Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     > 

Віртуальні виставки

Бібліогурманіка – апетитне читання 2

2019-12-23

Люди перестають мислити, коли перестають читати.

                                                                             Д. Дідро

 

Яку книгу варто прочитати? Відповідь на це питання  знайти не складно. Існує ряд жанрів, які повинен прочитати  кожен, хто хоче стати ерудованим. А вже які книги ввійдуть в цей список – кожен вирішує самостійно.Читати – це справді бути у тренді, бути серед тих, хто мислить а, отже, розвивається та йде вперед. Та перш за все варто створити МОДУ НА ЧИТАННЯ, щоб книга і ті, хто її читає вважалися кращими, щоб це було престижно у суспільстві.У всіх є улюблені книги: комусь подобаються трилери, комусь – драми, комусь – детективи. Однак завжди є список книг, які не оминають уваги більшості  із нас. Мова йде про бестселери, якими захоплюються читачі із різних куточків світу, про які пишуть відомі видання та які не втрачають своєї популярності.  Наша книжкова виставка пропонує  вам добірку бестселерів світової літератури, які цього року користувалися  великою популярністю у читачів  нашого відділу. Автори  більшості з них – лауреати престижних літературних премій. Що дуже відрадно, всі ці твори можна прочитати в перекладах  українською мовою. Швидкість, з якими до нас сьогодні приходять міжнародні бестселери, нарешті досягла цивілізованого рівня. Деякі з представлених нижче книжок видаються українською одночасно з перекладами на решту мов світу. Високі нагороди і тиражі, а також екранізації, звичайно, додають комерційної вартості цим книжкам, але художня цінність через це не «страждає», адже, зрештою, саме вона важить для читача.

Не нехтуйте  читанням, читайте, фантазуйте, думайТЕ.

821.133.1
Б 37
Беґбедер, Фредерик. Життя без краю  : [роман] / Ф. Беґбедер ; пер. з фр. Л. Г. Кононович. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 320 с.
 
Ф. Бегбедер – лауреат літературної премії "Ренодо"(2009).
"Життя – це масове убивство. 59 мільйонів смертей на рік. 1,9 на секунду. 158.857 щодня. Заки ви прочитаєте цей абзац, на світі вже помре зо двадцять людей, а якщо ви читаєте повільно, то ще й більше. Загальна байдужість косить людство. Але чому ми терпимо цю щоденну бійню під приводом того, що це природний процес? Раніше я думав про смерть раз на день. Але перетнувши межу в півстоліття, я почав думати про неї щохвилини. У цій книжці я розповідаю про те, до чого вдався, щоб не сконати безглуздо, як ото всі конають. Не може бути й мови про те, щоб померти без опору".
Ф. Бегбедер.
821.133.1
В 41
Віан, Борис. Осінь в Пекіні : роман / Б. Віан ; пер. з фр. Є. Сарапіна. – Івано-Франківськ : Вавилонська бібліотека, 2018. – 248 с.
 
Одного ранку Амадіс Дюдю, головний герой роману, разом з іншими персонажами книжки опиняється в Екзопотамії, що, втім, не дивно, адже Екзопотамія – це пустеля, а як стверджує Борис Віан – у пустелях завжди людно, адже люди люблять збиратися там, де багато місця. У Екзопотамії з ними відбувається багато дивовижних пригод.
821.111
Г 29
Гейман, Ніл. Зоряний пил : роман / Н. Гейман ; пер. з англ. Д. Кушнір. – К. : КМ-Букс, 2018. – 240 с.
 
Автор – лауреат багатьох літературних премій.
Трістран пообіцяв повернути зірку, що впала з неба. Він вирушає у подорож, щоб здійснити бажання коханої, прекрасної Вікторії Форестер – і опиняється у зачарованому світі, що лежить за муром простого англійського селища.
"Зоряний пил" – безмір пригод і магії, прекрасна казка майстра художнього слова Ніла Ґеймана, що полюбилася багатьом читачам. За мотивами книжки відзнято легендарну кінострічку.
821.133.1
Ґ 34
Ґенассія, Жан-Мішель. Клуб невиправних оптимістів : [роман] / Ж-М. Ґенассія ; пер. з фр. А. Шведик. – Харків : Vivat, 2017. – 640 с.
 
Автор - лауреат Гонкурівської премії ліцеїстів.
Париж кінця 1950 – початку 1960-х років, епоха рок-н-ролу й Алжирської війни. Героєві дванадцять – вік, коли все: навчання в ліцеї, родинний конфлікт, розлучення батьків, зрештою, взагалі життя — дається досить важко. Тож Мішель Маріні переймається не так навчанням, як грою в кікер, музикою, фотографією та читанням. Завдяки таланту забивати голи маленьким червоним м’ячиком, він став завсідником бістро «Бальто». Там, у прихованій кімнаті, прозваній Клубом невиправних оптимістів, він знайшов прихисток і друзів — інтелектуалів, які, щоб урятувати своє життя, перетнули Залізну завісу. Ця зустріч раз і назавжди змінила життя Мішеля. Бо всі ці люди були невиправними оптимістами.
 
