Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2021-07-28
783
Б 61
Білик, Ігор. Іде Месія : різдв. пісні / І. Білик, Тетяна Рибар. – Ужгород : Поліграфцентр “Ліра”, 2020. – 100 с. + ноти.
 
Збірник сучасних різдвяних пісень поетеси Тетяни Рибар і композитора Ігоря Білика. Вокальні твори призначені для сольного, ансамблевого та хорового виконання у супроводі фортепіано та співу а капела.
Видання адресовано викладачам вокалу, вчителям та учням дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, дитячих музичних студій, шкіл, ліцеїв мистецтв, а також широкому колу шанувальників музики.
271.2(477)
Б 74
Богословска думка в Україні : наук. журн. / Ужгород. Укр. Богослов. Акад., Карпат. ун-т ім. А. Волошина, Міжнар. акад. богослов. наук ; редкол. : В. Бедь, М. Токар [та ін.]. – Ужгород : [б. в.], 2020. – Бібліогр. наприкінці ст.
Вип. 1. 2020. – 206 с. : іл. табл. ;
Вип. 2. 2020. – 170 с. : іл. табл.
Назва на звороті тит. арк. : Науковий журнал "Богословська думка в Україні".
 
Науковий журнал «Богословська думка в Україні» збірник наукових статей та повідомлень висвітлює зміст авторських наукових доробків учених, педагогів, дослідників-практиків, богословів, священнослужителів, докторантів, аспірантів, студентів різних типів навчальних закладів за спеціальностями «Богослов’я», «Теологія», «Релігієзнавство», «Історія», «Церковне право».
 
 
630(477.87)
Б 90
Букові праліси Закарпаття / під заг. ред. М. Гайдур, фот. та текст О. Цапулич, іл. М. Химинець. – [Ужгород] : [б. в.], [2018]. – 20 с. : кольор. іл.
Без тит. арк. Назва з обкл.
 
Буковий ліс є одним з найбільш характерних для Карпат. Люди здавна користувалася всіма його дарами. Багато історичних назв виникло саме завдяки буку – від назв цілих регіонів, як от Буковина, назв гір та полонин – наприклад гора Кінчик Буковський, полонини Буковецька і Буковинка, на назв населених пунктів Закарпаття – села Букове, Буківцьово, Буковець, Буковинка тощо. Завдяки такій історичній "популярності" площа букових лісів значно скоротилася. Разом з тим порівнюючи з Європейським регіоном буковий праліс на Закарпатті зберігся найкраще, про що ми розповімо нижче. Отже, буковий праліс – це історичне минуле, сучасне та майбутнє, ми повинні його зберегти для наступних поколінь. Про це йтиметься в книжці, яку ми Вам пропонуємо до уваги.
908(477.87)
В 53
8 родзинок м. Виноградів / фото І. Буркало ; ідея С. Гал. – [Виноградів] : [б. в.], [2020] (ПП Буркало І. Й.). – 24 с. : кольор. іл.
Без тит. арк. Назва з обкл.
         
Видання «8 родзинок м. Виногадів» – це екскурсія чудовим містом, яке зачаровує своєю красою історичних, культурних та природних пам'яток з метою кращого усвідомлення історії міста.
Видання розраховане для істориків, вчителів, учнів шкіл, а також воно адресовано на широке коло читачів, які цікавляться його історією, архітектурними і історичними пам’ятками, минулим рідного міста.
 
821.161.2(477.87)
Г 28
Гедеон, Віктор. Метризація квініт [Текст] : у 16 т. / В. Гедеон. – Ужгород : Ліра, 2020. –
Т. 12 : Критика. Поетика з нуля: проєкт ВеТеР / В. Гедеон. – 2020. – 256 с. : портр, мал.
Назва обкл. : Поетика з нуля: проєкт ВеТеР.
 
Книга є дванадцятим томом літературно-художнього і критично-наукового циклу праць з однойменною назвою. Представлено критичні есе, шаржі й пародії, опубліковані у часописах під псевдонімом “ВеТеР”. Розкрито теоретичні і практичні засади фахового аналізу поетичного тексту. Матеріал викладено з розрахунку на сприйняття як віршувальника-початківця, так і професійного літератора. Автор має великий досвід роботи з подібним “контингентом” особистостей, чітко сформовану естетичну і духовну концепцію поетичної творчості, і власний, позбавлений сторонніх впливів ракурс поглядів на світ.
Представлено також виклад основ поетики для більш кваліфікованих віршувальників. Здійснено критичний аналіз поетичної рубрики ряду випусків журналу “Дніпро”.
 
