Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРИСТУВАЧІВ

2021-02-08
376
П 86
Психолого-педагогічний супровід навчання дітей з інтелектуальними порушеннями : [теоретичне підґрунтя, контакт учителя та дитини, соціалізація дитини, зарубіж. досвід] / О. В. Чеботарьова [та ін.]. - Х. : Ранок : Кенгуру, 2020. - 256 с. 
 
У виданні висвітлюються особливості психолого-педагогічного супроводу та корекційно-розвиткової роботи з дітьми з інтелектуальними порушеннями. Розкриваються актуальні питання організаційно-методичного забезпечення, реалізації інноваційних педагогічних технологій та надаються рекомендації щодо впровадження їх у практику. Наводяться результати експериментальних досліджень з реалізації трудового виховання, розвитку мовленнєвої, ігрової, соціально-побутової діяльності. Репрезентуються авторські адаптивні технології навчання дітей з інтелектуальними порушеннями.
 

 

376
Т 67
Трикоз, С. В. Ми поруч : діти з порушеннями інтелектуального розвитку : [сучасні методики, практ. поради, дієві рек.] / С. В. Трикоз, Г. О. Блеч ; ВГ "Кенгуру". - Х. : Ранок : Кенгуру, 2020. - 32 с. : кол.іл.
 
Книжка містить методичні рекомендації і поради для батьків, які виховують особливу дитину. У посібнику описуються характерні якості дітей з порушеннями інтелектуального розвитку, надається корисна інформація щодо розвитку і навчання такої дитини в умовах повсякденного життя родини і підготовки дитини до самостійної життєдіяльності.
 

 

376
В 43
Вікарі, С. У нас дитина з аутизмом : допомога сім’ям із дітьми з аутизмом : практ. поради для педагогів та батьків : [аутизм у родині, стосунки в сім’ї, міфи про аутизм] / С. Вікарі ; пер. І. В. Кононова ; ВГ "Кенгуру". - Х. : Ранок : Кенгуру, 2019. - 110 с. : кол.іл, табл.
 
Ця книга відомого італійського спеціаліста, науковця і практика, автора багатьох книжок, присвячених дітям і підліткам з аутизмом, адресована батькам, учителям і вихователям. Використовуючи досвід лікарні Bambino Gesù в Римі й дослідження численних науково-дослідних центрів Італії, автор намагається пояснити природу розладів аутистичного спектра, дає слушні поради і, головне, — надію на те, що багато які з порушень можна скоригувати, покращити поведінку дитини й адаптувати її до соціуму. Автор стверджує, що не слід впадати у відчай: аутизм — це не вирок. Дитина з аутизмом завдяки належній терапії із часом зможе нормально взаємодіяти з іншими людьми, здобути освіту, працювати і створити сім’ю. Книга також допоможе не заблукати в морі різних теорій, програм і методів, що їх сьогодні пропонує сучасна наука. Стефано Вікарі сподівається, що його книжка допоможе людям свідомо обрати ефективну терапію.

 

376
Ч-34
Чеботарьова, О. В. Метелики в обладунках : діти з ДЦП : [сучасні методики, практ. поради, дієві рек.] / О. В. Чеботарьова, І. В. Гладченко ; ВГ "Кенгуру". - Х. : Ранок : Кенгуру, 2020. - 32 с. : кол.іл.
 
Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують дітей із ДЦП. Автори надають важливу інформацію про церебральні паралічі, розповідають про особливості розвитку їхньої дитини, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання.

 

376
Я 75
Ярмола, Н. А. Діти дощу : діти з розладами аутистичного спектра : [сучасні методики, практ. поради, дієві рек.] / Н. А. Ярмола ; ВГ "Кенгуру". - Х. : Ранок : Кенгуру, 2020. - 32 с. : кол.іл. 
 
Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують дітей з розладами аутистичного спектра. Автори надають важливу інформацію про аутизм, розповідають про особливості розвитку дитини з РАС, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання.
 

 

376
С 91
Сухіна, І. В. Маленькі непосиди : гіперактивні діти : [сучасні методики, практ. поради, дієві рек.] / І. В. Сухіна ; ВГ "Кенгуру". - Х. : Ранок : Кенгуру, 2020. - 32 с. : кол.іл. 
 
Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують гіперактивних дітей і дітей з дефіцитом уваги. Автор розповідає про причини і прояви гіперактивності, сучасні методи та технології корекції поведінкових порушень.

 

376
Ч-34
Чеботарьова, О. В. Сонячні діти : діти із синдромом Дауна : [сучасні методики, практ. поради, дієві рек.] / О. В. Чеботарьова, І. В. Гладченко ; ВГ "Кенгуру". - Х. : Ранок : Кенгуру, 2020. - 32 с. : кол.іл. 
 
Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують дітей із синдромом Дауна. Автори розповідають про особливості розвитку їхньої дитини, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання.

 

376
Б 87
Брембаті, Ф. Специфічні розлади розвитку дитини та процес навчання : практ. рек. для батьків і педагогів : дислексія, дисграфія, дизорфографія, дискалькулія / Ф. Брембаті, Р. Доніні ; пер. І. В. Кононова ; ВГ "Кенгуру". - Х. : Ранок : Кенгуру, 2019. - 160 с. : іл. 
 
Ця книжка, авторами якої є відомі зарубіжні спеціалісти, призначена для батьків і вчителів, які дбають про підтримку дітей із труднощами у виконанні домашніх завдань. Автори надають елементарні знання про учнів зі специфічними розладами шкільних навичок, аналізують процес оцінювання їхніх навичок виконання домашніх завдань і підкреслюють важливість постійної співпраці школи і дому з використанням практичного інструменту, що визначає стратегії втручання для кожного учня: індивідуального плану навчання. Особлива увага приділяється особі тьютора, який супроводжує дитину на шляху до знань.

 

376
Т 46
Тихонова, К. С. Труднощі навчання : практ. рек. для дітей, батьків і педагогів : дислексія, дисграфія, диспраксія, дискалькулія / К. С. Тихонова ; ВГ "Кенгуру". - Х. : Ранок, 2020. - 152 с. : кол.іл. 
 
У виданні надається огляд сучасної літератури, зокрема зарубіжної, що присвячена проблемам навчання дітей із дислексією, дисграфією і дискалькулією. Видання містить головні діагностичні ознаки і пропонує підходи та сучасні методики, що їх можуть використовувати вчителі і батьки для допомоги дітям зі специфічними труднощами в навчанні. Книга буде корисна батькам, учителям, асистентам учителів і фахівцям в галузі корекційної педагогіки, особливо в контексті інклюзивного навчання.

 

Ці книги отримані бібліотекою від Українського інституту книги в рамках програми поповнення фондів публічних бібліотек.


Новини

2022-06-16

У неділю, 19 червня, в Україні відзначатимуть День батька – свято, покликане нагадати про важливість тата в житті кожної дитини. У нашій країні свято дуже молоде – офіційно його встановили лише у 2019 році. Згідно з Указом Президента України №274/2019 День батька відзначається в третю неділю червня кожного року. З нагоди цього свята пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Батько - засновник родини".

2022-06-16

26 травня 2011 р. за рішенням Закарпатської обласної ради Комунальному закладу «Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека» Закарпатської обласної  ради присвоєно ім’я видатного письменника, краєзнавця, етнографа та археолога Федора Михайловича Потушняка.
26 лютого 2021 р. у нашій бібліотеці відбулася презентація унікальної колекції цінних та рідкісних видань з особистої бібліотеки Ф. Потушняка.
Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "З особистої колекції Федора Потушняка".