Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Письменники Закарпаття – лауреати літературних премій

Всі письменики Алфавітний покажчик Перелік премій

Обласна премія ім. Дмитра ВакароваРік заснування: 1966
Засновник: Закарпатський ЛКСМУ
Примітки

Дмитро Вакаров у квітні 1944 року був засуджений на довічну каторгу, а в листопаді 1944 року перевезений до Німеччини. Був в'язнем концтабору Дахау, потім Нацвайлера, де 7 березня 1945 року і загинув після жорстокого побиття табірними наглядачами. Похований на цвинтарі Честі у Шемберзі (Німеччина). Дмитро Вакаров нагороджений медаллю «За бойові заслуги» і посмертно прийнятий до Спілки письменників СРСР. Після Другої світової війни було виявлено та зібрано його літературну спадщину. Відкрито мемор. музей і пам’ятник у с. Іза та м. Хуст, встановлено премію ім. Д. Вакарова. Премія присуджується за за кращі твори літератури, мистецтва, які відображають багатогранне життя сучасника, а також за високу виконавську майстерність і діяльність у галузі культури.

 

Вакаров Дмитро Онуфрійович  

Енциклопедія сучасної України 

Лауреати:
1.) Басараб Василь Степанович
2.) Вовчок Василь Юрійович
3.) Гойда Юрій Андрійович
4.) Густі Василь Петрович
5.) Скунць Петро Миколайович

Новини

2023-05-27

До вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2023-05-24

Релігії існують кілька тисячоліть і виконують важливі функції. Релігія допомагає людині знайти однодумців, заспокоює в горі, встановлює моральні і соціальні норми. Кількість вірувань в сучасному світі порахувати неможливо, але можна виділити п'ять головних релігій, які мають найбільшу кількість віруючих: християнство, іудаїзм, іслам, буддизм, індуїзм. Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Різні релігії на одній полиці", знайомтесь  і приходьте за книгами, що припали вам до смаку.

2023-05-18

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2023-05-18
Військовий роман Володимира Кодацького «Афганський злом: шураві на україно-російській війні». Головний герой твору, воїн-інтернаціоналіст (афганець) йде добровольцем на україно-російську війну. Але війна в Афганістані постійно нагадує про себе. Головний герой опиняється в різноманітних ситуаціях, що пов’язані з війною в Афганістані. Щиро дякуємо автору за подарований нашій бібліотеці примірник! З листа автора: «Це – подяка дорогим закарпатцям за те, що в скрутні часи вони прихистили тисячі харків’ян».
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день