Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Віртуальні виставки

Життя заради нової України

2017-02-15
до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні

Небесна сотня дивиться із неба
На кожного із нас і на Майдан,
Там, біля Бога, вже щитів не треба,
І не тече гаряча кров із ран…
Відважні мужні хлопці українські
Боронять, певно, з янголами рай…
Тепер вони усі – Господнє військо
І моляться за отчий… рідний край…
Небесна сотня мирних демонстрантів
Співає нині гімни для Творця…
Влучити ж можуть кулі автоматів
Не в чисті душі, тільки у серця…
Десь плаче зараз мати чи дружина…
Тут барикада, наче аналой…
Цей не забуде подвиг Батьківщина,
Бо не вмирає в пам’яті герой!

 

Патріотизм – це одна із ланок людського характеру. Він, подібно до любові, керує людською свідомістю, заставляючи робити великі і малі вчинки в ім’я своєї Батьківщини. Патріотизм – величний вияв нескінченної любові до рідного краю. Патріотизм, як і честь виховує великих, сильних людей, які не рахуються із ціною свого життя і здатні пожертвувати ним заради рідної землі.
Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.
Їх назвали Небесною сотнею – українців які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували – за велінням серця долучили до сонму Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом, аби захищали країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес…
Вони не були героями. Вони були звичайними людьми. І в останню мить віддали нам найдорожче – своє життя. За нас віддали. Аби ми жили. Долюбили за них, пісень за них доспівали.
Багато років наша Україна не знала таких слів як АТО, бойовики, передова, бліндаж. Але на превеликий жаль, війна не обійшла нашу державу. І слова “Слава Україні” – “Героям слава!” тепер набули нового змісту.
Наразі вже точно зрозуміло, кому ці слова адресовані, й ніхто не має сумнівів, що ці герої-хлопці, які зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон нашої Батьківщини.

84(4УКР)6
Д 21
Дацюк, Г. І. Янголи Небесної Чоти
: [інтерв’ю] / Г. І. Дацюк. - Чернівці : Букрек, 2016. - 320 с. : іл. - (Програма "Українська книга"). 

Під парасолькою назви зібрані імена людей, яких ми називаємо моральними авторитетами суспільства. Усіх їх об'єднує й те, що зов­сім недавно вони були гостями передач на Радіо Культура. Розмови у прямому ефірі - це миттєвості, до яких згодом не повертаються. Оприлюднені ж у книжці інтерв'ю дають можливість ще й ще раз звертатися до слова письменника Анатолія Дімарова, художника Миколи Стороженка, філософа Євгена Сверстюка, матері учасника руху опору Валерія Марченка - Ніни Марченко, співака Степана Фі- цича. їхні голоси звучать уже в небесах. Але видрукуване радіослово дає нам змогу почути цих людей на землі і подякувати за незабут­ні зустрічі, що випромінювали любов. Частина книжки присвячена митцям, які стали героями і героїнями Революції гідності й сьогодні стоять на кордоні української культури. Серед них - Ольга Богомо­лець, Євген Нищук, Леся Горова, Марина Соченко, Олександр Мель­ник, Катерина Ткаченко, Оксана Гордієць та багато інших.

84(4УКР)6
Є 24
Євромайдан: хроніка відчуттів
: [колекція есе] / Т. Б. Прохасько, І. Ципердюк [та ін.] ; упоряд. В. Карп'юк. - Брустурів : Дискурсус, 2014. - 156 с. : іл. 

Подія Євромайдану й окремі дії в період його тривання матимуть повно ін­терпретацій із поглядів історичного, суспільного, культурного... Уже зараз зву­чить чимало думок й оцінок. Але на все свій час.
Тарас Прохасько, Іван Ципердюк, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Юрій Винничук як літописці Євромайдану не фіксують події, а реагують на них так, як може відгукуватися кожен українець. І роблять вони це у власній письменниць­кій манері.

84(4УКР)6
Є 24
Євромайдан: хроніка в новелах
/ В. Івченко [и др.] ; упоряд. В. Карп'юк. - Брустурів : Дискурсус, 2014. - 216 с. 

До книжки ввійшли кращі тексти, надіслані на конкурс «Новела по-українськи» від журналу «Країна». Згустки відчуттів, емоцій і сюжетів, які ми ще так добре пам'ятаємо і які варто ніколи не забувати.