908(477.87)
Д 20
Дар Бога. Закарпаття = Gift of God. Transcarpathia : [кн.-фотоальб.] / Т. Ковальчук, О. Головчук [та ін.] ; пер. І. Бухаріна ; авт. фот. О. Цапулич. – Мукачево : ZORIANa, 2016. – 88 с. : кольор. іл. – Текст укр., англ. мовами.
 
Книжка-фотоальбом «Дар Бога. Закарпаття» – лаконічна та яскрава подорож країною див і красоти – Срібною землею. Не просто захоплюватись, але берегти й опікуватись дивовижами Карпат – це заклик, висловлений підбіркою захоплюючих світлин Остапа Цапулича із перлинами природи Закарпаття.
Проект ініційований Департаментом екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації в рамках природоохоронного заходу «Видання поліграфічної продукції, екологічна інформація та пропаганда» за підтримки Закарпатської обласної ради та Закарпатської обласної державної адміністрації.
 
821.161.2(477.87)
Д 20
Дарунок дитячих сердець : альм. дит. творчості : [лауреати V Район. конкурсу літ.-худож. дит. творчості "Світанкові роси"]. Вип. 5 / Виноградів. район. б-ка для дітей ; упоряд. Й. Любка. – Виноградів : [б. в.], 2019 (ПП Буркало І. Й.). – 40 с. : кольор. іл. – (Світанкові роси).
 
Чим живуть і славляться бібліотеки, безперечно, – книгами і читачами. Відомий педагог, письменник Василь Сухомлинський казав: “...діти повинні жити у світі краси, гри, казки, малюнка, фантазії і творчості.” Об’єднавшись сільські та шкільні бібліотеки Виноградівського району, шкільні бібліотеки міста Виноградів на чолі з Виноградівською районною бібліотекою для дітей прагнуть стати невеликим, але дієвим осередком для творчого розвитку талантів Виноградівщини. Так виникла ідея організації та проведення районного конкурсу дитячої літературно-художньої творчості "Світанкові роси". В цьому році конкурсу виповнилося п’ять років. Невеличкий ювілей, але дуже приємний.
Глибоко переконана, що щирі, неповторні та інколи невпевнені перші спроби пера та пензля учасників конкурсу залишать приємні враження у читачів альманаху та спонукають іще нерозкриті юні таланти Виноградівщини заявити про себе на наступному конкурсі.
 
271.4(477.87)"19"
З-54
Земне і вічне : до сторіччя від Дня народж. о. Андрія Леонтійовича Бокотея (4.12.1909-31.07.1992.) / упоряд., літ. ред. А. О. Топачевский. – Львів : ЛНАМ, 2012. – 124 с. : іл. 
Авт. зазнач. на с. 118-119.
 
До книги, присвяченої пам’яті греко-католицького священника, в’язня сумління Андрія Леонтійовича Бокотея, увійшли статті та нариси дослідників історії Церкви на Закарпатті, спогади духовних учнів, друзів і рідних о. Андрія, а також його листування. Збережені мовні особливості самого о. Андрія, авторів спогадів та публікацій. Деякі листи і документи надаються у перекладі інших мов.
Діти і онуки А. Л. Бокотея, шанувальники його страдницького образу, видавці та упорядник широ вдячні усім особам, громадським організаціям та установам, які взяли участь у створенні цієї книги, за світлу пам’ять про о. Андрія і надані безцінні свідчення та документи.
 
338.48(477.87)
К 26
Карпатський туристичний шлях. Слідами карпатських вин! Спробуйте і Ви! = Carpathian Tourist Road. On the trail of Carpathian Wine. Try it yourself!. – Кошице : Агенство підтримки регіон. розвитку Кошице, 2013. – 32 с. : кольор. іл. – Текст укр., англ. мовами.
Назва з обкл. Без тит. арк.
 
Карпатський туристичний шлях є унікальним для справжніх любителів пригод – мандрівників і в той же час не добре відомий туристичний напрямок. Цей маршрут пропонує сотні кілометрів незвичайних пригод в мальовничих Карпатських горах. Враження від обох маршрутів, які представлені в цьому виданні, насправді, будуть неповторними та незабутніми.
94(477.87)
К 55
Кобаль, Йосип. У долині древнього Ужа / Й. Кобаль. – Ужгород : Поліграфцентр “Ліра”, 2020. – 152 с. : кольор. іл. – Бібліогр. наприкінці ст.
 
