Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРИСТУВАЧІВ

2022-02-07
908(477)
Ч-90
Чумарна, М. І. Я є Україна. Світоглядний всесвіт українців / М. І. Чумарна. - Тернопіль : Навч. кн.- Богдан, 2021. - 304 с. : кол.іл. 
 
Книжка вводить читача у світоглядний всесвіт давньої України, знайомить із звичаєвою та матеріальною культурою нашого народу, що зароджувалась і відроджувалась з покоління в покоління під дахом «солом’яного храму», яким була українська хата. Автор розглядає скарби народної культури не як архаїчний спадок, а як генетичне джерело духовної пам’яті і сили для наступних поколінь. Україна — не зовні, вона — в кожному з нас.

 

821.161.2.09"19"
Ж 87
Жулинський, М. Г. Я хочу собою возвеличити українське... Володимир Винниченко: повернення в Україну : [монографія] / М. Г. Жулинський. - К. : ФОП Мазур А. В., 2021. - 640 с. : іл, портр.
 
У книжці представлено матеріали з американського архіву УВАН, які автор опрацював у 1980-х рр. Ідеться про висвітлення світоглядної позиції Володимира Винниченка, його філософських інтенцій, які зафіксовано в листах та інших документах. У 1980-х рр. М.Жулинський мав можливість працювати в архівах В.Винниченка у фондах УВАН. Монографія має інноваційне значення з огляду на те, що вперше українському читачеві запропоновано реконструкцію життєвого й творчого шляху знаного українського письменника на основі вивчення листування, коментарів, приватних архівних матеріалів. 

 

821.161.2.09"19"
П 12
Павлишин, А. "Нам і далі загрожує вічність" / А. Павлишин ; Нац. ун-т "Києв.-Могил. акад.", Центр Європ. гуманіт. дослідж., Центр дослідж. історії та культури східноєвроп. єврейства. - К. : Дух і Літера, 2021. - 352 с. 
 
Під обкладинкою цієї книжки читачі й читачки, зацікавлені культурним багатоманіттям України, знайдуть півтори дюжини біографічних есеїв, розвідок і публікацій документальних матеріалів, присвячених знаковим постатям культурного й суспільного життя Львова та Галичини в ХХ столітті. Це добірка текстів, які поставали уже в новому тисячолітті та є спробою повернення доброї пам’яті про непересічні, яскраві особистості, котрі не з власної волі й цілком незаслужено «випали» з колективної свідомості модерної української нації.
 

 

821.161.2.09"18/19"
Б 25
Бармак, М. В. Жінка незламного духу. Іванна Блажкевич (1886-1977) / М. В. Бармак, М. І. Чорна. - Тернопіль : Астон, 2021. - 400 с. : іл.
 
У виданні висвітлено громадсько-просвітницьку діяльність однієї з активних організаторок жіночого руху Галичини, провідної діячки українського кооперативного руху, педагога, дитячої письменниці, уродженки Тернопільщини Іванни Блажкевич. В основі дослідження епістолярна спадщина, а також інформація про родину, про відомих громадських та культурно-просвітницьких діячів краю.  

 

821.161.2.09"19"
П 40
Плющ, Л. І. Листування (1979-1995) / Л. І. Плющ, Ю. В. Шевельов ; упоряд., передм. І. Борисюк. - К. : КОМОРА, 2021. - 416 с. 
 
Листування двох блискучих інтелектуалів — це не тільки про приватне. Це ще й деталі, з яких складається і портрет того, хто пише, і портрет доби. Леонід Плющ не може опиратися ідеям, що їх на той момент осмислює — листи перетворюються на конспекти майбутніх статей і книжок, розростаються, галузяться. Натомість Юрій Шевельов лаконічний, конкретний, навіть сухуватий — аскетично обмежує себе аркушем поштового паперу, тому деякі репліки пише на берегах від руки. Юрій Шевельов живе в Америці, Леонід Плющ із родиною — у Франції. Вони дуже різні — за віком і досвідом, за культурним бекграундом і способом мислення. За їхнім корпусом листів стоять не тільки блискучі ідеї чи цікаві дискусії, не тільки зріз доби чи діалог різних середовищ, а й школа мислення, уроки полеміки та мистецтво аргументації.
 

 

811.161.2
Л 19
Лакизюк, В. П. Коли ріки були богами / В. П. Лакизюк. - К. : ОСНОВА-ПРИНТ ПЛЮС, 2021. - 668 с.
 
 Книга відомого історика-лінгвіста розкриває тему походження української мови та етноса в цілому, указує нові напрямки дослідження коренів українців як нації.

 

821.161.2.09
Ш 37
Шевченківська енциклопедія: Тарас Шевченко та його сучасники : [енциклопедія] / Г. Александрова, О. Андрущенко [та ін.] ; редкол.: М. Г. Жулинський, М. Бондар [та ін.] ; Нац. акад. наук України, Ін-т л-ри ім. Т. Г. Шевченка. - К. : Ліра-К, 2021. - 608 с. : іл. 
 
Книжка складається зі стислих біографій друзів і знайомих Шевченка, його сучасників загалом, прямо чи опосередковано з ним пов’язаних. Реконструюються широке коло Шевченкового спіл- кування з однодумцями і близькими товаришами, контакти поета з посадовцями та іншими осо- бами. В основу видання покладено відповідні статті шеститомної «Шевченківської енциклопедії» (2012–2015).
Том містить 941 статтю.

 


Новини

2022-06-16

У неділю, 19 червня, в Україні відзначатимуть День батька – свято, покликане нагадати про важливість тата в житті кожної дитини. У нашій країні свято дуже молоде – офіційно його встановили лише у 2019 році. Згідно з Указом Президента України №274/2019 День батька відзначається в третю неділю червня кожного року. З нагоди цього свята пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Батько - засновник родини".

2022-06-16

26 травня 2011 р. за рішенням Закарпатської обласної ради Комунальному закладу «Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека» Закарпатської обласної  ради присвоєно ім’я видатного письменника, краєзнавця, етнографа та археолога Федора Михайловича Потушняка.
26 лютого 2021 р. у нашій бібліотеці відбулася презентація унікальної колекції цінних та рідкісних видань з особистої бібліотеки Ф. Потушняка.
Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "З особистої колекції Федора Потушняка".