Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРИСТУВАЧІВ

2022-02-07
929(477)
Б 48
Береза, Р. Мистецька слава України: У пошуку євшан-зілля / Р. Береза. - Львів : Література та мистецтво, 2021. - 544 с. : іл. 
 
У книзі в формі есе-розповідей зображено життя і творчість окремих персоналій, які відіграли помітну роль у процесі становлення та розвитку української думки, культури та мистецтва. Барвистими засобами художнього слова автор змальовує багато маловідомих фактів з життя видатних українських митців, кожен з яких зробив свій яскравий внесок у розквіт української та світової культури. Книга буде корисною як для вузького кола спеціалістів, так і для широкого читацького загалу. А також стане у підмозі для літераторів, культурологів та мистецтвознавців, рівно ж як і для усіх тих, хто цікавиться вивченням історії України на прикладах життя і творчих звершень її визначних особистостей.

 

908(477)
Ч-90
Чумарна, М. І. На полотні вічності : таємниці вишивки і вишивання / М. І. Чумарна. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2021. - 144 с. : кол.іл. 
 
Ця книжка розкриває перед читачем потаємні «ключі» до розуміння древнього тайнопису наших предків, — вишивки, орнаментального мистецтва кераміки, писанки і настінного розпису. Авторка показує світ народної культури як оберегову систему для душі і тіла, як «книгу родоводу», записану на нетлінному «полотні» родової та генетичної пам’яті.
 

 

903(477.63)
С 37
Симфонія пекторалі : до 50-річчя знайдення пекторалі з кургану Товста Могила / Ю. Білан, Є. Величко [та ін.] ; відп. ред., упоряд. Ю. Полідович ; М-во культури та інформ. політики, Нац. музей історії України [та ін.]. - К. : Мистецтво, 2021. - 184 с. : кол.іл. 
 
Видання присвячене 50-річчю знайдення шедевра давнього мистецтва – золотої пекторалі у скіфському кургані Товста Могила на Дніпропетровщині. Короткі розвідки дають можливість дізнатися про неперевершене відкриття Бориса Мозолевського, який очолював археологічну  експедицію, а також про історію дослідження Товстої Могили, технологію виготовлення пекторалі, пошуки науковців у розгадуванні її таємниці і сучасне сприйняття образу унікального твору мистецтва. Тексти супроводжуються фото, схемами, об’ємним переліком літератури та словником-довідником. В альбомній частині вміщено фото окремих сцен та деталей пекторалі. 
 

 

730.071(477)"1991/2001"
В 14
Вакуленко, В. Художники України : 30 років свободи творчості / В. Вакуленко. - К. : Поліпрінт, 2021. - 224 с. : кол.іл.
 
Книга відомого мистецтвознавця і галериста Владислава Вакуленко представляє біографії та творчі досягнення найкращих  художників Києва періоду незалежності, які отримали заслужене визнання як всередині України, так і за її межами. Досягнення в мистецтві всіх героїв внесли вагомий вклад у культурний розвиток нашої держави. 

 

27
А 92
Атлантова, С. Ікони на ящиках з-під набоїв : [альбом] / С. Атлантова, О. Клименко ; Нац. ун-т "Києв.-Могил. акад.", Міжнар. Фонд "Відродження". - К. : Дух і Літера, 2021. - 154 с. : кол.іл. 
 
Видання присвячене мистецькому проєкту «Ікони на ящиках з-під набоїв» Соні Атлантової та Олександра Клименка. Написані на фрагментах ящиків з-під озброєнь, привезених з фронту, ікони є мовчазними свідками війни на Сході України і водночас свідченням перемоги життя над смертю (не тільки символічної, але й реальної). З весни 2015 року проєкт є волонтерським, підтримуючи Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова, який надає допомогу військовим і цивільним в зоні ООС/АТО. 

 

7(477)"19"
М 12
Магдиш, І. Ар-нуво : стилі укр. мистецтва XX-го ст. / І. Магдиш ; дизайн: О. Старанчук, О. Грищенко. - К. : Портал, 2021. - 120 с. : кол.іл. 
 
"АР-НУВО. Стилі українського мистецтва ХХ-го століття" ХХ століття — період, який спровокував цілий вибух нових стилів у світовому мистецтві, серед яких хронологічно першим був ар-нуво. Україна вбирала в себе всі нові європейські творчі ідеї, наповнюючи їх власними смислами і формами. Для тих, хто досі не цікавився вітчизняним мистецтвом, ця книжка стане зручним і привабливим трампліном для входження до світу візуальної культури. А фахівці зможуть подивитися на свою царину з нового боку: побачити зображення рідкісних творів українського ар-нуво з обласних музеїв та простежити зв'язки національних і світових тенденцій у мистецтві ХХ століття. 

 

796(477)
К 95
Кучерявий, О. UAsports/UAспорт : історія України написана мовою спорту / О. Кучерявий, А. Лемиш. - К. : Мазур А. В., 2021. - 208 с. : кол.іл. 
 
Пропонована книга – приваблива та зрозуміла вітрина для сучасної України. Про її історію та культуру ми розповідаємо через універсальну та цікаву призму спорту! Ця книга – зібрання історій видатних спортсменів-українців та їх приголомшливих досягнень на світових спортивних аренах. 
 

 

338.4(477)"198/201"
Л 17
Лазебник, В. І. Європейський слід у становленні української промисловості : кінець XIX - поч. XXI ст. : [іст. нариси] / В. І. Лазебник. - К. : ФОП Мазур А. В., 2021. - 272 с. : кол.іл.
 
Цю книгу можна сміливо віднести до серії «Україна. Повернення своєї історії», яка відкриває приховану за радянських часів сторінку – діяльність європейських промислових інвестицій та підприємництва в Україні наприкінці ХІХ – на початку ХХІ століть. На 272 сторінках – історія про інвестування капіталів та менеджменту в українську промисловість з Англії, Франції, Бельгії, Німеччини, Швейцарії, Голландії та США. Кожній країні присвячується окремий розділ книги. На кожній сторінці є унікальні кольорові ілюстрації – їх 355!!! Це – фото європейських та українських підприємців, імена яких увійшли в енциклопедії світу, цінні папери з їх підписами, що публікуються вперше, документи та інше. Вони підтверджують історію унікального промислового регіону України – Криворізько-Придніпровсько-Донецького, «слава про який повсюдно була чутна»! Це ілюстрації з музейних фондів, і в першу чергу Національного історичного музею в Дніпрі, де народилася ця книга.

 


Новини

2022-06-16

У неділю, 19 червня, в Україні відзначатимуть День батька – свято, покликане нагадати про важливість тата в житті кожної дитини. У нашій країні свято дуже молоде – офіційно його встановили лише у 2019 році. Згідно з Указом Президента України №274/2019 День батька відзначається в третю неділю червня кожного року. З нагоди цього свята пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Батько - засновник родини".

2022-06-16

26 травня 2011 р. за рішенням Закарпатської обласної ради Комунальному закладу «Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека» Закарпатської обласної  ради присвоєно ім’я видатного письменника, краєзнавця, етнографа та археолога Федора Михайловича Потушняка.
26 лютого 2021 р. у нашій бібліотеці відбулася презентація унікальної колекції цінних та рідкісних видань з особистої бібліотеки Ф. Потушняка.
Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "З особистої колекції Федора Потушняка".