Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2015 - листопад

9 листопада, з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва Президент Петро Порошенко підписав Указ, відповідно до якого за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність почесними державними нагородами відзначено майже сотню діячів по всій Україні. Серед відзначених – троє закарпатців. Майстрині декоративно-прикладного мистецтва Ларисі Бровді присвоєно звання „Заслужений художник України”, актриса Закарпатського академічного обласного театру ляльок Світлана Кобзиста віднині „Заслужений артист України”, а викладач Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора Надія Підгородська – „Заслужений працівник культури України”.

20 листопада в Ужгороді в обласній державній адміністрації до Дня Гідності та Свободи, розгорнули експозицію фотографій та речей з Майдану часів Революції Гідності.

20 листопада в Ужгородському коледжі культури і мистецтв відбулися урочистості з нагоди Дня Гідності та Свободи. Пам'ять загиблих героїв ушанували хвилиною мовчання та символічним запаленням свічок біля стенду з їхніми портретами. Також відбулась урочиста зустріч-концерт, на яку завітали представники Збройних сил України й інших військових формувань, керівники краю та Ужгорода, культурні діячі й освітяни, молодь. В концерті патріотичної пісні взяли участь викладачі та студенти коледжу, спеціальним гостем вечора став народний артист України Степан Гіга.

28 листопада в Ужгороді на центральній площі міста відбувся мітинг-реквієм, присвячений вшануванню пам’яті жертв Голодоморів.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

4 листопада в Ужгороді в обласній філармонії розпочався ХV фестиваль класичної та сучасної музики – „Музичне сузір'я Закарпаття”.

7 листопада у Чехії в м. Брно ужгородська студія сучасного танцю „Бліц” завоювала 7 призових місць на Кубку Європи за версією International Dance Federation (IDF European Cup).

8 листопада в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв відбулася довгоочікувана прем’єра вистави „В Парижі гарне літо” за п’єсою Олександра Гавроша.

8 листопада в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт „У вирі чардашу” камерно-інструментального ансамблю „Угорські мелодії”.

8 листопада в Мукачево у соборі Святого Мартина відбувся благодійний концерт „Робімо добро без утоми” за сприяння Благодійного фонду „В наших руках майбутнє” за участі Ужгородського коледжу культури і мистецтв.

8 листопада у Мукачівському історичному музеї до Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва відбулася низка святкових заходів. Пройшов художній пленер, а також відбулися музичні концерти.

8 листопада у замку Сент-Міклош на Мукачівщині відбувся концерт віолончелістки Діани Гавати.

11 листопада в Ужгороді в академічному театрі ляльок „Бавка” відбувся святковий концерт із нагоди 20-річчя творчої діяльності добре знаного в Україні та за межами джазового ансамблю „Пап-джаз-квартет” та пам’яті його засновника – ромського музиканта і композитора, заслуженого працівника культури України Вілмоша Папа (Віллі Папа-старшого).

15 листопада в Ужгороді в обласній філармонії у рамках проекту „Музика вихідного дня” відбувся концерт заслуженого академічного Закарпатського народного хору.

17 листопада в Мукачево в Християнському культурному центрі відбулося Свято хорової музики.

19 листопада в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт „Вечір віртуозної класики” лауреатів міжнародних конкурсів Етелли Чуприк (фортепіано) і Юлія Вимера (скрипка, Австрія).

22 листопада в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт естрадно-духового оркестру студентів Ужгородського державного музичного училища ім. Д.Є. Задора.

22 листопада в Мукачево в обласному державному драматичному театрі відбулась  вистава „Всі миші люблять сир”.

24 листопада в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт фортепіанної музики лауреатів міжнародних конкурсів: Ірини Бурган, Юлії Самоєнко, Ярослава Биха, Анатолія Костюченка.

25 листопада в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв відбувся сольний концерт закарпатського співака і композитора, півфіналіста програми „Голос країни”, Івана Пилипця.

26 листопада в Ужгороді в обласній філармонії відбувся  ювілейний концерт естрадно-духового оркестру під керівництвом заслуженого артиста України Володимира Співака.

26 листопада в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулось урочисте зібрання, колоритний концерт та виставка власних дослідницьких і мистецьких доробків Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури, який відзначив своє 70-річчя.

28 листопада в Словаччині у концертному залі Палацу мистецтва в Кошицях відбувся урочистий концерт з нагоди 30-ї річниці заснування Українського народного аматорського хору „Карпати”.