У книзі подано нариси з історії сіл Холмківської ОТГ від часу їх заснування в епоху середньовіччя до проголошення незалежності України. Окремо описується формування і розвиток території Ужанського межиріччя та процес її освоєння людиною.
Видання розраховане на широке коло читачів, які цікавляться минулим рідного краю.
 
821.161.2(477.87)
М 58
Між Карпатами і Татрами : поезія Х. Керити в словац. пер. В. Юричкової. Вип. 34 / вступ. сл., упоряд. Т. Ліхтей, пер. з укр. В. Юричкова. – Ужгород : РІК-У, 2021. – 48 с. – Текст укр., словац. мовами.
 
Черговий, 34-ий, випуск серії «Між Карпатами і Татрами» презентує вибране з доробку відомої за¬карпатської поетеси, авторки збірок «Березневі за¬ручини», «Чекання дива», «Одкровення», «На руїнах храму», «У затінку літа», «У долонях світанку» та інших Христини Керити у словацькому перекладі на¬уковця та педагога, кандидата мистецтвознавства Валерії Юричкової.
 
001.8(477.87)
К 26
Науковий вісник Карпатського університету імені Августина Волошина : зб. наук. пр. / редкол. : В. Бедь, В. Бебик [та ін.] ; Карпат. ун-т ім. А. Волошина. – Ужгород : [б. в.], 2020. – Бібліогр. наприкінці ст.
Вип. 2. 2020. – 224 с. : портр., табл.
Авт. зазнач. на с. 217-221.
 
Збірник наукових праць «Науковий вісник Карпатського університету імені Августина Волошина» висвітлює зміст авторських наукових доробків (статей, повідомлень, рецензій)  учених, педагогів, дослідників-практиків, докторантів, аспірантів, студентів різних типів навчальних закладів за спеціальностями «Історія», «Право», «Економіка», «Політологія», «Державне управління», «Педагогіка», «Психологія», «ІТ-технології», «Філософія», ін.
 
001.8(477.87)
У-33
Науковий вісник Ужгородського університету : зб. наук. пр. / М-во освіти і науки України ; Держ. вищ. навч. закл. “Ужгород. нац. ун-т” ; редкол. : І. Є. Барчій, С. М. Сухарев [та ін.]. – Ужгород : Говерла, 1996 –     .
Серія : Хімія, Вип. № 2 (44). – 2020. – 112 с. : мал., табл. – Титул арк. паралел. англ. мовою. – Текст укр., англ. мовами. – Бібліогр. наприкінці ст.
 
Збірник наукових праць друкує статті, які містять теоретичні та практичні результати в галузі хімічних наук, охорони навколишнього природного середовища, а також методики викладання хімії та екології у вищій школі. Публікаються також огляди сучасного стану важливіших наукових проблем у галузі хімії, огляди наукових конференцій, які відбулися в ДВНЗ «УжНУ», а також матеріали присвячені ювілеям.
 
821.161.1(477.87)
Н 43
Неживой, Женя. Бесформенные рифмы / Ж. Неживой ; передм. Н. Й. Ребрик. – Ужгород : Ґражда, 2010. – 60 с. : іл.
 
Автор тільки починає свій творчий шлях. Йому потрібно "виписатися", щоб проходили майстерність, впевненість, чіткість, образність, виклад думок і почуттів ставало плавніше і лаконічніше, щоб "осередки днів" наповнювалися вогнем справжнього щастя, без комплексів, без анестезії, щоб в області лопатки знову стискалася любов.
 
821.161.2(477.87)
П 30
Петровці-Кук, М. Пейзаж душі : поезія. Лірика / М. Петровці-Кук. – Ужгород : ФОП Сабов A. M., 2021. – 384 с. : портр.
 
В дев'ятнадцяту книгу поета увійшли як нові вірші, так і мініатюри любовної та філософсько-громадянської лірики з попередніх книг.
 
341.4
Р 41
Репатріація мешканців Закарпаття з країн Європи: з одних таборів в інші – радянські (1944–1953 рр.) : зб. архів. док. і матері¬алів / Закарпат. облрада, Держ. архів Закарпат. обл., Архів упр. служби безпеки України в Закарпат. обл. [та ін.] ; упоряд., передм. О. М. Корсун.  – Ужгород : Карпати, 2020. – 808 с. : іл. – Бібліогр. у тексті. – Імен. покажч. : с. 755-765.
 
