Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРИСТУВАЧІВ

2025-07-09
159.923
С18
Сандвік, Гільде. Як протидіяти маніпуляціям : [12+] / Г. Сандвік, Й. Рісдаль ; пер. з норв. О. Біла. – К. : Видавництво, 2021. – 288 с. : іл. 
 
Перед вами дещо скорочений переказ популярної норвезької книжки Hersketeknikker (2009). Із метою оптимальної адаптації тексту для українських читачів, деякі приклади із оригіналу було вилучено. Замість того у рамках публічної кампанії Поваги povaga.org.ua були зібрані релевантні українські приклади, які згодом розмістилися в останньому розділі, «Розкажіть свою історію!» Норвезькі автори таким чином не несуть відповідальність за його зміст.
 
159.923
Т66
Трейсі, Брайан. Зроби це зараз : 22 поради для успішного навчання / Б. Трейсі, А. Лайнберґер ; пер. з англ. Ш. Нодь. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. – 176 с. : іл. 
 
Зі шкільної лави відразу в бізнесмени – про це мріють як школярі, так і їхні батьки. Але з чого почати шлях до успіху, коли нічого не встигаєш? Додаткові заняття з англійської і спортивні секції, домашки і контрольні, поєднання дистанційного та очного навчання – голова йде обертом. Стільки часу і грошей, і жодного результату, лише стрес та втома.
У гру вступає майстер з переміщень у часі Брайан Трейсі. Цей бог таймменеджменту допоміг мільйонам людей у всьому світі зробити більше за менший час. І тепер він адаптував свої поради для потреб школярів та студентів. Трейсі пропонує ефективні інструменти та методи для структурування часу, постановки цілей, виконання завдання (особливо тих, що не хочеться виконувати), боротьби зі стресом і розвитку навичок для досягнення неможливого. Ці навички та принципи персонального менеджменту гарантують, що успіх юного покоління не буде обмежений нічим. Навіть годинником. Адже тепер ви матимете більше ніж 24 години на добу.
159.923
Ґ60
Ґоулстон, Марк. Йди геть зі свого шляху! : як подолати 40 проявів саморуйнівної поведінки / М. Ґоулстон, Ф. Ґолдберґ ; пер. з англ. О. Соломарська. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. – 192 с. 
 
Експертні поради від сертифікованого психіатра з 20-річним досвідом. Руйнівна поведінка працює проти наших інтересів і знищує наші заповітні бажання. Вона створює більше проблем, ніж вирішує. І заважає нам на шляху до щастя, успіху та любові. Марк Ґоулстон, лікар з 20-річним стажем, пояснює, чому іноді нам так подобається страждати та як розірвати це згубне коло. Історії та поради, приправлені гумором і цінними висновками до кожного з 40 проявів саморуйнації, ідеї та практики, що вже допомогли тисячам пацієнтів подолати біль, страх, сум’яття. 40 проявів самознищення і 40 можливостей відмовитися від них на користь спокійного, сповненого добробуту та любові життя. Стань для себе другом, а не ворогом. 
 
005
С14
Сазерленд, Джефф. Scrum : навчись робити вдвічі більше за менший час : [інновац. метод упр. проектами в житті та бізнесі] / Дж. Сазерленд ; пер. з англ. Я. Лебеденко. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. – 280 с.
 
У надшвидкому та гіперконкурентному світі ХХІ століття немає місця для марнування – часу, зусиль, ресурсів. Та навіть якщо ви зробите те, що планували, коли планували та вкладетеся в бюджет, може виявитися, що клієнт уже потребує чогось іншого. Адже умови змінюються з небаченою раніше швидкістю... Унікальна методика Scrum руйнує стереотипи старої методики управління проєктами. Її основа – команда, що має надзвичайне почуття мети, самоорганізовується та самоуправляється, а навички її учасників підсилюють одна одну навіть без зусиль з їхнього боку. І, якщо, зробивши крок у нову еру під назвою Scrum, ви не зробили вдвічі більше за половину часу, вам потрібно лише ще раз уважно перечитати цю книгу!
340.6
Ш48
Шеперд, Ричард. Неприродні випадки : нотатки судмедексперта в 34 розтинах / Р. Шеперд ; з англ. пер. А. Дученко. – 4-те вид. – К. : BookChef : Форс Україна, 2021. – 448 с. 
 
Розтин – це не лише препарування тіла людини, а й дотик до її особистості, найпотаємнішої сутності та секретів, які стають відомими лише після смерті. Ричард Шеперд відверто розповідає про справжні причини загибелі принцеси Діани, подробиці бійні в Ганґерфорді, складнощі ідентифікації жертв терористичної атаки 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку та наслідки вибуху бомб на Балі. Кожен «розтин» – захоплива історія, що ґрунтується на реальних подіях, містить підтверджені факти й вражає.
 
