Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Віртуальні виставки

«Літописець із Мукачева»

2022-12-28
до 100-річчя від дня народження Василя Пагирі, письменника, краєзнавця, літературознавця, перекладача
 
Василь Васильович Пагиря, добре знаний в області й за її межами краєзнавець, дослідник, публіцист, громадський діяч, автор близько 80-ти книг про відомих і маловідомих діячів та історичні події і явища Карпатського краю, літописець минулого та сучасності Закарпаття, упорядник ряду поетичних збірок, перекладач.
Народився 1 січня 1923 р. в гірському селі Щербовець, що на Мукачівщині (колишній Воловеччині), у селянській родині. З дитинства проявляв інтерес до навчання, захоплювався літературою та поезією. Після закінчення народної школи перед юнаком постали дві альтернативи: духовна або театральна освіта. Доля розпорядилася по-своєму. У 1943 р. В. Пагиря пройшов конкурс і став артистом Руського Народного театру в Ужгороді. На жаль, під кінець війни, його як неблагонадійного запроторили до концтабору в Данії. Повернувся у рідне село у 1945 р. Після війни, як і тисячі горян, працював у лісовій галузі (майстер лісозаготівель, помічник лісничого, лісничий).
У 1955 р. В. Пагиря переїхав у місто над Латорицею. У Мукачеві працює товарознавцем на Закарпатській товаро-закупочній базі, а згодом головою робітничого комітету Мукачівського лісокомбінату. На пенсію Василь Васильович вийшов з посади голови Мукачівського райкому профспілки працівників державної торгівлі і споживчої кооперації. Закінчив Хустський лісотехнічний та Мукачівський кооперативний технікуми та філологічний факультет Ужгородського державного університету (заочно). Отже, В. Пагиря пройшов не легкий шлях від простого робітника до керівника вищого рангу, але завжди до колег та підлеглих ставився з порозумінням та повагою. Літературну діяльність Василь Васильович розпочав у 1941 p., опублікувавши в газеті "Карпаторусский голос" свій перший вірш. Пізніше його твори друкувалися у колективних збірниках "Віщий вогонь", "Перша зустріч", "Новоліття", "Відлуння", "Сміховинки".
Першу книгу новел "Сім кроків" автор видав у 1968 р. Наступними були книги "Я світ узрів під Бескидом", "Відлуння Карпат", "Монастирі Закарпаття" і т.д. 
Всі окремі видання можна умовно розділити на кілька груп: 
1) Праці присвячені історії міст та сіл Закарпаття ("Історія міста над Латорицею", "Верхні Ворота", "Село під Бескидом", "Мукачево", "Боржавське відлуння");
2) Книги з релігійно-церковної проблематики ("Монастирі Закарпаття", "Архімандрит о.Василій Пронін", "Єрусалимська трагедія", "Світочі Карпатського краю");
3) Нариси про видатних закарпатців ("Тернистий шлях поета", "Літописець рідного краю", "Співець Закарпаття", "Енциклопедія Мукачева в іменах", "Синевирський партизан", "Закарпатці у діаспорі");
4) Збірники статей, нарисів, рецензій, ессе, що друкувалися у пресі ("Я син Карпат і України", "Оглядаючись на пройдене", "Народжені для творення історії", "Відлуння минулого й сучасного"). 5) Поезії, романи ("Лісові троянди...", "Де шумлять смереки").
Він співпрацював з багатьма зарубіжними, республіканськими, обласними та районними газетами та журналами. Наприклад, „Визвольний шлях” (Лондон), „Вітчизна” (Київ), „Дукля” (Пряшів, Словаччина), „Життя і слово” (Торонто, Канада), „Літературна Україна” (Київ). Закарпатські газети: „Ужгород”, „Старий Замок Паланок”, „Молодь Закарпаття”, „Трибуна”, „Карпатський голос” та інші.
Феноменальну працездатність цієї людини важко збагнути. Уся творчість Василя Васильовича відзначається глибокими знаннями, шаною й любов’ю до рідного краю. Його книги активно використовуються науковцями, вчителями, студентами й школярами. 
«На мої вірші, – писав у автобіографії краєзнавець, – понад 20 пісень покладено на музику композиторами Закарпаття, Львова, Києва». В. Пагиря удостоєний звання лауреата літературно-мистецької премії імені В. Гренджі-Донського, журналістської премії імені Й. Терелі, краєзнавчої імені М. Зубрицького. Член Спіли письменників Бойківщини. Був обраний почесним громадянином міста Мукачева.
 
