Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Віртуальні виставки

«Живі, поки пам’ятаємо!»

2021-08-25
до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України
 
Щорічно 29 серпня Україна вшановує пам’ять захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
День пам'яті захисників України встановлений «На підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві...» відповідно указу Президента України від 23 серпня 2019 року №621/2019.
Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам, українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення. Як відомо, бої за важливий стратегічний об’єкт Донбасу  місто Іловайськ, тривали з середини серпня. Українським військовим майже вдалося оволодіти містом, але тут втрутилася російська армія. У плани Москви не входило здавати важливий стратегічний пункт, тому вона кинула проти українців свої регулярні війська.
Унаслідок вторгнення регулярних підрозділів Збройних Сил РФ та їх маршу в напрямку міста Іловайськ батальйони МВС України «Дніпро-1», «Миротворець», «Світязь», «Херсон», «Івано-Франківськ», Нацгвардії «Донбас» і сили сектору «Б» потрапили в оточення. 28 серпня становище наших військових стало критичним. Згідно зі звітом Міністерства оборони України, вторгнення російських військ на територію України відбувалося протягом 24-29 серпня 2014 року, а загальна кількість контингенту складала: 3,5 тис. осіб особового складу, 60 танків, 320 БМД (БМП), 60 гармат, 45 мінометів, 5 ПТРК. Тим часом, президент Росії Володимир Путін, граючи роль миротворця, 29 серпня запропонував проросійським бойовикам відкрити для українських військових гуманітарний коридор, яким би вони могли вийти з оточення. Насправді путінський «зелений коридор» став для наших військових справжньою дорогою смерті, адже тоді загинуло чимало українських військових.
Впродовж цих років тривають дискусії та ведеться слідство щодо цієї трагедії. Дані про втрати різняться й по сьогодні. Так, за офіційними даними, під час Іловайської операції і подальшого розстрілу в так званому «зеленому коридорі» 366 українських воїнів загинуло, 429  отримали поранення різного ступеню тяжкості, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.
Щороку 29 серпня у День пам’яті захисників України проводяться заходи щодо гідного вшанування та увічнення пам’яті тих, хто загинув за Україну, а також висловлення підтримки їхнім сім’ях, рідним та побратимам.
Символом пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України став сонях. Трагічні події російсько-української війни розгорталися на полях соняхів, які вже поспіли. Під  соняхами сотні захисників України поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни.
Віддаючи данину пам’яті загиблим, українці у цей день доповнюють свій одяг знаком «Сонях»! Продемонструйте шану та повагу героям, які загинули захищаючи Україну!
Відео з інструкціями по виготовленню символа «Сонях пам’яті» за посиланням.
                                              Міністерство у справах ветеранів України 
 
 
ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!
 Вічна пам'ять! Слава Героям! 
Читаймо про наших героїв!
 
«Коли країну огорнула непроглядна темрява,
вони соняхами запалали на полях української журби». 
Андрій Зелінський, військовий капелан
821.161.2
З-49
Зелінський, Андрій, (Т. І.). Соняхи. Тільки любов здатна на перемогу! : духовність на час війни / А. Зелінський. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. – 128 с.
Ця книжка написана військовим капеланом, який постійно здійснює своє служіння в зоні АТО, стоїть пліч-о-пліч із тими, про кого пише, підтримує їх і проводжає в останню путь. Вона – про друзів і для друзів, а тому написана з любов’ю та щирою вдячністю. Тут зібрані тексти про глибоке і про глибоко людське, про духовний вимір людського досвіду війни та про справжню любов, здатну перемінити людину на сонце, а наш спільний біль – на радість спільної надії. Адже хлопці, про яких ідеться, – молоді офіцери Збройних Сил України, – втілення відданої та жертовної служби своєму народу, щирої, щедрої та до кінця вірної любові. Відтак книжка водночас є даниною світлій пам’яті тим, хто в час, коли Україну огорнула темрява і страх, запалав соняхами на полях української журби.
Вклоняємось доземно українському солдату / [упоряд. : Р. Драпак, Н. Ткачук ; фот. : О. Клименко та ін.]. – К. : Народна армія, 2014.  192 с.
Вклоняємось доземно українському солдату / [упоряд. : Р. Драпак, Н. Ткачук ; фот. : О. Клименко та ін.].  2-ге вид.  К. : Народна армія, 2015.  195 с. : фот.
Вклоняємось доземно українському солдату / [упоряд. : Р. Драпак, Н. Ткачук, В. Стечишин ; фот. : О. Клименко та ін.].  3-тє вид.  К. : Народна армія, 2016.  195 с. : фот.
Вклоняємось доземно українському солдату / творча група ЦДО МО України "Народна армія": Р. Драпак, Н. Ткачук, В. Стечишин ; літ. ред. Т. Король ; фот. : О. Клименко [та ін.]. – 4-е вид. – К. : Народна армія, 2017. – 196 с. : фот.
 
