Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Бурлін Олександр Карпович
Народився :1920-09-10
Місце народження: м. Хвалинськ (росія)
Помер :1994-12-27
Біографія.

Член Національної спілки художників України (1971).
 
Олександр Бурлін народився 10 серпня 1920 року в місті Хвалинськ (Саратовська обл., росія). Здібності до малювання у хлопця проявились змалку, але розвивати їх у дитинстві не судилося. Тринадцятилітнім він залишився сиротою, а в 19 років став солдатом Червоної Армії. Брав участь у Другій світовій війні. Нагороджений бойовими відзнаками.
У повоєнні роки залишився жити і працювати в Ужгороді. Саме на Закарпатті митець зміг розвинути свій творчий дар, навчаючись у видатних художників Йосипа Бокшая, Адальберта Ерделі, Гаврила Глюка. Переймаючи досвід колег, зосереджувався на пошуку власної манери письма. Також Бурлін навчався у Всесоюзному заочному художньому інституті. У 1946-1949 роках був художником газети "Радянське Закарпаття". А з 1949 року працював у виробничих майстернях Закарпатського відділення Художнього фонду УРСР.
Перебуваючи на Закарпатті, Олександр Бурлін виконував переважно пейзажі – цілісні полотна з єдиним простором, в узагальненій реалістичній манері та добірній колористичній гамі. Роботи художника по-юнацьки вайлуваті, але скільки в цих непригладжених роботах щирості, внутрішнього імпульсу та скороминущого настрою. Життя складне і суперечливе, стверджує автор у роботі "Розлетілись орли з гнізда". Утвердилась нова дійсність: виросло молоде селище, яке грає зеленню і яскравою черепицею дахів, знайшли дорогу у великий світ діти, що виросли в загубленій в горах одинокій хатині; здавалося б, ось воно, торжество нового! Але… в стару хату, що дала життя орлиному племені, прийшло запустіння…
Окрім пейзажів автор створював жанрові полотна з непростими сюжетними лініями. Його пензлю належить картина "Останнім колом Дантового пекла", що зображує табір політв’язнів 30-х років, роботи військової тематики про Сталінградську битву, учасником якої був митець. І не випадково, очевидно, на республіканській виставці в 1989 році глядачі побачили полотно "Знищення міфа про божество", на якому художник розгорнув у картину давній етюд із натури, що зафіксував таємне, без свідків, зняття з постаменту пам’ятника Сталіну на нинішній площі Петефі в Ужгороді. Такі роботи стали образним вираженням власного бачення і розуміння художником ходу історії.
 
Митець – учасник обласних (з 1951 року), республіканських і закордонних (з 1969 року) художніх виставок. Провів три персональні виставки в Ужгороді (1970, 1981, 1991). Його твори експонували в Румунії, Угорщині, Чехословаччині.
Твори художника зберігаються в ЗОХМ імені Бокшая (Ужгород), Музеї сучасного мистецтва України (Київ), зібранні Зігхарда Рашдорфа (Київ), Хвалинському художньо-меморіальному музеї (росія), приватних колекціях в Україні та за кордоном. 
 
Помер Олександр Бурлін 27 грудня 1994 року в м. Ужгород.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
На горах сонце сходить
1991
84 x 81
полотно, олія
Червоний вечір
1966
80 x 60
полотно, олія

Новини

2024-03-19

21 березня виповнюється 95 років з дня народження відомого українського письменника, Героя України, лауреата лтературних премій, багаторічного голови Національної Спілки письменників України та головного редактора журналу "Дніпро", депутата Верховної Ради УРСР 11-го скликання Юрія Мушкетика. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя – це ярмарок, і світ – це також ярмарок, і вічний торг із Долею".

2024-03-18

Шановні користувачі, для нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-03-14

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день