Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Віртуальні виставки

Фелікс Кривін: планета мудрого слова

2013-06-05
до 85-річчя від дня народження

  “У кожного є своя планета...».  Це частина фрази з уст героя оповідання Ф. Кривіна «Пам`яті Екзюпері», головна думка якого — про сенс і ціну життя. Фелікс Кривін свою планету створив словом, і вона цілком придатна для життя і автора, і його читачів, незалежно від віку. На тій планеті — і густонаселена твердь, і мінлива атмосфера, і зоряне небо, і непримітне, але насичене подіями життя  як мудрих речей, так і несерйозних Архімедів та Ньютонів.
  Найпереконливіший доказ активної життєдіяльності кривінської планети — коефіцієнт цитування. Найчастіше його цитують вчені, політологи, журналісти, письменники.  Ці  цитати унаочнюють і природничі теорії, і психологічні ситуації, і політичні викрутаси. Його книги «Принцесса Грамматика», «Ученые сказки», «Несерьезные Архимеды» та інші допомагають відчути багатозначність слів та багатомірність світу. 
  У книгах Ф. Кривіна є одна особливість: він пише —як живе і живе  — як пише, за єдиними етичними законами. І це викликає особливу довіру читача.
  В рамках однієї виставки неможливо представити всі твори автора, тому наш вибір його книг, запропонований вашій  увазі,  є  суб`єктивним та неповним.  З рештою видань письменника ви можете ознайомитись у відділі краєзнавства нашої бібліотеки.
 

 

 

Кривин, Ф. Д.
    Принцесса грамматика, или Потомки древнего глагола : повесть, рассказы, сказки / Ф. Д. Кривин ; авт. вступ. сл. Л. С. Ленч ; худож. А. Ю. Гойда. – Ужгород : Карпати, 1981. – 256 с.


   В  книзі  читач  зустрічається з потішними персонажами, що зійшли зі сторінок серйозної шкільної граматики. Фелікс Кривін  створює свої притчі, басні в прозі, маленькі гумористичні історійки та сатиричні мініатюри,  і його персонажі —звірі, риби і навіть неживі предмети чинять вчинки і ведуть діалоги, які потрібні автору, щоб викликати у читача добрі думки і почуття. Ф. Кривін серйозний письменник, але серйозну справу морального виховання він робить весело, з гумором, витончено — своїми художніми засобами.

 

Кривин, Ф. Д.
   Круги на песке :  книга стихов / Ф. Д. Кривин ; худож. А. Ю. Гойда. – Ужгород : Карпати, 1983. – 216 с.


  Минуло 30 років з часу виходу цієї книги, а «Круги на песке» — ніби не на піску, а на граніті: «Мы рождаемся, смеясь и плача. Пробуя себя на чувство юмора и на сочувствие чужой беде. Хватит ли нам на всю жизнь слез и смеха? Хватит, если не расходовать по пустякам».
  Книга віршів —про безсмертя людських справ, про високий обов`язок людини перед наступними поколіннями. У видання війшла також поема «Фома Мюнцер».
 

 

Кривин, Ф. Д.
   Хвост павлина : сказки, рассказы, повести / Ф. Д. Кривин ; худож. А. Ю. Гойда. – Ужгород : Карпати, 1988. – 598 с.


   До видання увійшли твори різних жанрів — від повісті до афоризму. В них легко  уживаються фантастика, парадоксальність, іносказання, гумор, іронія. Книга стверджує істинні людські цінності: самостійність мислення, почуття достойності, любові до людей.  В той же час письменник сатиричними засобами викриває та висміює  пустозвонів, чванливих чиновників, які звикли прикриватися загальними фразами.

 

Кривин, Ф. Д. 
   Я угнал Машину Времени : повести, рассказы / Ф. Д. Кривин ; худож. оформл. А. Ю. Гойды. – Ужгород : Карпати, Общество «Украина–Израиль», Областная организация Общества книголюбов Украины, 1992. – 378 с.