У нашому світі тільки ті вартості мають майбуття, за які людина готова боротися, які вона рішуче готова захищати, жертвуючи найдорожчим  життям. Серед цих цінностей перша  Україна, наш мудрий народ, наша щедра земля. Тому й постали в час смертельної небезпеки українські солдати, аби вигнати ворога зі своєї землі. Хто вони, захисники України? Яку ціну платять, виконуючи професійний обов'язок? Саме на ці питання відповідають книги "Вклоняємось доземно українському солдату". За кожною історією  справжній герой, який самовіддано любить і служить своїй Батьківщині, віддаючи всі свої сили і своє життя для добра Українського народу: його свободи і державності, могутності і процвітання. На прикладах таких захисників Вітчизни виховуватимуться прийдешні покоління українців.
Книги “Вклоняємось доземно українському солдату” є даниною усім, хто з честю виконує свій військовий обов’язок заради майбутнього нашої держави. Це видання нарисів, матеріалів та унікальних фотокарток, зібраних військовими журналістами Західного регіонального медіа-центру і газети «Народна армія», містить реальні історії з лінії фронту живих Героїв сучасної війни. Окрім героїчних історій, у ніх розміщені фоторепортажі з передових позицій, зроблені військовими журналістами, розповіді про активних бійців волонтерського фронту, звернення матерів і дітей до військових, а також список нагороджених учасників  АТО.
 
84(4УКР)6
П 52
Положій, Євген Вікторович. Іловайськ : розповіді про справжніх людей / Є. В. Положій. – Х. : Фоліо, 2015. – 384 с.
«Іловайськ» – книга про мужність неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів теробороны, всіх тих, хто опинився в кінці серпня 2014 року в «Іловайському котлі», що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми. Автор почув історії близька сотні учасників Іловайської трагедії, книга побудована на реальних подіях. Герої 16 новел  бійці, які вижили та розповідають свої історії. Це не документальна, а художня література, поряд зі справжніми бійцями в книзі виступають і вигадані персонажі, проте в них є цілком реальні прототипи.
 
63.3(4УКР)64 
В 42
Війна очима ТСН : 28 історій по той бік камери / О. Кашпор ; гол. ред. А. Чех ; фоторед. О. Костирко. – К. : Основа, 2015. – 226 c. : фот. кольор. – Покажч.: с. 220-221.
Ця книга є спробою панорамного погляду на перебіг воєнних подій на Донбасі 2014-2015 рр. у баченні журналістів Телевізійної Служби Новин. Війна в Україні розгорнулася не лише на східному фронті: інакші, але так само важливі бої невтомно тривають на фронтах візуальних мистецтв, літератури, журналістики... Попри власний патріотизм та співпереживання з українськими військовими ці репортери не зраджують журналістським стандартам і намагаються залишатися об’єктивними у висвітленні подій на сході України. «Війна очима ТСН» – це 28 проникливих історій. Їх герої – журналісти, які невтомно їздять у відрядження до зони АТО. Органічне поєднання авторських есе та фотографій роблять цю книгу одним з важливих документальних свідчень нашого часу.
 
84(4УКР)6
К 29
Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв / за заг. ред. Л. О. Івшина ; упоряд. М. Семенченко.  Вид. 2-е, перероб.  К. : Українська прес-група, 2016.  296 с. : іл. 
У новій серії публіцистики газети «День» – книжка про українських військових, медиків, капеланів, які борються за перемогу України просто на передовій. Її назва – «Катастрофа і Тріумф. Історії українських героїв». Це видання – про війну, без романтичних вигадок і пафосу. Це – досвід і думки бійців (і боєць тут – і рід занять, і тип характеру), які журналісти «Дня» збирали понад рік. Серед героїв – «кіборги» і ті, хто вирвався з Іловайського котла. Хтось є військовим за покликанням, хтось рік тому вперше взяв до рук зброю. Але всі, про кого йдеться у книжці, – герої. Герої «Дня» знають, що захищають, і, попри жахи війни, залишаються людьми.Ця книга – про тих, хто пішов боронити нашу землю та зберегти єдність країни. Про тих, хто робив героїчні вчинки, просто добре виконуючи свою роботу і залишаючись вірним присязі. Вона – про силу, волю, мужність. Про Героїв. Тих, хто загинув, і тих, хто вижив, пройшов, пережив...
 
