Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Віртуальні виставки

Європейський дім

2018-05-04
до Дня Європи

Днем народження Європейського Союзу вважається 9 травня (в Україні – у третю суботу цього місяця). Саме у цей день 67 років тому міністр закордонних справ Франції Робер Шуман представив усьому світові своє бачення майбутнього єдиної Європи – ключ до миру та добробуту на континенті у той час, коли люди ще не відійшли від травм минулої війни, а Європа вже стояла на порозі третьої світової війни.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 року в Парижі Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військово-промислового комплексу) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
День Європи – щорічне свято миру та єдності в країнах Європейського союзу, Ради Європи. Цікавим є той факт, що існує два окремі Дні Європи, які відмічаються 5 та 9 травня, створені Радою Європи та Євросоюзом. Перший, присвячений дню створення Ради Європи (5 травня 1949 року, затверджений як свято у 1964 році). Другий – дню проголошення Декларації Шумана (рішення стосовно відзначення Дня Європи було прийнято у 1985 році на саміті ЄС у Мілані).

Асоціація ЄС – Україна: що це дасть Вам. – К. : Август Трейд, 2015. – 20 с.
Брошура містить найпоширеніші питання та розгорнуті відповіді на них, що таке асоціація ЄС з Україною, про її переваги, що вона дасть нашій державі. Видання також містить структуру і зміст Угоди про асоціацію.

Європа: вчора, сьогодні, завтра : 50 запитань – 50 відповідей / редкол. В. Стемковський, Н. Осенюк [та ін.]. – Луцьк : Твердиня, 2005. – 44 с.
Дане видання розповідає історію створення ЄС, хто ініціював об'єднання Європи, про інституції, які діють в ЄС.

66.4(4)6
М 21
Мальська, Марта Пилипівна. Основи європейської інтеграції : підручник / М. П. Мальська, Н. В. Антонюк ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. – К. : Центр учбової літератури, 2015. – 320 с.

У підручнику висвітлюється еволюція інтеграційного процесу в межах Європейського Союзу. Визначаються суть, організаційні засади та напрями діяльності Європейського Союзу в контексті інституційних змін, внесених Лісабон­ським договором.
Підручник розрахований на студентів міжнародників, економістів, геогра­фів і всіх, хто цікавиться проблемами міжнародних відносин, світової політики та економіки як основа для подальших студій.

67.9(4УКР)
М 86
Моца, Андрій Андрійович. Теоретико-правові засади європейської інтеграції України : монографія / А. А. Моца, Д. М. Бєлов, Ю. М. Бисага ; М-во освіти і науки України, Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т", Ін-т держави і права країн Європи. – Ужгород : Ліра, 2015. – 280 с.

Монографія присвячена комплексному дослідженню теоретико-правових засад європейської інтеграції України у контексті Угоди про асо­ціацію. Авторами на основі різнопланового аналізу специфіки європей­ської інтеграції як правового феномена встановлено її сутність як комплек­сної категорії науки теорії держави і права, розкриті особливості правових механізмів європейської інтеграції в межах ЄС та щодо третіх країн, у тому числі України, визначені перспективи європейської інтеграції України за Угодою про асоціацію.
Досліджено ґенезу законодавства України у сфері європейської інтегра­ції, надано правову характеристику інституційному механізму забезпечення її європейської інтеграції та з'ясовано особливості правового регулювання адаптації законодавства України як передумови вступу до Євросоюзу.

66.4(4УКР)
О-75
Основи європейської та євроатлантичної інтеграції України : навч. посіб. / В. В. Говоруха [та ін.] ; за заг. ред. В. П. Горбулін ; Нац. центр з питань євроатлантичної інтеграції України [та ін.]. – К. : Євроатлантикінформ, 2006. – 416 с. : табл. – (Формування і реалізація державної політики у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України).
Запропоноване видання – один із перших вітчизняних посібників, який присвячений історії та аналізу сучасного стану європейської та євроатлантичної інтеграції України. Структура цього посібника побудована у відповідності до основних етапів розвитку європейської та євроатлантичної інтеграції и це дозволяє розкрити закономірності і послідовність євроатлантичних інтеграційних процесів. Навчальний посібник розрахований на викладачів, науковців, докторантів, аспірантів, студентів, а також працівників органів державної влади і управління, які займаються проблематикою європейської та євроатлантичної інтеграції України.

