Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ ЗБЕРІГАННЯ БІБЛІОТЕЧНИХ ФОНДІВ

2024-11-17
687
Т 82
Тульчинська, Майя Юхимівна. Балачки навколо шафи [Текст] : доступно та просто про моду і стиль / М. Ю. Тульчинська ; іл. О. Тиха. - 2-ге вид. - Х. : Відкриття ; К. : Поліпринт, 2023. - 208 с.
 
Ця книга руйнує стереотипи щодо вбрання і спростовує сталі упередження. Маленька чорна сукня не всім пасує, горизонтальні смужки не завжди повнять і навіть леопардовий малюнок може бути іноді дуже доречним. В книзі ви знайдете практичні поради щодо того, як побудувати свій власний стиль, як обирати та комбінувати одяг.
Ви дізнаєтесь про історію звичних речей, які точно є у вашій шафі, опануєте стильні трюки, які застосовують професіонали, та зможете легко знаходити в магазинах одяг, який вам личитиме.
 
620.9
С 34
Сидоров, Василь Іванович. Вивільнення та концентрація відновлюваної енергії [Текст] : сонячні концентратори, лазерні концентратори внутрішньої енергії / В. І. Сидоров. - Черкаси : Вертикаль : Видавець С. Г. Кандич, 2024. - 476 с.
 
Книга присвячена актуальним питанням сталого виробництва екологічно чистої енергії і структурно складається із двох взаємодоповнюючих частин.
Предметом розгляду першої частини є сонячні концентратори. Висвітлюються принципи роботи та характеристики рефракційних та дзеркальних сонячних концентраторів у вигляді звичайних збиральних лінз, лінз Френеля, параболічних тарілкоподібних дзеркал фацетного типу, здовжених параболо-циліндричних дзеркал кюветниго типу а також рознесених оптичних систем, набраних із великої кількості дзеркальних дефлекторів. Аналізуються практичні схеми концентраторних сонячних систем генерації, накопичення й постачання тепла населеним пунктам, промисловим та агропромисловим об’єктам. Як альтернатива масивним концентраторам першого покоління розглядаються плоскі голографічні хвилевідні сонячні концентратори на зональних позаосьових пандирекційних голограмах (Габора) дифузно ро зеіючої поверхні протяжного об'єкта.
 
664.7
В 42
Визначення розрахункових навантажень виробничих механізмів і машин та технологічні розрахунки виробництва борошняних виробів [Текст] : навч.-метод. посіб. до виконання лаб., практ., курс. робіт та самост. занять з курсу "Конструювання обладнання харч. вир-в" "Технол. обладнання галузі" "Проектування підприємств харч. пром-сті" "Інжиніринг харч. вир-в", Теоретич. основи технології харч. вир-в", "Мат. моделювання технол. процесів харч. пром-ті" / П. П. Гаврилко, В. Піддубний [та ін.] ; М-во освіти і науки України, Держ. торг.-екон. ун-т, Ужгород. торг.-екон. ін-т. - Ужгород : РІК-У, 2023. - 468 с.
 
Мета навчально-методичного посібника – надати поглиблене засвоєння студентом основних правил з набуття навичок виконання конструктивних та технологічних розрахунків. Задачі, наведені у посібнику, охоплюють всі основні типові розрахунки, які проводяться у галузевому машинобудуванні та хлібопекарському виробництві. Адже залежно від мети розрахунку, задачі скомпоновані в окремі розділи посібника. У кожному розділі викладені стислі теоретичні відомості щодо процесів, яким присвячено задачі, основні розрахункові формули, методичні вказівки до розв'язання типових задач, наведені приклади розрахунків і контрольні задачі. В першій частині посібника розглянуто основи навантажень виробничих механізмів: двигуни машин та їх характеристики, визначення сил статичних опорів, кінематичний і силовий аналіз механізмів, динамічні навантаження приводу, співвідношення сил (моментів) в механізмах і вузлах машин. В другій частині наведено короткий аналіз виробництва борошняних виробів, основні властивості сировини та методику встановлення її якості й розрахунки виробничих рецептур.
 
629.7(477)
К 59
Козярчук, Леонід Леонідович. Історія розвитку легкого гелікоптера у світлинах (1943-2020) [Текст] : фотоальбом / Л. Л. Козярчук ; авт.-упоряд. Л. Л. Козярчук. - Луцьк : Вежа-Друк, 2022. - 112 с.
 
У цьому виданні в хронологічному порядку розміщено матеріал з історії розвитку легкого гелікоптера. Тут показані одно - та двомісні літаючі гелікоптери з максимальною злітною вагою близько 650 кг. Автор книги - один із конструкторів надлегких гвинтокрилих ЛА, займається цією тематикою вже 40 років. Був учасником багатьох зльотів НЛА ще за часів СРСР; пізніше, у незалежній Україні, брав участь у зльотах у сусідній Польщі, спілкувався з багатьма конструкторами та пілотами аматорських гелікоптерів. Тож частина наявних у книзі світлин належить автору. У книзі опубліковано 570 фотографій легких гелікоптерів котрі походять із власного архіву автора, приватних архівів пілотів і конструкторів; частину знайдено в Інтернеті та деяких періодичних виданнях і книгах.
 
629.7(477+438)
К 59
Козярчук, Леонід Леонідович. Автожири й гелікоптери України та Польщі (1990-2020) [Текст] : кат. конструкцій / Л. Л. Козярчук. - Луцьк : Вежа-Друк, 2023. - 160 с.
 
У цьому виданні в хронологічному порядку розміщено матеріал з історії розвитку легкого автожира й гелікоптера у сучасній Україні та Польщі. Автор книги - один із конструкторів надлегких гвинтокрилих ЛА, займається цією тематикою вже 40 років. Був учасником багатьох зльотів НЛА ще за часів СРСР; пізніше, у незалежній Україні, брав участь у зльотах у сусідній Польщі, спілкувався з багатьма конструкторами та пілотами аматорських автожирів та гелікоптерів. Тож частина наявних у книзі світлин належить автору. У книзі опубліковано 540 фотографій легких гвинтокрилів, котрі походять із власного архіву автора, приватних архівів пілотів і конструкторів; частину знайдено в Інтернеті та деяких періодичних виданнях і книгах.
 

 


Новини

2024-12-02

Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.

2024-11-29

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-11-26

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день