Окремі видання
 
К 83.3
П 12
Василь Пагиря: "Мене веде поклик пізнання..." : портрет-інтерв’ю / серію веде М. І. Дочинець. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2008. – 52 с. – ("Домінія слова" : портрети-інтерв’ю ; кн. № 3).
 
Василь Пагиря, старійшина літературного корпусу Закарпаття, відомий краєзнавець, з висоти свого 85-річчя розмірковує про свої життейські університети, про перепетії історії і сучасності, про секрети щасливого творчого довголіття.
 
 
 
К 84
М 90
Мукачево : ліричний портрет / упоряд.: В. В. Пагиря, М. Я. Шушкевич. – Вид. 2-ге, доп. – Мукачево : Карпат. вежа, 2016. – 156 с. : кольор. іл.
 
Мукачівські поети ХІХ і ХХ століть та багатьох поколінь, своєю поезією і піснями знайомлять читачів з Мукачевом – древнім і сучасним містом Срібної Землі, яке має багату історію, є гордістю його мешканців і залишається у пам’яті кожного, хто хоч раз побував у ньому.
 
К 84
П 12
Пагиря, Василь. Від "Полум’я" до "Рідного слова" : поезії, прозові твори / В. Пагиря, М. Шушкевич. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2013. – 216 с. : фот.
 
В цій книзі опубліковані поетичні та прозові твори Мукачівських літераторів, які охоплюють періоди: довоєнний, воєнного лихоліття і сучасний.
Це пам’ять про поетів і прозаїків, які внесли вагомий внесок у розвиток літературної творчості рідного міста.
 
 
 
К 83.3
П 12
Пагиря, Василь. Відлуння минулого і сучасного : рецензії, дослідницькі та літературознавчі ст. / В. Пагиря. – Ужгород : Ґражда, 2007. – 100 с. 
 
У пропонованому виданні подано рецензії Василя Пагирі на подаровані йому книги істориків і літераторів Мукачева, а також відгуки читачів його книг. 
 
К 84
П 12
Пагиря, Василь. Де шумлять смереки : роман / В. Пагиря. – Мукачево : Карпат. вежа, 2007. – 96 с.
 
Історично-етнографічний роман Василя Пагирі – про перші повоєнні роки на Верховині. Це 70-та книга в доробку старійшини літературного корпусу Закарпаття.
 
 
 
К 63.3
П 12
Пагиря, Василь. Народжені для творення історії : ювілейні нариси, опубліковані в газетах "Карпатська Україна", "Старий замок", "Старий замок – Паланок", "Вечірнє Мукачево", "Панорама", "Новини Закарпаття" / В. Пагиря. – Ужгород : Ґражда, 2006. – 84 с.
 
У пропонованому виданні автор подає нариси, написані на замовлення редакцій й опубліковані в газетах «Карпатська Україна», «Старий Замок», «Старий Замок – Паланок», «Вечірнє Мукачево», «Панорама», «Новини Закарпаття» до ювілеїв відомих земляків. Це – копітка багаторічна праця з архівними матеріалами, з науковою та довідковою літературою, періодикою минулих століть, зі спогадами й роздумами сучасників тощо.
 
К 63.3
П 12
Пагиря, Василь. Оглядаючись на пройдене : нариси і статті, опубліковані в "Благовіснику" / В. Пагиря. – Ужгород : Ґражда, 2006. – 60 с.
 
У пропонованому виданні подано вибрані нариси та статті про культурно-освітніх, церковних діячів, про церкви і монастирі краю, опубліковані Василем Пагирею останніми роками в «Благовіснику» – газеті Мукачівської греко-католицької єпархії.
 
 
 
К 83.3
П 12
Пагиря, Василь. Серце диктує перу : нариси, статті, рецензії, есеї / В. Пагиря. – Мукачево : Карпат. вежа, 2009. – 104 с.
 
В пропонованому виданні подано окремі матеріали, які раніше не друкувалися. Книга видається – як навчально-методичний посібник для вчителів загальноосвітніх шкіл з вивчення творчості Василя Пагирі на уроках української літератури та краєзнавства.
 