  Повісті і оповідання, що увійшли в цю книгу, можуть бути віднесені до жанру іронічної фантастики з елементами іронічного детективу. Їх герої—прибульці, інспектори поліції, які переслідують злочинців, а також мандрівники по величезних космічних та нескінченно малих мікроскопічних  світах.  Головна тема книги: філософські роздуми про час і вічність, про відповідальність людини перед своїм часом та історією, про свободу і несвободу, здатність до самопожертви.
 

 

Кривин, Ф. Д.
   Избранное / Ф. Д. Кривин. – Тель-Авив : Иврус, 1999. – 368 с.


   З 1998 року Фелікс Кривін проживає в Ізраїлі, не пориваючи зв`язків з читачами, друзями та видавцями України і Ужгорода зокрема. Його планета слова стала помітною і в ізраїльскому літературному сузір`ї.  І там ця жива пульсуюча планета не перетворюється у світило. В новій книзі, що була видана в Ізраїлі, читач знайде звичні для письменника змішування віршів і прози, різних жанрів, гумору та сатири, роздуми про вічність і миттєвості, про владу, славу, і про те, що приходить після них...
 

 

Кривин, Ф. Д.
  Пеший город : сказки, рассказы / Ф. Д. Кривин. Иерусалим, 2000. – 308 с.


  Казки, притчі складають цю книгу, також видану в Ізраїлі.  Мудрий Кривін знову змішав сумне і смішне, ліричне і гротескне, а до їдкої іронії додав небагато романтики.   Кривінські цитати ніколи не здаються довгими, а тяжіння його планети діє незалежно від часу і географічного розташування кожного, хто здатний йти вслід за мудрими , мужніми і дотепними  думками автора.
 

 

Кривин, Ф. Д.
   Полет Жирафа : стихи и проза / Ф. Д. Кривин ; предисл. Л. П. Бородиной ; ил. Е. Довженко. – Ужгород :  Изд-во В. Падяка, 2006. –148 с.


   Перегортаєш сторінки нової книги — і оживає не тільки знайомий голос автора, але й любовно викарбуваний словом образ Ужгорода. Читачі побачать  знайомі до болі слова Рафанда, Кальварія, Театральна площа..
   «Полет жирафа» — це мудра та сумна казка про те, хто зверху, «кому видніше», про вертикаль влади. Ця казка не так проста, як здається з першого погляду: вона не тільки про те, як тайний радник Жукарес підводить до прірви Короля Жирафа, що задивився в небо. Це казка про політ. Жираф летить в прірву, а думає, що — в небо.

 

    Фелікс Кривін : бібліогр. покажч. : до 80-річчя від дня народж.  / ЗОУНБ, Від. краєзнав. л-ри ; уклад. : Л. О. Ільченко, Г. К. Ковальчук. – Ужгород : Вид-во В. Падяка. 2007. – 132 с. : іл. – (Корифеї  Закарпаття: бібліографія).


    Бібліографічний покажчик «Фелікс Кривін», підготовлений до 80-річчя відомого письменника, однієї з найбільш резонансних літературних постатей, продовжує серію бібліографічних покажчиків, присвячених творчості письменників Закарпаття. У покажчику вперше досить повно зібрано творчий доробок Ф. Кривіна за період з 1947 по 2007 рік та публікації про його життя та творчість. 

 

Корисні Інтернет-ресурси:

http://uk.wikipedia.org/wiki/Кривін_Фелікс_Давидович - стаття з Вікіпедії.

http://www.lib.ru/PROZA/KRIWIN/ - проза Ф. Кривіна.

http://www.liveinternet.ru/tags/%F4%E5%EB%E8%EA%F1+%EA%F0%E8%E2%E8%ED/ - блог присвячений Ф. Кривіну.

http://fantlab.ru/autor4730 - про Ф. Кривіна на сайті "Лаборатория фантастики".


Новини

2024-04-04

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-04-03
«Доброго здоров’я!» – так часто вітаються українці. А коли прощаються, кажуть: «Бувайте здорові!». Тобто бажають здоров’я і при цьому майже не замислюються, який глибокий зміст у цих словах. Здоров’я ‒ це справжнє багатство, наявність якого ми часто ігноруємо. 7 квітня весь світ відзначає Всесвітній день здоров’я, який було започатковано на честь створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), точніше, прийняття статусу цієї організації. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Здоров’я - головний життєвий скарб".
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день