Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2015 - липень

В липні за значний особистий внесок у культурно-освітній розвиток України, вагомі здобутки та високий професіоналізм Указом Президента України нагороджено: званням „Заслужений працівник культури України” – викладача Хустської школи мистецтв Ірину Гнепу.
 
ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

4 липня в м. Ужгороді відбулося „Вогняне шоу”, приурочене Дню Конституції України.
4 липня в м. Ужгороді у амфітеатрі вперше пройшло вручення Всеукраїнської танцювальної премії „Ukraine Dance Awards” у десятьох номінаціях. Ініціаторами акції виступили  хореографи закарпатської студії „Дитяча Академія Танцю” на чолі з її керівником – Еріком Сачком.
12 липня в м. Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулася прем’єра нової вистави „Про що плачуть верби” за творами  І. Карпенко-Карого з нагоди закриття  69-го театрального сезону.
25 липня в Берегові на сцені амфітеатру відбувся показ музичної історичної вистави „Князь”, режисером якої є Левенте Мораветц. Захід було організовано Спілкою закарпатських угорських багатодітних сімей.
У липні в м. Ужгороді в краєзнавчому музеї відбувся концерт народного фольклорно-етнографічного ансамблю „Ужгород” з нагоди 30-річчя з дня створення колективу. У програмі виступів ансамблю – латканки, коломийки Воловецького,  Великоберезнянського та інших районів, парубоцькі весільні пісні з Мукачівщини та інші.
У липні в Словаччині хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи взяв учаcть у Міжнародному фестивалі молодіжних оркестрів і хорів „Шенгенський меридіан”.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

2 липня в м. Мукачеві у  міській бібліотеці було проведено презентацію  монографії Марка Андрейчика „Інтелектуал як герой української прози 90-х років XX ст.”. (переклад з англійської – І. Андрущенка). Автор –  американський дослідник української літератури, перекладач, професор Колумбійського університету. Модератор заходу – відомий український письменник, видавець Василь Ґабор.
8 липня в м. Ужгороді у приміщенні обласного осередку Національної спілки письменників України вшанували годиною пам'яті українського письменника, культурного діяча та педагога Юлія Боршоша-Кум’ятського з нагоди 110-річчя від дня народження.
8 липня  в м. Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка Микола Томенко – засновник фонду „Рідна країна”, представив гуманітарні проекти, спрямовані на розвиток українського патріотизму і презентував бібліотекам та школам краю аудіо-видання „Живі голоси. Класика української літератури ” та ДВД-диски „7 чудес України ”.

21 липня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбулася зустріч надзвичайного і повноважного посал США в Україні Джеффрі Пайєтт з користувачами бібліотеки.  Зустріч відбулася у приміщенні відділу „Вікно в Америку” і пройшла у формі невимушеної, легкої бесіди на англійською мовою. Серед присутніх було багато молоді, випускників програми культурного обміну майбутніх лідерів FLEX, та чимало відвідувачів бібліотеки, котрі вивчають англійську мову у клубі „English Speaking House”, який діє у бібліотеці.
22 липня в м. Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка стартувала акція „Бібліо-фішка”, організована відділом „Вікно в Америку”. За умовами акції, бібліофішки обмінювались на подарунки.

28 липня на Мукачівщині в замку Сент-Міклош відбулася презентація виставки „Колорити етнічних німців”.
У липні в с. Богдан Рахівського району  презентували книжку-дилогію дослідника закарпатської Гуцульщини  Михайла Ломацького „Заворожений світ”, що побачила світ минулого року  у львівському видавництві „Тиса”.
В липні обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф.Потушняка видала анотований покажчик „Книга Закарпаття. 2014”, в якому обліковано 177 книжок. Це не все, що з’явилося в області, а тільки те, що потрапило до обласної бібліотеки – переважно як дарунок від авторів або ж за спеціальною обласною програмою підтримки книжкової справи.
В липні Андрій Любка написав книгу про закарпатських контрабандистів. З'явитися у продажу вона має на початку серпня і називатиметься „Карбід”.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

1 липня в м. Ужгороді у виставковому залі районного будинку культури відбулася виставка творчих робіт архітекторів Тячівського та Рахівського районів, присвячена Дню архітектора України.  Організаторами виставки виступили члени правління Тячівського осередку Закарпатського відділення Національної спілки архітекторів України. .
2 липня в м. Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Йосипа Бокшая відкрилася персональна виставка Юрія Боднара „Філософія проміння”, приурочена до 60-ліття митця.
7 липня в м. Ужгороді  в  обласному музеї народної архітектури та побуту відкрилася персональна виставка з нагоди ювілею заслуженого художника України Василя Поповича. На експозиції  представлено понад півсотні різножанрових живописних робіт, виконаних у різних техніках.
9 липня в ужгородському прес-клубі відбулася презентація книги-альбому „Художники Закарпаття”, присвяченої 25-річчю Спілки професійних художників Закарпаття. в якому вміщено роботи членів мистецької організації за останні десять років.
9 липня у Мукачеві у картинній галереї міста відкрилася виставка „Творча Свалява” районної спілки художників „Арт-Свалява” .
10 липня в м. Ужгороді  в  обласному музеї народної архітектури та побуту відкрилася виставка „Традиційне народне вбрання  та одягова вишивка Закарпаття XIX – першої половини XX ст.”  
10 липня в м. Ужгороді  в центральній міській бібліотеці відбулася презентація виставки робіт учасників обласного пленеру „Травневий Ужгород”.
11 липня в м. Ужгороді у обласному  художньому музеї ім. Й. Бокшая відбулося урочисте спецпогашення іменної ювілейної марки Василя Габди з нагоди  90-річчя від дня народження художника.
17 липня в обласному художньому музеї ім. Й.Бокшая відбулося відкриття ретроспективної виставки творів „Об`єднання професійних художників Закарпаття”.
17 липня в місті Орадя (Румунія) відкрилася фотовиставка „Дерев’яні храми Карпатського регіону”. Одним із організаторів акції є Спілка фотохудожників Закарпаття.
18 липня в історичній частині Ужгорода на терасі арт-кафе VOTO відбувся безкоштовний майстер-клас з малювання портрету від викладача Закарпатського художнього інституту Василя Когутича.
21 липня в Ужгороді у виставковому залі музею народної архітектури та побуту відкрилася виставка живопису Любові Матіко, з нагоди ювілею художниці.
23 липня в Ужгороді в музеї народної архітектури та побуту відкрилася виставка живопису і робіт майстрів народних художніх промислів та декоративно-прикладного мистецтва Берегівщини.
В липні в м. Ужгороді у арт-кафе „VOTO” експонувалася виставка Василя Когутича під назвою „Хроніки Ужгорода”.
У липні в м. Ужгороді  у приміщенні Генконсульства  Угорщини було презентовано виставку картин знаного в Україні та за її межами закарпатського майстра пензля Петра Шолтеса. Захід пройшов з ініціативи Генерального консула Угорщини в Ужгороді Йожефа Бочкаї.
       
ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

3-6 липня  у селищі Міжгір'я на базі Міжгірського професійного ліцею тривав ХІІ Міжнародний фестиваль юних талантів „Рекітське сузір’я-2015”. Творче свято дітей відбулось під егідою Міжнародного Центру ЮНЕСКО та гаслами: „Любіть Україну, як матір свою!, „Боже Великий, Святий і Єдиний нам Україну і мир збережи!. Свої таланти представляли понад двісті конкурсантів із різних областей України, у тому числі й із-за кордону.
6 липня в с. Пилипець Міжгірського району поблизу водопаду Шипот відкрився традиційний фестиваль неформалів.
6 липня в Ужгороді в Боздоському парку відбулось театралізоване дійство „В ніч на Івана Купала".
12 липня в м. Хуст проведено фестиваль бардівської пісні „Ватра дружби за єдність України”  на підтримку воїнів АТО. Організаторами свята виступило управління культури, молоді та спорту виконавчого комітету Хустської міської ради.
12 липня в с. Нижнє Селище Хустського району відбувся восьмий традиційний фестиваль „Селиська cпіванка”. Фестиваль проходить раз у два роки на свято Петра й Павла. Захід відбувся за підтримки народного депутата Павла Балоги.
12 липня в с. Горінчово Хустського району  пройшов фестиваль „Живуча казкарська традиція”. У заході представили свою творчість  казкарі з усієї області. Організатори  та гості фестивалю прагнули популяризувати казкарство, яке колись було дуже поширеним і популярним на Закарпатті.
12 липня в селі Пийтерфолво Виноградівського району відбувся традиційний фестиваль „КуруцФест”. Організаторами фестивалю стали ряд угорських громадських осередків краю, Закарпатський угорський інститут та благодійний фонд „Геліос”. У насиченій програмі на гостей чекали дегустації народних страв та закарпатських вин, показові виступи знаних пісенних та танцювальних колективів, шоу-гуртів, гуртків, що займаються збереженням національних традицій та звичаїв, популярних індивідуальних виконавців, майстер-класи з рукоділля, дитячі атракціони і ще багато інших захоплюючих розваг.
19 липня в Ужгороді на центральній площі  пройшов фестиваль культур „Global Village”. На святі відбулися презентації культури країн від учасників фестивалю, цікаві та веселі конкурси, ігри, виступи у національних костюмах.
24 липня в Ужгороді на Київській набережній, неподалік ЗОД ТРК „Тиса-1” в 21.00 показали стрічку просто неба  „Повар на колесах”.
24—25 липня в Ужгороді відбувся фестиваль байкерської музики „Music Bike Ukraine-2015”.
25-26 липня в Ужгороді на Театральній площі провели благодійний ярмарок для підтримки військових.
28 липня в Іршаві у виставковому залі районного будинку культури відбулося відзначення 1027-річниці Хрещення Київської Русі. Відбулося відкриття виставки робіт майстрів народної творчості та розгорнута книжкова виставка-перегляд української та світової літератури про хрещення Київської Русі „Україна православна”. Окрім мистецьких та книжкових виставок для присутніх співав хор працівників культури району.
31 липня в с. Лумшори Перечинського району на турбазі „Лумшори” вперше пройшов музично-велосипедний фестиваль „Wild Wild Fest”. В програмі фестивалю відбулися виступи від Гуцул Каліпсо, ТРИСТАВІСІМ, Dakooka, Чаламада та Johnny rides band!, велозаізди, айкідо, йога, сухі фарби холі, вечірки та кінопоказ.
В липні в Мукачево, на Мукачівській набережній відновилися безкоштовні кінопокази просто неба. Покази відбуватимуться щочетверга.

Новини

2024-03-19

21 березня виповнюється 95 років з дня народження відомого українського письменника, Героя України, лауреата лтературних премій, багаторічного голови Національної Спілки письменників України та головного редактора журналу "Дніпро", депутата Верховної Ради УРСР 11-го скликання Юрія Мушкетика. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя – це ярмарок, і світ – це також ярмарок, і вічний торг із Долею".

2024-03-18

Шановні користувачі, для нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-03-14

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день