К 63.3
П 12
Пагиря, Василь. Світочі Мукачева / В. Пагиря, Є. Федів. – Ужгород : Патент, 2015. – 152 с. : іл. 
 
В книзі подано історичні матеріали про місто над Латорицею та нариси про почесних громадян Мукачева.
 
 
 
К 83.3
П 12
Пагиря, Василь. Слідами "Карпатської України" / В. Пагиря. – Ужгород : Ґражда, 2010. – 124 с.
 
Пропоноване видання охоплює обширний масив публікацій Василя Пагирі в «Карпатській Україні» та інших закарпатських газетах, а також відгуки про його діяльність, рецензії на його праці тощо.
 
К 84
П 12
Пагиря, Василь. Стежини і дороги долі : вірші-присвяти / В. Пагиря. – Мукачево : Карпат. вежа, 2015. – 64 с.
 
 
 
* * *
Довганич, О. Д. Закарпатські воїни генерала Людвика Свободи / О. Довганич, В. Пагиря. – Ужгород : Патент, 1999. – 176 с.
Мукачево і мукачівці : наук.-попул. нариси і ст. / авт. тексту : В. В. Пагиря, М. І. Дочинець. – Ужгород : Гражда , 1994. – 192 с.
Пагиря, Василь. Архімандрит Василій (Пронін) / В. Пагиря ; упоряд. текста М. Попович. – 2-е доп. вид. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2009. – 112 с. – Текст укр., рос. мовами.
Пагиря, Василь. Білки та білківчани : з історії села Білки на Іршавщині та нариси про білківчан, які народилися або працювали в селі / В. Пагиря. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2011. – 40 с. : фот.
Пагиря, Василь. Боржавське відлуння : історія Іршавщини та нариси про визначних людей Боржавського краю / В. Пагиря, П. Пищальник. – Ужгород : Патент, 2001. – 236 с.
Пагиря, Василь. В пошуках істини / В. Пагиря. – Ужгород : Патент, 1999. – 128 с. : іл.
Пагиря, Василь. Верхні Ворота : [іст. нарис] / В. Пагиря. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2006. – 104 с. : іл.
Пагиря, Василь. Верховино, мати моя ! : істор. нарис про с. Щербовець / В. Пагиря. – Ужгород : Патент, 2000. – 152 с.
Пагиря, Василь. Від Карпат – до Дніпра : нариси про закарпат. "киян" / В. Пагиря , Х. Роглєв. – Ужгород : Патент, 1997. – 182 с.
Пагиря, Василь. Відлуння Карпат : сторінки історії / В. Пагиря. – Ужгород : Срібна Земля, 1994. – 107 с. : іл.
Пагиря, Василь. Вірші місячної ночі : переклади з братніх літератур / В. Пагиря. – Ужгород : Патент, 1997. – 91 с. 
Пагиря, Василь. Вулиці Мукачева в іменах : довід. вулиць міста Мукачева в іменах і назвах / В. Пагиря, Ф. Ф. Шандор. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2014. – 108 с. – Бібліогр.: с. 107. 
Пагиря, Василь. Голос із-за грат : [зб. віршів та коломийки, записані в концтаборі] : до 65-річчя визволення з концтабору / В. Пагиря. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2010. – 84 с. : іл.
Пагиря, Василь. Десять світочів Свалявщини : нариси / В. Пагиря. – Мукачево : Карпат. вежа, 2003. – 27 с.
Пагиря, Василь. Довге : село повстанців-куруців / В. Пагиря, Ф. Ф. Шандор. – Мукачево : Карпат. вежа, 2016. – 76 с. : іл. – Бібліогр.: с. 62-67.
Пагиря, Василь. Дорогами війни і праці / В. Пагиря. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2005. – 72 с. : фот. – Бібліогр.: с. 62-71.
Пагиря, Василь. Єрусалимська трагедія : літ.-худож. розповідь про муки і страждання господа нашого Ісуса Христа / В. Пагиря. – Ужгород : [б. в.], 1996. – 51 с.
Пагиря, Василь. Загадковий Петрович : літ. пошук правди про угор. поета Ш. Петефі / В. Пагиря. – Ужгород : Патент, 1998. – 248 с.
Пагиря, Василь. Закарпатці в Києві / В. Пагиря . – Ужгород : Патент, 2000. – 359 с.
Пагиря, Василь. Закарпатці у діаспорі : нариси про закарпат. емігрантів / В. Пагиря. – Ужгород : Патент, 1997. – 163 с. 
Пагиря, Василь. Зелене золото Карпат : історія Мукачів. лісокомбінату / В. Пагиря. – Ужгород : Ґражда, 2006. – 68 с. : іл.
Пагиря, Василь. Зорі Верховини : історія та іст. портрети про Воловеччину / Пагиря В. – смт. Воловець : [б. в.], 1995. – 173 с. 
Пагиря, Василь. Історія міста над Латорицею / В. Пагиря. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2006. – 160 с. : іл.
Пагиря, Василь. Керівник капели : нарис про худож. кер. нар. хорової капели Мукачів. Будинку вчителя В. В. Горвата : (до 80-річчя з дня народж.) / В. Пагиря. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2001. – 36 с. : фот.
Пагиря, Василь. Листування – шлях пошуку і знахідок / В. Пагиря. – Ужгород : Ґражда, 2007. – 80 с. 
Пагиря, Василь. Літописець рідного краю : нариси і спогади про М. Трояна / В. Пагиря, О. Троян. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2005. – 52 с. : фот.