77.04(477)"2014/2016"
R 28
.RAW Історія змін українців та армії [Образотворчий матеріал] = .RAW Story of Changes of Ukrainians and Army = Photo book ".RAW Storyof Changes of Ukrainians and Army" : [фотокнига] / І. Богдан, С. Ваганов [та ін.] ; текст : Я. Грицак, Д. Вебер ; пер. З. Шподарунок. – К. : ХАСС, 2017. – 224 с. : фот. кольор. – Назва обкл. : .RAW. – Текст укр., англ. мовами. – Імен. покажч.: с. 218-219.  
Україна, 2014–2016 роки. Зона військового конфлікту. Ці постреволюційні події називають гібридною війною, АТО, боротьбою за незалежність. Але однозначно зрозуміло: тут необхідно щомиті фіксувати історію. Історію окремих людей, що складається в історію всього суспільства. Дослідження змін, які відбулись у суспільстві й армії за останні роки, стало основним завданням проекту «Армія. Друге народження», ініційованого Міністерством оборони України спільно з агенцією стратегічних комунікацій StratComUA.
Видання «.RAW Історія змін українців та армії» – ще одна віха проекту. Без прикрас, справжні, необроблені фотографії від 33 фотографів фіксують події на передовій та історії людей, котрі творять літопис нового суспільства та нової армії. Літопис, який свідчить, що Україна вже ніколи не буде колишньою. 137 документальних світлин, які були зроблені на передовій і в тилу, доповнені поясненнями про місце, час та обставини зйомки.
 
355.21(477) 
Д 56
Добровольчі батальйони : [історія подвигу батальйонів, що врятували країну] / К. П. Гладка [та ін.] ; упоряд. А. В. Шевченко. 2-ге вид., переробл. та допов. – Х.: Фоліо, 2017. – 336 c.
У цій  книзі група експертів та журналістів – Катерина Гладка, Вероніка Миронова, Ольга Плужник, Олег Покальчук, Ігор Рудич, Васіліса Трохимович та Артем Шевченко – дають відповіді на такі питання: Чи вистояла би наша країна в боротьбі з російською агресією без мужніх добровольчих батальйонів? У чому сутність та витоки руху добробатів? Якою була їхня роль під час найважливіших подій гібридної війни? Що чекає на них у майбутньому?
Ця книга – хроніка діяльності добровольчих батальйонів і водночас роздуми над природою добровольчого руху. Створення добровольчих батальйонів, їхній бойовий шлях і сучасний стан – про все це розповідають в книзі безпосередні учасники подій, політики, військові, громадські активісти та волонтери.
 
821.161.2
З-63
Зіненко, Роман Анатолійович. Іловайський щоденник / Р. А. Зіненко ; пер. з рос. Т. В. Рассадкіна ; передм. Є. В. Положій. – Х. : Фоліо, 2018. – 288 с. : іл.
«Іловайський щоденник» Романа Зіненка  чесна і відверта книжка, написана безпосереднім учасником подій, бійцем добровольчого батальйону «Дніпро-1», який пройшов «Іловайський котел» від початку до кінця. Розповідь про маловідомі події в оточеному Іловайську та вихід бійців «кривавим коридором» дозволяє читачеві пережити разом з українськими солдатами одну з найтрагічніших сторінок в історії сучасної України, відчути все те, чого зазнали бійці добровольчих батальйонів, а численні фотографії дають можливість краще уявити описані події.
 
