Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2017 - січень

22 січня з нагоди Дня Соборності двоє закарпатських митців отримали державні відзнаки. Згідно з Указом Президента України Петра Порошенка, орденом „За заслуги” ІІІ ступеня удостоєно майстра художньої обробки деревини Юрія Павловича, а художнику-живописцю Василю Шиндрі присвоєно почесне звання „Заслужений художник України”.

22 січня на Закарпатті відбулися ряд заходів до Дня Соборності України. Серед них – хода зі стометровим національним прапором, покладання квітів до пам’ятників видатним діячам та святковий концерт в обласній філармонії. В Ужгороді урочистості за участі керівництва області розпочалися відкриттям пам’ятної дошки голові Центральної Ради Української Народної республіки Михайлу Грушевському на фасаді Будинку профспілок. Одразу після цього відбулось покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. У пам’ять про Акт злуки молодь розгорнула на площі Народній стометровий Прапор України і урочистою ходою понесла набережною Незалежності до пам’ятника президенту Карпатської України Августину Волошину. Заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України відбулися також у містах та районах області.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

3 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв відбулась прем’єра музичної казки „Дивовижна пташечка”, поставленої за творами українських драматургів І. та Я. Златопольських.

8 січня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулась новорічна вистава-інтермедія для дітей дошкільного та шкільного віку „Новий рік у країні казок”.

9 січня в Мукачево в Греко-католицькому Успенському соборі відбувся різдвяний концерт хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи.

10 січня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт „З Різдвом Христовим”.

12 січня в Мукачеві в Християнському культурному центрі відбувся концерт „Зимова історія” від вокального ансамблю „BREVIS”.

15 січня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулась сентиментальна історія для дітей із шести bроків та сімейного перегляду за мотивами творів Чарльза Діккенса – „Сни Ахнеуса”.

15 січня в Ужгороді bу обласній філармонії відбувся концерт лауреата обласної премії ім. Д. Задора, заслуженого артиста України Олександра Садварія „Від Різдва до Різдва”.

17 січня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт симфонічного оркестру обласної філармонії „The Oscar’s Soundtracks”.

22 січня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулась вистава для дітей від п’яти bроків та сімейного перегляду за п’єсою Дмитра Кешелі – „Недотепа із Вертепа”.

22 січня в Ужгороді в обласній філармонії вже традиційно естрадно-духовий оркестр підготував до Дня Соборності України велику концертну програму з кращих зразків вітчизняної музики. На сцені краю виступила також струнна група камерного оркестру філармонії.

22 січня bв Ужгороді у обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулись вистави: „Цвіт папороті” та „Пригоди бравого солдата Швейка”.

23 січня в Ужгороді в Падіюні презентувалась концертна програма приурочена до Дня Соборності України та нагородження бійців АТО.

29 січня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулась вистава для дітей дошкільного та шкільного віку Олександра Веселова – „Сніговички та сонечко”.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

3 січня в Мукачівській міській бібліотеці для дітей відбулась різдвяна вікторина „Знавці різдвяних традицій”.

18 січня bв Ужгороді в Закарпатській організації Національної спілки письменників України відбулось вручення премії імені Зореслава. Її цьогорічними лауреатами стали bакадемік Микола Мушинка з Пряшева , професор Микола Зимомря з Дрогобича та прозаїк Дмитро Кешеля з Ужгорода. Дипломи та заслужені винагороди лауреатам вручили письменник Петро Ходанич та відповідальний секретар облорганізації Національної спілки краєзнавців України Михайло Делеган, а слова вітання переможцям промовляли ректор Закарпатської художньої академії Іван Небесник, Генеральний консул Словаччини в Ужгороді Янка Буріанова, письменники Сергій Федака, Лідія Повх, Василь Густі, журналіст і видавець з Пряшева Ярослав Шуркало та інші.

19 січня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка вручили оновлену премію „Дебют Срібної Землі”. Літературна премія створена для молодих авторів, bякі видали першу книжку. bВона присуджується у прозовому та поетичному жанрах. Серед лауреатів цієї премії bтакі відомі нині автори, як Андрій Любка, Ірися Ликович, Лесь Белей, Ірина Надворна, Вік Коврей та інші. Вручали премію Микола Томенко, благодійний фонд якого b„Рідна країна” вирішив підтримати премію фінансово. Відбулася також презентація „Українського щорічника-2017”.

20 січня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбувся круглий стіл b„Гуцульська Республіка: віхи історії” за участі науковців кафедри історії України УжНУ.

