Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРИСТУВАЧІВ

2022-01-20
811.161.2 
Д 79
Дубчак О. Чути українською : у світі звукі[ў] і букв / О. Дубчак. - К. : Віхола, 2021. - 192 c. : іл.
 
Чи знаєте ви, що голосних в українській мові приблизно в п’ять разів менше, ніж приголосних? Чи чули ви про нескладотворчі звуки? А про літеру Шредінгера? Чи відомо вам, що шиплячі постійно мімікрують під інші приголосні української мови? Якщо чесно: ви все це знаєте. І навіть якщо вам здається, що ви гадки не маєте, за яким принципом слід вимовляти ті чи інші звуки, ваші мовна свідомість і мовленнєвий апарат роблять це бездоганно. Книжка «Чути українською» не змушуватиме вас учити правила чи зубрити мовні закони. Це вже робила колись ваша вчителька української мови та літератури. Завдання книжки — пояснити, за якими правилами й закономірностями працює звукова система, а ще — чому наша абетка майже досконала. І, звісно, переконати вас, що українська мова — це надзвичайно цікаво, легко і місцями навіть корисно.

 

11.161.2 
Б 48
Береза Т. А. А як кажуть у вас? : словник мовного розмаїття : [синоніми, близькослови, слова-друзі] / Т. А. Береза. – Львів : Апріорі, 2021. - 304 c.
 
Словник мовного розмаїття дарує читачам яскраву палітру рідного слова. Видання доводить, що саме рідну мову вивчити майже неможливо. Словникові одиниці відкривають незнаний мовний світ, вишукану словотворчу автентику у всій її красі та синонімічній розлогості.

 

81 
К 90
Кулик В. Мовна політика в багатомовних країнах : закордонний досвід та його придатність для України / В. Кулик. - К. : Дух і Літера, 2021 .- 312 c.
 
У книжці Володимира Кулика йдеться про мовну політику багатомовних країн різних частин світу. Автор докладно розглядає нинішній стан та історичні витоки мовної політики сімнадцяти країн, а потім аналізує можливість запозичення певних успішних закордонних зразків в Україні. Хоча книжка спирається на великий обсяг наукової літератури, вона написана зрозумілою для нефахових читачів мовою, тому буде корисною не тільки науковцям, а й усім, хто цікавиться мовними проблемами в Україні та світі.

 

811.111 
С 25
Святенко С. 50 уроків англійської. Говоримо без помилок, ок? / С. Святенко ; іл. А. Щербань. - К. : Книголав, 2021. - 112 c. : кол.іл.
 
Досі відчуваєте страх сказати щось не так англійською? Все ще плутаєтесь в артиклях і часах? Втомилися червоніти, спілкуючись з англомовними друзями і колегами? Книжка досвідченого перекладача та викладача англійської мови Сергія Святенка допоможе всім, хто має намір писати і спілкуватись англійською правильно. Автор максимально просто, зрозуміло та чітко пояснює не лише найпроблемніші і найскладніші моменти в англійській, а й саму логіку цієї мови та спосіб мислення людей, які нею говорять від самого народження. Яскраві ілюстрації Анастасії Щербань, які створені до кожного уроку, допоможуть засвоїти матеріал і впевнено та без помилок заговорити англійською.

 

94(=161.2) 
Л 19
Лакизюк В. Коли богами були ріки: предки українців та їхні мови / В. Лакизюк. - К. : Саміт-книга, 2021. - 648 c. 
 
Пропонована книга – унікальна: вона не має аналогів у сучасній вітчизняній історії. На основі відкриттів останніх десятиліть, здійснених провідними лінгвістами та сходознавцями світу, а також із залученням матеріалів, здобутих особисто в процесі наукових досліджень, що охоплюють порубіжжя багатьох гуманітарних наук, автор (науковий співробітник Науково-дослідного інституту українознавства) вибудовує струнку модель походження українців. Уперше в історії України визначена провідна роль анатолійців та фригійців у формуванні українського етносу. Окрім тісних генетичних зв’язків, простежено і винятковий вплив мов зазначених народів на зародження української: визначена їхня роль не тільки як донорів для лексичних запозичень, але й з’ясована участь у становленні звукової системи української мови. Дослідження містить важливі відкриття в царині етимології, що, безумовно, започаткують новий напрямок вітчизняної ономастики. Зроблено спробу реконструкції прадавнього стану рідної мови, що нині вважається явищем надзвичайно складним або ж нездійсненним.
Унікальність книги не тільки в тому, що вона, не знаходячи собі рівних за географією й обсягом залучених джерел, спростовує тисячолітні міфологеми та руйнує стереотипи, які протягом віків утверджувалися у свідомості українського народу. Ця праця, без перебільшення, змінить у багатьох світобачення, погляд на минувшину та сучасне життя.

 

 
1(477)"17" 
О-74
Осмир О. Банах. Сучасність мудрости Г. Сковороди : світоглядний нарис / Осмир, О. Банах. – Львів : Література та мистецтво, 2020. - 136 c.
 
За визнанням ЮНЕСКО, Г. С. Сковорода входить у п'ятірку найвизначніших мудреців всіх часів і народів. Тож заглиблюючись у мудрість Сковороди, ми проникаємо в духовну спадщину людства. Витікаючи із джерела української звичаєвої культури та українського світогляду, мудрість Сковороди є вселюдською, це планетарне мислення високої людини, високого Духу і Свідомости. У філософській спадщині українського мандрівника гармонійно поєднані первинні засади людського буття: світогляду, релігії, моралі, устрою, економіки... Мудрість є ґрунтом при творенні України і врешті щастям кожного і всіх водночас. Автори світоглядного нарису вдало зіставили мудрість Г. Сковороди із новітніми науковими дослідженнями і релігійними основами, адже таким чином визначається Істинність того чи іншого твердження, науки і дійсности. І з цього погляду Сковорода є неперевершеним, бо поєднання релігії, науки і філософії є саме тим чинником, який має витворити нові парадигми, нові світоглядні основи, що сьогодні є найбільш актуальним у зв’язку із критичним станом людської цивілізації. Автори старалися розкрити унікальність мудрости Г. Сковороди, її простоту, досконалість, універсальність і всімкорисність. Наука Г. Сковороди розрахована на будь-який рівень Сродности, адже бути Щасливим – це бути Людиною. Світоглядний нарис адресований тим юним і дорослим, хто прагне бути Людиною Щасливою, хто прагне Пізнати Себе й зазнати отого Другого Народження – утвердитися Людиною.

 


Новини

2022-06-16

У неділю, 19 червня, в Україні відзначатимуть День батька – свято, покликане нагадати про важливість тата в житті кожної дитини. У нашій країні свято дуже молоде – офіційно його встановили лише у 2019 році. Згідно з Указом Президента України №274/2019 День батька відзначається в третю неділю червня кожного року. З нагоди цього свята пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Батько - засновник родини".

2022-06-16

26 травня 2011 р. за рішенням Закарпатської обласної ради Комунальному закладу «Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека» Закарпатської обласної  ради присвоєно ім’я видатного письменника, краєзнавця, етнографа та археолога Федора Михайловича Потушняка.
26 лютого 2021 р. у нашій бібліотеці відбулася презентація унікальної колекції цінних та рідкісних видань з особистої бібліотеки Ф. Потушняка.
Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "З особистої колекції Федора Потушняка".