Збірник архівних документів і матеріалів “Репатріація мешканців Закарпаття з країн Європи: з одних таборів в інші – радянські. 1944 – 1953 рр.” присвячений пам’яті жертв Голокосту, сім’ям великої єврейської громади Закарпаття (до 100 тисяч осіб), депортованих у травні-червні 1944 р. за національною ознакою у гітлерівські концентраційні табори, за рік до завершення Другої світової війни, в яких діти до 14 років разом з матерями і немічними батьками, інваліди, громадяни похилого віку, нездатні до важкої праці, у перші години їх табірної ізоляції загинули насильницькою смертю у газових камерах і були спалені в печах крематоріїв Освенціму та інших концтаборів. А також тисячам мешканців Закарпаття – особам єврейської, угорської, русинської, української, ромської національностей, мобілізованих у період війни в угорські військові підрозділи, робочі батальйони та трудові табори, значна частина яких зазнала національних принижень, поранень у бойових діях, каліцтва та загальної втрати здоров’я. Тим, хто вижив і повернувся після війни до своїх домівок як репатріант.
До збірника включені архівні документи та окремі матеріали з фондів Державного архіву Закарпатської області (ДАЗО), відомчих архівів Управлінь СБ України та Національної поліції України в Закарпатській області, Всеукраїнського єврейського благодійного фонду “Хесед Ар’є” по Закарпатській області, Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Ф. Потушняка, Закарпатського крайового культурно-освітнього товариства “Просвіта” та окремі документальні матеріали із вказаної тематики, опубліковані в закарпатських, загальноукраїнських та зарубіжних виданнях.
 
72(477.87)
Т 67
3D моделі об’єктів у проекті "InovEduc" / Д. Ґаландова, Я. Лацко [та ін.] ; уклад. : М. Бендікова, Р. Стругарікова, Л. Волянска ; пер. на укр. : Я. Штал, О. Пришляк, Н. Касинець. – Ужгород : Центр європ. політики, 2017. – 28 с. : кольор. іл. – (Інноваційні методи в освіті для підтримки партнерства "InovEduc") (Slovakia - Ukraine project "InovEduc").
 
Проект пропонує унікальне поєднання інтерактивних 3D-моделей історичних, культурних, технічних та природних пам'яток Закарпатської області та інноваційних підходів у навчанні з метою кращого усвідомлення історії та мультикультурності прикордонних регіонів.
У рамках проекту представлені 24 об'єкти з можливістю інтерактивного відображення за допомогою новітніх технологій візуалізації, в тому числі віртуальної і доповненої реальності.
338.48(477.87)
Т 87
Туристические и экскурсионные маршруты Закарпатья / Закарпат. обл. гос. администрация. – [Ужгород] : [б. и.], [2018]. – 35 с. : цв. ил.
Назв. с обл. Без тит. л.
 
Закарпаття – єдина в Украіїні область, яка, за міжнародною шкалою оцінки сприятливих можливостей для туризму, визнана «найкращою». Якщо ви хоча б раз побачите цей чудовий куточок Землі, то назавжди відкриєте для себе одне з скарбів світових ландшафтів, яке зберегло багаточисленні відмітки тисячолітньої європейської історії. Закарпатська область – перлина туристичної України.
Даний довідник допоможе Вам краще дізнатися про туристичні маршрути Закарпаття. Ласкаво просимо в Закарпаття!
 
821.161.2(477.87)
Х 76
Хома, Жанна. Маленькі історії Дарчика та Міккі / Ж. Хома ; іл. С. Харчук. – К. : Укр. пріоритет, 2019. – 40 с. : кольор. іл.
 
"Маленькі історії Дарчика та Міккі" – це збірка добрих та зворушливих казок про дружбу маленького хлопчика та його собаки. Ця книга особлива, адже її герої не вигадані, а справжні! Написана мамою для сина, вона не залишить байдужим жодне дитяче серце!

 


Новини

2022-06-16

У неділю, 19 червня, в Україні відзначатимуть День батька – свято, покликане нагадати про важливість тата в житті кожної дитини. У нашій країні свято дуже молоде – офіційно його встановили лише у 2019 році. Згідно з Указом Президента України №274/2019 День батька відзначається в третю неділю червня кожного року. З нагоди цього свята пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Батько - засновник родини".

2022-06-16

26 травня 2011 р. за рішенням Закарпатської обласної ради Комунальному закладу «Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека» Закарпатської обласної  ради присвоєно ім’я видатного письменника, краєзнавця, етнографа та археолога Федора Михайловича Потушняка.
26 лютого 2021 р. у нашій бібліотеці відбулася презентація унікальної колекції цінних та рідкісних видань з особистої бібліотеки Ф. Потушняка.
Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "З особистої колекції Федора Потушняка".