Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     >  Олександр Михайлович Вашаш

Полеглі воїни Закарпаття в російсько-українській війні

Загальний список   Алфавітний покажчик

Олександр Михайлович Вашаш

12.03.1996 – 05.07.2023

Звання, посада: Солдат, номер обслуги 1-го протитанкового відділенні протитанкового взводу роти вогневої підтримки 68-го окремого батальйону територіальної оборони Ужгородського району 101-ї окремої бригади територіальної оборони Сил територіальної оборони України у Закарпатській області.
Нагороди:

Дані відсутні для обраної мови
Біографія:

Народився 12 березня 1996 року в місті Ужгороді на Закарпатті, де пройшли його дитинство та юність. Був чесним, мужнім, цілеспрямованим, енергійним, завжди готовим прийти на допомогу.

Саме тому із перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну пішов захищати Батьківщину зі зброєю в руках. Служив солдатом, номер обслуги 1-го протитанкового відділенні протитанкового взводу роти вогневої підтримки 68-го окремого батальйону територіальної оборони міста Ужгород 101-ї окремої бригади територіальної оборони Сил територіальної оборони України у Закарпатській області.

Загинув 5 липня 2023 року під час виконання своїх військових обов’язків, виявивши стійкість і мужність, залишаючись до кінця вірним військовій присязі.

11 липня 2023 року на набережній Незалежності рідного міста Ужгород відбулася церемонія прощання та військового почту за загиблим Захисником України. Похований з усіма військовими почестями на Пагорбі Слави (кладовище Калварія).

Залишилися батьки та брати.

Вшанування пам'яті:

Дані відсутні для обраної мови
Джерельні приписи:

В Ужгороді попрощались із солдатом Олександром Вашашом, який загинув у боях за Україну [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://surl.li/jajrm. – Назва з екрана.

В Ужгороді попрощаються із полеглим у війні захисником Олександром Вашашом [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://surl.li/jairj. – Назва з екрана.

В Ужгороді проведуть в останню путь загиблого захисника Олександра Вашаша [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://surl.li/jajrg.– Назва з екрана.

На війні загинув 27-річний закарпатець Олександр Вашаш [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://surl.li/jajra. – Назва з екрана.

Церемонія прощання з Олександром Вашашем в Ужгороді [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://surl.li/jajrt. – Назва з екрана.

Підготувала Олександра Шмайда

Новини

2023-12-11

В розділі "Електронна бібліотека" до ваших послуг електронна версія збірника спогадів, статей, бібілографічних джерел "Петро Скунць у колі сучасників".

2023-12-08

З нагоди 160-річчя від дня народження видатного українського письменника, фольклориста, мовознавця, етнографа Бориса Грінченка пропонуємо вам віртуальну виставку "І душу, і тіло даймо  за край свій єдиний...".

2023-12-08

Запрошуємо вам на презентацію книжки Миколи Пігуляка "Кухмейстер".

2023-12-06

12 грудня в нашій бібліотеці відбудеться презентація детективного роману Ярини Вовк "Не плач, моє красуне".
Вхід вільний.

2023-11-27

Шановні користувачі! Ювілейний рік Дмитра Кременя триває і ми пропонуємо вам нові надходження літератури до Відділу краєзнавства, які присвячені життю і творчості видатного земляка.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день