Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     >  Василь Михайлович Білак

Полеглі воїни Закарпаття в російсько-українській війні

Загальний список   Алфавітний покажчик

Василь Михайлович Білак

12.01.2000 – 25.02.2022

Звання, посада: Солдат 80-ої окремої десантно-штурмової бригади Збройних сил України.
Нагороди:

Указом Президента України № 187/2022 від 29.03.2022 року, «за особисту мужність під час виконання бойових завдань, самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).


Біографія:

Народився 12 січня 2000 року в місті Мукачево, проживав у мікрорайоні Росвигово. Навчався у Мукачівському кооперативно торговельно-економічному коледжі. Василь був старшим сином у сім’ї, дуже рано хлопчина втратив тата, для мами був опорою та підтримкою, а своєму молодшому братику за батька.

Весною 2019 року прийняв присягу на вірність народу України, згодом підписав контрак, мріяв бути десантником. Приймав участь зі своєю частиною у параді до 30-річниці Незалежності України. Під час повномаштабного вторгнення 22-річний мукачівець пішов захищати свою Батьківщину, солдатом у складі 80-ї десантно-штурмової бригади Збройних сил України.

Загинув 25 лютого 2022 року у бою під Гостомельським аеропортом, відважно відбиваючи напад ворога, який намагався захопити столицю України.

Похований 6 березня 2022 року в рідному місті.

Залишилися мати та брат.

Вшанування пам'яті:

Дані відсутні для обраної мови
Джерельні приписи:

Указ Президента України. Про відзначення державними нагородами України: Указ Президента України № 187/2022 від 29.03.2022 р. [Електронний ресурс] : [в т. ч. солдата В. М. Білака (посмертно)]. – Режим доступу : https://bit.ly/3Hh4wVy. – Назва з екрана.

Білак Василь Михайлович [Електронний ресурс] : матеріал з Вікіпедії – вільної енциклопедії. – Режим доступу : https://bit.ly/3XTQ6BT. – Назва з екрана.

***

Господь забирає найкращих… [Електронний ресурс] : [провед. панахиди на Алеї Слави за полеглими Героями ; в т. ч. солдатом В. Білаком]. – Режим доступу : https://bit.ly/3wJkDpY. – Назва з екрана.

Петруньо, Катерина. 22-річний закарпатець загинув у боях за Україну [Електронний ресурс] : [солдат В. М. Білак] / К. Петруньо. – Режим доступу : https://bit.ly/3Y1l1fK. – Назва з екрана.

Романюк, Лариса. У Мукачеві 6 березня прощатимуться із полеглим на війні бійцем Василем Білаком [Електронний ресурс] / Л. Романюк. – Режим доступу : https://bit.ly/3jipVG2. – Назва з екрана.

Співчуття [Електронний ресурс] : [про загибель 22-річного мукачівця В. Білака]. – Режим доступу : https://bit.ly/3HlP2Qd. – Назва з екрана.

Сьогодні в Мукачеві прощатимуться з полеглим Героєм Василем Білаком [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bit.ly/3X2UD3O. – Назва з екрана.

У війні з Росією загинули двоє закарпатців – з Ужгорода та Мукачева [Електронний ресурс] : [Ш. Кіш та В. Білак]. – Режим доступу : https://bit.ly/3jpaj3y. – Назва з екрана.

У Мукачеві віддали шану полеглим за Україну захисникам та подякували військовим, які продовжують боронити державу [Електронний ресурс] : [вруч. нагород родинам полеглих Героїв ; в т. ч. В. Білака]. – Режим доступу : https://bit.ly/3JySF8c. – Назва з екрана.

У Мукачеві попрощалися із загиблим на війні Василем Білаком [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bit.ly/3OqztZ1. – Назва з екрана.

Підготувала Олександра Шмайда

Новини

2024-07-16

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

2024-07-11

15 липня святкує своє 85-річчя поет, перекладач, сценарист, член Спілки письменників України – Павло Михайлович Мовчан. З цієї нагоди пропонує вашій увазі віртуальну виставку „Глибини Слова і велич Чину”.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день