Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Віртуальні виставки

Книжковий спалах

2021-03-24
Іван Франко писав: "Мета красного письменства  викликати в душі читача живі образи тих людей чи речей, котрі нам малює поет, і ними будити ті самі чуття, які проймали душу самого поета в хвилі, коли творив ті образи".Тому так необхідно, щоб до бібліотек потрапляли актуальні, якісні книги, перекладені та написані найкращими українськими авторами. Це важливо, адже не у всіх наразі є можливості купити книги, а декого для придбання спочатку потрібно зацікавити виданням, зокрема, і через контакт з ним у бібліотеці. Український інститут книги реалізує  Програму поповнення фондів публічних бібліотек, мета якої - зробити українців читаючою, мудрою, інтелектуальною  нацією.  Головне її завдання – це донесення якнайкращих топових книжок, як сучасної так і класичної  літератури до читача по всій країні, це забезпечення рівного доступу до книжок та інформація для всіх мешканців України.  Серед видань, які завдяки Програмі отримав фонд відділу художньої літератури - чудові, якісні видання  класики, художньої  прози , як української , так й світової.
Світова та українська література  представлена видатними іменами майстрів художнього слова, лауреатами престижних літературних премій, добре відомих читачам, такими як Д. Кіз, Б.Вербер, М. Кундера, Дж. Орвелл , Ю. Винничук, А. Курков, Т. Прохасько, М. Гримич та ін.   Багато книг молодих авторів,  не менше цікавих, які вже є бестселерами «The New York Times»    Л. Райлі, Е. Моллой, Дж. Грін, К. Гувер, Д. Акерман та ін. Поціновувачам сучасної української літератури, яка дуже популярна у читачів нашого  відділу, пропонується великій вибір видань, серед яких – твори С. Жадана, С. Талан, А. Кокотюхи, Т. Малярчук, М. Кідрука, А. Чапая та ін. Книги  різнопланові за жанрами, тут і психологічна проза О ЛуцишиноЇ, Ф. С. Фіцджеральда, І. Роздобудько, Л. Дашвар; фантастичні романи А. Азімова, братів Стругацьких,Ф. Герберта, Г. Ф Лавкрафта; детективи А. Крісті, Р. Галбрейта, ; нон-фікшн Н. Гуменюк, І. Вовк та ін. 
Український інститут книги робить велику роботу : українська книжка стає доступною у бібліотеці, і це вже не подерті детективи 90-х російською, а якісні україномовні видання, які орієнтовані  на якість книжки та потреби користувачів  бібліотек, важливі книги, які допоможуть вам зробити складний вибір чи вплинули на ваше життя. З деякими з них ми хочемо вас познайомити.  Сподіваємося, що  кожний   з наших читачів знайде    собі тут книгу до душі. Звичайно, в рамках однієї виставки неможливо представити всі видання, отримані завдяки цій програмі, про  інші  ви зможете дізнатися з наступних виставок, чи завітавши у відділ художньої літератури.
Далі буде…
 
821.161.2
З-12
Забужко, Оксана Стефанівна. Планета Полин : вибрані есеї / О. С. Забужко. – К. : КОМОРА, 2020. – 384 с.
 
Книга О.Забужко - переможець премії Книга року ВВС  2020 у номінації «Есеїстика».
У цьому томі зібрано найважливіші есеї Оксани Забужко останніх двох десятиліть, присвячені постатям і подіям, які авторка вважає культурно знаковими для сьогоднішньої епохи кризи гуманізму. «Жіночі», «чоловічі» й «колективні», всі ці «портрети» об’єднує глибоко особисте переживання авторкою біжучої історії, в яку вона вписує своїх героїв  і цим виявляє в ній, хоч якій на позір катастрофічній, невидимий раніше життєствердний смисл. 
 
821.111(73)
А 38
Акерман, Діана. Дружина доглядача зоопарку / Д. Акерман ; пер. з англ.: К. Дем’янчук, О. Бершадська. – К. : BookChef : Форс Україна, 2020. – 336 с.
 
