Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

Віртуальні виставки

2021

Смак сучасної української літератури

2021-12-09
«Легко любити Батьківщину, коли їй добре. А треба любити її й тоді, коли їй погано.
І не тікати від неї, а залишатися з нею в біді і радості, аж поки смерть не розлучить вас».
                                                                                                                                                       Марина Гримич
 
Українська сучасна література знаходиться на тому ж етапі розвитку, як і Україна. Вона  розвивається, базуючись на фундаменті, який ніхто не зміг зруйнувати. Хороші книги дають нам орієнтири, вказують напрямки розвитку, після їх прочитання ми мислимо ясніше і нам куди простіше відділити хороше від поганого. Зрозуміло, що література, аби справлятись з такими завданнями, мусить бути багатою змістом і виражена у вдалій формі. Літературний процес сучасної України нараховує багато імен. Подивимось, яка ж саме література цікавить читачів нашого відділу. З кожним роком інтерес  користувачів  до сучасної художньої української літератури зростає, і що втішає, вона дуже популярна у молоді. 
 
 

Подія, що змінила долю України

2021-11-30
до 30-ї річниці Всеукраїнського референдуму

Історія народу є також
його заповітом.
Вільгельм Швебель

1 грудня 1991 року в Україні відбувся Всеукраїнський референдум щодо незалежності України, на якому волевиявленням народу було підтверджено Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою України, за який тоді проголосували 346 народних депутатів.
Напередодні референдуму великий вплив мала небайдужа позиція української інтелігенції, зокрема, пристрасне слово відомої письменниці Ліни Костенко, з яким вона звернулася до громадськості: «Люди! Ось ви в неділю підете до виборчих дільниць, але не думайте, що це ваші кроки. Це вже хода історії!».

 

Волонтерство – нова форма громадянської активності в Україні

2021-11-16
до Міжнародного дня волонтера
5 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день волонтера. Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку (саме такою є офіційна назва цього Дня), проголошений рішенням 40-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 17 грудня 1985 року на знак визнання важливої ролі добровольчих та інших організацій у соціальному й економічному розвитку суспільства.
В Україні та у світі цього дня згадують людей, які добровільно та безоплатно працюють там, де потрібна їх допомога: дитячих притулках, будинках літніх людей, на масових заходах та в стаціонарах лікарень.

Син синіх гір

2021-11-05
до 65-річчя від дня народження Андрія Дурунди
Дурунда Андрій Ілліч народився 5 листопада 1956 р. в с. Рекіти на Міжгірщині в багатодітній селянській родині. Середню освіту здобув у Голятинській середній школі, навчався на філологічному факультеті Ужгородського державного університету (1974-1979).
З 1979-го до 1980 працював кореспондентом обласної газети «Молодь Закарпаття».

Його письмо особливе і впізнаване

2021-10-27
до 70-річчя від дня народження Дмитра Кешелі

Дмитро Кешеля – український письменник, драматург і сценарист. Заслужений журналіст України. Член Спілки журналістів України (з 1976 року) і Спілки письменників України (з 1979 року). Він належить до найпомітніших сучасних українських прозаїків. Півтора десятки виданих ним книг, починаючи з кінця 70-х років, ваблять гостротою проблематики, мистецькою оригінальністю. 

Майстри фарб веселкових

2021-10-07
до Дня художника

День художника — українське професійне свято. Відзначається щорічно у другу неділю жовтня. В цей день говорять про роль образотворчого мистецтва в культурному розвитку людства, оцінюють твори митців.

Закон і право для всіх єдині

2021-10-05
до Дня юриста
Щороку 8 жовтня в Україні відзначають День юриста. Професію юриста подарував світові Стародавній Рим. У римські часи першими юристами (від латинського jus  право) були жреці-понтифіки. Тоді ці люди виконували функції суддів і контролювали релігійні справи. Колегія понтифіків стала вищим жрецьким інститутом в Римі під час його царського і республіканського періодів. Колегія сформувала основи суспільного права, а її учасники робили деякі правові акти.