Чернієнко, В. В. Боже, бережи Україну! : на реальних подіях формування Іловайського котла / В. В. Чернієнко ; худож.-оформ. М. С. Мендор. – Х. : Фоліо, 2018. – 158 с.
«Боже, бережи Україну» – книга автобіографічна. Події формування Іловайського котла гарячого серпня 2014 року в ній подано через сприйняття юного хірурга, який потрапляє на передову одразу після закінчення медичної академії. Його щире бажання застосувати на практиці усі свої знання з військово-польової медицини зникає в реальних умовах війни через недбалість байдужих військових медиків, і, розчарований, він змушений пристосовуватися до нової, зовсім не книжкової реальності.
Це книга про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських солдатів – усіх тих, хто воював і зараз воює у зоні антитерористичної операції, зокрема тих, хто потратив в Іловайський котел, який став найбільшою поразкою української армії в ході війни на Донбасі.
 
355(477)"2014"
З-63
Зіненко, Роман Анатолійович. Війна, якої не було : хроніка Іловайської трагедії. Ч. 1 : 7-24 серпня 2014 року / Р. А. Зіненко ; за ред. Ю. Є. Бутусов. – Х. : Фоліо, 2019 – 2019. – 449 с. : іл. – (Хроніка. Своя війна).
355(477)"2014"
З-63
Зіненко, Роман Анатолійович.Війна, якої не було : хроніка Іловайської трагедії. Ч. 2 : 25-31 серпня 2014 року / Р. А. Зіненко ; за ред. Ю. Є. Бутусов.  Х. : Фоліо, 2019. – 480 с. : іл. – (Хроніка. Своя війна). 
Роман Зіненко – колишній морський піхотинець, доброволець батальйону «Дніпро-1», який був серед тих, хто в серпні 2014-го опинився в пеклі Іловайська. Він не тільки вижив, а й написав одну з перших книжок про війну на Сході України — «Іловайський щоденник», чесну і відверту розповідь очевидця, де немає вигадок. До видання увійшли свідоцтва понад півтори сотні бійців і офіцерів, від добровольців до вищого керівництва Сектора «Б». Згадано імена, прізвища й позивні близько семисот бійців добробатів і підрозділів ЗСУ.
Перша частина видання висвітлює хронологію подій, що відбувалися 7-24 серпня 2014 року, коли бої точилися як в Іловайську, так і навколо нього.
До другої частини увійшли події, що відбувалися 25-31 серпня 2014-го. Від Дня незалежності й до відходу підрозділів сил АТО з Іловайська, а саме тих, хто виходив тим кривавим «зеленим коридором».
 
355(477)"2014"
М 89
Музика, Максим Іванович. Савур-Могила / М. І. Музика, А. М. Пальваль, П. Г. Потєхін. – К. : Довженко Букс, 2019. – 320 с. : іл.
Савур-Могила…незвичайне місце. А ця книга не стільки про місця, скільки про людей і серпневі події 2014 року. Як промінь ліхтарика, кинутий у темряву, авторська свідомість вихопила обличчя, дії та враження. І, пропустивши крізь призму власного досвіду і світогляду, перетворила на текст. Багато суб’єктивного, мало пафосу, напевно, є неточність, пов’язані з особистим сприйняттям подій і властивості пам’яті. Але це спроба передати все саме так, як запам’яталося. Спершу автори писали тексти для себе, щоб зрозуміти, щоб не забути, щоб перетравити отриманий досвід. Бо існують речі, які не можна довго тримати в собі. Спека, втома, обличчя побратимів. Розуміння того, що завтра може не настати. Пил і піт. Це і є війна. Вона завжди поруч.
 
77.04(477)"2014/2018" 
К 73
Котлярчук, А. Добровольці. Доба героїв = The Volunteers. The age of heroes / А. Котлярчук ; автор, упоряд. А. Котлярчук. – К. : Мистецтво, 2019. – 320 c. : фот. – (Артпроєкт Андрія Котлярчука). 
Фотопроект історії війни Андрія Котлярчука присвячено добровольцям, ветеранам АТО. Проект довжиною у п`ять років: 2014–2018 рр.  Фотозйомка здійснювалася на нульових кілометрах. У виданні репродуковано невипадкові світлини відзняті на чорно-білу широку плівку. Використано тільки квадратний кадр. Сотні кілометрів уздовж тонкої лінії дотику, сотні вдумливих кадрів, сотні портретів бійців до та після бою. Ілюстративний ряд супроводжують сотні висловлювань, спогадів, спостережень учасників подій.
Чи можливо знайти на війні естетику? Чи реально показати карколомні моменти протистояння привабливо? Чи можна поєднати документалістику з художнім баченням? Відповіді на ці та інші питання дає проект Андрія Котлярчука з виразною назвою «Добровольці. Доба героїв».
 