Події, що відбуваються і розповідаються автором на сторінках цієї книги справжні. За часів Другої світової війни хранителі зоопарку в Варшаві врятували сотні людей від нацистських рук. Подружня пара, Ян та Антоніна Жабинських переховували біженців в порожніх клітках для тварин. Дайан Акерман провела велику дослідницьку роботу цієї маловідомої до сьогоднішнього дня сторінки історії, що зберігалася в архівах історії Польщі і чудово відтворила її в своїй дивовижній художній роботі. Неймовірно захоплююча, відверто правдива і надзвичайно сильна історія про життя мешканців варшавського зоопарку: місцевих тварин, подружньої пари Жабинських і знайшовших там притулок трьох сотень біженців, що переховувалися від очей нацистів. Одночасно з подіями, що мали місце безпосередньо на території зоопарку, автор досліджує тривожні нав'язливі ідеї, які стоять в основі нацизму.  «Дружина доглядача зоопарку» - книжка, яка розповідає історію мужності, рішучості і співчуття, виявлених подружжям Яном і Антоніною Жабинських. Ця історія показує, як лише дві особи здатні врятувати більше трьох сотень життів, укривши в своїх стінах на території зоопарку людей, яким нікуди було бігти і ніде більше ховатися. Це історія про людей, в яких Друга світова війна викликала все їх найкращі якості, завдяки чому багато невинних життів отримали шанс на порятунок.
821.161.2
Г 84
Гримич, Марина Віллівна. Юра : роман / М. В. Гримич. – К. : Нора-Друк, 2020. – 352 с.
 
Роман Марини Гримич «Юра» є сіквелом, тобто незалежним продовженням роману «Клавка» (2019), який став національним бестселером і найкращою книгою Форуму видавців 2019 року у жанрі прози. Марина Гримич — авторка більш як 20 різножанрових романів, член Національної спілки письменників України та Українського ПЕН. Київ, 1968 рік, кінець «відлиги». Юра — студент-фізик, успішний комсомольський ватажок, перспективний науковець-початківець — потрапляє в лещата непростих обставин і в пекло власних сумнівів: йому потрібно зробити моральний вибір, а він відчуває, що не готовий до цього. Адже його життя є своєрідним буфером поміж двома світами, — з одного боку, світом «золотої молоді», дітей секретарів ЦК КПУ, ЦК ЛКСМУ, КДБ, а з іншого, — світом його мами Клавки, яка є однією з тих безіменних і негероїчних представників української інтелігенції, що тримають на своїх плечах могутній тил для шістдесятництва.
 
821.111.(73)
К 38
Кіз, Деніел. Притулок пророцтв : роман / Д. Кіз. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 320 с.
 
Деніел Кіз — всесвітньо відомий американський письменник. Це єдиний автор, що здобув дві найпрестижніші літературні нагороди (Г’юґо і Неб’юла) за два твори з однаковою назвою — оповідання «Квіти для Елджернона» та однойменний ром           ан.
Насправді зброя не здатна вбити. Поки вона лежить у шухляді чи в арсеналі, це звичайний предмет, такий самий, як ложка чи ручка. Зброя — лише інструмент. Знаряддям убивства вона стає тільки тоді, коли опиняється в руках убивці. Рейвен ніколи й нікому не хотіла завдати шкоди. Але вона — бомба сповільненої дії. Те, що зберігає її пам’ять, здатне занурити світ у кровопролитну війну. Або врятувати сотні невинних життів. Рейвен — смертельна зброя. Усе залежить від того, до чиїх рук вона потрапить…
821.161.2(477.87)
Л 86
Луцишина, Оксана. Іван і Феба : роман / О. Луцишина. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 392 с.
 
«Іван і Феба» — роман Оксани Луцишиної, дія якого розгортається в останні роки радянської влади й у перші роки української Незалежності. Після навчання у Львові та участі у Революції на граніті Іван повертається в рідний Ужгород, де одружується з поеткою Марією, що називає себе Фебою. Львів та Київ — міста з бурхливим політичним життям, Ужгород натомість вирізняється дещо гротескною атмосферою патріархального сімейного укладу та раннього капіталізму по-українськи. Тут легко обійтися без спецефектів із горору чи трилера: сама реальність повсякденного життя підказує ходи, які за напругою можуть посперечатися з творіннями Кінга або Кустуріци.
За цей роман авторка отримала Національну премію України імені Тараса Шевченка в галузі літератури в 2021 році.
 