Пагиря, Василь. Монастирі Закарпаття : (1360-1939) / В. Пагиря. – Мукачево : Вид-во Мукачів.-Ужгород. православ. єпархії, 1994. – 114 с. : фот.
Пагиря, Василь. Мукачево : історія міста над Латорицею / В. Пагиря, В. Ціцак. – Ужгород : Карпати, 1996. – 253 с. 
Пагиря, Василь. Мукачево в історичних портретах / В. Пагиря. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2003. – 106 с. : портр., фот.
Пагиря, Василь. Мукачево і його почесні громадяни / В. Пагиря, Є. Федів. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2008. – 128 с. 
Пагиря, Василь. Мукачівські цілителі / В. Пагиря. – Мукачево : Карпат. вежа, 2003. – 36 с. : портр.
Пагиря, Василь. Мукачівській райспоживспілці – 60 : нарис про діяльність райспоживспілки за останні 10 літ ( 1995 – 2005 ) / В. Пагиря. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2006. – 108 с.
Пагиря, Василь. Народному жіночому хору 10 років / В. Пагиря ; ред. М. Дочинець, худ. кер. І. Удварі, дир., хормейстр С. Удварі. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2001. – 32 с. : фот. 
Пагиря, Василь. Немеркнуча пам’ять : окремі статті, опубліковані в періодичній пресі / В. Пагиря. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2002. – 64 с.
Пагиря, Василь. Нижні Ворота : іст. нарис про село на Верховині / В. Пагиря. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2012. – 128 с. : іл.
Пагиря, Василь. Перед світанком / В. Пагиря. – Мукачево : Елара, 1995. – 124 с. 
Пагиря, Василь. Під сум трембіти / В. Пагиря. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2005. – 28 с. : фот.
Пагиря, Василь. Почесні громадяни міста Мукачева / В. Пагиря. – 2-е вид., доп. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2002. – 40 с. : портр.
Пагиря, Василь. Разом з Україною : іст. нарис : до 55-річчя Першого з’їзду Народних комітетів Закарпатської України та 55-річчя возз’єднання Закарпатської України з Україною / В. Пагиря, Ф. Сабов. – 2-е доп. вид. – Ужгород : Закарпаття, 2000. – 76 с.
Пагиря, Василь. Росвигово і росвиговці : замітка краєзнавця / В. Пагиря. – Мукачево : Карпат. вежа, 1999. – 42 с.
Пагиря, Василь. Санаторій "Солені млаки" : сторінки створення профілакторію Мукачів. лісокомбінатом / В. Пагиря. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2002. – 20 с. : фот.
Пагиря, Василь. Свідок правди і любові / В. Пагиря. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2009. – 28 с. : іл. 
Пагиря, Василь. Світочі карпатського краю : іст. портр. греко-катол. священиків Мукачів. єпархії / В. Пагиря ; вступ. сл. В. Худа. – Мукачево : Елара, 1996. – 132 с. : портр.
Пагиря, Василь. Село під Бескидом : іст. нарис про село Скотарське / В. Пагиря. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2007. – 92 с. : іл. 
Пагиря, Василь. Синевирський партизан : нарис про Сятиню Л. В. командира партизанського загону у з’єднанні В. Русина / В. Пагиря . – Ужгород : Патент, 1997. – 131 с.
Пагиря, Василь. Сім кроків : новели та етюди / В. Пагиря. – Ужгород : Карпати, 1968. – 48 с.
Пагиря, Василь. Співець Закарпаття : до 100-річчя від дня народж. А. Карабелеша / В. Пагиря. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2006. – 100 с. : фот. 
Пагиря, Василь. Старійшини. Мої роки – моє багатство... : нариси / В. Пагиря. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2001. – 107 с. : фот.
Пагиря, Василь. Старійшини Мукачева / В. Пагиря, В. Маркулін. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2011. – 112 с. : фот.
Пагиря, Василь. Сторінки історії Мукачева / В. Пагиря, Є. Федів. – Ужгород : Патент, 2012. – 128 с. : фот. кольор. 
Пагиря, Василь. Творці історії Мукачева / В. Пагиря, Є. Федів. – Ужгород : Патент, 2011. – 120 с. : фот. кольор.
Пагиря, Василь. Терновий шлях поета : до 30-річчя смерті В. Гренджі-Донського / В. Пагиря. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2004. – 48 с. : портр.
Пагиря, Василь. Терський козак : поезія / В. Пагиря. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2002. – 28 с. 
Пагиря, Василь. "Я світ узрів під Бескидом" : сторінки історії / В. Пагиря. – 
Ужгород : Карпати , 1993. – 227 с.
Пагиря, Василь. Я син Карпат : автобіографічні нариси до 75-річчя від дня народж. / В. Пагиря. – Ужгород : Патент, 1997. – 96 с. 
Пагиря, Василь. Як вечір настане : поезія / В. Пагиря. – Мукачево :  Карпат. вежа, 2002. – 42 с.
 