 
821.161.2
В 61
Вовк, Ірина. На щиті : спогади родин загиблих воїнів : [у 3 т.]. Т. 1 : Іловайськ / І. О. Вовк. – Х. : Фоліо, 2020. – 480 с. : іл.
Перша частина тритомника «На щиті» відтворює в оповідях становлення українського війська в умовах ворожого вторгнення й сепаратистського руху. Імена перших загиблих під «Градами», у літаку чи у гелікоптері, «на броні» чи «на розтяжках», на кургані Савур-могила, в Луганському аеропорту чи в підступному «зеленому коридорі» Іловайська вже належать новітній історії. Спогади про загиблих українських вояків, що захищали нашу землю в перші дні, тижні, місяці й роки російсько-української війни, зібрані й художньо адаптовані,  це потреба людської пам’яті, пам’яті серця про незабутніх. Це непроминальний біль живих, їхня туга за втраченим, а також нагадування людям цивільним, хто заплатив найдорожчу ціну за їхній спокій і добробут. У виданні використані фотоматеріали з родинних архівів.
 

 

Дитячі книги оповідань про сучасних героїв – учасників війни на Донбасі
 
84(4УКР)6 
Г 39
Героям слава! : розповіді для дітей про героїв фронту і тилу / упоряд. О. Давидова. – К. : Мамине сонечко, 2016. – 48 c. : кольор. іл.
Видання «Маминим сонечком» книжок для дітей «Героям Слава!» (розповіді для дітей про героїв фронту і тилу) є соціальним проектом.
«Ці книги  наш скромний внесок у вшанування героїв, які захищають нашу Батьківщину. І це  найменше з того, на що заслуговують наші герої. Звичайно, всі оповідання у цих книжках  художні твори. Тож вони не збігаються в усіх деталях з реальними історіями. Та в них завжди є повага до наших героїв і захоплення їхньою боротьбою. Сподіваємося, наших читачів захоплять героїчні розповіді. Адже вони розраховані на дітей від 5 до 13 років. Хоча, книги, напевно, будуть цікавими для читачів будь-якого віку!»  зазначають ініціатори проекту. Основна ідея проекту полягає у тому, щоб зробити постійними дійовими особами творів для дітей їхніх сучасників  українських вояків, солдат ЗСУ і добровольців, медиків і волонтерів.
Наші воїни повертають з війни. І розповідають – розповідають – розповідають. Або скупо кидають по слову. Або просто мовчать. Але ми хочемо почути їхні розповіді, нам потрібно знати про все : про бойових побратимів; про героїчні вчинки, які самі воїни вважають простою роботою; про помічників, без яких не обійтися; і про нас з вами. Бо ми всі – своїми діями і мріями – наближаємо перемогу! Звичайно, оповідання не завжди в усіх деталях збігаються з реальними історіями. Та це – пряма мова воїнів, які боронять Україну!
 
