Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Віртуальні виставки

Сучасна світова література очима читачів: читацький рейтинг

2013-10-14

«Доля книг залежить від того,як
вони сприймаються читачами».
(Теренціан Мавр)


Універсальним методом приємного проведення часу і – одночасно – методом саморозвитку є читання. Хто читає сьогодні? Кого читають і якими творами захоплюються? Які письменники є популярними на сьогоднішній день? Щоб дізнатися про це, працівники відділу абонементу обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка провели усне опитування. Конкретно нас цікавили думки читачів щодо сучасної світової літератури.
Ми говоримо про зарубіжну літературу, пропонуючи нашому читачеві ті зразки якісного письма, які нині читає світ. Переконані, що добре знання зарубіжної літератури додасть критичності в сприйнятті української, а також підвищить загальний читацький рівень і вимогливість читача.
У переліку книг, автори яких справили враження або були цікавими, читачі назвали більше 50 творів світової художньої літератури. Серед них ми вибрали ті, що найчастіше повторювались, і зараз пропонуємо їх вашій увазі.


 
84(4ФРА)
Б 37
Бегбедер, Ф.Любовь живет три года : [роман] / Фредерик Бегбедер ; пер. с фр. Н. Хотинская.
М. : Иностранка : Азбука–Аттикус, 2012. – 192 с.

Фредерік  Бегбедер  -  один з найвідоміших та найбільш епатажних письменників сучасної Франції.
  Любов живе три роки - це закон природи. Так вважає Марк Марроньє, знайомий читачам за романами «99 франків» і «Канікули в комі». Але причина його розлучення з дружиною ніяк не пов'язана із законами природи, просто нове кохання захоплює його повністю, не залишаючи місця нічому іншому. Проте Марк вірить у свою теорію і тому  із прихованим страхом чекає наближення фатальної дати.
Вербер Б. Муравьи : роман / Бернард Вербер; пер. с франц. Ю. Ватагиной  –  М. : ГЕЛЕОС: РИПОЛ классик, 2006. – 352с.
 Багатомільйонне місто займає на поверхні землі всього два квадратних метри! Його мешканці - самі працьовиті істоти в світі. Їх уміння підкорятися правилам - мрія будь-якого диктатора. Їх інтелекту можна тільки позаздрити. Вони - мурахи! І вони живуть серед нас. Чи це ми живемо серед них? Чия цивілізація виявиться найбільш життєвою?

 

84(4ФРА)
В31
Вербер Б. Муравьи : роман / Бернард Вербер; пер. с фр. Ю. Ватагиной.  –  М. : ГЕЛЕОС: РИПОЛ классик, 2006. – 352 с.


 Багатомільйонне місто займає на поверхні землі всього два квадратних метри! Його мешканці - самі працьовиті істоти в світі. Їх уміння підкорятися правилам - мрія будь-якого диктатора. Їх інтелекту можна тільки позаздрити. Вони - мурахи! І вони живуть серед нас. Чи це ми живемо серед них? Чия цивілізація виявиться найбільш життєвою?
 

84(4РОС)
И 20
Иванов, А.Золото бунта, или вниз по реке теснин : роман / Алексей Иванов.
СПб. : Азбука : АзбукаАттикус, 2012. - 704 с.

Олексій Іванов - один з найяскравіших письменників сучасної російської літератури. Роман «Золото бунту» присвячено подіям, що відбувалися на Уралі в кінці ХVІІІ століття, через чотири роки після розгрому повстання Пугачева. Захоплюючий детективний сюжет автор занурює в таємничий світ річки Чусовой. Тут чекає в землі казна Пугачова, золото бунту, скарб, який не дається ні шаманів, ні розбійникам, ні бродягам ... Герой книги, молодий сплавщик Остафій Перехід, повинен розгадати таємницю загибелі свого батька, щоб змити з родового імені пляма ганьби.
 

 

 

84(7БРА)
К 76
Коэльо, П. Брида / Пауло Коэльо ; пер. с португ. А. Богдановский.
М. : АСТ : Астрель, 2008. 288 с.