Іван Багряний – людина з душею поета й митця

2021-09-30
до 115-річчя від дня народження
2 жовтня 1906, року у місті Охтирка на Сумщині народився Іван Багряний (справжнє ім’я Іван Павлович Лозов’ягін), поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч.
Творчість Івана Багряного – одного з найталановитіших письменників української діаспори, лауреата Державної премії імені Т. Г. Шевченка (посмертно) – видатне явище української літератури, яскраве свідчення великої синівської любові до Батьківщини.

Світ за кадром

2021-09-09
до Дня українського кіно
Розповідати, як знімається кіно, – це нерозумно. 
Це як ви б стали розповідати мені, що таке любов.
Кіра Муратова
Щорічно у другу суботу вересня відзначається День українського кіно – професійне свято працівників кінематографії. 
Кожна епоха, кожне покоління розглядає і вивчає історію мистецтв із своєї точки зору. Це й становить те саме суб’єктивне пізнання об’єктивної істини.
Кіно веде свій початок від кінця ХІХ століття, його народження і формування збігається з підвищенням інтересу до історії людини і людства в цілому. 

 

«Живі, поки пам’ятаємо!»

2021-08-25
до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України
Щорічно 29 серпня Україна вшановує пам’ять захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
День пам'яті захисників України встановлений «На підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві...» відповідно указу Президента України від 23 серпня 2019 року №621/2019.

Нема ціни святині дорогій

2021-08-16
до 30-ї річниці з Дня Незалежності України

Вперше День Незалежності України відзначили 16 липня 1991 року — у річницю прийняття Декларації про державний суверенітет України Верховною Радою УРСР. У постанові Про День проголошення незалежності України було написано наступне: "Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє: Вважати 16 липня Днем проголошення незалежності України та щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України"

Великий меценат і подвижник на українській ниві

2021-07-05
до 100-річчя від дня народження Петра Яцика
"Найкраще, коли про тебе свідчать не слова, а самі справи..."
Петро Яцик

Цього року виповнюється сто років від дня народження канадського підприємця українського походження, мецената і філантропа Петра Яцика, відомого своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Заході та в Україні.

Гармонійний колісник крайової літератури

2021-06-22
до 100-річчя з дня народження письменника, перекладача
Керекеш Юрій Юрійович народився 26 червня 1921 р. в с. Великі Лучки на Мукачівщині в багатодітній селянській родині емігранта до США. Середню освіту здобув у Мукачівській російській гімназії (1940), навчався на медичному факультеті Будапештського університету (1940-1944). З листопада 1944 р. працює в редакції газети “Закарпатська правда”.
 

Олена Теліга: життя за Україну

2021-06-16
до 115-річчя від дня народження
"Хай мій клич зірветься у високість
І, мов прапор в сонці, затріпоче,
Хай кружляє, мов невтомний сокіл,
І зриває рідних і охочих!".
                                           Олена Телiга

21 липня 1906 народилась українська поетеса Олена Іванівна Телiга (дівоче прізвище Шовгенова або Шовгеніва)  літературний критик, діяч української культури, діячка ОУН-м.

Євген Коновалець – батько української національної ідеї

2021-06-14
до 130-річчя від дня народження Євгена Коновальця
14 червня минає 130 років від дня народження українського полковника Євгена Коновальця (1891–1938), який створив Організацію українських націоналістів (ОУН) і Українську військову організацію (УВО), якого називають людиною з державницьким мисленням.

Культурний букет Закарпаття

2021-05-19
до Всесвітнього дня культурного різноманіття в ім'я діалогу та розвитку

У 2001 році ЮНЕСКО прийняла Загальну декларацію про культурне різноманіття, а в грудні 2002 року Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції 57/249 проголосила 21 травня Всесвітнім днем ​​культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку.

І на тім рушникові...

2021-05-11
до Дня вишиванки
Щороку в третій четвер травня Україна відзначає унікальне національне свято – День вишиванки. Це свято самобутнє і не прив'язане до жодного державного чи релігійного. Втім, мільйони українців саме цього дня дістають із шафи національне вбрання – вишиванку, і йдуть у ній на роботу, в університет чи до школи. Цього року День вишиванки припадає на 20 травня.