63.3(4УКР)64
Н 39
Небесна сотня
: [книга-реквієм] / К. Богданович, Х. Бондарева [та ін.] ; упоряд.: О. Трибушна, І. Соломко. - Х. : Фоліо, 2015. - 208 с. : кол.іл, портр, фото.кол.

Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше – своє життя – заради того, аби Україна та всі ми вста­ли з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні.
Герої цієї книги – звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні – заробітчани, науковці, підприємці, вчителі... Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об'єднав їх, зробив побратимами та “воїна­ми світла”.
Ця книга була написана заради того, аби пам'ять про величезну самопожер­тву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців. Вона – німе нагадування всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу.

84(4УКР)6
Р 83
Рудневич, М. Я з Небесної Сотні
: повість / М. Рудневич. Я из Небесной Сотни : повесть / М. Рудневич ; . - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. - 182, 194 с. - (Доросла серія). 

Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя – про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва. Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам'ятатимете простого хлопця зі щирою душею – Макса зі Сміли...

* * *

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні // Культура і життя. - 2015. - 20 лют. (№ 8-9). -  С. 3.

Алексієвич , С. "Я плакала над фотографіями Небесної Сотні" / С. Алексієвич  // Літературна Україна. - 2015. - 15 жовт. -  С. 1, 2. ; Українська літературна газета. - 2015. - 9 жовт. -  С. 2.

Білий, О. Революція і легітимація / Олег Білий // Філософська думка. - 2016. - № 4. -  С. 57-68.

Головченко, Н. І. Книжка "Літопис самовидців: Дев’ять місяців українського спротиву" як художня література некласичного формату / Н. І. Головченко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2015. - № 1(січень). - С. 39-44

Козак, О. Відтепер 20 лютого - День Героїв Небесної сотні / О. Козак // Українське слово. - 2015. - 18-24 лют. - С. 3.

Лазаренко, В. Про заснування ордена Героїв Небесної Сотні / В. Лазаренко // Нумізматика і фалеристика. - 2015. - № 2. -  С. 19-20. : фот.

Мовчан, П. Виховання нації : від Святослава до Небесної сотні / П. Мовчан // Слово Просвіти. - 2015. - 2-8 квіт. -  С. 1.

Прокопенко, М. Героям Небесної Сотні присвячується... : літературно-музична композиція / М. Прокопенко // Шкільний світ. - 2015. - № 9. -  С. 32-34.

Тихолоз, С. Пам'яті Небесної сотні : [вірші] / Сергій Тихолоз // Українська мова і література в школах України. - 2016. - № 2. -  С. 63.

Филипович, Л. Голос Церкви: аксіологічні виміри релігійної риторики на Майдані 2013-2014 років / Людмила Филипович, Оксана Горкуша // Філософська думка. - 2016. - № 4. -  С. 87-103.

Хотимчук, Є. Ще не вмерла Україна і ніколи не вмре, коли в неї такі славні, такі безстрашні сини є! : небесна сотня / Є. Хотимчук // Програма-панорама. - 2014. - 27лют.- 6 берез. -  С. 1-2.

Інтернет-ресурси

Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні: Указ Президента України

День Героїв Небесної Сотні або тих, хто не повернувся додому

День пам'яті Героїв Небесної Сотні....ми пам'ятаємо...

До Дня Героїв Небесної сотні присвячується. Телевізійний ролик "Україна: заради майбутнього"

Зима, що нас змінила. Небесна сотня

Небесна Сотня: список вбитих

Небесна Сотня

Небесна Сотня , фільм Крістіана Зайделя

 

 


Новини

2023-12-08

З нагоди 160-річчя від дня народження видатного українського письменника, фольклориста, мовознавця, етнографа Бориса Грінченка пропонуємо вам віртуальну виставку "І душу, і тіло даймо  за край свій єдиний...".

2023-12-08

Запрошуємо вам на презентацію книжки Миколи Пігуляка "Кухмейстер".

2023-12-06

12 грудня в нашій бібліотеці відбудеться презентація детективного роману Ярини Вовк "Не плач, моє красуне".
Вхід вільний.

2023-11-27

Шановні користувачі! Ювілейний рік Дмитра Кременя триває і ми пропонуємо вам нові надходження літератури до Відділу краєзнавства, які присвячені життю і творчості видатного земляка.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день