66.4(4)6
Я 44

Як працює Європейський Союз : довід. інституцій ЄС. – К. : [б. и.], 2011. – 48 с. : кольор. іл.
Ця брошура дає відповіді на питання, як країни-члени ЄС поєднують свій суверенітет шляхом прийняття спільних рішень, у спільних інституціях, як вони функціонують, хто за що відповідає. Також пропонується стислий огляд агентств та інших органів, що беруть участь у роботі ЄС.

* * *

Бурлай, Т. Оновлення соціального виміру Євросоюзу: причини, підходи ЄС та орієнтири для України / Т. Бурлай // Економічна теорія. – 2017. – № 2. – С. 69-83.

Галата, Я. Угода між Україною та Євросоюзом: минуле і думи / Я. Галата // Демократична Україна. – 2016. – № 43. – С. 2.

Історія Європейського Союзу // Шкільна бібліотека. – 2016. – N 2(лютий). – С. 29-32 : ілюстр.

Конкурентоспроможність України на ринку ЄС: інституційні засади // Національна безпека і оборона. – 2016. – № 1-2. – С. 3-17.

Лопушняк, Г. С. Мінімальна заробітна плата: практика України та досвід країн Європейського Союзу / Г. С. Лопушняк // Демографія та соціальна економіка. – 2017. – № 1. – С. 132-144.

Маркова, Є. Особливості розвитку аграрного сектору економіки України в умовах євроінтеграції / Є. Маркова, Т. Шестаковська // Журнал європейської економіки. – 2017. – Т. 16 (№ 4). – С. 414-425.

Миколенко, В. А. Роль інтеграційних процесів у конституційній модернізації європейських правоохоронних систем / В. А. Миколенко // Держава і право. – 2017. – Вип. 75. – С. 124-133.

Народні ігри європейців : веселі розваги // Позакласний час. – 2017. – N 4(квітень). – С. 58.

Оранж, М. Французи мало знають про Україну. Але прагнуть дізнатися більше / М. Оранж // Уряд. кур’єр. – 2017. – 21 листоп. – С. 2.

Парад країн Європи // Позакласний час. – 2017. – N 4(квітень). – С. 52-56 : ілюстр.

Перегончук, Т. Україна та європейська інтеграція : матеріали до уроку. 9-й клас / Т. Перегончук // Краєзнавство. Географія. Туризм. – 2017. – № 19. – С. 15-17.

Ромашкіна, О. 57 кроків до євроінтеграції / О. Ромашкіна // Голос України. – 2018. – 1 берез. – С. 2.

Рудольф, В. Напрями співробітництва польських воєводств і великих міст з країнами світу та Україною / В. Рудольф, С. Пазізіна // Журнал європейської економіки. – 2017. – Т. 16 (№ 4). – С. 436-453.

Сидоров, Є. Армія Євросоюзу / Є. Сидоров // Військо України. – 2017. – № 4. – С. 36-39.

Умланд, А. “Балканські двері” в Євросоюз : чим корисний для України досвід країн Південно-Східний Європи / А. Умланд, П. Фелінгер // Дзеркало тижня. – 2018. – 10 лют. – С. 5.

Інтернет-ресурси:

День Європи

День Європи в Україні - символ спільних цінностей і інтересів

День Європи: чому європейці святкують його двічі?

Європейський Союз

Європейський Союз та його роль

Країни-учасниці Євросоюзу

Прапор Євросоюзу: історія і значення

Що таке День Європи і хто його святкує?

 

 

 

 

 

 


Новини

2023-03-27
Запрошуємо на вечір поезії Ірини Міллер та Рімми Конар - "Світлом загоїмо світ"   Ірина - телеведуча та журналістка. Рімма - лікар-мамолог. Війна торкнулася сімей обидвох жінок, які через віршовані рядки вплітають світло в долі своїх чоловіків та всіх воїнів, які боронять нашу країну від ворога. Захід відбудеться 6 квітня 2023 о 18:00. Вхід вільний, але вітаються донати для ЗСУ.
2023-03-24

Пропонуємо вашій увазі нові надходження до Відділу краєзнавства.

2023-03-20

21 березня святкує своє 85-річчя професор, народний художник України, академік НАМУ, лауреат Шевченківської премії Андрій Андрійович Бокотей. Із ім’ям Андрія Андрійовича Бокотея пов’язаний розвиток сучасного світового руху в художньому склі – так званого studio glass movement. Словосполучення «скло Бокотея» стало означенням мистецького явища найвищого ґатунку та, безумовно, своєрідним фірмовим знаком львівської гутної школи. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Маестро художнього скла".

2023-03-16

Пропонуємо вашій увазі нові надходження до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день