„Покутський Наполеон слова”

2021-05-07
до 150-річчя Василя Стефаника
14 травня 2021 року виповнюється 150 років від дня народження видатного українського письменника, неперевершеного майстра соціально-психологічної прози, новатора модерністської техніки письма, новеліста, тонкого спостерігача людської душі, гуманіста і просвітителя Василя Семеновича Стефаника.
Народився Василь Семенович Стефаник 14 травня 1871р. в с. Русові (тепер Снятинського району Івано-Франківської області) в сім’ї заможного селянина.
 
 

 

 

 

 

В світі усе починається з МАМИ!

2021-05-05
до міжнародного Дня матері
"Можна у світі чимало зробити:
перетворити зиму на літо,
можна моря й океани здолати,
гору найвищу штурмом узяти,⠀
Можна пройти крізь пустелі та хащі...
Тільки без мами не можна нізащо,
бо найдорожче стоїть за словами:
в світі усе починається з мами..."
                          Анатолій Костецький
 
Одне з найсвітліших і найрадісніших свят у році – це День матері. Україна, як і багато країн світу, відзначає його в середині травня. У 2021 році його дата припадає на неділю 9 травня.
Зі святом, дорогі Мами!
Нехай Ваші добрі очі й світлі усмішки завжди осявають долю Ваших дітей і долю нашої рідної країни.

Свобода преси – наша свобода

2021-05-01
до Всесвітнього дня свободи преси
Право народу висловлювати свою думку 
через вільну пресу є однією з ознак справді
демократичного суспільства.
 
Сьогодні, 3 травня, світова спільнота відзначає Всесвітній день свободи преси.
День відзначається, починаючи з 1993 року, з ініціативи Генеральної конференції ЮНЕСКО за підтримки Генеральної Асамблеї ООН. Саме 3 травня 1991 року в столиці Намібії була підписана „Віндхукська декларація”, у якій містився заклик до урядів держав усього світу забезпечити свободу преси та її демократичний характер.
Цього року ЮНЕСКО дає старт глобальній кампанії в ЗМІ та соціальних мережах під девізом „Журналістика без страху і упередженості”.

 

Нема за книгу ліпшого фрегату

2021-04-21
до Всесвітнього дня книги та авторського права
Книги – найкращі друзі. До них можна звертатися в усі важкі хвилини життя. Вони ніколи не зрадять.
А. Доде
 
Всесвітній день книги та авторського права (англ. World Book and Copyright Day)  – свято, яке  відзначається щорічно 23 квітня, починаючи з 1996 року.
Уперше спробу пов'язати 23 квітня з книгами було зроблено 1923 року продавцем книг у Каталонії (Іспанія). Початкова ідея належаала валенсійському письменнику Вісенту Клавелу Андресу, який запропонував у такий спосіб вшановувати письменника Мігеля де Сервантеса, спочатку 7 жовтня, в день його народження, а потім – 23 квітня, у день його смерті.
 
Випадкова зустріч з гарною книгою може назавжди змінити долю людини.
М. Прево
 

 

Творці віртуального простору

2021-04-02
до Міжнародного дня інтернету
4 квітня відзначається Міжнародний день інтернету і День веб-майстра. Дата цього свята вибрана невипадково: цифри 4.04 дуже нагадують по своєму написанню помилку 404 («Сторінка не знайдена»).
Крім того 4 квітня день смерті святого Ісидора Севільського - не офіційного покровителя інтернету, творця першої в історії енциклопедії “Etymologiae” в 20 томах. Аргументуючи своє рішення Ватикан назвав те, що інтернет - це є свого роду енциклопедія людських знань. Крім того, саме Ісидор Севільський вперше застосував у своїй праці систему перехресних посилань, віддалено нагадує гіперпосилання. У 1998 році католицька церква визнала всесвітню мережу скарбницею людського знання.
17 травня 1991 - ще один День народження Інтернету. До цього дня існувала електронна пошта і перекачування файлів. А 17 травня 1991 року був затверджений стандарт для сторінок WWW (англ. World Wide Web).

