Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРИСТУВАЧІВ

2025-06-23

821.161.2.09"18/19"
М48
Мельничук, Ярослава Богданівна. На вечірньому прузі: Ольга Кобилянська в останній період творчості (від 1914 р.) : [монографія] / Я. Б. Мельничук. – Чернівці : Букрек, 2006. – 216 с. : фото.кольор.

В монографії молодої буковинської дослідниці на великому фактичному матеріалі, часто вперше залученому до наукового обігу, розглядається творчість Ольги Кобилянської (1863–1942) періоду "вечірнього пруга" – призахідних років її життя – від 1914 року.

821.161.2.09"19"
Л 38
Левченко, Галина Дмитрівна. Зачарована казка життя Ольги Кобилянської : монографія / Г. Д. Левченко. – К. : Книга, 2008. – 224 с.

У книзі пропонуються спостереження за етапами становлення творчої особистості О. Кобилянської, котра змогла репрезентувати свою жіночу інакшість всупереч патріархальності. Вихідним пунктом для аналізу власне художніх творів мисткині став висновок авторки монографії про те, що психічне життя О. Кобилянської перебувало у пошуках об'єднувального символу для узгодження природного протесту проти накидуваних зовні вимог і водночас інтеріоризованого "вторинного" застосування примусу в ставленні до свого внутрішнього життя.

821.161.2.09"18/19"
П 12
Павлишин, Марко. Ольга Кобилянська: прочитання : научное издание / М. Павлишин. – [Б. м.] : Акта, 2008. – 360 с.

Зустріч Ольги Кобилянської (1863-1942) з модерніста ставила її творчість у центр уваги українського літературознавства ще наприкінці XIX століття. Проза Кобилянської і сьогодні заохочує до нових спроб прочитань. У книжці наново розглядаються питання про розвиток світогляду й ідентичності письменниці; про зміст її діалогу з інтелектуальними сучасниками й попередниками, зокрема з Ніцше; про те, що трапилося в її житті знакового для неї 1901 року; про розвиток її думок на тему нації. Докладним інтерпретаціям піддано низку творів Кобилянської, зокрема "Людина", "Природа", "Царівна", "Апостол черні". Інтерпретується і в додатку публікується вперше оповідання письменниці "Доля".

821.161.2.09"18"
І-98
Іщук-Пазуняк, Наталія Романівна. Леся Українка: Ідея свободи України у спектрі світової цивілізації : розвідки і доповіді / Н. Р. Іщук-Пазуняк ; упоряд.: О. Леонтович, В. Погребенник. – К. : Вид-во ім. О. Теліги, 2008. – 432 с. : портр.

Книжка професора, доктора філософії зі США Н. Іщук-Пазуняк, де зібрано її філологічний науковий доробок, містить у собі порівняльне дослідження особливостей драми-феєрії "Лісова пісня" в колі західноєвропейських і українських драматичних творів, а також серію статей, присвячених проблемам творчости Лесі Українки. В Україні літературознавчі й мовознавчі дослідження Н. Іщук-Пазуняк друкуються вперше. Видання призначене для школярів, гімназистів, учнів ліцеїв і коледжів із поглибленим вивченням української літератури, педагогів, студентів і викладачів вищих навчальних закладів, усіх шанувальників українського слова.

821.161.2.09"18"
К75
Кочерга, Світлана Олексіївна. Культурософія Лесі Українки : семіот. аналіз текстів : [монографія] / С. О. Кочерга. – Луцьк : Твердиня, 2010. – 656 с.

У книзі з’ясовується своєрідність культурософської концепції Лесі Українки як цілісного явища з властивою йому внутрішньою організацією, кодифікацією структурою універсалій та цінностей, що знайшли відображення у драматургії письменниці. Детально аналізується семіосфера драматичних творів "Оргія", "Руфін i Прісщілла", "Камінний господар", "Кассандра", "У пущі", "Адвокат Мартіан" та ін. На основі аналізу репертуару знаків та декодування хронологічно-аксіологічної системи культурософських поглядів Лесі Українки доводиться культуроцентризм художнього мислення письменниці. Призначена для студентів-філологів і викладачів вищої школи, вчителів-словесників, літературознавців та всіх, хто цікавиться творчістю Лесі Українки

821.161.2.09"18"
У-45
Леся Українка і сучасність : зб. наук. пр. Т. 2 / В. Антофійчук, Н. Балабуха [та ін.] ; редкол.: М. Г. Жулинський, Л. Мірошниченко [та ін.] ; Волин. держ. ун-т ім. Лесі Українки, Волин. н.-д. центр вивч. творч. Лесі Українки, Ін-т літ. ім. Т. Г. Шевченка НАН України. – Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2005. – 600 с. : іл.

У збірнику представлено широкий спектр історико-літературних і теоретичних досліджень, присвячених вивченню художньої своєрідності та рецепції творчості Лесі Українки, а також нові документи і матеріали про родину Косачів. Для філологів, студентів усіх, хто цікавиться літературознавчою наукою

 


Новини

2025-06-23

Для вас нові надходження до Відділу обслуговування.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день