821.111(73)
Ґ 47
Ґілберт, Елізабет. Велика магія : творче життя без страху / Е. Ґілберт ; пер. з англ. Г. Лелів. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2017. – 254 с.
 
Елізабет Ґілберт – авторка світових бестселерів «Їсти, молитися, кохати» й «Природа всіх речей» — з нестримною енергією і витонченим гумором розповідає про те, як навчитися жити творчо й отримувати від цього насолоду. Вона переконана, що творчість — це дар, і тільки від нас залежить, чи ми ним скористаємось. Та не чекайте тут практичних порад на зразок тих, як збудувати блискучу кар’єру в царині мистецтва. Адже письменниця вважає, що всі ми — люди творчі, тому шукає відповіді на питання, які хвилюють кожного. Що таке покликання?.. Чи мусить справжній митець страждати?.. Чому не варто перетворювати творчість на професію?.. Як не зациклюватися на невдачах?.. Куди втікають ідеї?.. Чому допитливість важливіша за пристрасть?.. Яка причина того, що інколи так важко порозумітися з натхненням?.. І все це – в дотепних історіях про пошук себе і в оповідках про життя знаменитостей. Отож розгортайте цю захопливу книжку – вона безсумнівно стане однією з ваших улюблених!
84(7СПО)
Д 69
Дорр, Ентоні. Все те незриме світло : роман / Е. Дорр ; пер. с англ. О. Гординчук. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 352 с.
 
Бестселер від лауреата престижної Пулітцерівської премі. Захоплива та зворушлива історія сліпої французської дівчинки і боязкого німецького хлопчика, які під час Другої світової намагаються, хто як може, вижити у круговерті війни, не втратити здатність любити і врятувати найдорожчих людей... Це книга про кохання і смерть, про те, що з нами робить війна, і про те, що невидиме світло переможе навіть найбезнадійнішу темряву.
821.111
І-97
Ішіґуро, Кадзуо. Залишок дня : [роман] / К. Ішіґуро ; пер. з англ. Г. Лелів. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2019. – 238 с.
 
Письменник – лауреат Нобелівської(2017) та Букерівської(1989) премій. 
Улітку 1956 року дворецький Стівенс, який усе життя прослужив у багатому маєтку під назвою Дарлінґтон-Голл, вирушає в автомобільну мандрівку південно-західною Англією. Коротка шестиденна виправа перетворюється на подорож у минуле, що виринає на тлі розкішних англійських пейзажів, у минуле, в якому особисті драми розгортаються разом із драмами світовими. Цей роман, за який Кадзуо Ішіґуро здобув Букерівську премію, – витончена історія про невисловлені почуття і прихований відчай, про жаль, що затьмарює залишок дня, коли з гіркотою розумієш, що все могло скластися інакше...
821.111(73)
К 38
Кіз, Деніел. Таємнича історія Біллі Міллігана : роман / Д. Кіз ; пер. з англ. О. Стусенко. – 3-є вид. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 512 с.
 
Автор – лаурет декількох літературних премій.
Цього ранку він прокинувся від того, що лягаві вдерлися в будинок і звинуватили у зґвалтуванні трьох жінок. Але він упевнений, що не робив цього! Принаймні не пам’ятає. Але чому? Можливо, якась із двадцяти трьох особистостей, що мешкали у його свідомості, замовчувала цей факт? Психіатри ще не стикалися з такою хворобою. Чи скоїв Мілліган усі ці злочини, чи він талановитий актор, який пошив усю Америку в дурні?
Таємнича історія заснована на реальних подіях. Деніел Кіз особисто спілкувався з Біллі, а також з усіма, хто був причетний до цієї справи.
821.162.3
Л 25
Ларсон, Ерік. Диявол у Білому місті : роман / Е. Ларсон ; пер. з англ. Г. Яновська. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 528 с.
 
Ерік Ларсон – лауреат літературної премії Едгара По(2004). 
Для проведення Чиказької Колумбівської виставки 1893 року – події, яка вразила світ неосяжною величчю творчого задуму, – архітектор Деніел Бьорнем побудував Біле місто. На півроку воно стало живою казкою для чорного, задимленого і брудного Чикаго. І поки зводили сяюче електричними вогнями диво, справжньою какофонією жаху стала похмура будівля на розі Шістдесят третьої і Воллеса. Одержимий манією вбивства аптекар Голмс обладнав її підвал газовою камерою і крематорієм. А навколо за нез’ясованих обставин зникали десятки жінок, яких привабили величне свято і синьоокий красень – останнє, що вони бачили в житті…
821.111
М 15
Мак’юен, Ієн. Амстердам  / І. Мак’юен ; пер. з англ. О. О. Смольницька. – К. : КМ-Букс, 2018. – 224 с.
 