 

“Без зусиль не буває успіху”

2021-03-26
до 50-річчя від дня народження Олександра Гавроша
Народився 26 березня 1971 року в Ужгороді. З дитинства за прикладом  батька багато читав. Закінчив факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Працював у часописах «Срібна Земля», «Срібна Земля-Фест», «Старий Замок», «Україна молода». Активно друкувався у київській, львівській, одеській та закордонній пресі.
Має близько двох тисяч публікацій у пресі та понад сорок авторських книжок. Нині не полишає журналістику — фрилансер, щомісяця дописує на сайт «Радіо Свобода».
 
 
 

Генріх Манн – активний борець за мир

2021-03-25
до 150-річчя від дня народження Генріха Манна
 
150 років від дня народження Генріха Манна (1871–1950), німецького письменника. Брат Томаса Манна. З 1933 року в еміграції, з 1940 мешкав в США. Автор романів: «Земля обітована», «Учитель Гнус»; історичної дилогії «Молоді літа короля Генріха ІV», «Зрілі літа короля Генріха ІV»; публіцистичних творів. Твори письменника перекладені і українською мовою.

 

Театр має бути таким, яким суспільство має бути завтра

2021-03-24
до Міжнародного дня театру
Театр  це особливий світ, віддалений від нас так само, як сцена  від партеру. Між театром і дійсністю знаходиться оркестр, музика і тягнеться вогняна смуга рампи. Дійсність, обминаючи область звуків, переступаючи через знаменні вогні рампи, являється нам на сцені, змінена, перетворена поезією.
Генріх Гейне
 
Всесвітній день театру – це інтернаціональне свято, який з року в рік відзначають 27 березня. Святкують його не тільки актори, сценаристи постановники, але і абсолютно всі працівники театру, в тому числі гардеробники, бутафори, хореографи, освітлювачі, гримери і костюмери. Тобто, це свято стосується абсолютно всіх людей, які мають хоч найменше відношення до театру. Відзначають його для того, щоб зміцнити мир і поліпшити взаємини між країнами і народами. І це не дивно, адже мистецтво дійсно стирає межу в душах людей і об'єднує народи. Ну а театр, як синтез різних мистецтв, ідеально підходить для зближення людей по всьому світу.
Це свято для всіх, хто розуміє цінність і важливість театрального мистецтва, і прагне привернути до нього увагу державних структур, політиків і організацій, які ще не досягли розуміння цінності театру для загалу і окремої особистості, а також його значення для економічного розвитку.

Книжковий спалах

2021-03-24
Іван Франко писав: "Мета красного письменства — викликати в душі читача живі образи тих людей чи речей, котрі нам малює поет, і ними будити ті самі чуття, які проймали душу самого поета в хвилі, коли творив ті образи". Тому так необхідно, щоб до бібліотек потрапляли актуальні, якісні книги, перекладені та написані найкращими українськими авторами. Це важливо, адже не у всіх наразі є можливості купити книги, а декого для придбання спочатку потрібно зацікавити виданням, зокрема, і через контакт з ним у бібліотеці. Український інститут книги реалізує  Програму поповнення фондів публічних бібліотек, мета якої - зробити українців читаючою, мудрою, інтелектуальною  нацією.  Головне її завдання – це донесення якнайкращих топових книжок, як сучасної так і класичної  літератури до читача по всій країні, це забезпечення рівного доступу до книжок та інформація для всіх мешканців України.  Серед видань, які завдяки Програмі отримав фонд відділу художньої літератури - чудові, якісні видання  класики, художньої  прози , як української , так й світової.

 

Велика поезія в малому форматі

2021-03-17
21 березня – Всесвітній день поезії

Поезія – одне із найважливіших культурних надбань людства, головний рушій творчості і передачі внутрішнього прагнення людини до самоствердження. Завдяки найкращим зразкам поетичного слова встановлюється міжкультурний діалог, який є невичерпним джерелом натхнення! Ключове завдання віршованого слова – підштовхнути людину до дій, замислитись над сенсом своїх вчинків та зробити висновки на майбутнє. У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Вперше святкували у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО. Саме тому у цей день усі культурні заходи мають за мету створення позитивного іміджу поезії як виду сучасного мистецтва.

Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку підготовлену до Всесвітнього дня поезії. Мініатюрні видання входять у фонд рідкісних і цінних книг Закарпатської обласної універсальної бібліотеки ім. Ф. Потушняка, і їх кількість складає майже тисячу примірників. Найменша книга має розміри 70х90 мм. Колекція книг-мініатюр та малоформатних видань, містить немало унікальних видань, в тому числі і різними мовами, цілком можливо, у майбутньому теж стане своєрідним музеєм, що знайомить бажаючих із неповторними зразками вітчизняної та світової книжкової культури, які не втрачають свою естетичну і пізнавальну цінність. Серед мініатюрних та малоформатних видань чимало поетичних збірок, що вже одразу після виходу у світ стали бібліографічною рідкістю. Безперечний інтерес викликають твори письменників Тараса Шевченка, Лесі Українки, Василя Симоненка, Поля Верлена та інші.

 

Труди і дні на рушнику життя

2021-03-12
до 70-річчя від дня народження Василя Густі
Наша Срібна земля багата на видатних і талановитих людей. Усіх їх об’єднує велика любов до рідної землі та її мешканців. 
Василь Петрович Густі – голова Закарпатської організації Національної Спілки письменників України, український прозаїк, поет, перекладач, один з найталановитіших поетів і прозаїків України, лауреат літературних премій імені Д. Вакарова, Зореслава та Ф. Потушняка. 
Автор поетичних збірок “Перон”, “Жадання дороги”, “Обличчя”, “Простеліть мені, мамо, рушник”, “Калина в інеї”, “Пригорщ краплин”, “Зерно в ріллі”, “Між берегами тиші+”, “Тиса камінь обтесала”, книжок гумору і сатири “Прибайки з тарадайки”, “Подарунок від інвестора”, “Березове колесо”, п’єси для дітей “Як Рак-Неборак Козу розуму навчив”; оповідок з минулого “Пляшка бургундського”.
 

Затемнення сонця

2021-03-09
До 70-річчя від дня народження Ласла Варі Фабіана, закарпатського угорського поета

Ласло Варі Фабіан відомий закарпатський угорський поет, перекладач, фольклорист, редактор закарпатського угорського журналу Együtt, лауреат премії ім. Аттіли Йожефа і напередодні національного свята Угорщини – річниці визвольної революції 1848-49 років, 15-го березня отримав найвищу нагороду Угорщини – премію Кошута. Він діючий член Академії мистецтв та Спілки письменників Угорщини.

Vári Fábián László ma ünnepli 70. születésnapját.
A Kárpátaljai Magyar Művelődési Intézet arcképcsarnoka a következőképpen ír róla: Kossuth és József Attila díjas költő, néprajzkutató és műfordító. Tagja volt a Kovács Vilmos szellemi irányítása alatt működő Forrás Stúdiónak. A Magyar Írószövetségnek 2001-től választmányi, 2007-től elnökségi tagja.

Небесна Сотне, Ви тепер святі!

2021-02-15
до Дня Героїв Небесної Сотні

 

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.
 
Людиною чутися в ріднім краю
В щасливі часи, не скорботні.
Віднині на варті Вкраїни стою,
Навіки я воїн Небесної Сотні.
Світлана Мельничук

The Presidents and their Times = Час президенства

2021-02-08
for Presidents' Day = до Дня президентів в США
Undertake not what you cannot perform, but be careful to keep your promise.
                                                                                           George Washington
 
Не зобов’язуйтесь зробити те, чого ви зробити не можете і подбайте, насамперед, про виконання своїх обіцянок.
                                                                                            Джордж Вашінгтон
 