Література про життя та творчість
 
 
К 83.3
П 12
Пагиря, Василь. Пошуки та знахідки : книги, написані останніми роками / В. Пагиря, О. Шпонтак. – Мукачево : Карпат. вежа, 2011. – 88 с. : іл.
 
Публіцистичне видання про літератора й краєзнавця В. Пагирю.
 
К 83.3
П 12
Василь Пагиря. Сторінки золотого фонду Карпатського краю. – Ужгород : Ґражда, 2008. – 80 с.
 
Видяння присвячене багатогранній літературно-краєзнавчій роботі Василя Пагирі.
 
 
 
К 83
П 12
Василь Пагиря. Я син Карпат : до 85-річчя В. Пагирі. – Мукачево : Карпат. вежа, 2008. – 68 с.
 
Видання являє собою методико-бібліографічні матеріали до 85-річчя від дня народження письменника, краєзнавця Василя Васильовича Пагирі.
 
К 91.9: 83.3
Х 55
Хланта, Іван Васильович. Пошуки та знахідки Василя Пагирі : нарис життя і творчості: біобібліограф. покажч. / І. В. Хланта ; ред. Л. Алексеєнко. – Ужгород : Патент, 2006. – 226 с. : фот., іл.
 
У книзі розглядається життєвий і творчий шлях письменника і краєзнавця Василя Пагирі, зібрано окремі видання, публікації творів у періодичній пресі, тематичних збірниках, а також література про життя і творчість. Матеріал у бібліографії подано за станом на 25 квітня 2006 року.
 
 
 
К 83.3
Ш 84
Шпонтак, Олександр Васильович. 10 сторінок золотого фонду / О. В. Шпонтак. – Мукачево : Карпат. вежа, 2009. – 48 с.
 
Десять рецензій книг Василя Пагирі.
Додаток до навчально-методичного посібника для вчителів загальноосвітніх шкіл з вивчення творчості Василя Пагирі на уроках української літератури та краєзнавства.
 
К 83.3
Ш 84
Шпонтак, Олександр Васильович. Той, що ловить час : до 90-річчя від дня народж. В. Пагирі : ст. шанувальників творчості письм. / О. В. Шпонтак. – Мукачево : Карпат. вежа, 2012. – 92 с.
 