Ієн Мак’юен – англійський письменник та сценарист. Член Королівського літературного об’єднання та володар численних літературних премій і нагород. Письменник закінчив магістратуру в Університеті Східної Англії на курсі творчого письма та цілком присвятив життя літературі. У 2008 журнал «The Daily Telegraph» включив Ієна Мак’юена до списку ста найвпливовіших людей Британії. 
Лютневого ранку Клайв та Вернон зустрічаються у лондонському крематорії, щоб попрощатися із Моллі Лейн. Результатом цієї зустрічі стане домовлення – якщо один із них втратить контроль над розумом, другий зобов’язується позбавити його життя…
821.111(73)
Т 21
Тартт, Донна. Таємна історія : роман / Д. Тартт ; пер. з англ. Б. Стасюк. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 560 с.
 
Авторка – лауреат Пулітцерівської премії(2014) за роман "Щиголь".
Приватний коледж в Новій Англії – місце для привілейованих молодих людей. Саме туди потрапляє дев'ятнадцятирічний Річард Пейпен щоб вивчати античність. Річард не зовсім відповідає місцевому колективу – приїхавши з Каліфорнії, у нього не було за плечима впливових ат заможних батьків, або вражаючих особистих досягнень. Та попри це, він знаходить собі компанію. Так їх стало п'ятеро –юних, розумних та розкутих друзів, неймовірно захоплених Стародавньою Грецією. Вони уявляють себе провідникам цієї культури в сучасність. Але, як і величній епосі античності, їх дружба була приречена завершитися. Завершитися смертю одного з них...
821.111(73)
Т 56
Том, Джесіка. Смакова повія : роман про вечерю та оману / Дж. Том ; пер. з англ. О. Татаренко. – Х. : Фабула : Ранок, 2018. – 480 с.
 
Тіа Монро сповнена намірів підкорити ресторанну сцену Нью-Йорка. Але раптом вона виявляється просто ще однією любителькою вишуканої їжі у великому місті. Все змінюється, коли легендарний ресторанний критик «Нью-Йорк Таймс», довіряє їй свою таємницю: він втратив відчуття смаку. Він хоче, щоб Тіа була його смаком і таємно писала огляди під його ім’ям. Вона погоджується, і впродовж декількох тижнів світ дівчини змінюється на гламурне та розкішне життя. Тіа насолоджується кожною хвилиною… доки не бачить власні слова надрукованими. У місті, де «обскакати когось» є кінцевою метою, їй доводиться вирішувати: як далеко вона готова зайти в житті, якого так палко жадала?  
821.161.1
Я 90
Яхіна, Ґузель. Зулейха відкриває очі : [роман] / Ґ. Яхіна ; пер. С. Андрющенко. – К. : Форс Україна, 2017. – 464 с. 
 
Ґузель Яхіна (1977) – молода й талановита письменниця татарського походження, роман якої «Зулейха відкриває очі» нагороджений кількома вагомими для літературного світу преміями. У 1930-ті роки червоний терор розкуркулення добряче пройшовся нашою землею. Не оминув він і маленького татарського селища. Працьовита і вродлива жінка Зулейха, яка дотримувалася коранічних приписів і в усьому корилася чоловікові, прислужувала злостивій свекрусі, нині гнана червоним терором на край світу, де змушена починати життя знову і брати на себе відповідальність за власну долю і долю щойнонародженого сина. «Зулейха відкриває очі» – це книга про людську душу, що не скорилася всім зламам, які на неї чатують, і про неймовірну любов, яка розквітає в пекельних муках у забутому Аллахом клаптику тайги десь на Ангарі.
 
821.162.3
К 91
Кундера, Мілан. Вальс на прощання : роман / М. Кундера ; пер. з фр. Л. Г. Кононович. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2018. – 240 с.
 
Роман «Вальс на прощання» – один із найвідоміших творів Мілана Кундери, письменника, який народився в Чехії, а з 1975 року живе у Франції і який є лауреатом великої літературної премії Французької академії(2001). Це історія восьми героїв, які зійшлися у містечку зі старосвітським чаром, поєднавшись у вальсі, що чимраз прискорюється: гожа медсестра, фантазер-гінеколог, заможний американець (святий і Дон Жуан заразом), славетний сурмач, колишній в’язень, жертва політичних чисток, що ось-ось має покинути цю країну… «Сон літньої ночі». «Чорний водевіль». Автор ставить у цьому романі дуже важливі питання, до того ж робить це з блюзнірською легкістю, яка дає нам змогу збагнути, що новітній світ позбавив нас права на трагедію.
«Роман Мілана Кундери нарешті виходить українською, – розповідає головна редакторка “Видавництва Старого Лева” Мар’яна Савка. – Я не знаю, що це за магія, пов‘язана з його літературним стилем, але книжки Кундери, одного разу ввійшовши у ваше життя, залишаються там назавжди. Я вірю, що кожна з них має звучати українською. А зараз нехай закружляє “Вальс на прощання”. Тільки ж не на прощання з книжками Мілана Кундери, а на любов».
 

Інтернет ресурси:

 
 
 
 
 
 
 
Підготувала Волошина Н.
 
 
 

Новини

2020-03-13

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Корифей української культури ХХ століття", що присвячена 125-річчю від дня народження Максима Рильського.