Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Бурлін Олександр Карпович
Народився :10.09.1920
Місце народження: с Хвалинськ Саратовської області (Росія)
Біографія. Учасник Великої Вітчизняної війни.
Живописець.
Любов до малювання пробудилась у хлопчика рано, та життєві обставини складались так, що лише після війни, опинившись на Закарпатті, Олександр Карпович не тільки зміг віддатись улюбленому заняттю, але й знайшов доброзичливих учителів.
Між тим, війназалишила свій слід не тільки в біографії Олександра Бурліна, але й в колориті і характері його творчих робіт. Дуже часто цілком мирні його пейзажі завдяки присутності чорно-брунатних тонів несуть в собі відбиток якоїсь підсвідомої тривоги.
Мирне життя для майбутнього художника почалось на Закарпатті. У 1946-1949рр. він працював художником у редакції тодішньої газети "Советское Закарпатье", з 1949 - у виробничих майстернях Закарпатського відділення Художнього фонду України.
Більшість з полотен Олександра Бурліна - пейзажі Закарпаття - своєрідний вияв безмежної вдячності землі, що волею долі стала для нього раз і назавжди віднайденим рідним домом.
Член Національної Спілки художників України з 1971 року .
Учасник художніх виставок з 1951 року.
Персональні виставки: 1970, 1981 pp. — м. Ужгород.

Помер 1994 р. в м.Ужгород.
ПосиланняОписІнше
http://nc21.com.ua/art-news/artists.aspx     
http://www.carpathia.gov.ua/ua/publication/content/2669.htm     

Фото художника
Сільський мотив 1969р. Полотно, олія, 50x70 см. Знаходиться у фонді Закарпатського обласного художнього музею ім. Й.Бокшая
Чернігів. Пам'ятка архітектури lX-Xl ст. ст. 1969 р. Полотно, олія, 70x100 см. Знаходиться у фонді Закарпатського обласного художнього музею ім. Й.Бокшая
На горах сонце сходить 1991р. Полотно, олія, 81х84 см Знаходиться у приватній колекції Зігхарда Рашдорфа
Червоний вечір 1966р. Полотно, олія, 60х80 см Знаходиться у приватній колекції Зігхарда Рашдорфа

Новини

2024-12-02

Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.

2024-11-29

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-11-26

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день