821.161.2
В 48
Винничук, Юрій Павлович. Збитошна пора : [оповідання] / Ю. Винничук. – Л. : Апріорі, 2020. – 244 с.
 
Автор книги – Юрій Винничук – український журналіст, письменник, редактор. Серед найвідоміших художніх творів Винничука – романи «Діви ночі», «Танґо смерті», «Аптекар», «Цензор снів» та «Лютеція». Письменник також відомий як упорядник краєзнавчих книг.
До книжки «Збитошна пора» увійшли переважно автобіографічні оповідання автора, в яких багато гумору та веселих пригод. Окрему рубрику складають любовні історії, які траплялися з автором в різний час.
 
821.111
Ґ 15
Ґалбрейт, Роберт. Кувала зозуля : [роман] / Р. Ґалбрейт ; пер.  з англ. Н. Ференс. – К. : КМ-БУКС, 2020. – 512 с.
 
Колишній військовий слідчий Корморан Страйк, який в Афганістані втратив ногу, повернувшись додому в Лондон, відкриває детективну агенцію, але заледве зводить кінці з кінцями. Агенція має одного-єдиного клієнта, а кредитори тиснуть зусібіч. Аж тут до нього приходить брат відомої супермоделі з проханням розслідувати загадкову смерть його сестри. Поліція закрила справу як самогубство, але брат відмовляється в це вірити. Страйк поринає у яскравий і розпусний світ шоу-бізнесу, де правлять насолоди, спокуси й облуди. Ви гадаєте, що все знаєте про детективів? Це ви просто не бачили, як веде розслідування Страйк. Всі три детективи про Корморана Страйка - "Кувала зозуля", "Шовкопряд" і "Кар'єра лиходія" - очолювали як місцеві, так і міжнародні списки бестселерів і лягли в основу телесеріалу, знятого "Bronte Film & Television". Роберт Ґалбрейт — псевдонім Дж. К. Роулінг, автора бестселерів «Гаррі Поттер» і «Несподівана вакансія». Всі три детективи про Корморана Страйка — «Кувала зозуля», «Шовкопряд» і «Кар’єра лиходія» — очолювали як місцеві, так і міжнародні списки бестселерів і лягли в основу телесеріалу, знятого «Bronte Film & Television».
821.133.1
В 31
Вербер, Бернар. Скриня Пандори : роман / Б. Вербер ; пер. з фр.: С. Мартинович, Т. Дитина. – Львів : 
Terra Incognita, 2020. – 376 с.
 
Скільки життів проживає людина? Чи впливають попередні життя на нас теперішніх – на нашіхарактери, вподобання, страхи? Чи готові ми в буквальному сенсі відчинити двері минулого, опинитись у вирі подій, одного разу вже пережитих? Над цим у романі «Скриня Пандори» розмірковує культовий французький письменник Бернар Вербер – як завжди, цікаво і захопливо. Дія відбувається в Парижі. Вчитель історії на уроках руйнує міфи – спростовує факти, увічнені літописцями на догоду владі і згодом переписувані наступними поколіннями істориків. Одного разу він переживає регресивний гіпноз і занурюється в минулі життя – так глибоко в минуле, що бачить світ до Великого потопу. Чи вдасться йому врятувати – якщо не саму Атлантиду, в яку мало хто вірить, то хоч би пам’ять про неї?
 
821.111(73)
К 41
Кінг, Стівен. Крістіна : роман / С. Кінг ; пер. з англ. О. Любенко. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. – 576 с.
 