821.161.3.09
К38
Ківа, Ія. Ми прокинемось іншими : розмови з сучасними білорус. письменниками про минуле, теперішнє і майбутнє Білорусі / І. Ківа ; текст, упоряд., передмова І. Ківа, пер. Н. Бельченко, пер. І. Ківа [та ін.]. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2021. – 239 с. : портр, фото.кол.
 
Від 9 серпня 2020 року в Білорусі тривають протести проти злочинного угруповання, що зве себе владою. Ці протести вже встигли поділити життя білорусів на «до» та «після». Книжка «Ми прокинемось іншими» – запрошення послухати неймовірно красиву і водночас страшну музику революції голосами десятьох сучасних білоруських письменників: Таццяни Нядбай, Ганни Сєвяринєц, Альгєрда Бахаревіча, Мариї Мартисевіч, Дмітрія Строцева, Юлі Цімафєєвої, Уладзя Лянкєвіча, Андрея Хадановіча, Вальжини Морт і Уладзімєра Арлова. Послухати, щоб почути не лише свідчення, аналітику й роздуми білоруських інтелектуалів, а і надію та відчай, гордість і біль, впевненість і скепсис, радість і страх людей, які заслуговують на повагу, гідність і емпатію, адже без усіх цих емоцій та їхніх обертонів неможлива будь-яка солідарність і правдиве розуміння того, що відбувається в Білорусі. Однак ці інтерв’ю з білоруськими письменниками – не лише розмови про Білорусь сьогоднішню, Білорусь за Лукашенки, а й спроба побачити й зрозуміти Білорусь у тяглості: з її історією, традиціями та національними особливостями. У чомусь дуже схожу на Україну, а в чомусь радикально від неї відмінну. Для всіх, хто готовий прийняти чужу трагедію як свою і розділити радість сусіда як власну. 
811.16
П21
Пахомова, Світлана Миколаївна. Онімійна номінація в діахронії / С. М. Пахомова ; Філос. ф-т Пряшів. ун-ту в м. Пряшів. – Пряшів : [DMC], 2019. – 134 с. 
 
Дослідження присвячене механізмам виникнення й розвитку категорії офіційність/неофіційність, що виразно присутнє в антропонімії, у монографії піднімаються питання, пов'язані з долею патронімічних назв в українській мові, з особливостями табу на ім’я, змінами в мотивах надання особових імен, у праці вивчаються особливості ідентифікації рідних братів і сестер, джерела давнього звичаю переходу жінок з дівочого прізвища нa прізвище чоловіка після одруження та iн. Kpiм особливостей антропонімної номінації, в монографії порушуються питання, пов'язані з трансформацією топонімів (зокрема, ойконімів) на поліетнічних теренах внаслідок зовнішніх впливів (нова влада, інша державна мова). Також висвітлюються питання трансферу власних назв по лінії двох споріднених мов – української і  словацької.
811.161.2
М66
Митнік, Ірена. Антропонімікон українського привілейованого прошарку X-XVIII ст. : [монографія] / І. Митнік, С. М. Пахомова ; Варшав. ун-т, Пряш. ун-т. – Warszawa ; Siedlce : [IKRiBL Stowarzyszenie], 2024. – 320 с. : табл.
 
Пропонована монографія першим комплексним дослідженням процесу встановлення та розвитку антропонімної системи українського привілейованого прошарку впродовж X-XVIII ст., при цьому беруться до уваги лише чоловічі іменування. Авторки ґрунтувалися на своїх власних розвідках (онімному фактажі та результатах проведених аналізів), зокрема викладених у таких виданнях як Еволюція антропонімних формул у слов’янських мовах (Пахомова 1999; 2012), Екстралінгвальні фактори в контексті розвитку слов'янських антропосистем (Пахомова 2003), Онімійна номінація в діахронії (Пахомова 2019), Antroponimia Wolynia w XVI-XVIII wieku (Mytnik 2010), Imiennictwo ziemi chelmskiej w XVI-XVII wieku (Mytnik 2017; 2019), Slownik historyczno-etymologiczny antroponimow ziemi chelmskiej (XVI-XVll wiek) (Mytnik 2017:2022) статтях і розділах колективних робіт. Науковиці в запропонованій монографії ввели в науковий обіг також новий онімний матеріал, почерпнутий із багатьох історіографічних опрацювань, джерел про антропонімікон знаті різних регіонів України, який досі не був об'єктом ономастичних досліджень.
 

 


Новини

2025-07-09

Шановні користувачі, до вашої  уваги новинки Відділу обслуговування.

2025-07-07

Кажуть, що розумні вчаться на своїх помилках, а мудрі - на чужих. Притчі - короткі історії з повчальним змістом - це кращий спосіб вчитися не тільки на помилках, а й на досвіді інших. Пропонуємо вам віртуальну виставку "Скарбниця мудрості: притчі крізь віки".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день