Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Віртуальні виставки
2019
Бібліогурманіка – апетитне читання 2
2019-12-23Люди перестають мислити, коли перестають читати.
Д. Дідро
Яку книгу варто прочитати? Відповідь на це питання знайти не складно. Існує ряд жанрів, які повинен прочитати кожен, хто хоче стати ерудованим. А вже які книги ввійдуть в цей список – кожен вирішує самостійно. Читати – це справді бути у тренді, бути серед тих, хто мислить а, отже, розвивається та йде вперед. Та перш за все варто створити МОДУ НА ЧИТАННЯ, щоб книга і ті, хто її читає вважалися кращими, щоб це було престижно у суспільстві.
У всіх є улюблені книги: комусь подобаються трилери, комусь – драми, комусь – детективи. Однак завжди є список книг, які не оминають уваги більшості із нас. Мова йде про бестселери, якими захоплюються читачі із різних куточків світу, про які пишуть відомі видання та які не втрачають своєї популярності. Наша книжкова виставка пропонує вам добірку бестселерів світової літератури, які цього року користувалися великою популярністю у читачів нашого відділу. Автори більшості з них – лауреати престижних літературних премій. Що дуже відрадно, всі ці твори можна прочитати в перекладах українською мовою. Швидкість, з якими до нас сьогодні приходять міжнародні бестселери, нарешті досягла цивілізованого рівня. Деякі з представлених нижче книжок видаються українською одночасно з перекладами на решту мов світу. Високі нагороди і тиражі, а також екранізації, звичайно, додають комерційної вартості цим книжкам, але художня цінність через це не «страждає», адже, зрештою, саме вона важить для читача.
Не нехтуйте читанням, читайте, фантазуйте, думайТЕ.
“Збирав я зорі і блакить…”
2019-12-05
Іду невідомий, нежданий, Зореслав
Севастіян Сабол народився 7 грудня 1909 року в Пряшеві. Син українця, урядовця в’язничної служби Чехословаччини у Пряшеві, та матері-словачки, людей віруючих він став видатним українським поетом і одним з найвідоміших релігійних діячів Закарпаття та Пряшівщини, доктором богослов’я, автором численних наукових та науково-популярних праць релігійної тематики. |
Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець
2019-11-25В. Ґабор
Василь Васильович Ґабор – український письменник, літературознавець та пресонознавець. Народився 10 грудня 1959 р. на Закарпатті у с. Олександрівка (раніше – Шандрово), що на Хустщині. Закінчив факультет журналістики Львівського державного (нині – національний) університету ім. Івана Франка (1986). Працює у Львівській національній науковій бібліотеці України ім. В. Стефаника старшим науковим співробітником відділу наукових досліджень української періодики НДІ пресознавства.
Вони нас не бачать...
2019-11-08„З рідним словом міцніє держава”
2019-11-07Душа його пісень жива
2019-11-03Трагедія Бабиного Яру
2019-09-26
Братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва. Жертвами нацистів стали євреї, роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж "просто зайвими". Бабин Яр – це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених. |
"Світ українського слова"
2019-09-05Щороку 8 вересня в світі відзначається Міжнародний день грамотності, заснований Генеральною конференцією ЮНЕСКО 26 жовтня 1966 року.
„Перворядна зірка в українському письменстві”
2019-08-07
Світознаний силач Кротон
2019-07-19„Довкілля б’є на сполох”
2019-06-05Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.
Українська література на всі часи
2019-05-21"Шана за подвиг, вдячність за мир"
2019-05-07
8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.
"Малий прованс" Петра Мідянки
2019-04-22Україна і НАТО
2019-04-03
Організа́ція Північноатланти́чного до́говору, також Північноатланти́чний алья́нс або НА́ТО (від англ. North Atlantic Treaty Organization - NATO, фр. L'Organisation du Traité de l'Atlantique Nord - OTAN) - міжнародна міжурядова організація, військово-політичний союз 29 держав Північної Америки і Європи, які прагнуть досягти мети Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949.
У відповідності до статутних документів Альянсу, головна роль НАТО полягає у забезпеченні свободи і безпеки країн-членів з використанням політичних і військових засобів. НАТО дотримується спільних для Альянсу цінностей демократії, індивідуальної свободи, верховенства права та мирного розв'язання суперечок та підтримує ці цінності в усьому євроатлантичному регіоні.
|
Театр: вчора, сьогодні, завжди
2019-03-26
Театр – канал, через котрий
Театр – це душа цивілізації,
Театральне мистецтво сягає своїм корінням в глибоку старовину. Його найважливіші елементи існували вже в первісних обрядах, в тотемічних танцях, в копіюванні повадок тварин і т. д. |
Леся-славна донька України
2019-02-25Леся Українка — без перебільшення одна із найвизначніших постатей в історії української літератури. Її ставлять в один ряд із геніальними Тарасом Шевченком та Іваном Франком. Довкола життя видатної письменниці завжди було багато міфів. Та й не безпідставно — цьому сприяли складні стосунки з матір’ю, життєві перипетії, трагічне кохання і хвороби, які супроводжували тендітну Лесю Українку чи не все життя.
Санаторії Закарпаття
2019-01-30
Новини
Шановні користувачі! До вашої уваги "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2024 р.".
Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.
Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.
Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.
Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".