Для того, щоб Королю жахів знайти натхнення для свого чергового роману, потрібно небагато: щоб на лічильнику миль у його автомобілі одного дня рядок дев’яток змінився нулями. Так Стівен Кінг 1983 року задумав горор про машину-вбивцю, що відновлюється. І тепер її ім’я — Крістіна — відоме чи не більше за ім’я письменника…
Арні лузер. Хирляве посміховисько в окулярах у сталевій оправі й розсипом прищів на обличчі. У кожній школі є такий хлопець, якого дівчата наче не бачать. Арні жив собі таким, допоки не побачив Крістіну і не закохався в неї. І це геть не смішно від самого початку, хоч Крістіна — машина. А потім буде страшно…
Куплену за безцінь у злющого старигана Роланда Лебея стару «плімут-фурію» Арні почне потроху відновлювати. Та з кожним днем розвалюха з двома хижими плавцями набуватиме дедалі більш блискучого вигляду й чомусь віддалятиме Арні від друга Денніса, провокуватиме сварки з батьками. Арні позбудеться прищів, накачає плечі й познайомиться з вродливою дівчиною. Та Крістіна ні з ким не ділитиме Арні. Зло, що дрімало під капотом, прокинеться.
821.161.2(477.87)
Л 93
Любка, Андрій. У пошуках варварів : подорож до країв, де починаються й не закінчуються Балкани / А. Любка. – Чернівці : Meridian Czernowitz, 2019. – 384 с.
 
Нова книжка Андрія Любки – це розповідь про землі й народи між Одесою та Трієстом, про краї, де починаються й не закінчуються Балкани. Це приватний щоденник численних подорожей до популярних місць, столиць, але також до загублених у часі й просторі провінцій та невизнаних республік. Чому серби не люблять хорватів, а словенці не вважають себе балканцями, як Дунай не лише ділить, а й сполучає Європу, де й коли македонські даїшники видурюють хабарі, в яку дівчину з Бухареста автор міг би закохатися, скільки можна випити ракії в Сараєві й узо в грецькій таверні – про це та інше Любка розповідає інколи з гумором, а інколи й по-науковому ретельно, долає кордони і ставить під сумнів стереотипи, знайомиться й свариться, шукає нічліг і вдає із себе словака – одне слово, робить усе, що й треба робити, шукаючи варварів.
 
821.161.2
 К 93
Курков, Андрій Юрійович. Ключі Марії : [роман] / А. Ю. Курков, Ю. П. Винничук. – Х. : Фоліо, 2020. – 576 с.
 
Подіі? у новому романі Андрія Куркова та Юрія Винничука розгортаються одразу в трьох сюжетних зрізах: Хрестовий похід 1111 року, описаний у Хроніці лицаря Ольгерда з Галича, початок Другоі? світовоі? у Львові та Кракові, а також сучаснии? період. Хто така Діва, і чому на неі? полюють декілька століть поспіль, ким насправді є чорнии? археолог Олег, і головне — куди ведуть двері, які можна відчинити ключами Маріі?? Про це дізнаєтеся зі сторінок одного з наи?більш очікуваних романів сучасноі? украі?нськоі? літератури останніх років.
821.161.2
А 66
Андрухович, Софія. Амадока : роман / С. Андрухович. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 832 с. 
 
Понівечений до невпізнаваности в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яти: чоловік не пам’ятає ні свого імени, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомости, зшивати докупи спільну історію.
Амадока — найбільше в Европі озеро, розташоване на території сучасної України, вперше згадане Геродотом і впродовж кількох століть відтворюване на мапах середньовічними картографами, аж до свого раптового і цілковитого зникнення. Яким чином безслідно випаровуються великі озера, як зникають цілі світи, цілі культури — і що залишається натомість? Чи може існувати зв’язок між єврейською Катастрофою Східної Европи і знищенням української інтеліґенції в часи сталінських репресій? Чи може забуття однієї людини сягати на кілька поколінь під землю? Чи пов’язують нас знаки і шрами понівеченої пам’яти? Чи здатні любов і терпіння дати змогу торкнутися свідомости іншої людини?

Інтернет посилання

Програма поповнення бібліотечних фондів 

Програма поповнення фондів публічних бібліотек 2020 

Результати Програми поповнення фондів публічних бібліотек 

Найкращі книги, прочитані цього року 

Які українські книжки читати: 20 новинок 2020 року

100 КРАЩИХ УКРАЇНСЬКИХ КНИГ СУЧАСНОСТІ 

Підготувала Наталія Волошина


Новини

2024-06-04

Шановні користувачі, пропонуємо вашій увазі нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день