29 листопада в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт заслуженого артиста України Олександра Садварія.

30 листопада в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт солістів ансамблю „Гармонія”, який представив концертну програму „Aria”. В програмі прозвучали арії з опер Дж.Верді, Ж.Бізе, Ш.Гуно, К.Сен-Санса, В.Белліні, Т.Доніцетті, П.Масканьї.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

3 листопада в Мукачівській міській центральній бібліотеці ім. О. Духновича відбулась презентація книги письменника Олександра Дулішковича „Размышления…”.

4 листопада в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася творча зустріч з сучасним письменником Галичини Сергієм Бутом, який презентував свою дебютну книжку „Листи з того світу”, що отримала відзнаку літературного конкурсу „Коронація слова”.

5 листопада в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася презентація довгоочікуваної книги про Хустську гімназію-інтернат „Із минулого в майбутнє”. Книга про школу, її випускників та першого директора Івана Магулу.

5 листопада в Ужгороді в коледжі культури та мистецтв відбулася презентація книги спогадів „Хроніка політичного в’язня № 2А 424” словацького письменника Левка Довговича. Презеентація пройшла за участі академічного камерного хору „Кантус”.

8 листопада у Мукачівській міській центральній бібліотеці ім. О. Духновича до Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва була оформлена книжково-ілюстративна експозиція „Світло духовності і культури”.

9 листопада в Ужгородській центральній міській бібліотеці відбулася просвітницько-творча година, присвячена Дню української мови та писемності.

9 листопада в Мукачівській міській центральній бібліотеці ім. О. Духновича, з нагоди Дня української писемності та мови відбулось ерудит-шоу „Знаю і люблю українську мову”.

9 листопада у рамках ХІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays на базі бібліотеки Ужгородського коледжу культури і мистецтв було проведено акцію „Жива бібліотека”.

10 листопада у Мукачівській міській центральній бібліотеці ім. О. Духновича до Всесвітнього дня молоді відбулось інформаційне повідомлення з переглядом відеороликів „Молодь за примирення!”.

11 листопада в Ужгороді у центрі студентського дозвілля „Ювентус” іноземні студенти відзначили національне свято Індії „Diwali” („Свято Світла”).

12 листопада в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулась презентація книжки відомого українського письменника Словаччини, лауреата премії ім. Івана Франка Йосифа Збіглея „Вибране”.

13 листопада в Ужгороді в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва з успіхом відбулася прем’єра книги заслуженого діяча мистецтв України Івана Хланти „Літературно-мистецьке життя Копашнова”.

18 листопада в Ужгородській богословській греко-католицькій академії ім. Теодора Ромжі відбулася презентація книжки угорського дослідника Ласла Пушкаша „Петро Павло Орос: життя та мучеництво”, редактором якої став професор УжНУ Сергій Федака.

19 листопада в Ужгороді в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва на зустріч державному святу провели просвітницьку годину „Україна. Право на Гідність та Свободу”.

19 листопада в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбулося чергове засідання клубу літературних дебютів „Нові імена”. Свою творчість презентували:  Юлія Тарасюк, Олексій Тростянський, Олеся Маркович.

20 листопада в Тячеві в районній державній адміністрації працівниками районної бібліотеки було презентовано книжкову виставку „Герої не вмирають”, приурочену до Дня Гідності та Свободи.

25 листопада в Ужгороді в міській бібліотеці відкрилася персональна виставка вишивки хрестиком та бісером під назвою „Світ моєї душі Тетяни Заводяк”.

26 листопада в Ужгороді в обласній універсальній  науковій бібліотеці  ім. Ф. Потушняка відбулася презентація книги та диску „Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна”.

27 листопада в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбулося засідання клубу „Читаємо разом” та зустріч з письменником, викладачем Михайлом Рошком.

В листопаді ужгородська поетесса Надія Панчук випустила 18-ту збірку своїх мініатюр „Sub divo” (Під небом). Близько 80 віршів є своєрідним поетичним щоденником за 2013-2015 рр. Книжка вийшла до 75-річчя письменниці.

В листопаді Українська бібліотечна ассоціація оголосила конкурс для бібліотек за проектом УБА „Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках” за підтримки Європейського Союзу.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

2 листопада у галереї „Ужгород” відкрилася виставка кераміки „Prima terra”. До експозиції ввійшло понад 50 творів митців нашого краю, Львова та Києва.

6 листопада в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая урочисто відкрилася ретроспективна виставка живопису народного художника України Василя Габди.