President's Day is the popular and commonly used name for the United States federal holiday officially called Washington's Birthday. President's Day honors and celebrates the life and achievements of George Washington, the first President of the United States (1789-1797) and 'The Father of his Country'. The story of Presidents' Day date begins in 1800. Following the death of George Washington in 1799, his February 22 birthday became a perennial day of remembrance. At the time, Washington was venerated as the most important figure in American history, and events like the 1832 centennial of his birth and the start of construction of the Washington Monument in 1848 were cause for national celebration. While Washington’s Birthday was an unofficial observance for most of the 1800s, it was not until the late 1870s that it became a federal holiday. Senator Stephen Wallace Dorsey of Arkansas was the first to propose the measure, and in 1879 President Rutherford B. Hayes signed it into law.

Єднання нації

2021-01-18
до Дня Соборності України
Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу.
 

Великий анімаліст

2021-01-18
до 145-річчя від дня народження Джека Лондона
Літературу ХХ століття годі уявити без Джека Лондона. Біографія американського письменника була такою ж захопливою й багатою на пригоди, як і твори автора.
Джон Ґріффіт Чейні (справжнє ім’я письменника) народився 1876 року в місті Сан-Франциско. Прізвище Лондон отримав від вітчима – коли малому Джону Ґріффіту було 8 місяців, матір взяла шлюб із фермером Джоном Лондоном. 

Валер’ян Підмогильний – письменник із покоління, що билось під Крутами

2021-01-18
до 120-річчя від дня народження
“Дар правдивого спостереження життя уміння заражати читача настроями, тримати
його увагу напруженою на протязі всього оповідання – становлять невід’ємну
властивість творчості Валеріана Підмогильного”
                                                                                                 Юрій Клен (Освальд Бурггардт)

2 лютого 1901-го народився український письменник Валер’ян Петрович Підмогильний (1901-1937), перекладач із французької на українську Вольтера, Дідро, Бальзака, Мопассана, Стендаля, Доде, Гюго, Флобера, Меріме та ін. Жертва сталінських репресій. У своїй творчості раніше за французьких екзистенціалістів відчув абсурд існування людини, беззахисної перед силою урядової влади. Своїм духовним наставником у відчутті слова Підмогильний вважав Михайла Коцюбинського. Працював і в літературознавстві, дав цікаву й сміливу для радянської дійсності спробу психоаналітичного розгляду творчості І. Нечуй-Левицького.

«Відкривач секретів карпатської твердині»

2021-01-13
(до 60-річчя від дня народження Івана Ребрика)
Сьогодні неможливо уявити собі літературний та культурний ландшафт Закарпаття без тієї духовної споруди, яку започаткував і будує відомий письменник, видавець, редактор, громадський діяч, культуролог Іван Михайлович Ребрик. Народився він 5 січня 1961 року в селі Боржавське на Виноградівщині. Після закінчення Оноцької СШ у 1978 році вступив на філологічний факультет (українська мова й література) Ужгородського державного університету.
По закінченні університету Іван Ребрик працював педагогом і вихователем у Часлівській допоміжній школі-інтернаті, на будівельному підприємстві, у видавництві «Карпати»…
У 1991 році столичне видавництво ЦК ЛКСМУ «Молодь» надрукувало поетичну збірку Івана Ребрика «Дні». На той час він вже активно друкувався як дослідник і літературознавець в українських та зарубіжних часописах. 
25 вересня 1993-го року в Ужгороді ним було зареєстровано перше приватне книжкове видавництво «Ґражда», яке з часом перетворилося на потужний інтелектуальний центр, який не лише видавав величезну кількість книг, але й організовував конференції, історичні дослідження, пошукову роботу.   Завдяки плідній роботі видавництва в суспільну свідомість Закарпаття повернуто імена видатних постатей,   чия діяльність і сьогодні зберігає свою актуальність, оскільки продовжує формувати  на Закарпатті український національний контекст.  
Літературна, видавнича і наукова діяльність Івана Ребрика неодноразово відзначалася на рівні Закарпатської ОДА і обласної ради, на урядовому рівні. 
 

Новини

2024-06-04

Шановні користувачі, пропонуємо вашій увазі нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день