 «Брида» - раніше не видавався російською мовою роман одного з найвідоміших і читаних у світі авторів. Дивовижна і правдива історія молодої Бріди О `Ферн, майбутньої наставниці Традиції Місяця. В основі роману - улюблена для Коельо ідея пошуку себе, своєї мети в житті. Автор вустами своїх героїв міркує про віру і релігію, чаклунство і магію і, звичайно, про кохання. У цій історії, що  розповідається просто і радісно, чарівництво говорить мовою людського серця.
 

 

84(4ФРА)
Л 36
Леви, М. Похититель теней [Текст] : роман / Марк Леви.
М. : Иностранка, 2012. 288 с.

Книги одного з найпопулярніших французьких письменників Марка Леві перекладено  41 мовою  і розходяться багатомільйонними тиражами. Роман «Викрадач тіней» називають самою хвилюючою його книгою. Головний герой, мрійливий хлопчик, наділений особливим даром: він може спілкуватися з людськими тінями і навіть їх викрадати. Тіні діляться з ним таємницями, просять у нього допомоги - не для себе, а для своїх господарів, і він намагається змінити на краще долі тих, хто йому дорогий. Подорослішавши і ставши лікарем, він використовує свій дар для зцілення хворих. Однак себе самого він вилікувати не в силах: його душа кидається в пошуках любові, втраченої багато років тому.
 

 

84(5ЯПО)
М 91
Муракамі, Х. 1Q84  : роман. Кн. 1 / Харукі Муракамі ; пер. з яп. І. П. Дзюба.
Х. : Фоліо, 2012. 512 с.

Х. Муракамі – абсолютний майстер слова і легенда сучасної літератури. Унікальність його таланту в тому, що його світова слава навіть вища за популярність на батьківщині, в Японії. Новий роман автора «1Q84»  - пряма алюзія на роман-антиутопію Д. Орвелла «1984». Віра і релігія, кохання й секс, зброя і домашнє насилля, вбивство за переконанням і суїцид, втрата себе й духовна прірва між поколіннями батьків і дітей – усе це майстерно переплетено у детективному сюжеті роману, де події відбуваються у двох паралельних реальностях: Токіо 1984-го і Токіо, за висловлюванням головної героїні аомаме, «незрозуміло якого (1Q84)» року.
Роман складається з 3 книг.
 

 


84(4РОС)
П 24
Пелевин, В. О. S.N.U.F.F. : утøпія / Виктор Олегович Пелевин.
М. : Эксмо, 2012. 480 с.

Роман-утопія В. Пелевіна про найглибші таємниці жіночого серця і вищі секрети льотної майстерності. S.N.U.F.F. - класична антиутопія, правда, визначена самим автором як «утопія». Роман начебто не позбавлений фірмових пелевінських каламбурів, дотепів, влучно схоплених деталей, і можна з насолодою прочитати деякі абзаци і речення. Але сюжет в цьому романі - лише додаток до багатосторінкових діалогів  про сутність реальності і до опису устрою світу в постінформаційну еру, після ядерної катастрофи.

 

84(4ФРА)
У-32
Уельбек, М. Карта і територія : роман / Мішель Уельбек ; пер. с фр. Л. Г. Кононович.
Х. : Фоліо, 2012. 352 с. (Карта світу).
 

Мішель Уельбек – один із найбільш  непередбачуваних авторів сучасної французької  прози. Його тексти інтригують, приваблюють і відштовхують водночас; вони завжди «на вістрі».  За роман «Карта і територія» автор вдостоївся Гонкурівської премії.
Чи випадало вам будь-коли читати книжку, на сторінках якої автор... убиває себе? Перед вами – саме такий випадок. Здавалося б, у сучасній Європі ліберальні цінності запанували настільки всеохопно, що ніхто й ніщо вже не поставить їх під сумнів. Однак, це вдалося Уельбекові. Митець і суспільство, покликання і гроші, самотність як свідомий вибір, самогубство як боягузтво – про це все говорить письменник у своєму новому романі.  
 

 


Новини

2024-06-04

Шановні користувачі, пропонуємо вашій увазі нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день