 
***
Басараб, С. Іловайськ: хто спотворює правду? / С. Басараб // Військо України. 2018. – № 9. – С. 14-18.
Брюховецька, Л. Мужня правда про Іловайськ : [фільм „Іловайськ 2014. Батальйон „Донбас”] / Л. Брюховецька // Кіно-Театр. – 2019. – № 6. – С. 3-5.
Бутусов, Ю. Іловайськ. Роковини / Ю. Бутусов // Дзеркало тижня. – 2015. – 22-28 серп. (№ 30). – С. 2.
Коляда, І. АТО : Іловайська наступальна операція – передумови, хід, наслідки (6 серпня – 3 вересня 2014 року) / І. Коляда // Історія в школі. – 2016. – № 5/6. – С. 10-17. ; № 9/10. – С. 37-41. – Бібліогр. в кінці ст.
Крапивенко, Д. Іловайський рахунок / Д. Крапивенко // Український тиждень. – 2015. – № 33/34. – С. 4-6.
Лук’янчук, Г. Пам’ятати Героїв Іловайської трагедії … / Г. Лук’янчук // Слово Просвіти. – 2015. – 10-16 верес. (№ 36). – С. 2.
Мельник, Ю. ”Іловайськ розділив людей на дві частини” : [розмова / спілкувався Р. Малко] / Ю. Мельник // Український тиждень. – 2019. – № 35 (30 серп. – 5 верес.). – С. 10-11.
Мотрич, К. Поле крові. Іловайськ: фрагмент роману "Трьохсотлітня Голгофа. Фавор" / К. Мотрич // Літературна Україна. – 2018. – 11 січ. (№ 1). – С. 10-11 : іл.
Невінчана, В. Трагедія під Іловайськом : вірш / В. Невінчана // Всесвітня література в сучасній школі. – 2015. – № 9. – С. 41.
Нефедов, В. Втекти від смерті в перший день війни, або Іловайськ очима очевидця / В. Нефедов // Голос України. – 2017. – 23 серп. (№ 156). – С. 7.
Пам’ятати про Іловайський котел – обов’язок живих // Голос України. – 2016. – 31 серп. (№ 163). – С. 1, 2.
Поліщук, Я. Література про війну: художній образ і документ / Я. Поліщук // Березіль. – 2019. – № 1. – С. 178-188. 
Положій, Є. Іловайськ : уривок із книги / Є. Положій // Дніпро. – 2015. – № 4/6. – С. 18-47.
Савчук, Я. ”Іловайський котел”: трагедія, яку не забути / Я. Савчук // Молодь України. – 2018. – 31 серп. (№ 25). – С. 4.
Старожицька, М. «… Вони вийшли з пекла» : сценаристка Марія Старожицька – про те, як з’явилася п’єса «Котел» і чому про Іловайськ треба говорити вчасно : [розмова / вела І. Лиховид] / М. Старожицька // День. – 2015. – 21-22 серп. (№ 150/151). – С. 17, 21.
Тинченко, Я. Повернути імена: чи є шанси ідентифікувати загиблих під Іловайськом, які досі поховані як невідомі солдати / Я. Тинченко // Український тиждень. – 2020. – № 27. – С. 30-32.
Тинченко, Я. Справжні сліди: російські війська під Іловайськом у серпні 2014 року / Я. Тинченко // Український тиждень. – 2018. – № 39. – С. 18-19.
Торба, В. Iловайський «котел»: 5 років по тому / В. Торба // День. – 2019. – 20 серп. (№ 149). – С. 4.
Чорна, С. Іловайськ – 2014 : вони загинули за нас / С. Чорна // Голос України. – 2019. – 30 серп. (№ 164). – С. 16.
 
Інтернет ресурси:
 

Підготувала Маргарита Бадида


Новини

2023-09-26
Капуркова книжка повертається!!! Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка запрошує дати новий подих своїй домашній бібліотеці, адже книга не повинна припадати пилом, її потрібно читати. У п’ятницю, 29 вересня, з 11:00 до 16:30 пропонуємо всім охочим завітати у вуличну книжкову ятку, що розташується біля воріт заднього дворику бібліотеки (пр.Свободи, 16), та безкоштовно обміняти будь-яку зі своїх прочитаних книг на нову! Прохання: приносити книги у хорошому стані, тільки художню літературу (бажано видання після 2000-х років) та виключно українською мовою! 
2023-09-25
Друзі, відзначайте Всеукраїнський день бібліотек разом з нами!   Ми з нашими партнерами підготували для вас насичену програму 29 вересня!!!  ⚡️11:00 - 16:30 - ваша улюблена акція з буккросингу "Капуркова книжка" та фотозона у дворику бібліотеки (пр.Свободи,16)  ⚡️ 12:00 - 15:00 - Літературне бібліокафе (вул.Капітульна,10)  ⚡️ 14:00 - Майстер-клас "Гачкуємо закладки в книжку"  за сприяння Карпатський Фонд / Carpathian Foundation (пр.Свободи, 16)  ⚡️День відкритих дверей в Tatohub.Ужгород (пр.Свободи,16) :      👉 11:00 - 16:30 - вулична презентація проєкту жителям міста      👉 17:30 - інтерактивна лекція про стосунки      👉 18:00 - розвантажувальний захід для всіх "Молодіжні вечорниці"  з Ужгородською молодіжною радою  🍩🍬☕️А ще ми будемо пригощати вас кавою та смаколиками увесь день!!!  ✅ Про кожен захід будемо писати детальніше окремими дописами. Тому стежте за оновленнями на нашій стрічці!!!
2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день