиком для кінострічки „Довбуш” режисера Олеся Саніна.  Полонина Вурда, Ворожеська, озеро Герешаска, які розташовані на Свидовецькому хребті – основні локації зйомок цієї довгоочікуваної стрічки, яку знімають на замовлення „Укрдержкіно”.

У вересні Ужгородський коледж культури і мистецтв виграв грант на проведення фестивалю ігрових програм „Грайлик” – „Гра вчить жити і творити” – відкритого обласного фестивалю ігрових програм. В рамках проекту, зокрема, передбачено проведення виїзних майстер-класів у райони, обласного семінару працівників культури та підсумкового відкритого обласного фестивалю ігрових програм „Грайлик”.

Новини

2024-12-02

Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.

2024-11-29

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-11-26

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день