25 січня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбувся вечір пам’яті „Володимир Висоцький: політ триває”.

25 січня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулася інформаційна лекція про подорожі Олександра Ожвата, який відвідав 15 областей автостопом, був волонтером на 15 фестивалях, реалізував більше 20 проектів. На лекції дізнались про реалізацію проектів, автостоп, мандри, волонтерські табори та можливості навчання за кордоном.

26 січня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся творчий вечір поетеси з Києва Юлії Бережко-Камінської. Письменниця презентувала книгу "Сад: зриме і незриме". У вечері також взяв участь творчий тандем „Fire Foxes”.

27 січня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулась презентація книги буковинського письменника Максима Дупешка „Історія, варта цілого яблуневого саду”.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

3 січня в Мукачівському історичному музеї відбулось відкриття новорічно-різдвяної виставки картин із фонду картинної галереї „Зимова палітра”.

10 січня в Ужгороді в арт-центрі „Галерея Ілько” відбулась bвиставка сучасного мистецтва „Онтологія. Процес-3. Новітній реалізм”. Ця експозиція була представлена кількома десятками художніх полотен 23-х сучасних митців – арт-об’єктами з гутного скла та кераміки, металу, гіпсу й дерева.

18 січня в Ужгороді обласний краєзнавчий музей провів конкурс на краще Селфі.

20 січня в Ужгороді в рамках Днів угорської культури в обласному музеї народної архітектури та побуту відкрилась пересувна виставка „Народні костюми Карпатського басейну”.

20 січня в Ужгороді в обласному художньому музеї Сергій Біба представив ретроспективну виставку „Вибране”.

24 січня в галереї „Ужгород” відкрилася виставка робіт молодих художників Закарпатської організації національної спілки художників України.

25 січня в Ужгороді в атріумі обласної державної адміністрації відкрилася виставка ІІІ (обласного) туру конкурсу дитячої творчості „Об’єднаймося ж, брати мої!”, що започаткована з метою вшанування постаті українського генія Тараса Шевченка. На виставці було представлено 153 роботи учнів 22 шкіл естетичного виховання краю.

25 січня у Солотвинській дитячій школі мистецтв відкрили міжнародну виставку дитячого малюнку „Кольори за мир”. Ідея творчого задуму полягала в тому, щоби показати: діти в усьому світі мріють про мир і прагнуть жити без війни.

28 січня в Ужгороді у обласному музеї народної архітектури та побуту майстрині з Ужгорода та Мукачева презентували відтворені в давніх техніках та крої сорочки різних регіонів Закарпаття. Умілиці працювали в рамках студії вивчення народної вишивки краю, що діє при музеї.

28 січня в Будапешті в галереї „Джерело” відкрилася персональна виставка творів лауреата обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі Яноша Рейті. До експозиції ввійшло кількадесят графічних робіт, створених ужгородцем протягом десятиліть творчої праці, – акварелі, пастелі, й навіть намальовані звичайною кульковою ручкою.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

7 січня в Мукачеві на центральній площі міста bвідбувся „Вертеп” міського Будинку культури.

7-8 січня в Ужгороді на пл. Театральній відбулось „Різдво по-ужгородськи”– колядування колективів по місту та bвизначення переможців.

11-13 січня у Рахівському районі пройшов районний різдвяний фестиваль колядок „Вифлеємська зіронька-2017”.

11-15 січня в Мукачеві у парку Перемоги вже традиційно пройшов фестиваль-конкурс „Червене вино-2017”. Rock-H, Степан Гіга і Павло Зібров були хедлайнерами свята.

13-14 січня в Мукачеві у Християнському культурному центрі пройшов ХХ Всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль естрадної пісні „Різдвяна зіронька-2017”.

14-15 січня у центрі Ужгорода на пл. Театральній стартував перший обласний фестиваль-конкурс колядницьких гуртів і вертепів „Нова радість стала”. Близько 15 вокальних ансамблів, хорів, колядницьких гуртів, бетлегемів з різних районів Закарпаття приїхали до обласного центру, аби взяти участь у конкурсі.

15 січня в Ужгороді у обласному музеї народної архітектури та побуту пройшов VII обласний фестиваль „Коляди у Старому селі”, який зібрав колядників з усієї області. Святу передувала урочиста хода вертепів старим центром Ужгорода – від площі Театральної до вул.Капітульної.

19 січня в Іршаві на центральній площі міста відбувся районний фестиваль вертепів та колядницьких колективів „Іршавський бетлегем-2017”.

 

 

Новини

2024-12-02

Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.

2024-11-29

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-11-26

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день