Літературно-публіцистичне видання про літератора й краєзнавця В. Пагирю.
 
 

* * *

Син Карпат : (методико-бібліогр. матер. до 85-річчя від дня народж. письменника, краєзнавця В. В. Пагирі) / Мукачів. міська центр. б-ка ім. О. Духновича, Сектор краєзн. літ. ; відп. за вип. О. А. Стадник ; підготувала Т. М. Туряниця. – Мукачево : [б. в.], 2008. – 24 с.

Щастя не в хоромах : матеріали до 80-річчя В. Пагирі / Уклад. М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2003. – 27 с.

* * * 
Василю Пагирі – 85! // Календар "Просвіти" на 2008 рік. – Ужгород : Закарпат. край. т-во "Просвіти", 2008. – С. 145. : портр.
Василь Пагиря : прозаїк, поет // Хланта І. Літературне Закарпаття у ХХ столітті / І. Хланта. – Ужгород : Вид-во "Закарпаття", 1995. – С. 508-510 : портр.
Відійшов у вічність Василь Пагиря // Календар "Просвіти" на 2017 рік / Закарпат. крайове культ.-освітнє т-во "Просвіта"; уклад. П. М. Федака ; П. П. Федака. – Ужгород, 2017. – С. 155 : портр.
Делеган, Михайло. Пагиря Василь Васильович: краєзнавець і журналіст / М. Делеган // Науковий збірник Закарпатського краєзнавчого музею. – Ужгород : TIMPANI, 2018. – Вип. 16-17. – С. 177-82 : фот.
Дочинець, Мирослав. Той, що ловить час : В. Пагиря / М. Дочинець // Дочинець, М. Душа Мукачева : силуети європейської провінції на тлі часу і простору. – Мукачево : Карпат. вежа, 2008. – С. 161-167 : фот.
Його книги – ніби місток між минулим і майбутнім : В. Пагиря ; [краєзнавць, письменник] // Хланта, Іван. Відлуння літературного Закарпаття / Іван Хланта. – Ужгород : Патент, 2017. – С. 498-543 : портр.
Пагиря Василь Васильович // Хто є хто. Закарпаття. – Киiв, 2005. – Вип. 2. – С. 152 : фот. кольор.
Федака, Павло. Василь Пагиря (1923-2016) / П. Федака // Федака, П. Закарпатська "Просвіта" у постатях її діячів (1920-2020). – 2020. – С. 159-160 : фот.
Хланта, Іван. Василь Васильович Пагиря : 80-річчя з дня народж. аисьменника, літературознавця (1923) / І. Хланта // Календар краєзнавчих пам’ятних дат на 2003 рік. – Ужгород : Вид-во В. Падяка, 2002. – С. 21-24. – Бібліогр. наприкінці ст.. – Бібліогр. наприкінці ст.
Хланта, Іван. Його життя – приклад для наслідування : до 90-річчя від дня народження Василя Пагирі / І. Хланта // Календар "Просвіти" на 2013 рік / Закарпат. крайове культ.-освіт. т-во "Просвіта"; уклад.: П. М. Федака, П. П. Федака. – Ужгород, 2013. – С. 18-20. : фот.
Хланта, Іван. Пагиря Василь Васильович / І. В. Хланта // Енциклопедія Закарпаття: визначні особи ХХ століття. – Ужгород : Ґражда, 2007. – С. 235-236 : портр.
 
Інтернет-посилання

Василь Васильович Пагиря: краєзнавець і журналіст

Василь Пагиря: "Серце диктує перу"

ПИСЬМЕННИКУ ВАСИЛЮ ПАГИРІ – 85

КРАЄЗНАВЦЮ Й ЖУРНАЛІСТУ ВАСИЛЮ ПАГИРІ ВИПОВНИЛОСЯ Б 94

Підготувала О. Довжанин

 


Новини

2024-10-07

Шановні користувачі, для вас нові книги у Відділі художньої літератури.

2024-10-04

До 115-річчя від дня народження видатного українського поета Богдана-Ігоря Антонича пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Небуденний талант".

2024-10-02

Шановні користувачі, до вашої щоквартальник "Закарпаття на сторінках преси за ІІ кв. 2024 р.".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день