10 листопада в Мукачівській картинній галереї відбулося відкриття виставки, присвяченої  двадцятиріччю картинної галереї.

10 листопада у Виноградові у виставковому залі районного історичного музею відкрилася експозиція з ляльками ручної роботи Наталії Маслової.

11 листопада в Ужгороді, а арт-кафе VOTO відбулось відкриття виставки Емми Тремби „Відбиток реальності”.

12 листопада в Ужгороді в музеї народної архітектури та побуту відбулось відкриття персональної виставки „Життя як воно є” Сергія Глущука.

13 листопада в Ужгороді при обласному музеї народної архітектури та побуту запрацювала студія, учасників якої навчатимуть тонкощам виготовлення традиційної закарпатської вишиванки.

17 листопада в Ужгороді в арт-кафе VOTO відкрилася виставка робіт художника Петра Шолтеса до 70-річчя митця.

17 листопада в Будапешті у виставковій залі Бібліотеки іноземної літератури відбулось відкриття виставки Корнелії Коляджин. „Таїнство душі” – перше представлення робіт молодої ужгородської художниці не тільки закордоном, але й її яскравий творчий дебют.

18 листопада в галереї „Ужгород” представили власну творчість митці, які входять до молодіжного об’єднання при крайовому осередку Національної спілки художників України.

20 листопада в Ужгороді в обласному Центрі культури до 70-річчя відкрилася виставка творчих робіт працівників закладу, а також митців та майстрів народних художніх промислів.

20 листопада в Ужгороді в обласному краєзнавчому музеї стартував „Фестиваль художньої фотографії в Закарпатті”.

24 листопада в Сваляві в районному Будинку культури відкрилася виставка фотохудожника Миколи Поцка, присвячена його 60-річчю. Фотограф представив у експозиції старожилів та почесних громадян району, найкращі панорами Свалявщини, колекцію раритетних фотоапаратів.

27 листопада в Ужгороді в обласному краєзнавчому музеї ім.Т.Легоцького відкрилась експозиція „Спротив геноциду” до Дня пам’яті жертв голодоморів.

27 листопада у Виноградові Спілка фотохудожників Закарпаття презентувала ретро-виставку. Автором робіт є священик-фотограф Микола Аврелій Керестені.

В листопаді у Міжгір’ї відбувся пленер художників „Околиці Синевира”.

В листопаді в київському Будинку актора відкрилась персональна виставка Юлії Єгорової-Рогової „Музика повітря”. Це перше масштабне представлення творчості ужгородської художниці у столиці, проект, який ілюструє експерименти мисткині у кераміці та живописі.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

1 листопада в Чинадіївському замку „Сент Міклош” на Мукачівщині стартував міжнародний конкурс дитячого малюнку у рамках проекту „Любов та піклування – дітям”.

5 листопада в Ужгороді в обласному палаці дитячої та юнацької творчості „Падіюн” провели „Осінній вернісаж”. Цьогоріч декоративно-ужиткове мистецтво поєднали з музикою.

7 листопада у Мукачівському замку „Паланок” на честь працівників культури влаштували масштабне свято.

9 листопада у Берегівському міському будинку культури відбувся святковий концерт з нагоди Дня працівника культури та аматорів народного мистецтва.

13-15 листопада у Берегові пройшов II-й фестиваль молодого вина та гусячихI страв з нагоди Дня Св. Мартина.

13-15 листопада в Мукачеві пройшов ІV міський фестиваль „День Святого Мартина”.

17 листопада в Міжгірському районі з ініціативи управління культури облдержадміністрації та обласної профспілкової організації працівників культури проведено круглий стіл на тему „Заклади культури в умовах адміністративно-територіальної реформи”, в якому взяли участь начальники міськрайонних відділів культури, голови районних і міських профспілкових організацій галузі, керівники закладів культури.

19 листопада у місті Ужгороді відбулось „Свято молодого вина”.

19 листопада у Порошкові, на Перечинщині встановили меморіальну дошку Михайлові Кречку, великому композитору, хоровому диригенту, співаку, педагогу, культурному і громадському діячу, який прославив пісенні традиції Закарпаття на всю Україну, а вітчизняне хорове мистецтво – далеко за її межами.

29 листопада у Мукачеві відбулася благодійна відкрита екскурсія „Визначні постаті Мукачева”.

 

 

 

 

 

Новини

2024-12-02

Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.

2024-11-29

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-11-26

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день